Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la pospani gad »

F1NAC je napisao/la:
pospani gad je napisao/la:
Cuky je napisao/la:koliko kužim Hondi novac nije problem...trebali su nastaviti kroz zimu sa razvojem prošlogodišnje PU jer su prema kraju sezone dohvatili kakvu-takvu pouzdanost. Kroz zimu i ovu sezonu je možda trebalo nastaviti sa izvlačenjem više snage i još bolje pouzdanosti iz te PU, a paralelno razvijati novu verziju da bude spremna za zimska testiranja 2018...time bi imali sada PU koja je snažnija i pouzdanija od aktualne, a usput i godinu dana više da srede sve probleme sa novom za 2018
Baš. Upravo to. Di im je bila pamet? Ovaj Hasegawa, ili kako već, je neki hazarder?
Las Vegas - majka, ondje mu je mjesto - možda mu krene na kocki.
Nije hazarder. Pritišće ih McLaren. Navodno i većinski dioničar progovorio o trenutnom stanju i ne zvuči dobro.
Pa što? Neka ih pritišće McLaren............ pa i većinski dioničar.
Honda konstruira motore, i trebaju znati napraviti motor, kroz koju godinu , a ne da podlegnu pritisku, pa da rade kako im drugi kaže ( sad ovako / sad onako ) - i to druga kompanija koja ne razvija ili nije proizvodila motore...... Honda, pa i Renault su do sada uspjevali jer su išli svojim idejama, svojom teorijom - svojim "tvrdoglavim" putem.
Pa naravno da će Honda biti zbrčkana, ako ih McL ili tko već prisilljava na instantni uspjeh.

Eto, di su sada - nigdje. Ali da je to Cosworth ili Toyota, ne bih se čudio. Ali, to je jedna kultna Honda, koja je u suradnji sa Mugen na neki ostala prisutna u F1, 90-tih i polako sa njima držali konstantu /priključak sa F1. Mislim da je isto Renault napravio sa Supertec-om, zar ne?
Jesu, mučili su se poslije na povratku sa BAR-om..... ali ta istočnjačka / japanska filozofija trebala je spremnije i dugoročnije ući u F1 - ne znam kako sada razmišljaju - ali bolje da su se vratili sa npr. Sauberom - pa da su razvijali svoj "inat" motor 5 godina, napravili bi nešto svoje.

Mislim, to je Honda - nemoguće da su tu došli brljati / mrljati i onda lako odustati i reći kao neki fušeri / luzeri - puj pik, ne važi. Bezveze.

Ovakva situacija je grozna, boli, što već - ponižavajuća..... ali bezveze bi bilo kada bi pali pod utjecaj drugih ili odustali.
Jednostavno - budući da McLaren igra svoju igru - neka pronađu neko manje ambiciozno okruženje - opet mi na pamet pada Sauber.

Sve u svemu razumijem McLaren ( instant uspjeh ), ali ne razumijem ovakvu Hondu ( Honda koja nema svoj principijelno dugoročni, samouvjereni pristup ?! ). :-k
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la King iCool »

Nek se honda i to njihovo g*vno od PU gone u 3 p*čke mile materine. Meni je prekipjelo! #hondaout
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Koliko je Ferrariu trebalo od 2014 da ulove prikljucak za mercedesom samo zato jer je mercedes ubo idealnu konfiguraciju kompresora i turbine. Ok, zamrznut razvoj itd...ali unatoc tome sanse da bi netko do polovice sezone razvio bolji motor iz nule su ravne đekpotu.
Honda u inat drugi koncept jer kao kopija nemoze prestic original, pa da su napravili kopiju sa 40ks manje snage niko im nebi ni pisnuo jer nitko osim njih samih nebi to ni uvidio. Ovako se blamiraju ko zadnji amateri u tehnologiji godinama pokusavajuci otkrit toplu vodu.
Wenkel napravi rotacijski motor sa unutr sagorjevanjem, japanci ga preuzmu i nakon dugo godina rada sa njim gase ga iz proizvodnje jer ga nije moguce usavrsiti. Njemci odustali sa NSU-jem pocetkom osamdesetih, kasnije mercedes i porsh koji su takodjer odkupili patent odustaju vec u laboratoriju nakon nekoliko testiranja jer ne zele problematican motor pustit u serijsku proizvodnju.
Njemci dodju na ideju keramicnih klipova i cilindara, japanci trk u laboratorij da ih preduhitre i nakon 15godina razvoja, bacenih milijuna peneza, priznaju da je keramika krta i stvara probleme na visokim temperaturama. Ljepo zvuci imati keramicne djelove koji se ne habaju i ne trose samo kome je to u interesu osim njima ludjacima.
Njemci su ubitacni za strojarstvo, razumjem zelje japanaca samo previse ljevo ili desno od onoga sto njemci rade se nikad nije islo.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la F1NAC »

Rezultatski nemogu stajat na naslovnici, al bar priča sa Indyjem pomaže. Lukav je taj Zak

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la speedy56 »

Zak je vrhunski lisac
Sviđa mi se, barem ovih par mjeseci kolko je na čelu. I u izjavama je čist, nema nikakvog muljanja i kompliciranja
Kod Dennisa nikad ne bismo vidjeli tu fleksibilnost da ovak neke napravi

Ako do kraja sezone nađe još nekog poštenog sponzora, kaj je vjerojatno i zadatak, napravio je stvarno vrhunski posao. Drugi dio zadatka je vjerojatno zadržavanje Alonsa, ali tu će veću ulogu odigrati Honda
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la pospani gad »

speedy56 je napisao/la:Zak je vrhunski lisac
Sviđa mi se, barem ovih par mjeseci kolko je na čelu. I u izjavama je čist, nema nikakvog muljanja i kompliciranja
Kod Dennisa nikad ne bismo vidjeli tu fleksibilnost da ovak neke napravi

Ako do kraja sezone nađe još nekog poštenog sponzora, kaj je vjerojatno i zadatak, napravio je stvarno vrhunski posao. Drugi dio zadatka je vjerojatno zadržavanje Alonsa, ali tu će veću ulogu odigrati Honda
Sve mi vuče na prelazak Španjolca u Renault, čak već 2018.-e.
Ali ako ovaj Zak ostane ovako dobar, kao što ti izjavljuješ - ne bi se čudio da Fernando ostane još 5 godina u McLaren-Hondi. :-k

:driver:


:mrgreen: :mrgreen:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la F1NAC »

stiže update za Rusiju vezano za MGU-H. Oba vozača će vozit s novim MGU-H koji su pokrpani (nije to još finalna nova verzija). Vandoorneu je to 3. MGU-H, a Alonsu će bit 2. ako se ne varam



BUMP

U utorak tj sutra će strateška grupa raspravljat o tome treba li Hondi pomoć da ulovi priključak za drugima. Jedna od mogućnosti koja se spominje je da Hondi dopuste prekoračenje korištenja PU elemenata tako da se mogu razvijati brže sa manje fokusa na pouzdanost.


Formula 1's Strategy Group is set to face calls to consider intervening to help Honda catch up its engine rivals.

Također FIA analizira pogonske jedinice na način da se uzmu najbolji paket od svake PU i vrte simulacije oko barcelone. Ako preformanse PU idu iznad 0.3 sekundi onda FIA intervenira

BUMP2

dugoročno igranje na indy500? čak napravili twitter account

https://twitter.com/McLarenIndy
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Toon »

F1NAC je napisao/la: dugoročno igranje na indy500? čak napravili twitter account
https://twitter.com/McLarenIndy
...twitter acc se radi i za manje stvari...ovo je malo drugačija priča...

...ukratko Zak Brown je jako zadovoljan publicitetom koji je dobila priča sa Alonsom...F1 če ostati glavna preokupacija ali će se momčad "gurati" u sve sfere utrkivanja gdje mogu biti konkurentni (bez zajebavanja molim za ovo trenutno stanje u F1) a da to ujedno donosi komercijalnu isplativost samom brendu momčadi...

LINK
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la speedy56 »

Može onda neki LMP1 program prosim lepo? McLaren automotive radi motor :)
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la F1NAC »

Vandoorne na 4. TC-u i MGU-H
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Cuky »

i počelo je...Honda je nakon FP1 otkrila probleme na Vandoorneovoj PU koje nisu imali vremena popraviti nego je kompletna PU zamijenjena. Time će Vandoorne koristiti 5. MGU-H i 5. turbo što znači da za VN Rusije ima 15 mjesta kazne na gridu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la dmarijon »

Cuky je napisao/la:i počelo je...Honda je nakon FP1 otkrila probleme na Vandoorneovoj PU koje nisu imali vremena popraviti nego je kompletna PU zamijenjena. Time će Vandoorne koristiti 5. MGU-H i 5. turbo što znači da za VN Rusije ima 15 mjesta kazne na gridu
Startat će 35.
Samo neka se trkaju.
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Ono što mu ostane od kazne, nema šanse da bude u prvih 5 u kvalifikacijama, će se prenijeti na naredne utrke, bolje reći prenosit će se na naredne utrke, jer će vjerovatno na svim ostalim utrkama do kraja sezone startati sa poslednjeg mjesta.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la F1NAC »

F2004_the_best_ever je napisao/la:Ono što mu ostane od kazne, nema šanse da bude u prvih 5 u kvalifikacijama, će se prenijeti na naredne utrke, bolje reći prenosit će se na naredne utrke, jer će vjerovatno na svim ostalim utrkama do kraja sezone startati sa poslednjeg mjesta.
Ne prenosi se. Prenosi se jedino ako si nakrca elemente ala Hamilton u belgiji prošle godine. Ako koriste vise od 1 PU onda se za tekući GP pribrojava kazna za prvi set elementa na koje se ljepe kaznena mjesta, na GP-u di će koristit elemente od 2. PU koje bi recimo dofurali isti vikend onda se za taj GP dodjeljuju kaznena mjesta od 2. PU itd
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Cuky »

iz McLarena stižu izjave kako neće prelaziti natrag na Mercedes te da će do kraja ispoštovati ugovor sa Hondom
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la F1NAC »

Jedan član na autosportovu forumu prevađa japanske medije vezano za situaciju iz Honde. Da ne kopiram cijelu kobasu od početka sezone, stavit ću zasad samo vezano za vikend u Rusiji kad je Alonsu riknuo ERS u formacijskom krugu
(on Alonso's trouble)
During the formation lap, we encountered malfunction that MGU-K power is lost due to ERS system failure. We tried to restart it during heading to the grid, but we couldnt recover well so had to stop the car on the track, unable to start the race. The attempt ended up fail after all.

MGU-K didnt function at all. It's the same issue that has happened to Stoffel in OZ race, in his case we were able to reboot it successfully at the pit during the 1st stop, but this time it happened during formation lap, If you come into pit during formation lap, you have to start from the pit, so decided to reboot the system on track.
This time as well, if we had had him return to the pit we would've been able to reboot it definitely. So in hindsight we should've chosen pit start.

(After post-race briefing Alonso called/caught Hasegawa to have one-on-one meeting) Fernando exploded his anger at me saying "too many problems, what are you going to do". I can only apologize for that, and had no other choice but to reply and promise "we will solve it". Certainly it's unacceptable to have this many reliability issues in 4 races, no matter what the reasons are. Cause for each issue is different/unique, so we have no choice but to crush one by one. If asked how much left, I have no word to return tho.

The opening 4 races exposed our lack of capability. The issues on both performance and reliability has become evident. On the other hand, we've also found out that as long as we finish the race the car itself is at decent level, so if we manage to improve performance and increase the power, we should be able to make better fight, I reckon.
Sve ove izjave su iz ustiju Hasegawe

Ako neko želi čitat sve, OVDJE je link
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la mrd »

U prijevodu: Nista od toga, ne znamo sta se desava :zid:
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la popeye »

Za Alonsa je najbolje da napusti McLaren jos bolje da se posle Indija ne vraca u tim. A dogodine da trazi mesto u Renaultu ako ga u Ferariju ne budu hteli.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Alonso-champ »

Ljudi iz Honde pojma nemaju kako,zasto,cemu..

Amateri
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la popeye »

Honda bolje da ceka nove motore.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la:Honda bolje da ceka nove motore.
A do tad da sjede iiiiii................rade šta?
I like to race, not to do laps alone.
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Alonso-champ »

zonelsk je napisao/la:
popeye je napisao/la:Honda bolje da ceka nove motore.
A do tad da sjede iiiiii................rade šta?
Neka plete (ne znam na hrvatskom kako se kaze)zimske carape..valjda to znaju
Alonsista hasta la muerte..
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la gjoko-mkd »

Alonso-champ je napisao/la:
zonelsk je napisao/la:
popeye je napisao/la:Honda bolje da ceka nove motore.
A do tad da sjede iiiiii................rade šta?
Neka plete (ne znam na hrvatskom kako se kaze)zimske carape..valjda to znaju
Kod nas se kaže za ženama lovaca o ribara- ili pletu ili se gnetu dok su im muževi u lovu....

A tvoja(u vicu se tako kaže)...jel zna da pleti???? :biggrin:
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la popeye »

zonelsk je napisao/la:
popeye je napisao/la:Honda bolje da ceka nove motore.
A do tad da sjede iiiiii................rade šta?
Do tad da cuvaju pare. Posto ih uzalud trose.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la mrd »

popeye je napisao/la:Honda bolje da ceka nove motore.
Koju godinu vec ovako?
slika
Odgovori