Lewis Hamilton [#44]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Vuksa_KC »

elder je napisao/la:Danasnja F1 je šrot, kad dođu djeca i mogu voziti F1 to se u proslosti nije moglo desiti. F1 je bila kraljica sportova i nije bila za svakog, a bome niti je svaki mogel vozit bolid. Kada im maknu TC, ABS i ostala pomagala smanje downforce onda cemo se razgovarati tko je najbolji vozac.
Ne može se ništa od toga maknuti niti puno promjeniti jer onda F1 nije F1 što je bila oduvijek, vrh tehnologije i razvoja. A ovo da svatko može vozit bolid, uzmi si samo da ti izlaz iz onog dugog desnog Renaulta u Barceloni ima silu na volanu od jedno 80-ak kila prema van (samo taj jedan zavoj), pa sad ti sastavi fizički tako sat i pol vremena, uz sve ostalo o čemu treba razmišljati.
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Alonso-champ »

F1NAC je napisao/la:
Na temelju čega već nakon 1 utrke možeš zaključiti da je W08 zabrljan bolid? i već spominjat dominaciju Ferrarija? W08 je i dalje superiorniji bolid kao cijeli paket na gridu.
Pa normalno da je zabrljan kad nije pobjedio uz to jos sa 20 sekundi prednosti :biggrin:
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
KimiF@n
Postovi: 42
Pridružen/a: 28 sij 2014, 17:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi Raikkonen
Lokacija: Lipik
Kontakt:

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la KimiF@n »

marcus je napisao/la:Vettel.....a što reći o njemu. Nakon što su mu dali sve (4 naslova), smatrali ga i ponašali se prema njemu kao božanstvu što on napravi....prva teža sezona u Red Bullu (Ricciardo ga je "masakrirao") i "bye bye" ode on u Ferrari. Malo pederski i zbog toga ga je karma kaznila sezonom 2016.
Pederski ili ne, mislim da je svima bilo jasno da će on kad tad otići u Ferrari. To što se poklopila ta loša sezona je možda malo ubrzalo stvar, ali njegov odlazak u Italiju nije ništa čudno.
marcus je napisao/la:Jedva čekam slijedeće 2 utrke da vidimo na čemu smo zapravo....dominacija jedne ekipe (Ferrari) ili Mercedes ipak nije totalno zabrljao W08 pa ćemo napokon dobiti novi "sukob titana" koji se očekuje godinama. Iako meni borbe između Rosberga i Lewisa zadnje 3 sezone uopće nisu bile loše - OK više je to bilo psihološki nego na stazi, ali "daj što daš kad nema drugoga".
Izgleda da samo ti vidiš dominaciju Ferrarija. U najbolje slučaju (za Ferrari) su izjednačeni, ali mislim da je Mercedes malo u prednosti. Lewis je u Australiji zapeo iza Maxa i to je riješilo utrku. Ja želim vidjeti dvoboj Hamilton vs Vettel na stazi iako mi se čini da su jako blizu pa bi to moglo biti različito ovisno na kojoj se stazi vozi.

Mislim da je Hamilton i dalje favorit broj 1 za naslov. Mercedes će tijekom sezone sigurno dizati formu, a za Ferrari znamo da tijekom sezone znaju dosta zajebat s "poboljšanjima".
slika slika slika slika slika slika

“Leave me alone, I know what I'm doing”
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

uspoređivat tko je bolji vozač je skoro uvjek nemjerodavno. Ako pobjedi Vettel nad Hamiltonom, zasluga ide Ferrariu, ako je obratno onda idu Mercedesu.

Dvije momčadi nikad ne mogu biti izjednačene. Možda kada bi u kvalifikacijama dva vozača iz dvije različite momčadi postavile vrijeme unutar desetinke i kada bi nakon svog kruga oba vozača priznala da su dali svoj maksimum i da nema navijanja motora u kvalama, nego da su bolidu na maksimumu konstantno. Tada bi stvar bila mjerodavna ili da su oba vozača u istom timu, to je još najbolje.

Vettel vs Hamilton su bili u F3 2005. godine gdje je Hamilton bio prvak sa ogromnom prednosti nad svima, sljedeće godine GP2 gdje je opet bio prvak sa senzacionalnim vožnjama. To dovoljno govori kakav je talent da se u jednoj sezoni snašao u novoj seriji i uzeo naslov. Isto to se za dlaku skoro ponovilo u F1 godinu kasnije.

Hamilton za razliku od Schumahera i Vettela kojeg se spominje i proba uspoređivat je imao u svojoj F1 karijeri stalno kolege koji su mu direktno otimali titulu dok navedena dva nisu imali. Što želim time reći, da je Alonso 2007. samo jednom propustio Hamiltona ispred, postao bi prvak unatoč svojim nespretnim greškama u rookie sezoni. Da je lani Rosberg postavljen za vozača 2, odnosno propustio Hamiltona koji put danas bi Ham bio peterostruki sv prvak. Takvu privilegiju su upravo imali Schumie i Vettel. Kod Schumahera nisam nikad vidio da je imao spektakularnu borbu sa Barichelom kao npr Ham vs Rosberg (najbolji dvoboj direktno za prvo mjesto kojeg sam vidio od kad gledam ovaj sport, Baherain2014). Pa ne samo borbu već i da te u borbi kolega izbije sa staze, kad bi se to desilo između Schumahera i Barichela da ga Barichelo za prvo mjesto izbije sa staze, razapeo bi se na križ Barichelo i svi njegi inženjeri jer je Schumaher postavljen za boga.
Vettel je sa Weberom imao jednom pravu borbu za prvo mjesto pa je završilo kako je završilo, od tada dalje više borbi nije bilo između njih dvoje.
Što hoću reć, Hamilton i Schumher su pred neki dan spomenuti u onom podatku preko 100 utrka u vodstvu na što su ljudi na svim portalima udarili hejtat po dominaciji Mercedesa i da nije ni do koljena svetom Schumaheru. Schumahera dvaput sačekao Rubens pred pred ciljem pustio ga 50m pred kockastom zastavicom i to malo veselja je čovjeku Ferrari oteo.
Ja bi uistinu volio da je Hamilton imao status prvog vozača sve sezone u McL i Mercedesu tek toliko da bi mogao biti ravnopravan sa Schumaherom, da hejteri začepe.
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la vidc »

Schumacher je bio ne znam koliko klasa bolji vozač od Barrichella, isto kao i Vettel od Webbera. Nema to veze s no.1 statusom nego sa kvalitetom.
Schumacheru došao Rosberg i dobije ga 3 sezone zaredom.
Vettelu došao Ricciardo i dobije ga.

Toliko o tome da su imali neki no.1 status cijelu karijeru. Samo se potrefilo da su nekad imali puno lošije kolege pa je izgledalo kao da je tako, kao što je i Hamilton imao Kovalainena 2 sezone i sad Bottas-a.
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Slazem se da su bolji. Zasto schumi nije sacekao pred ciljem Barcihela koji put i poklonio mu pobjedu, znaci da je momcad tocno znala ko je broj jedan.

Isto vazi za ostalu dvojicu, zasto umjesto Webbera nisu nekad pozvali Vettela na radio da pusti kolegu. Opet politika 1, 2.
Ne kazem da nisu zasluzili tu privilegiju ali za naslov prvaka bi se vise pomucili.
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Vuksa_KC »

Postojao je famozni 'multi21' u RB, ali nije netko poštivao baš.
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Godine su sigurno značajan faktor u svakom sport. Vozač jedno vrijeme raste i drži svoj maksimum a nakon toga počne opadat (kao i sve u prirodi).

Neki vozači su malo 'hiperaktivniji', izrastu do maksimuma već u nižim serijama i mlađahni prijete starim đombama formule 1. Problem je ako takav ne dobije priliku za bolje sjedalo u F1 ili ode iz F1 pa se vrati i tako ga šaltaju. To sigurno nije zdravo. Ja kad sa godišnjeg koji traje skoro mjesec dana se vratim na posao, trebam skoro 2 tjedna da se vratim u rutinu i neke stvari si ponovno zapamtit, šta bi tek bilo da nekoliko godina odsustujem od istog posla.

Možda je najbolji primjer toga Hamilton i Rosberg. Hamilton bi bio kao onaj hiperaktivniji a Rosverg marljiv učenik. Hamilton od starta brži od svih kolega do posljednje sezone gdje Rosberg pokazuje jednakost. Je li tu Rosberg dosegao svoj maksimum ili bi ga još i presegao pitanje ostaje. Po mome mišljenju Rosberg nije tip koji je naviknut na stresove, napetost, slabe odnose.... Da je ostao u Mercedesu čekala bi ga još jedna godina loših odnosa u momčadi (daleko od toga da je on problematičan tip, karakterno vjerojatno i zdraviji od Lewisa) zbog kolege. To da je uzeo naslov je od iskrice napravilo vatru, treba sad to obranit, trpit zadirkivanja novinara oko Hamiltona, tko je bolji, nova pravila u momčadi vjerojatno glede utrkivanja međusobno, lažne emocije kad se pobjedi ako nisi u vodstvu, kisela faca kad si drugi,borba na stazi sa kolegom na sve ili ništa itd.... Uzeo je naslov, jasno mu je da nije mlađahan i da je prekasno za skidat Schumahera a uz sve napetosti, stres, brige koje sam naveo i još pored toga sretan život sa obitelji vodit, to ne ide. Mislim da je noramalan tip koji je razmislio da se borit za naslove uz ovakvu gorčinu ne isplati.
slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la marcus »

Keep calm and win championship!
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Lani su se sprdali s Lujom da nezna startat i da je Rosberg bolji. Nitko nije vjerovao da u biti nije u njemu problem, više puta je rekao da je napravio sve kako su mu rekli a bolid nije imao pravi moment.
Evo ove sezone kad su pojednostavili odpuštanje momenta i kad inženjeri nemaju više toliko utjecaja Lujo starta odlično.
Lani je naslov otišao radi slabih startova.
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la vidc »

Hmmm...ako je Rosberg redovno uspijevao bolje startat, bojim se da je ipak problem bio u Lewisu.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la marcus »

Nastavljen nevjerojatan niz......barem jedna pobjeda u svakoj sezoni u kojoj je vozio. 11. sezona za sve one koji površno prate oktanski cirkus.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la F1NAC »

Još samo kad bi imao bolid tipa F14-T pa da i s takvim osvoji pobjedu onda bi me oborio s nogu. MP4-24 je bio na takvom putu samo je postao pobjednički paket prema kraju sezone. Sve u svemu impresivne broje za CV što se njega tiče.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la marcus »

U vezi startova lani.....pa nije ni Rosberg nešto ludo startao samo što se ti loši startevi (osim možda jednog) nisu događali sa PP pa onda nisu niti tako jako boljeli niti bili toliko primjetni.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la F1NAC »

slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la marcus »

Čovjek samo radi što nova uprava F1 od njega i očekuje. Privlačenje gledatelja. I u tome je bolji od svih ostalih vozača zajedno. Samo čekam usporedbe Hunt vs. Lauda.

Ipak je Mercedes vs. Ferrari zanimljivije od Mercedes vs. Mercedes.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Cuky »

osim 5 sekundi koje je odslužio u utrci zaradio je i 2 kaznena boda na licenci zbog "spore i eratične vožnje na ulasku u boks"
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la vidc »

Nisam siguran da se ovo prije kaznjavalo...
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Kranči »

Vettel je u Mađarskoj jedne godine tako dobio kaznu. Objašnjenje je bilo da je između njega i Webbera bilo više od 10 dužina bolida.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la dmarijon »

MOgao je zaraditi i 5 sec posebnog boksa, pa bi vjerojatno završio 4. vjerojatno ništa nije ni izgubio, jer jako teško da bi bio prvi
Samo neka se trkaju.
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Kranči »

http://www.f1fanatic.co.uk/2010/08/01/w ... ix-review/

Vettel je za istu stvar dobio drive-through. S time da je Hamilton i blokirao Ricciarda dva puta - jednom na stazi, jednom već u boksu.
Vjerojatno su se pravila promijenila, ali Hamilton je čak i dobro prošao.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Toon »

Kranči je napisao/la:Vettel je za istu stvar dobio drive-through. S time da je Hamilton i blokirao Ricciarda dva puta - jednom na stazi, jednom već u boksu. Vjerojatno su se pravila promijenila, ali Hamilton je čak i dobro prošao.
...dobio je kaznu kakvu je zaslužio...nesportski je blokirao drugog vozača (unfairly blocking another driver)...kazna za to je 5 sekundi, 10 sekundi i prolazak kroz box (drive-through penalty) - valjda bace te tri kuglice u bubanj i koja se izvuče to je kazna (ovo je sarkazam)....da, mogao je proći i gore od 5 sekundi...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la marcus »

Uvijek treba gledati pozitivno pa čak i nakon ovakve "sprtljane" utrke tražiti nešto dobro, a to je najbrži krug koji je 7 desetinki brži od Ricciarda i skoro sekundu od Kimija "majstora za FL na kraju trke" Raikkonena.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Cuky »

Lewis se opet malo zaigrao na društvenim mrežama. Libery Media je od njega tražila da ukloni snimku pole kruga iz Kine koju je podijelio. Dopustili su vozačima i momčadima da dijele sadržaj osim snimki akcije sa staze na koje prava imaju TV kuće i Libery Media

http://www.mirror.co.uk/sport/formula-1 ... p-10249970
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la dmarijon »

Jedna starija. Očito ga cure vole:
https://gfycat.com/AridSelfassuredBallpython
Samo neka se trkaju.
Odgovori