Nico Rosberg

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la vidc »

Slash je napisao/la: :lol: :lol: dobra, stvarno sam se nasmijao na ovo =D>

@elder znam ne brini :D
kao što rekoh:
vidc je napisao/la:...oni koji vole gledat jednostavna i DRS preticanja ovaj incident ce smatrat vrlo prljavom voznjom Rosberga...
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la F1NAC »

Njihov sudar me malcice podsjetio na prvi zavoj u Suzuki 1990 :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la F1NAC »

S ovom voznjom danas samo dokazuje da nema onu psihu za borit se za naslov. Osim ako samo on vozi Mercedes. 2 greske hamiltona nije uspio iskoristit
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la marcus »

Puno je još utrka do kraja sezone. Drugo mjesto je dovoljno dobro da se ne mora "ekstra potruditi" - posebice nakon pole positiona koji mu je uletio kao dobitak na lotu. Lewis će morati pobrati barem jednu kaznu starta sa začelja i to čeka Rosberg. Zna da u normalnim kvalifikacijama i normalnoj utrci nema šanse.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Bas to, dok se ne odradi kazna i vidi njen rasplet rosb ima jos uvjek blagu prednost.
Neznam koliko je psihicki jak ali glede na to da nema ni jednog naslova za sobom moglo bi se desit da i ziheraskom voznjom pogrijesi i izgubi naslov za bod, kao recimo hamilton prije 10god. To su pritisci koje je tesko odvozit pogotovo u ovako teskom rivalstvu gdje i najmanja greska na bolidu poput gubitka snage na par krugova ili puknuce gume ili kazna moze skinut prvaka u samo jednoj utrci/krugu, a ako je to zadnja utrka onda je to zalosno kad izgubis nesto nenamjerno i ne svojm pogreskom.

Hamiltonu ostaje da ga sada proba jos psihicki dobit na njegovom terenu te bodovnu razliku malo podignut da odradjivanje kazne prodje bezbolnije.
slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Toon »

...ne dijelim "pesimizam" ovih iznad...biti će interesantno do kraja između njih dva...jedna kiša, jedan kiks, jedna glupost, jedan komadić smeća na stazi, jedna ludost nekog vozača, jedna kap znoja u nečijem oku, jedan nekvalitetniji komadić materijala ili gume...mašti na volju ljudi...momčadskog prvaka znamo...ovog drugog još ne....
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Scuderia »

Luzer bio, luzer ostao.
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la speedy56 »

Svaki put kad dobim i neku malu pomisao u glavi "pa ove godine bi cak mogao i uzeti naslov" on to, ako ne u sljedecoj onda u naredne dvije utrke ekspresno pobije
Mislim da sam ovo vec i pisao negdje prosle godine..
slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la marcus »

Skoro da mi ga je opet žao. Trudi se, ali ne ide. I kada daje 99% svojeg vozačkog umijeća mora se poklopiti Lewisov loš dan. A tek kada dva puta zaredom sj... start - nema kruha od toga.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Alonso-champ »

Trudi se, ali ne ide. I kada daje 99% svojeg vozačkog umijeća mora se poklopiti Lewisov loš dan.
Jao druze al ga sad usra..
Alonsista hasta la muerte..
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la dmarijon »

Ali bilo bi baš fora da lewis zaredaa par loših vikenda a Nici opet krene. Mala nada za kraj sezone
Samo neka se trkaju.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la marcus »

Zašto sam ga "usra.."? Kada je zadnji puta Rosberg u čistoj utrci dobio Hamiltona? One 3 pobjede na kraju 2015.?!?! Čim je Hamilton sredio glavu i bolid pobijedio je u 6 od 7 utrka.
Ne razumijem zašto je tako teško objektivno priznati da je Rosberg lošiji vozač od Hamiltona (i Vettela i Alonsa)?
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Toon »

marcus je napisao/la:Zašto sam ga "usra.."?
...probati ću ja objasniti tvojim rječnikom...eto zato jer je Rosberg imao više loših dana od Hamiltona...kad Ham nešto sjebe/zajebe onda su to loši dani a kad to učini plavokosi ljepotan to je zato jer nije dovoljno dobar...očigledno je Rosberg previše feminiziran pa ga jebe PMS i sam menstrualni ciklus a Ham je ipak prava muškarčina iz opasnih dijelova Harlema koji je preživio i uspio samo zbog svoje muškosti....
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Rosberg vozi odlicno, odnosno vozio je do ove sezone. Ocito je shvatio da ne moze protiv svoga kolege ako nastavi voziti samo 'odlicno'. Pod odlicno mislim, na konstantnu brzinu, kalkulacije, racionalnu potrosnju itd....sve dobre kvalitete samo jos uvjek fali iskre da bi bio poseban. Poceo je voziti, napadati i braniti zestoko i poceli su okrsaji, kazne, problemi na stazi.,oko staze i u momcadi. To je sasvim normalno za vozaca koji ne pristaje na kompromise i pod svaku cjenu zeli naslov. Sjetimo se samo koliko je puta hamilton bio u istim situacijama, koliko je puta osudjivan da vozi bez glave i ne razmislja, samo da je hamilton vozio samo 'odlicno' nebi nikad bio gdje je sad i vjerojatno bi bio bez pokojeg ili nijednog naslova.

Rosberg zna da otkucava vrijeme, mercedes sljedece godine mozda vise nece biti dominantan i prema tome zadnji cas je za probudit se i probat preokrenut stvari. Ako pocnu tonut performanse mercedesa on nije u situaciji da je prvak, pa da moze postavljat svoje uvjete i zelje u koji tim zeli preci da nastavi biti u vrhu. Pritisak na rosbergu je veci nego na hamiltonu i ovo je njegova zivotna prilika. Sad ga mora pobjedit, a to sto grijesi, dobiva kazne je normalno jer ocito mu nije svejedno i zeli zadrzat hamiltona. Iako navijam za hamiltona, dajem podrsku rosbergu u ovakvoj voznji i njegovom planu da hamilton i dalje ima dostojnog rivala.
slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la marcus »

Uf....opet sam se zaj... i išao raspravljati, ne, tvrdio sam da je 2+2=4.

No, ajmo malo na drugu temu. Ne kužim previše pravila o kaznama i upozorenjima. Dakle, Rosberg je na 3 od zadnje 4 utrke dobio vremensku kaznu. Je li dobio i te neke kaznene bodove na licenci? U čemu je razlika na ona 2 "upozorenja" što ima Lewis? Jer kao ako dobije još jedno onda je to dolje 10 mjesta na gridu.
Što je tu sad što? Ne znam što je gore....dobiti 5 ili 10 sekundi kazne na vrijeme pa ako imaš sreće to ti ništa neće značiti ili 10 mjesta na gridu koji te mogu "unazaditi" jako u utrci (ovisi kojoj).
Znači, postoje repremand, time penalty i ti kazneni bodovi na licenci? Komplicirano?
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Cuky »

za promjenu se ove godine jednom i slažem sa Brundleovim mišljenjem
...I enjoyed Rosberg's lunge on Max Verstappen in turn six for position, it's the type of aggression he needs to show now if he has any hope of securing a title which a few weeks ago looked like his to lose.

There is no doubt that Rosberg's wheel-to-wheel race craft sometimes lacks finesse and control but his arrival speed on the dirty side of the track would have made the car very difficult to slow, especially with an added swerve to avoid Verstappen. His front tyres must have been on the absolute edge of adhesion but he didn't lock up and spear his rival as we often see.

Could he have turned earlier? Possibly not. Should he then have turned more? Without doubt yes. Some say that in those circumstances it's better to lock up to demonstrate clear loss of control to avoid a penalty which seems counter intuitive to me when it comes to penalising errors.

We very often see drivers on the racing line carrying on while rivals chancing their luck on the outside are simply run out of space. This is rightly deemed acceptable, although after his 'last of the late brakers' dive Rosberg inevitably wasn't on the racing line.

That said, I wouldn't have given a penalty. I don't think we should penalise hard racing when there is no contact to affect another's race. I want to see this kind of thing sorted out between them on the track season-long.
http://www.skysports.com/f1/news/24096/ ... o-surprise
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la dmarijon »

marcus je napisao/la:Uf....opet sam se zaj... i išao raspravljati, ne, tvrdio sam da je 2+2=4.

No, ajmo malo na drugu temu. Ne kužim previše pravila o kaznama i upozorenjima. Dakle, Rosberg je na 3 od zadnje 4 utrke dobio vremensku kaznu. Je li dobio i te neke kaznene bodove na licenci? U čemu je razlika na ona 2 "upozorenja" što ima Lewis? Jer kao ako dobije još jedno onda je to dolje 10 mjesta na gridu.
Što je tu sad što? Ne znam što je gore....dobiti 5 ili 10 sekundi kazne na vrijeme pa ako imaš sreće to ti ništa neće značiti ili 10 mjesta na gridu koji te mogu "unazaditi" jako u utrci (ovisi kojoj).
Znači, postoje repremand, time penalty i ti kazneni bodovi na licenci? Komplicirano?
Ono što nisam znaop do prije paar dana je da 10 sec kazne nije duplo više od 5 sec kazne (ovdje dva i dva nidsu četiri), nego pet puta više.
Pet sekundi možeš odraditi prije nego promjeniš gume (ako te ne zeznu sa štopericom kao rosberga), za 10 sekundi moraš samo za to ići u boks.
Samo neka se trkaju.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la dmarijon »

marcus je napisao/la:Uf....opet sam se zaj... i išao raspravljati, ne, tvrdio sam da je 2+2=4.

No, ajmo malo na drugu temu. Ne kužim previše pravila o kaznama i upozorenjima. Dakle, Rosberg je na 3 od zadnje 4 utrke dobio vremensku kaznu. Je li dobio i te neke kaznene bodove na licenci? U čemu je razlika na ona 2 "upozorenja" što ima Lewis? Jer kao ako dobije još jedno onda je to dolje 10 mjesta na gridu.
Što je tu sad što? Ne znam što je gore....dobiti 5 ili 10 sekundi kazne na vrijeme pa ako imaš sreće to ti ništa neće značiti ili 10 mjesta na gridu koji te mogu "unazaditi" jako u utrci (ovisi kojoj).
Znači, postoje repremand, time penalty i ti kazneni bodovi na licenci? Komplicirano?
Samo neka se trkaju.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la dmarijon »

marcus je napisao/la:Uf....opet sam se zaj... i išao raspravljati, ne, tvrdio sam da je 2+2=4.

No, ajmo malo na drugu temu. Ne kužim previše pravila o kaznama i upozorenjima. Dakle, Rosberg je na 3 od zadnje 4 utrke dobio vremensku kaznu. Je li dobio i te neke kaznene bodove na licenci? U čemu je razlika na ona 2 "upozorenja" što ima Lewis? Jer kao ako dobije još jedno onda je to dolje 10 mjesta na gridu.
Što je tu sad što? Ne znam što je gore....dobiti 5 ili 10 sekundi kazne na vrijeme pa ako imaš sreće to ti ništa neće značiti ili 10 mjesta na gridu koji te mogu "unazaditi" jako u utrci (ovisi kojoj).
Znači, postoje repremand, time penalty i ti kazneni bodovi na licenci? Komplicirano?
Samo neka se trkaju.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la dmarijon »

marcus je napisao/la:Uf....opet sam se zaj... i išao raspravljati, ne, tvrdio sam da je 2+2=4.

No, ajmo malo na drugu temu. Ne kužim previše pravila o kaznama i upozorenjima. Dakle, Rosberg je na 3 od zadnje 4 utrke dobio vremensku kaznu. Je li dobio i te neke kaznene bodove na licenci? U čemu je razlika na ona 2 "upozorenja" što ima Lewis? Jer kao ako dobije još jedno onda je to dolje 10 mjesta na gridu.
Što je tu sad što? Ne znam što je gore....dobiti 5 ili 10 sekundi kazne na vrijeme pa ako imaš sreće to ti ništa neće značiti ili 10 mjesta na gridu koji te mogu "unazaditi" jako u utrci (ovisi kojoj).
Znači, postoje repremand, time penalty i ti kazneni bodovi na licenci? Komplicirano?
Ono što nisam znaop do prije paar dana je da 10 sec kazne nije duplo više od 5 sec kazne (ovdje dva i dva nidsu četiri), nego pet puta više.
Pet sekundi možeš odraditi prije nego promjeniš gume (ako te ne zeznu sa štopericom kao rosberga), za 10 sekundi moraš samo za to ići u boks.
Samo neka se trkaju.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la dmarijon »

sorry na par postova, meni ovaj forum ne funkcionira više dobro. valjda je do tražilice, ne znam. Čak ne mogu ni obrisati više
Samo neka se trkaju.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Cuky »

dmarijon je napisao/la:Ono što nisam znaop do prije paar dana je da 10 sec kazne nije duplo više od 5 sec kazne (ovdje dva i dva nidsu četiri), nego pet puta više.
Pet sekundi možeš odraditi prije nego promjeniš gume (ako te ne zeznu sa štopericom kao rosberga), za 10 sekundi moraš samo za to ići u boks.

Zato jer su to dvije totalno različite kazne.

Prije si imao mogućnost drive through ili 10 sekundi stop/go. Odrađivanjem bilo koje kazne prilikom tog ulaska u boks ništa se ne smije raditi na bolidu. Također, ukoliko je kazna dodijeljena u zadnjih 5 krugova ako se ne varam onda se može ne odraditi nego se na kraju utrke na ostvareno vrijeme doda vrijeme prolaska kroz boks (+ 10 sekundi na to ako je stop/go kazna).

Pred nekoliko sezona (mislim da 2013. ili 2014.) uvedene su i neke nove kazne za prekršaje za koje su se drive through ili 10 sekunda stop/go činile prestrogima. To su ove nove kazne od 5 sekundi ili 10 sekundi koje se mogu odraditi prije nego se promijene gume kod ulaska u boks ili ako se više ne ide u boks do kraja utrke onda se tih 5 ili 10 sekundi doda na ostvareno vrijeme.


Dakle imaš drive through, 10 sekunda stop/go te vremenske kazne od 5 ili 10 sekundi. Rosberg je dobio ovu vremensku kaznu.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la zonelsk »

http://www.formula1.com/content/fom-web ... rmany.html

tek sad sam uspio pogledati tu sitauciju.

Po meni, kazna u poptunosti zaslužena.

Inace, svaki zvaoj bi mogli imati ovako nesto.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la popeye »

Posle ubedljivog vodjstva na pocetku sezone izgubio je sve, Hamilton ga je stigao i prestigao. Izgleda da Rozberg nikad nece biti prvak nije tog stova.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Nico Rosberg

Post Postao/la Scuderia »

Smjeska se plavusan, ali sam siguran da u sebi kuha. Sigurno se nije tomu nadao, da ce Lujko biti na postolju.
slika
Odgovori