Lewis Hamilton [#44]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Vuksa_KC »

Aha, znači dvostruka mjerila.
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Alonso-champ »

Opet los vikend,ma nije bio Ferrari bolji nego je gentlman :-) opet imao los vikend..

Znaci haos sta nam naprica ovaj lik
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la zonelsk »

vidc je napisao/la:
Slash je napisao/la:OD tvojeg pulena se očekivao multi-21 pa svi znamo kako je to završilo.
Nekima je bitan i način pobjeđivanja, njemcima očito nije to u krvi.
Vettel nikad nije rekao da nece napast i utrkivat se s webberom :P
A da sorry, ti si sudjelovao u svakom RB brifingu pa znas kaj je dogovoreno što ce se raditi u kojoj situaciji.. Isprike kolega...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la marcus »

Često se pozivam na "izreku", najprimjenjiviju na forume: "Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.”

Nadam se kako se retardirani neće naći uvrijeđenima (sa nama ovdje), a za ostale na forumu - ako vam se ne sviđa igra, ne igrajte ju.

Kao osnivač, predsjednik, potpredsjednik, tajnik, blagajnik, zapisničar, emeritus, čuvar pečata, domar, čistačica, sponzor, prvi, zadnji i jedini član (neslužbenog) Fan kluba Lewisa Hamiltona u Hrvatskoj (established in 2007.) moram, u ove ludo vruće dane, ostati "ne dužan" na sve provale ferrarijevaca (bivših, sadašnjih i prikrivenih) koji stvarno nekada nemaju mjeru.

Ovo tu odmah gore sa Multi-21. Što se tu ima objašnjavati?! Nitko pametan nije morao sjediti na brifinzima da bi nakon te utrke znao o čemu se radi. Vettel nije trebao/smio preteći Webbera i točka. Oglušio se na momčadsku uredbu, pojeo govno i ništa loše mu se nije dogodilo. Ne moramo se vrijeđati i nakon 5-6-7 godina ili koliko je već od tada prošlo izmišljati toplu vodu.


Haos iz Slovenije.....u biti drago mi je da netko zaista i čita što pišem. Obično je to u gluho doba noći pa se raspišem puno previše. Pokušat ću sada napisati "da me ceo svet razume". Moje mišljenje je da je Lewis imao jedan od lošijih vikenda ove sezone u Mađarskoj, a Ferrari jedan od boljih. Evo, je li svima srce na mjestu. Meni nikada nije bio problem reći ono što je istina, ono što je svima jasno bez obzira kome to "na štetu" bilo. Ili ako ni ovo nije bilo jasno: Ferrari je bio bolji od Mercedesa u Mađarskoj; Vettel je bio bolji od Lewisa.

Pokušajte i vi ponekada biti iskreni sami prema sebi, pa slijedeći put kada Lewis rasturi vikend, a Vettel podbaci (most recent in Silverstone 2017.) recite tako. Ne sramite se kada vaša momčad gubi. Sve je to dio sporta.


Ima toga još......vraćanje pozicije Bottasu. Da, vjerojatno bi većina vozača vratila poziciju nazad u nekoj običnoj utrci , ali u situaciji u prvenstvu u kojoj se vodeći trojac nalazi (i u kontekstu velikog zaostatka Bottasa za Lewisom i Maxom za petama) ne vjerujem da bi puno vozača napravilo što je Lewis napravio.
Rosberg lani u Monacu.....vrlo gospodski od njega. Bilo je to još rano u prvenstvu kada je imao strašnu prednost. Netko je spomenuo da je Lewis tada trebao vratiti poziciju?! Pa kako da se on sa 1. mjesta makne da bi Rosberg sa 6-7. mjesta prošao ispred?!?! Ljudi pa zar znate svoju F1 povijest ili samo morate srati po Lewisu kad god vam se (ne) digne?!

Što još.....Abu Dhabi 2016. Ah, pa ja ću na svoju nadgrobnu ploču morati staviti nešto u vezi te utrke, ili barem ovdje u svoj "potpis". Pa ne mogu vjerovati kako "ljudi" još nisu provarili tu (u globalu) nebitnu utrku. Što vam je tu čudno i nastrano i neprirodno, nesportski, nečasno?! To što nije odigrao kao Vettelov bog Schumacher i probao sudarom izbaciti Rosberga iz utrke u nadi kako će on uspjeti nastaviti i osvojiti 7-8 bodova ili koliko bi mu već trebalo. I Senna je nešto slično "odradio" sa Prostom.
Zaista nesportski od Lewisa što je do zadnjeg zavoja zadnjeg kruga zadnje utrke pokušavao jedinom legalnom taktikom osvojiti dovoljno više bodova od svojeg jedinog suparnika u svjetskom prvenstvu (nebitno što je momčadski kolega jer su taj naslov osvojili davno prije). Čak i da je Vettel prestigao Rosberga ne bi mu bilo dovoljno, ali eto poštena budala puna ideala, vjere i nadanja pokušavao je to do samoga kraja.
Stvarno trebaš biti p...da kao Švabe pa da te cijene. Barem na ovom forumu.

Laku vam ovu prokletu vrelu noć!!!
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la vidc »

napisa ti svašta...
Evo primjer da se zamisliš: Mađarska 2014. Hamilton se oglušio na direktnu naredbu na team radio da propusti Rosberga. 2 godine poslije Rosberg njega propušta u monaku, u obje sezone su se borili za naslov. tko je tu švapska p*čk* a tko engleski džentlmen?
meni taj neposluh timski odredbi je sasvim ok, pogotovo ako se oba vozača bore za naslov. Rosberg je monacu ispao timski igrač ali i budala jer je jedinom konkurentu za naslov doslovno poklonio bodove. Hamilton ovdje nije poklonio bodove Bottasu, nego ih vratio.

generalno, ovo iz mađarske jedino što je džentlmenski urađeno je to što je Bottas uopće pustio Hamiltona, naravno da je inzistirao na vraćanju pozicije,nije lud ali opet je riskirao tim propuštanjem. šta bi bilo da je recimo vettel, koji je imao problem s volanom, napravio neku grešku i Hamilton i Raikkonen ga pretekli a ostao ispred Bottasa? i bottas umjesto da završi na drugom mjestu i tako smanji bodovni zaostatak i za Hamiltonom i za Vettelom, završi 4. samo zato što je bio timski igrač. Minimum koji je hamilton trebao napravit je vratit tu poziciju na kraju. ništa za divit se. ti se izgleda diviš svim vozačima koji ne postupe šupački. imaš malo pesimističan pogled na svijet pa te čak i najnormalnije stvari oduševe.
što se tiče abu dhabija. ok, Hamilton je pokušao taktički jako sporom vožnjom osvojit prvenstvo. s druge strane "prozivaš" Vettela što nije htio riskirat i napast rosberga, samo zato što su njemci obojica. Hamilton može kalkulirat a svi drugi trebaju riskirat i davat 120% od sebe?

Ne znam da li si ikako išao na Vettelovu temu, ali vidjet ćeš kad ima lošu utrku,kvalifikacije itd da svi to vide i kritiziraju, ja prvi.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la gjoko-mkd »

Meni ne smeta to što radi Luis.....jedino ne želim da dogje u Ferari

Neznam kako bi progutao tu knedlu
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la zonelsk »

vidc je napisao/la: Minimum koji je hamilton trebao napravit je vratit tu poziciju na kraju. ništa za divit se. ti se izgleda diviš svim vozačima koji ne postupe šupački.
Jooooooj daj molim te.....
Prvi bi hvalil svog vozaca (Vettel?) da napravi tako nesto, a kad napravi to drugi vozac onda je "down play-anje".

Neobjektivni ste i jedni i drugi. Vettel u istoj bodovnoj situaciji ne bi ni pomislio vratit poziciju (a vjerojatno kimi ni nebi ocekivao ako hoce vozit i sljedece godine, tj ubirat pare, jer prvak ocito ne zeli vise biti). Da se razumijemo, nebi vjerojatno ni jos dosta vozaca, prvi mi na pamet pada Alonso...i sto je sasvim ok.

Hamilton je to ovaj vikend napravio, i po meni je fakat bilo iznenađujuće i pohvalno. Iz kojeg razoga je to napravio? Jel to fakat bitno? Sigurno je napravio iz sebicnih razloga, a dal je to da ima kasnije pomoc i vecu korist od Botasa? Da ima veci "support" od momcadi kad prelome koga ce na kraju sezone gurati? ili da bude super u ocima navijaca? Čisto sumjnam da je ovo zadnje... poprilocno sam uvjeren da mu navijaci nisu u tom trenutku bili ni na kraj pameti.

Činjenica je upravo da je napravio nesto neocekivano, a to je ispalo full momcadski i nimalo sebicno i najveci problem je kaj je to napravio Hamilton. Lik nije svetac, ali vi crveni zaboravljate (dok vozi za vas) da je prstek puno prgaviji i gori od njega.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la vidc »

"pohvalno" :roll:
to je ko da se sad razglaba naveliko i hvali kako Vettel u Kini nije tražio da ga Kimi propusti jer je bio puno brži nego ga je pretekao u direktnom dvoboju
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la zonelsk »

vidc je napisao/la:"pohvalno" :roll:
to je ko da se sad razglaba naveliko i hvali kako Vettel u Kini nije tražio da ga Kimi propusti jer je bio puno brži nego ga je pretekao u direktnom dvoboju
Stvarno? Jer se staza u Kini i Budimpešti moze usporediti? jer su uvijeti za preticanje jednaki?
Fakat ces izvuc bilo kakvu glupost za opravdas kenjanje?

Ajmo onda pricat kak Vettel neda da Kimi ode iz Ferrarija?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Cuky »

možda neda, to ne možemo znati...ono što znamo je da se Kimiju i dalje vozi u Ferrariju (a kome nebi), Vettelu on ne smeta, a u sezoni taman pred dobivanje novog ugovora napravi nekoliko rezultata koji ga donekle opravdaju...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la vidc »

zonelsk je napisao/la:
vidc je napisao/la:"pohvalno" :roll:
to je ko da se sad razglaba naveliko i hvali kako Vettel u Kini nije tražio da ga Kimi propusti jer je bio puno brži nego ga je pretekao u direktnom dvoboju
Stvarno? Jer se staza u Kini i Budimpešti moze usporediti? jer su uvijeti za preticanje jednaki?
Fakat ces izvuc bilo kakvu glupost za opravdas kenjanje?

Ajmo onda pricat kak Vettel neda da Kimi ode iz Ferrarija?
Vidim da nisi shvatio sta sam htio rec. Ako treba,nije mi mrsko objasnit
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la marcus »

Ako ćemo tako otvoreno, da "prozivam" Vettela što nije napao Rosberga samo i jedino iz razloga što su nominalno pod istom zastavom (tu bi se dalo raspravljati u kojem postotku je Rosberg Nijemac, ali nećemo brojati krvna zrnca). Možemo napraviti i anketu pa da vidimo što javnost o tome misli.

Nadalje....Mađarska 2014. vs. Monaco 2016. Mislim da sam već prije spomenuo da je tada u Monacu Rosberg ispao jako fer. Svaka mu dala! Jest da je tada imao ako se ne varam 33 boda više od Lewisa. Također, vozio je sramotno sporo i valjda ga je savjest prema ekipi ponukala da napravi to što je napravio. Ponavljam, fer i sportska gesta. Da to nije napravio ispao bi mega ekstra svjetska pi...da, posebice u očima ekipe, ali fakat nije to morao napraviti.
Mađarska 2014., ah, kakav uvod u Spa!!! Sve se te situacije između Barbike i Lewisa moraju sagledavati u kontekstu, a ne ih pojedinačno izdvajati jer se gubi sav smisao. Prije te Mađarske Rosberg je imao 14 bodova "fore" u odnosu na Lewisa. E, sad, te godine je Rosberg odradio nekažnjenog "Šumahera" u Monacu. Lewis je (sa pravom) popizdio tada i valjda je onda rekao da njih dvojica nisu prijatelji. Tako nešto. Ajmo još malo čimbenika ili faktora.....Lewisu se zapalio bolid u kvalifikacijama i startao je iz pit lanea (samo jedan u nizu nesretnih trenutaka te sezone). Fenomenalnom vožnjom, sretnim rasporedom sigurnosnih automobila i lijepom dozom sreće našao se ispred mrskog mu suparnika. Nakon molbe sa pit Walla rekao je: "I'm not slowing down for Nico. If he gets close enough to overtake, he can overtake me."
Znači dođi mi bliže i neću se braniti, ali bome neću ni kočiti za tebe. Ako mi se ne možeš približiti na bržim gumama znači da ću gubiti vrijeme iza tebe ako te pustim.
Veliki mag je nakon utrke rekao: "Mercedes' non-executive chairman Niki Lauda said that he agreed with Hamilton's decision to ignore team orders, and stated that Mercedes had panicked in issuing the orders."

Eto, volim baratati činjenicama i iz njih izvlačiti zaključke - izgleda da volim tipkati u pola noći, ali to je drugi par opanaka - a ne pljuvati samo zato jer je (već 10 godina) "in" pljuvati po Lewisu.

Jedva čekam "retern" na temu Rosbergove izvedbe u kvalifikacijama Monaca 2014.

P.S. Ovo ili nisam prije znao, ili sam potisnuo u podsvijest: "Upon analysing Hamilton's car after the race, Mercedes discovered that the fuel pressure issue had led to a considerable loss in engine power shortly after his second pitstop on lap 40. This cost Hamilton around 0.5 seconds per lap for the rest of the race - potentially costing him victory." Nastavno na Mađarsku 2014.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la vidc »

Stvarno si pretjero... jos samo trebas nac utrku iz vremena kad su rosberg i hamilton imali 16 godina i rosberg nije htio pustit hamiltona i to ubacit u kontekst.
Cinjenica je da hamilton nije poslusao timske odredbe iako je nico bio na drugacijoj strategiji...i normalno da nije,zasto bi to napravio?
Ali je problem sto je vettel napao webbera u maleziji...a totalno se ignorira da je webber napravio isto koju godinu prije,kad je pritisnuo vettela. Samo sto ga nije pretekao pa nije bilo toliko frke.
A ovo za abu dhabi. Pomiri se sa cinjenicom da nitko nije duzan radit usluge hamiltonu. Ako je hamilton namjerno usporavao rosberga, zasto bi itko isao pomagat mu u takvom nacinu osvajanja naslova?
A monaco 2014. i kvale?
Ne sjecam se nikakve kazne ni dokaza da je nesto bilo namjerno? Cak i da je,jednako je necasno kao ovo zadrzavanje u abu dhabiju ;)
Rosberg nikoga nije udario,nije izgurao sa staze...samo se pametno i takticki prekocio na pravom mjestu.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la zonelsk »

dvostruka mjerila
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la marcus »

Imamo tu neku papigu koja ponavlja dvostruka mjerila. Pa dobro, FIA je "kraljica" dvostrukih mjerila.

Monaco 2014. - Rosberg je naučio od Schumachera kako ne treba to teatralno napraviti zabijanjem u ogradu. Mene sjećanje ne treba služiti oko toga, ta situacija je urezana u moje pamćenje kao slova u kamen ;-)
Nije toliki problem što se Rosberg "prekočio" i skrenuo u "odvojak". To samo po sebi ne bi izazvalo mahanje žutom zastavom duže od par sekundi. Ono što je naljutilo Lewisa (i nikoga drugoga) jest da je Rosberg ubacio u rikverc i krenuo nazad na stazu?!?!?! Ta žuta je sjebala Lewisa.

I neka mi sada netko izjednačava legitimnu taktiku iz Abu Dhabija sa ovim proračunatim i podmuklim (nažalost nekažnjenim) potezom. Svaka čast...
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la F1NAC »

slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Slash »

Hahaha, pa nije baš da odmara, više šljaka :D :D
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la zonelsk »

Čestitke Lewisu.
68. izjednaceno, a Monza je odma iza....
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la marcus »

Lijepi "trofej" za 200. utrku. Ajdmo sada u Monzi zasjesti na 1. mjesto i u sezoni i u pole positionima.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la F1NAC »

Sreca da ima mecku odiza inace bi bilo papa na ravnici...
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la marcus »

Odlično kontrolirana utrka. Malo sam se uplašio restarta i zadnjih 10-11 krugova na S vs. US, ali odradio je to u "maniri trostrukog svjetskog prvaka".
Mnogo puta sam to primjetio ove sezone, ali nisam komentirao ovdje. Dojma sam kako slipstream pomaže više od DRSa. Auto koji napada ima i DRS i splipstream (protiv auta koji "nema ništa"). I kada se, i sa DRSom, izađe u pretjecanje "drag" je toliko da te uspori iako koristiš DRS. Nije baš sada pravilo, ali često sam to viđao na onboard snimkama kada usporedno stave brzine oba bolida.

Danas je Vettel rekao kako je jednostavno bio prerano preblizu Lewisu - kasnije je u svojoj izjavi Lewis rekao da mu je to namjerno napravio. Što je istina, ne znamo, ali da je Vettel izašao iz zavjetrine 100-200 metara kasnije možda bi ga dobio do kočenja.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la vidc »

Ma nema sanse,cim je vettel izasao iz slipstreama top speed mu je pao ispod hamiltonovog i to je to. Ni u jednom trenutku nije bilo dovoljno brzine da dodje ispred. Lewis bi zatvorio unutrasnju putanju u svakom slucaju,vettel ne bi riskirao neki kamikaza potez s jako kasnim kocenjem s vanjske strane i to je to
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la:Odlično kontrolirana utrka. Malo sam se uplašio restarta i zadnjih 10-11 krugova na S vs. US, ali odradio je to u "maniri trostrukog svjetskog prvaka".
Mnogo puta sam to primjetio ove sezone, ali nisam komentirao ovdje. Dojma sam kako slipstream pomaže više od DRSa. Auto koji napada ima i DRS i splipstream (protiv auta koji "nema ništa"). I kada se, i sa DRSom, izađe u pretjecanje "drag" je toliko da te uspori iako koristiš DRS. Nije baš sada pravilo, ali često sam to viđao na onboard snimkama kada usporedno stave brzine oba bolida.

Danas je Vettel rekao kako je jednostavno bio prerano preblizu Lewisu - kasnije je u svojoj izjavi Lewis rekao da mu je to namjerno napravio. Što je istina, ne znamo, ali da je Vettel izašao iz zavjetrine 100-200 metara kasnije možda bi ga dobio do kočenja.
Rekao je Lewis da je dignuo malo nogu s gasa prije eau roguea i tada je Vettel došao preblizu i čim je počeo uspon je morao pustit gas i onda je to dalo Hamiltonu prednost. Ali svejedno ova mečka je nepoderiva na ravnom. Što će tek bit u Monzi
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Slash »

Dosta dobar komentar sa F1 Fanatica:
No one is arguing the Mercedes power unit isn’t the best. Like for like it has a slight advantage over Ferrari, the power unit Mercedes will use for Monza will have less mileage than Ferrari’s on it as well. They clearly have a power unit advantage.

At Spa Ferrari had the faster race car though, that was clear both from the free practice race run analysis which put them about half a second a lap faster, and from both how easily Vettel kept pace with Hamilton and how quickly he chopped down the advantage Hamilton eeked from the first pit stop by catching a tow from Raikkonen.

Hamilton won because he had track position from qualifying and didn’t lose it after the safety car restart. Most people are confident that had Vettel gotten ahead of Hamilton he could have gapped him just like he did in Melbourne.

Ferrari think they have the better race car, Mercedes think Ferrari have the better race car, and the pundits think Ferrari have the better race car. I’ll take their verdict over people who just can’t stand to give Hamilton any credit for his racing.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la vidc »

jap,dobro kažu: race car. s tim da bih ja rekao da je Vettelov ferrari bolji race car.
u kvalifikacijama mercedes naloži ulje gdje god može ić flat-out, u utrci na ravnim dijelovima kad se treba obranit isto i to je to. nema tu neke mudrosti. Hamilton koristi alate kako treba. Vettel bi napravio razliku u zavojima, a kroz zavoje nema preticanja.
Odgovori