Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F1NAC »

vidc je napisao/la:zar nije poželjno da je taj dio ravan, sa što manje turbulencija prema difuzoru? mora bit nešto što će dat neku prednost. možda baterije??
zrak koji teče uz dno sidepodova (koji je se spaja sa podnicom je vrtložan tako da ova grba nebi smjela predstavljati problem
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Cuky »

sutra sve slabije od 1-2 smatram neuspjehom
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F1NAC »

Mene je strah Bottasa. Dosta šlampav zna bit u prvom zavoju. U španjolskoj se izvukao (kasnije ga je karma stigla), ali ovdje.... Jedino što sutra može shebat pobjedu je strategija odnosno VSC-SC situacije. Također Kimi ima tendenciju bit sporiji u trci nego u kvalama pa me zanima ukolko ostane 1-2 na početku dali će kimi pustit Seba ili će sa Sebom probat undercut. Dosta varijabli je u igri sutra. Naravno sve počinje sa startom.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Iako je 1-2 ja sam nezadovoljan, mislim da je Ferrarijev bolid brži u odnosu na Mercedes mnogo više u Monaku nego što to kvalifikacije pokazuju, vozači su podbacili. :(
Vettel katastrofa, bio je samo 0,1-0,2 brži u odnosu na svoje vrijeme u FP3, morao je ići ispod 1:12. ove kvalifikacije možda budu prevaga koja će otići na Hamiltonovu stranu, jer ne treba zaboraviti da Vettel ima probelma sa PU elementima i da će jednom do kraja sezone morati startati sa kaznom a Hamilton ne.
Što se tiče starta sutra Kimi bi trebao zadržati poziciju posebno kada je u pitanju Bottas, mislim da ni teorijske šanse ne postoje da Bottas ovdje napravi ono što je napravio u Sochiju jedino ako Kimi bude startao u rikvec inače Kimi neće imati nikakve probleme da ga blokira, što se tiče dvoboja za drugu poziciju na startu ja dajem prednost Bottasu i velika šansa je da Bottas bude na drugoj poziciji posle starta, jedino ako se u Ferrariju ne dogovore da Kimi malo blokira Bottasa da ne dozvole vozači Ferrarija de se Bottas na startu ubaci između njih.
Što se tiče naredbi za propuštanjem Vettela, ako Vettel na bilo koji način završi ispred Kimija pričat će se da je to bila Ferrarijaeva naredba, da li to bio loš start, prolaz kroz boxeve ili nešto treće.
I još nešto, kada je riječ o naredbama, kolika je vjerovatnoća da Ferrari direktno naredi da Kimi na stazi propusti Vettela tolika je i vjerovatnoća da Mercedes naredi Bottasu da u prvom zavoju eliminiše Vettela, ima već iskustva iz Barcelone on je Mercedesov "vojnik" tako da mu vjerovatno ne bi teško palo da izbaci Vettela iz utrke i na taj način pomogne Hamiltonu. ;)
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F1NAC »

Koliko god ova tvoja teorija, da Kimi pokusa startat na način da zablokira bottasa i da na taj način Vettel prođe naprijed , zvuči dobro toliko bi volio da na kraju Kimi acea i konačno pobjedi nakon 2009 opet u crvenom bolidu. Ima on još mota za po Monaku. To me podsjetilo na onaj Schumijev nesuđen pole i moguća 92. pobjeda 2012 :(
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Jeste kolega, Kimi je odvezao odlične kvalifikacije i zaslužio je da sutra pobjedi apsolutno a opet 25 bodova je u igri, kako bi dobro izgledalo da Vettel ode u Kanadu sa +20 bodova u odnosu na Hamiltona, zar ne, teška odluka je na Arrivabene ne bih mu bio u koži.
Još jednom Vettel je podbacio u kvalifikacijama tu nema nikakve dvojbe, znao ga je u Monaku i Webber dosta uvjerljivo pobjeđivati u kavlifikacijama očigledno da to nije slučajno.
Moje je mišljenje da je u Monaku Ferrarijev bolid brži od Mercedes 0,3-0,4s, izvukli su 1-2 ali za dlaku u odnosu na Bottasa.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F1NAC »

Vettel je super agresivno izgledao u prvom sektoru, ali u sljedeća dva je previše oprezan bio što se i odrazilo na vrijeme. Očekivao sam ispod 1:12 vrijeme
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la vidc »

Mislim da ga je zeznulo to sto je u drugom pokusaju izasao preblizu Sainzu i da je morao tu previse usporit
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la vidc »

sutra Hamilton će teško do bodova, koliko god mercedes bio dobar,teško je preticat a i gume drže bez problema. ja bih bio sretan s Raikkonenovom pobjedom i Vettelom na drugom mjestu.
samo da nas Bottas ne uništi na startu, ne bih se iznenadio da bar jednog izbaci. ulog je ogroman i Mercedes neće tek tako pustit da Vettel ode predaleko u WDC-u
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Cuky »

usporedba kruga Vettela i Raikkonena
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la vidc »

ovako ispade na ubrzanju iz zadnjeg zavoja kimi dobio najviše. vrlo blizu u svakom slučaju
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la speedy56 »

Do Rascassea je Vettel bio ispred, onda je Kimi u ta dva zavoja nadoknadio i na kraju ga dobio za tih 0,04
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la zonelsk »

pa zapravo meni se cini da je na izlazu iz tunela kimi bio ispred.
Vettel odradio bilje do Rascassea, i onda opet kimi
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la speedy56 »

zonelsk je napisao/la:pa zapravo meni se cini da je na izlazu iz tunela kimi bio ispred.
Vettel odradio bilje do Rascassea, i onda opet kimi
Gledao sam po zebri prije Rascassea, onda je Vettel bio malo napred
slika
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Schumy.d »

slika

Probudile su se neke dobre uspomene danas! =D> =D>
16 godina je prošlo...
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Cuky »

i tada i danas iste dvije momčadi su na podiju, doduše ova ne crvena pod drugim imenom

EDIT: a koliko je Kimi jučer majstorski odradio toliko je danas razočarao brzinom
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Schumy.d »

Cuky je napisao/la:i tada i danas iste dvije momčadi su na podiju, doduše ova ne crvena pod drugim imenom

EDIT: a koliko je Kimi jučer majstorski odradio toliko je danas razočarao brzinom
ALi Vettel je danas odradio odličan posao stvarno. Stiskao do limita cijelu utrku.

P.S. Malo OFF, ali je li ono Perez na kraju skinuo rekord najbržeg kruga na stazi u Monacu? :o
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la speedy56 »

Schumy.d je napisao/la:
P.S. Malo OFF, ali je li ono Perez na kraju skinuo rekord najbržeg kruga na stazi u Monacu? :o
Tako je, nakon kaj je stavil friške gume
1:14:nešto
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F1NAC »

Schumy.d je napisao/la:
Cuky je napisao/la:i tada i danas iste dvije momčadi su na podiju, doduše ova ne crvena pod drugim imenom

EDIT: a koliko je Kimi jučer majstorski odradio toliko je danas razočarao brzinom

P.S. Malo OFF, ali je li ono Perez na kraju skinuo rekord najbržeg kruga na stazi u Monacu? :o
Je ali gleda se "nova konfiguracija" di je izmjenjen izlaz iz kompleksa bazena pa se uspoređuje s vremenima od 2015 do sad. Ako se gleda u odnosu na V10 (tada je drukčije izgledala staza kod bazena), Taj krug od Pereza je oko 4 desetinke još sporiji. Eto OT
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Ok 1-2 ali očekivao sam uvjerljiviju pobjedu, prvi stint je bio loš morali su se odvojiti od Bottasa bar 10s, ja samo toliko očekivao.
Bez obzira na ovaj rezultat, Mercedes je i dalje favorit za oba naslova ne aposlutni favorit kao zadnje 3 sezone ali je i dalje veliki favorit.
Vettel nema 25 bodova prednosti ispred Hamiltona nego 15 a vjerovatno i manje, jer će Vettel sigurno do kraja sezone bar jednu utrku morati startati sa kaznom i najbolje što na toj utrci može da uradi je 3 mjesto a pitanje je da li će i to moći ostvariti.
U Kanadi realno je očekivati 1-2 za Mercedes, staza odgovara Mercedesu i Hamiltona i Bottas odlično voze u Kanadi.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la marcus »

Kakva uvjerljivija pobjeda kada je SC bio cca. 65. kruga?!
Htio bih ovim putem, kao Lewisov navijač, čestitati Vettelu na 5. naslovu (Kimi si je sam odredio zadaću 2. vozača), a išao bih tako daleko i čestitao Vettelu na skorom izjednačavanju Schumacherovog rekorda po broju naslova svjetskog prvaka.
Sa ovakvim Ferrarijem (i ovako lošim Mercedesom, a posebice Red Bullom) te sa vjerojatnim ostankom ovakvih pravila/motora/šasija još 2-3 sezone mislim da je to vrlo izgledno.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Cuky »

Iako čvrsto držim da pretjeruješ, nadam se da će se tvoje prognoze obistiniti i tad ću jedva doćekati da mi kažeš "jesam li lijepo rekao nakon monaka 2017" jer ću biti presretan zbog Ferrarijeve 3 titule u nizu :D

EDIT: Sad vidim da sam zaboravio dodati treću zastavicu u potpis :D

EDIT2: Done :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Mislio sam prije svega na taj prvi stint kada se Ferrarijevi vozači nisu uspjeli odvojiti od Bottasa na 10s.
Mercedes je i dalje favorit za oba naslova, ekipa koja na najdominatniji način u povjesti F1 osvoji 3 uzastopne titule mora biti i je favorit i dalje.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Cuky »

odvojili su se u prvom stintu na nekih 6-7 sekundi (pričam o razmaku Vettel-Bottas), al je onda Kimi pao, pa je još zapeo i u prometu i Bottas je došao na oko 2 sekunde od Vettela
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la vidc »

Kimi je bio spor. Da je vettel startao prvi imao bi tih 10 sekundi. Problem je sto je kimi odlucio u subotu vozit super kvale :D.
hocu rec, bolid je super makina :)
Odgovori