Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la King iCool »

Ajde nakon 101. kruga je sada riknuo...nema veze barem dan nije propal.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la speedy56 »

Sanel je napisao/la:Pa moram priznati da vremena uopće nisu za baciti, nekako iznenađujuće brzo s obzirom na sve probleme koje su imali i koje imaju.
Nakon mog posta je Button odvrtio ovaj 1:25:6 na softu, do onda su imali neki long run s vremenima oko 1:30-1:31.
Ako je ovaj 1:25:6 bez ERS-a nije loše
slika
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la King iCool »

Oil leak...opet brzo gotov dan za nas.
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la McLewis »

Nisu li danas trebali vozit sa melbourne pu?? ;)
McLaren u <3
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la speedy56 »

McLewis je napisao/la:Nisu li danas trebali vozit sa melbourne pu?? ;)
Jesu i nešto sam čitao komentare da je Honda danas zvučalo drugačije nego jučer

Evo getribe
slika
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la F1NAC »

Kmag izjavio da je mp4 29 imao vise DF nego mp4 30
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Alonso-champ »

F1NAC je napisao/la:Kmag izjavio da je mp4 29 imao vise DF nego mp4 30
Ma super.
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la McLewis »

Ma ja njegovu izjavu ne kuzim... Veli prethodnik je imao vise potiska ali ovaj je bolid bolji i ima vise gripa i bolje drzi... Wtf??
McLaren u <3
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la gjoko-mkd »

I meni to nije bilo jasno,ali eto nisam prokomentirao misleći da je loš prevod u pitanju
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la F1NAC »

Boullier: "Reliability is still a worry. It'll take a few races. We may start being competitive once we get to Europe"
Arai confirmed they will test the durability of the engine tomorrow and Boullier said they're not sure they'll be able to make a race sim.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la McLewis »

zadnji dan testova a oni odvezli do sada 0 krugova... bas nerviraju ...
McLaren u <3
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la speedy56 »

Možda je mislio na peak downforce kod 29ke koji se ne može koristiti tolko često kao manji ukupan downforce kod 30ke koji se češće koristi.
The arrival of chief engineer Peter Prodromou from Red Bull last year has served as a force for change on this front, and his views on taking a new approach have been embraced by McLaren.

The priority is no longer pursuing theoretical peak downforce figures - it is about achieving maximum useable downforce.

In simple terms, being able to use 100 per cent of 700kg of downforce is better than only being able to use 80 per cent of 750kg.
Jedino mi tako ima smisla, a inače 29ka je imala dobar zadnji kraj (pogotovo kad su montirali mushroom ovjes), ali ih je mučio Mercedes (bilo je već govora u temi oko toga) i loš prednji kraj, pa to sve skupa nije došlo do izražaja

btw: Ne znam kaj su oni jučer homologirali, još malo pa je pauza za ručak, a Button nije ni vidio stazu

edit:
McLaren had a sensor problem, which required the engine to be taken out, hence the delay.
zadnji dan prije Australije #-o
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la F1NAC »

produzen im je rok homologacije do 2.3. Za vozaca sumnjam da bi izjavio ovo sto ti mislis. Ja mislim da je mislio na opcenitiji filing dok je vozio i osjetio je covjek da nema jos povjerenja u bolid( s obzirom na downforce) kao na 29. Trebalo bi detaljnije ispitat :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la speedy56 »

F1NAC je napisao/la:produzen im je rok homologacije do 2.3.
Znam da je produžen, ali ovo sam jučer čitao na autosport forumu... =P~
http://forums.autosport.com/topic/19703 ... ?p=7057626" onclick="window.open(this.href);return false;
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la speedy56 »

Kaže Yosuhisa-san (prijevod s japanske stranice) da u Melbourne dolaze s drugačijiom PU od one s kojom su vozili na testiranju
It's not that this same PU we're running at testing will be run in the opening race. This week we tried various parts and components, some of which worked well, some did not. We were collecting data in order for building the opening race spec PU. So we'd like to go back to Japan and work on the race spec PU based on the data collected. We already have pieces, and it will be "race against the time", but we reckon it is possible to establish the reliability. We do not intend to go to the opening race without securing reliability.
To mora biti ta homologirana o kojoj sam pričao jučer (ako se ne radi o dezinformaciji)
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Cuky »

drugim riječima - u Melbourneu će voziti sa konfiguracijom PU koju nisu uopće isprobali na stazi
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la speedy56 »

Cuky je napisao/la:drugim riječima - u Melbourneu će voziti sa konfiguracijom PU koju nisu uopće isprobali na stazi
kaj možda i nije tako loše jer sve što su probali na stazi do sad je rikavalo :) (ajde, jedino onih Buttonovih 101 krug liče na nešto, iako su voženi bez/s limitiranim ERS-om)

Još malo...
"We do not know what tokens we will have, because we do not know yet what the others have used," Honda chief Yasuhisa Arai said.

"We have solved many things and it is fully homologated," he added.
Mislim da bi mogli imati nešto više od 10ak tokena (Renault je rekao da će iskoristiti 20 do prve utrke, Ferrari najavio nadogradnje PU u 2 navrata pa je za pretpostaviti da će biti na sličnoj sumi, a Mercedes nema nikakvog smisla forsirati).
Inače, malo sam proučava tablicu u pravilniku s tim tokenima i ovak kolko se ja u to kužim, sve ove gluposti koje su ima zadavale glavobolje tokom testiranja vrijede 1 token, pa ovih 10 (ili više) nije uopče loše
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la F1NAC »

da i onda recimo im se desi da onaj dio koji im je zaadavo probleme u testiranjima (onaj kao "seal") je zamijenjen novim koji je također otkazao pa opet moraju novi napravit i tako se puše tokeni. Da je tako jednostavno kao što izgleda nebi bila frka tolika oko tokena :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Cuky »

izgleda da će McLaren-Honda MP4-30 ipak biti u stanju odraditi više od 10-15 krugova...uskoro će biti dostupan za vožnju u iRacingu :badgrin:
http://www.virtualr.net/iracing-com-mcl ... -announced" onclick="window.open(this.href);return false;
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Kenny »

Kakva je to simulacija ako će taj bolid da radi? :biggrin:
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Bernardinac
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 473
Pridružen/a: 14 srp 2009, 12:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Bernardinac »

Cuky je napisao/la:drugim riječima - u Melbourneu će voziti sa konfiguracijom PU koju nisu uopće isprobali na stazi
Izgleda tako, međutim ne mora biti potpuno tačno!?
Ta izjava Yosuhisa-sana zvuči totalno nelogično, hazarderski, avanturistički i krajnje neozbiljno da jednostavno ne mogu povjerovati u to.
Odavno nisam pratio "čudnije" predsezonsko testiranje od ovog McLaren-Honde!
Ovu "izjavu-izvalu" Japanca možemo protumačiti kao: "imamo već sve spremno, provjereno, utegnuto do jaja, samo smo malo experimentirali sa nekim novim tehnologijama!?
To nismo uspjeli integrirati u PU do 2.3 i sad se vraćamo natrag na provjerenu konfiguraciju PU koja stiže iz Japana spremna za Australiju?
Recimo da imaju taj provjereni PU koji fercera bez problema ali šta je sa ostatkom paketa?
Mislim, izjava ovog Honda-San-a je kao da su oni već odvezli milijun Km i da su se na testiranja dovezli samo da mažu oči i da experimentiraju napredne tehnologije?
Svi timovi se trude odvesti što više kilometara a ovi sa svojim izjavama zvuče kao da to uopće nije bitno!?
Ko još dođe na utrku sa netestiranom PU? [-X
Kažem da mi je sve oko njih jako čudno.
Prodromou složi "masterpiece" nabrzaka a Japanci koji su imali puno više vremena dođu praktički nespremni i sklapaju PU u garažama Jereza i Barcelone?
Jedino što fanovima McLaren-Honde i njihovih vozača pruža trunku nade je pretpostavka da se možda ponovi slučaj Red Bull od prošle godine, baš radi Peter Prodromou-a i nekog možebit "sistema" ili "pristupa" kojeg su razvili u RB-u, i koji se sad primjenjuje u ML-Hondi?
Možda taj "sistem i pristup" u RB uopće ne postoji nego je sve bilo splet slučajnosti a kasnije do sposobnosti inžinjera četverostrukih prvaka, ali ostaje ta poveznica RB-Prodromou da se špekulira i kao slamka spasa!? :roll:
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la McLewis »

Gle ne atram da ce se u mclarenu ponovit red bull, prije lotus sa boljom sasijom...
McLaren u <3
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la zonelsk »

Bernardinac je napisao/la:
Cuky je napisao/la:drugim riječima - u Melbourneu će voziti sa konfiguracijom PU koju nisu uopće isprobali na stazi
Izgleda tako, međutim ne mora biti potpuno tačno!?
Ta izjava Yosuhisa-sana zvuči totalno nelogično, hazarderski, avanturistički i krajnje neozbiljno da jednostavno ne mogu povjerovati u to.
Odavno nisam pratio "čudnije" predsezonsko testiranje od ovog McLaren-Honde!
Ovu "izjavu-izvalu" Japanca možemo protumačiti kao: "imamo već sve spremno, provjereno, utegnuto do jaja, samo smo malo experimentirali sa nekim novim tehnologijama!?
To nismo uspjeli integrirati u PU do 2.3 i sad se vraćamo natrag na provjerenu konfiguraciju PU koja stiže iz Japana spremna za Australiju?
Recimo da imaju taj provjereni PU koji fercera bez problema ali šta je sa ostatkom paketa?
Mislim, izjava ovog Honda-San-a je kao da su oni već odvezli milijun Km i da su se na testiranja dovezli samo da mažu oči i da experimentiraju napredne tehnologije?
Svi timovi se trude odvesti što više kilometara a ovi sa svojim izjavama zvuče kao da to uopće nije bitno!?
Ko još dođe na utrku sa netestiranom PU? [-X
Kažem da mi je sve oko njih jako čudno.
Prodromou složi "masterpiece" nabrzaka a Japanci koji su imali puno više vremena dođu praktički nespremni i sklapaju PU u garažama Jereza i Barcelone?
Jedino što fanovima McLaren-Honde i njihovih vozača pruža trunku nade je pretpostavka da se možda ponovi slučaj Red Bull od prošle godine, baš radi Peter Prodromou-a i nekog možebit "sistema" ili "pristupa" kojeg su razvili u RB-u, i koji se sad primjenjuje u ML-Hondi?
Možda taj "sistem i pristup" u RB uopće ne postoji nego je sve bilo splet slučajnosti a kasnije do sposobnosti inžinjera četverostrukih prvaka, ali ostaje ta poveznica RB-Prodromou da se špekulira i kao slamka spasa!? :roll:

#-o
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
ivancina
Početnik
Početnik
Postovi: 222
Pridružen/a: 31 svi 2010, 21:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la ivancina »

bilo bi glupo od njih da nemaju u japanu spreman motor koji je odvrtio milione kilometara s obzirom na vrijeme i resurse koje su imali na raspolaganju.
ja ne brinem da ćemo barem biti bolji od williamsa i fiata :p
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

ivancina je napisao/la:bilo bi glupo od njih da nemaju u japanu spreman motor koji je odvrtio milione kilometara s obzirom na vrijeme i resurse koje su imali na raspolaganju.
ja ne brinem da ćemo barem biti bolji od williamsa i fiata :p
Ja koliko znam Fiat se ne takmiči u F1, kada na ovom spisku timova nađeš Fiat obavijesti me. ;)
Odgovori