Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Cuky »

rok je uveden baš zbog toga da svi na vrijeme znaju za koju PU dizajniraju bolid, da se nebi događalo da netko u zadnji čas ostane bez dobavljača i sl.

Ako bi McLaren mijenjao mislim da bi to mogli tek za 2019. onda, al naravno u F1 su pravila tu da ne vrijede
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la zonelsk »

Da, ali ako Mcl zeli "pet do dvanaest" uzeti drugi motor moze.....na njima je...
Mislim da je ovaj rok garancija da ce imati motor, ali ne koji.:)
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la F1NAC »

zonelsk je napisao/la:Da, ali ako Mcl zeli "pet do dvanaest" uzeti drugi motor moze.....na njima je...
Mislim da je ovaj rok garancija da ce imati motor, ali ne koji.:)
Moš mislit. Imaju ugovor sa Hondom do kraja 2020. plus godišnje od honde dobivaju 100 milijuna dolara. OSim ako se hondina F1 divizija ne raspadne (opet) možeš samo sanjat koju drugu PU do 2021
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la zonelsk »

Ma neeee, osobno ni ne vjerujem da ce mijenjati.

Nego komentiram ovaj datum oko dobavljaca.....
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la popeye »

F1NAC je napisao/la:
zonelsk je napisao/la:Da, ali ako Mcl zeli "pet do dvanaest" uzeti drugi motor moze.....na njima je...
Mislim da je ovaj rok garancija da ce imati motor, ali ne koji.:)
Moš mislit. Imaju ugovor sa Hondom do kraja 2020. plus godišnje od honde dobivaju 100 milijuna dolara. OSim ako se hondina F1 divizija ne raspadne (opet) možeš samo sanjat koju drugu PU do 2021
Oni mogu raskinuti taj ugovor sa Hondom ako zele jer im Honda unistava reputaciju, tera sponzore, najbolji inzenjeri odlaze itd. Dzabe tih 100 mil kojih dobijaju kad tim propada...
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Cuky »

nije baš toliko jednostavno raskidati ugovore...mi možemo nagađati sad koliko želimo mogu li ovo ili ono, al sigurno je u samom ugovoru opisano koji je postupak i koji su penali u slučaju da jedna strana želi raskinuti ugovor.

Eto npr. da je RB 2014. imao više bodova Vettel koliko god da bi htio bi teško otišao u Ferrari za 2015. Ovom prilikom mu je to uspjelo jer je u ugovoru imao klauzulu po kojoj može ako želi slobodno otići u slučaju da momčad skupi određeni postotak bodova manje nego sezonu prije.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:nije baš toliko jednostavno raskidati ugovore...
Mislis da nemaju klauzulu?
mi možemo nagađati sad koliko želimo mogu li ovo ili ono, al sigurno je u samom ugovoru opisano koji je postupak i koji su penali u slučaju da jedna strana želi raskinuti ugovor.
Pa gde ces veci penal od ovoga gde se nalazi McLaren. NULA bodova a treca godina.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Cuky »

10-minutna kompilacija onboard snimki svih kvarova McLaren-Honde od VN Španjolske 2015. do danas
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la F1NAC »

Dobili ultimatum od Alonsa. Ili ce do rujna moc se borit za pobjede ili odlazi.
Fernando Alonso has ramped up the pressure on McLaren-Honda to deliver results quickly, suggesting that he will only stay with the team in 2018 if it is winning by September, when he will decide on his future.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la popeye »

Za pobede :manijak:

Nece se boriti ni za postolja tek za pokoji bod. Tako da je Alonsu najbolje da ode i to u Renault.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la popeye »

The deadlines are now coming thick and fast amid the deteriorating McLaren-Honda relationship.

Reports this week suggested McLaren executive Zak Brown has imposed a 90-day deadline for Honda to up its game, but Bild newspaper claims the real ultimatum is much sooner than that.

"Bild has learned that if the Japanese do not supply a competitive engine in the next few weeks, McLaren will not end the season with Honda.

"In two more races, McLaren and Honda could divorce," it added.

Germany's Auto Motor und Sport claims that because McLaren is bound by contracts, it is applying huge pressure so that it is Honda that decides to terminate the deal.

In Canada, Fernando Alonso said he is not surprised about Brown's Honda ultimatum.

"What Zak said is what you expect," said the Spaniard. "Things have to change for the team, and the same with me. So if you don't see things changing, maybe you change projects."

Indeed, it now seems almost certain that Alonso will not renew his contract beyond 2017.

"We have to win," he said. "If we are winning before September or something like that I will make a decision and I will stay."

So with the prospect of McLaren-Honda divorce now looming, it means Sauber could find itself as the factory Honda-powered team in 2018.

"We are not discussing this," team boss Monisha Kaltenborn said in Montreal.

"We do not know what the situation is with Honda and McLaren, and it's not our business. We are engaged in a very different project that has nothing to do with McLaren," she added.
Razvod sve izgledniji.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Zocky
Postovi: 32
Pridružen/a: 27 lip 2010, 22:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Zocky »

Hm, alonso ima P7 i dosta dobar rezultat sa malo manje krugova u FP2. Jeli to posljedica novog hondinog unita, ili više slučajnost? Nisam pratio....
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la speedy56 »

Nema nikakvog Hondinog novog puta, barem ne još...zato cijeli McLaren već lagano pizdi (od Alonsa, preko Boulliera do Browna)
Još uvijek se čeka taj čaroban upgrade

Trebao je biti za ovaj vikend, ali nisu ga stigli srediti pa se odgađa do daljnjeg
slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Toon »

speedy56 je napisao/la: Trebao je biti za ovaj vikend, ali nisu ga stigli srediti pa se odgađa do daljnjeg
...nema žurbe još stignu nadoknaditi i vozačke i konstruktorske bodove 14 utrka je u igri tj. 13 ako ovu ne računamo...osvajanje prvog i drugog mjesta donosi 25+18=43 boda tj ako krenu za jedno tri trke osvojiti će cca 430 bodova a to bi trebalo biti dovoljno za konstrukorski naslov a vozač (vjerojatno Alonso) cca 250 bodova i to će biti dovoljno za naslov...polako...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Zocky
Postovi: 32
Pridružen/a: 27 lip 2010, 22:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Zocky »

speedy56 je napisao/la:Nema nikakvog Hondinog novog puta, barem ne još...zato cijeli McLaren već lagano pizdi (od Alonsa, preko Boulliera do Browna)
Još uvijek se čeka taj čaroban upgrade

Trebao je biti za ovaj vikend, ali nisu ga stigli srediti pa se odgađa do daljnjeg
Aha ok, hvala!
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la speedy56 »

Alonso im da ultimatum do 9.mj i oni odma isti vikend pobjede :shock:
slika
slika

Vidi se da Honda ima iskustva i s brodskim PU :lol:

E: Još se i Boullier zeza:
Joking afterwards, just a few days after Fernando Alonso said he would only stay at McLaren in 2018 if the team triumphed before September, racing director Eric Boullier laughed: “We won. Fernando now has to stay…”
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la F1NAC »

speedy56 je napisao/la:Alonso im da ultimatum do 9.mj i oni odma isti vikend pobjede :shock:
slika
slika

Vidi se da Honda ima iskustva i s brodskim PU :lol:

E: Još se i Boullier zeza:
Joking afterwards, just a few days after Fernando Alonso said he would only stay at McLaren in 2018 if the team triumphed before September, racing director Eric Boullier laughed: “We won. Fernando now has to stay…”
Ma diskvalificirati vas treba, ipak imali ste olimpijskog srebrnjaka u veslanju u timu :biggrin:
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Alonso-champ »

I dalje jedini bez bodova,danas je malo falilo..eh na sta je spao
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la F1NAC »

Čitam po raznim forumima da je išao štekat nekog PU na tribine :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la marcus »

Ako se Alonso ne pojavi na sljedećoj utrci neće me iznenaditi.
Ili ako McLaren objavi kroz par dana kako se vraćaju na Mercedes. Što prije, to bolje....
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la F1NAC »

Sad bas gledam. Zamislite kombinaciju mclaren renault? Cak mislim da kad bi renaulta uzeli bi bili ravnopravniji s tvornickom momcadi (renault) nego sto bi to bili sa mercom
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Zasto ste misljenja da mercedes ne daje ravnopravan motor ostalima?
Jeli Bottas jucer uspio prestic Ocona direktno na stazi? Neki bolidi su brzi na pravcu s mercedesovim motorom nego oni sami.
Ja i dalje mislim da im je mercedes najbolji izbor, ako se budu borili u vrhu to ce biti za mercedes samo jos jedna reklama da se bore sa svojom polubracom. Zdrava konkurencija, nista drugo.
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la vidc »

Bottas je panj, Hamilton bi iza Ocona proveo maksimalno pola kruga. al mclaren mora zapet da već danas popodne proba uglavit mercedesovu zvijer u bolid,to im je jedina nada
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Cuky »

Mercedes im daje isti hardware, al za software se momčadi same moraju pobrinuti... Mercedes im u paketu da ono osnovno, a sve naprednije mape podešavaju sami jer to dosta ovisi i o gorivu koje koriste, a samo je Mercedesov tvornički tim sa Petronasom
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Jasno cuky, ali koliko je meni poznato mclaren ima vlastitu izradu softwarea, bez tokena bi razvoj isao jako brzo. Cak su neke elektronicke nadzore svi bolidi imali godinama od mcl jer su bili najbolji.
A sto se tice petronasa sumnjam da su izmislili neku opasnu toplu vodu za koju se do sad nebi saznalo. Ako jesu onda bi Mercedes trebao njima placat da ostanu s njima i bit sponzor petronasu a ne obrnuto.
slika
Odgovori