Lewis Hamilton [#44]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Toon »

Pa sunce vam svima poljubim...rano je još...ja i dalje vidim Hamiltona kao glavnog pretedenta (sad kad nema Rosbrerga :badgrin: ) za pojedinačni naslov...tek je trećina sezone...'ajmo se strpit do polovice i još koje trke poslije pa onda tvrditi tko ima bolji (dominantniji) bolid...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la marcus »

A o čemu ćemo se svađ.....ups....raspravljati do tada?
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Cuky »

o tome koji vozač ima ljepšeg psa, tko je više puta promjenio kacigu ili tko je više puta jeo sladoled :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la popeye »

Toon je napisao/la:Pa sunce vam svima poljubim...rano je još...ja i dalje vidim Hamiltona kao glavnog pretedenta (sad kad nema Rosbrerga :badgrin: ) za pojedinačni naslov...tek je trećina sezone...'ajmo se strpit do polovice i još koje trke poslije pa onda tvrditi tko ima bolji (dominantniji) bolid...
Izgleda da bolji paket ima Fetel jer je ucestvovo u razvoju guma.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la vidc »

ne bih rekao da ima previše utjecaja, ali definitivno je dobar argument za poklopit gospodina Tota :D
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la popeye »

„Sebastian Vettel je radio nevjerovatno ozbiljno kada je u pitanju razvoj guma za 2017. Uvijek nam je stojao na raspolaganju, drugi nisu bili toliko dostupni.“

„Još u ljeto 2016. godine sam se kladio na to da će Vettel imati korist od toga što je testirao za Pirelli. On je bio jedini top vozač koji se angažovao oko toga. Bio sam uvjeren da će se Ferrarijev i Vettelov trud isplatiti, to se sada i vidi.“

„Teško mi je shvatiti zašto su drugi propustili ovu priliku, kada je ovo jednostavna prečica ka boljim prolaznim vremenima. Što bolje razumijete gume, bolje za vas. Još je bolje ako kao Vettel možete uticati na razvoj guma.“
http://www.f1-bih.com/bs/2017/05/30/wol ... misterija/
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Cuky »

Hamilton je komentirao nastup Alonsa u IndyCaru i zaključio kako serija baš i nije najkvalitetnija:
Fernando in his first qualifying came fifth. Does that say something about [the level] of IndyCar? Great drivers, if they can't succeed in Formula One, look for titles in other races, but to see him come fifth against drivers who do this all year round is... interesting.
Na to mu je jedna od legendi IndyCara Tony Kanaan odgovorio:
You [Alonso] brought a lot to this year, you were humble, not like your other F1 drivers who made some comments this month. What you gonna say, the guy [Hamilton] raced two cars last year and finished second.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Slash »

Hehe, dobro i kaže Lujo.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la marcus »

Znam da ovo nije ta tema i kako će se "dušebrižnici" uvrijediti, ali meni taj Indy500 u nedjelju je bio pomalo bezveze. Nisam sve gledao, jer predugo traje, ali i u to malo je 5-6 puta izlazio safety car ili kako to već oni zovu. I to za sitnice.....
Da ne spominjem ono što me "muči" - zar oni uopće trebaju kočnicu u tim bolidima?! Znam, pretjerujem, ali da nema tih nepotrebnih usporavanja i ulazaka u boks mogli bi lijevu nogu držati van auta. Formula 1 je prema tome space shuttle.

Sad će krenuti paljba: "ali oni idu skoro 400 na sat; G sile u "zavojima" su ogromne; treba izdržati 200 krugova stalno u gužvi". Neke od tih tvrdnji stoje, priznajem. Ali njihove G sile su samo lijevo-desno, a u F1 su iste pa i jače posebice na kočenjima (dakle i naprijed-nazad).

Dao bi se tu jedan ozbiljan diplomski rad napisati o uspredbi Indya i F1.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la dmarijon »

Slash je napisao/la:Hehe, dobro i kaže Lujo.
Je, ali još bolje ovaj drugi.

"[Hamilton] raced two cars last year and finished second." :D
Samo neka se trkaju.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Cuky »

problem je kod ovala taj što je nemoguće izvesti lokalne žute zastave (npr. kao u F1 u jednom zavoju ili jednom sektoru) jer krug traje, ovisno o ovalu, 20-40 sekundi, a brzine su između 300-400km/h. Zato oni imaju taj famozni Caution ili u novije vrijeme kako ga zovu FCY (Full Course Yellow) gdje kod svake nezgode izlazi SC kako bi suci sigurno mogli počistiti stazu te kako bi se izbjegle moguće nesreće jer jedan vozač možda uspori više nego ovaj iza njega. Da bi izbjegli komplikacije sa pravilnikom isto pravilo vrijedi i na normalnim i uličnim stazama, dakle svaka nesreća je FCY dok se ne počisti. No sve više i više se i momčadi i publika bune jer često onaj koji je cijeli vikend najbrži zbog toga u koje vrijeme se u odnosu na njegov stop u boksu potrefi FCY sigurno vodstvo zamijeni borbom za 15. poziciju sa npr. 10 krugova do kraja te zbog toga sad vode rasprave o mogućim izmjenama pravilnika gdje bi za normalne i ulične staze FCY bio samo kod većih udesa, dok bi za ostale situacije bila lokalna žuta kao u WEC, F1 i sl.

A što se Indy 500 tiče, sama utrka je meni jedna od dosadnijih u IndyCar kalendaru. No eto, oni cijeli taj spektakl razvuku kroz gotovo cijeli Svibanj, imaju različite programe za gledatelje i sl. i sve to ispada nekako posebno u odnosu na ostatak kalendara pa je utrka uvijek dobro posjećena i gledatelji uvijek zadovoljni svime viđenim.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la popeye »

marcus je napisao/la:Znam da ovo nije ta tema i kako će se "dušebrižnici" uvrijediti, ali meni taj Indy500 u nedjelju je bio pomalo bezveze. Nisam sve gledao, jer predugo traje, ali i u to malo je 5-6 puta izlazio safety car ili kako to već oni zovu. I to za sitnice.....
Da ne spominjem ono što me "muči" - zar oni uopće trebaju kočnicu u tim bolidima?! Znam, pretjerujem, ali da nema tih nepotrebnih usporavanja i ulazaka u boks mogli bi lijevu nogu držati van auta. Formula 1 je prema tome space shuttle.

Sad će krenuti paljba: "ali oni idu skoro 400 na sat; G sile u "zavojima" su ogromne; treba izdržati 200 krugova stalno u gužvi". Neke od tih tvrdnji stoje, priznajem. Ali njihove G sile su samo lijevo-desno, a u F1 su iste pa i jače posebice na kočenjima (dakle i naprijed-nazad).

Dao bi se tu jedan ozbiljan diplomski rad napisati o uspredbi Indya i F1.
Indy 500 je opasniji od bilo koje trke F1. Pogledaj samo sta se moglo desiti Diksonu.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:
A što se Indy 500 tiče, sama utrka je meni jedna od dosadnijih u IndyCar kalendaru. No eto, oni cijeli taj spektakl razvuku kroz gotovo cijeli Svibanj, imaju različite programe za gledatelje i sl. i sve to ispada nekako posebno u odnosu na ostatak kalendara pa je utrka uvijek dobro posjećena i gledatelji uvijek zadovoljni svime viđenim.
Indy 500 je trka veca od celog prvenstva IndyCara ne kazu dzabe vozaci da bi titulu IndyCara menjali za sampiona Indy 500. A i ta trka je gledana sad za ovo nisam bas siguran ali mislim da je ta jedna trka gledana ko sve druge zajedno i mozda i vise. Negde sam tako nesto procito mozda ti bolje znas.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la marcus »

"Indy 500 je opasniji od bilo koje trke F1. Pogledaj samo sta se moglo desiti Diksonu."

Alonso lani u Australiji?! Kubica u Kanadi 2007.?! Bianchi u Japanu 2014.?! Trebam li nastaviti tužan tužan popis?

Razvikano kao Monaco, a isto tako rijetko kada dobra utrka.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Slash »

Je, majstorski mu je odgovorio tip (za kojeg nikad nisam ni čuo). Vidio bi njega u borbi s Rosbergom i crkavanjem motora u kljucnoj utrci...kakav jazavac.

Ovo kaj je reko cuky najbolje opisuje taj Indy - tipicna zabava za amere, cirkus bez puno smisla. Ono sto bi neki napravili i od f1 jer "sta ce ti utrke di se nis ne dogada tj di se ne razbije neko svake 3 minute".
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la popeye »

Slash je napisao/la:
Ovo kaj je reko cuky najbolje opisuje taj Indy - tipicna zabava za amere, cirkus bez puno smisla. Ono sto bi neki napravili i od f1 jer "sta ce ti utrke di se nis ne dogada tj di se ne razbije neko svake 3 minute".
#-o

Evo prvi Indi koji sam ja gledao finis



Nije li epic? Secam se tada ja sam se bio najezio.

A pazi ovo:



Kad smo ovo imali u F1? Nikad.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la F1NAC »

popeye, daj malo informiraj ljude kad stavljas ove kao "the closest finishes" . Eto imao sam filing da je kod ovog iz 2003 vjerovatno bio FCY (full course yellow) par krugova prije kraja i bio sam u pravu. do 6. kruga prije kraja je bio FCY i normalno da su svi na hrpi. No shit sherlock da ce jedan drugog slipat i bit ful blizu. Dosta sa INDYCAROM u temi LEWIS HAMILTON inače slijede sankcije. (padaju upozorenja (kako sam opasan) ).TEMA JE LEWIS HAMILTON Pobogu :biggrin: , kao virus širiš taj indycar po svim temama, imas teme za indycar ;)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la popeye »

Slash je napisao/la:Je, majstorski mu je odgovorio tip (za kojeg nikad nisam ni čuo). Vidio bi njega u borbi s Rosbergom i crkavanjem motora u kljucnoj utrci...kakav jazavac.
Hamilton se borio SAMO sa Rozbergom u IndyCaru se bori vise njih za titulu i ima pravo. Sad drugi par rukava je sto su u F1 bolji vozaci (to je tacno) ali sta to vredi kad vecina njih ne moze konkurirati zbog loseg bolida. Znaci i jedna i druga serija imaju pluseve i minuse.

FINAC evo samo jos ovaj a ti prebaci ako hoces sve u temu IndyCar.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la Toon »

slika

A speechless Hamilton receives an actual Senna helmet as a gift from the family for equalling his number of poles
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la popeye »

Presticice i Sumahera.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la pospani gad »

popeye je napisao/la:Presticice i Sumahera.
Pa to se podrazumjeva..... bar još 5 PP će ubosti ove godine, zar ne?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la F1NAC »

Bilo bi fino da malo zaljepi usta. U svakog drugoj mu je Ferrari. Svi smo znali da ova staza lezi Mercu. Osim zatucanih. Rađe neka vježba kako preticat kad zaglavi iza nekog
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la vidc »

Zanimljivo kako on i ova ekipa iz mercedesa imaju neke smijesne pokusaju mindgames-a. Svako malo nesto provaljuju sto se tice ferrarija
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la marcus »

A i vi Ferraristi se previše bavite drugima. Šutite, budite sretni što imate ooooodličan bolid i Vettela za volanom. Pustite Engleze neka trabunjaju....moraju i oni svoje novce zaraditi.
Jest kako je zanimljivo što je Kimiju bolid "prestao raditi" baš kad mu je Vettel došao na 1-2 sekunde, ali....reći ćemo da je to sve fair play.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Lewis Hamilton

Post Postao/la vidc »

ne govorim o navijačima nego konkretno o timovima. Ferrari šuti, radi i ne sere o drugim. Mercedes ima najbolji bolid i opet ne mogu da se ne ponašaju djetinjasto. papci
Odgovori