Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F1NAC »

Velika je vjerovatnost da bi i motor mogao prdnut. ovo je 6. utrka za Vettelov ICE
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la dmarijon »

Da, ne sluti na dobro za ferrari, barem za ovu trku. Mogli bi i red bullovi se ugurat. ako vettel uopće završi. Osim ako ne skrivaju asa za zadnji dio kvala.
Edit. Nadam se da je zbog specifičnosti staze. Red bull iskoristio svoju "vižljavost", merc snagu, ali malo kao da smrdi na početak kraja moćnog ferrarija
Samo neka se trkaju.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Cuky »

jbt jedne loše kvale i odmah početak kraja... ubiti loše su zbog zaostatka, jer po pozicijama su u skladu sa ovom sezonom gdje su najčešće u jednom od prva dva reda.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la dmarijon »

Upravo zbog zaostatka, koji podsjeća na "neka prošla vremena :D "
https://www.motorsport.com/f1/news/f1-v ... ri-922768/
Samo neka se trkaju.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la:jbt jedne loše kvale i odmah početak kraja... ubiti loše su zbog zaostatka, jer po pozicijama su u skladu sa ovom sezonom gdje su najčešće u jednom od prva dva reda.
Nije stvar u losim kvalama. Zaostatak preko sekunde je jednostavno prevelik. Ocito ih prca visoki pritisak u gumama koji je prvi puta ove godine ostao isti kao i prosle godine i jednostavno nisu gume mogli stavit na radnu temp. Ni u jednom sektoru nisi bili dobri. Totalno druga prica za razliku od sochija. Corner entry speed i exit jucer nevidljivi u ovim miki maus sekcijama

Sto me najvise zivcira takvi rezultat bildaju samopouzdanje RBu. Vettel ima stari ICE , ali da ima regularno noviji razlika bi bila manja mozda za par desetinki. I dalje oko sekunde. Sutra ce Vettel morat doc 3. Bar da zadrzi vodecu poziciju ukupno ali ima Verstappena odiza na ciscoj strani sa dobrim startom

Bummp: jos jedna stvar. Ovaj vikend FIA je postrozila stvari vezano za ulje dodavano pri izgaranju. Paf Ferrari ima poprilicno veliki zaostatak. Mozda i tu ima nekih poveznica
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Ja bih Charlesa Leclerca ako ne 2018 onda 2019 doveo da vozi za Ferrari ako je McLaren to mogao da uradi sa Hamiltonom 2007 ne vidim zašto to ne bi mogao sa Leclercom da uradio Ferrari.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Toon »

F2004_the_best_ever je napisao/la:Ja bih Charlesa Leclerca.
...da, dečko iz kneževine je odličan...samo što se ja ne sjećam da je u zadnjih gro godina netko iz akademije i nižih serija odmah uskočio u bolid kod talijana...malo zaobilaznim putem da, ali ovako čisto sumnjam...pouzdajete se isključivo u vozače koji imaju nekog iskustva u F1 - šteta jer Čarli definitivno zaslužuje tu priliku...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la speedy56 »

Slažem se
Pogotovo zato jer trenutno u F1 nemaju neku svemirsku zamjenu za Kimija. Grosjean? eeeeeh, bolje onda napraviti to s Leclercom
Nisam uspio pratiti puno F2 ove sezone, ali to malo kaj jesam i kaj se sjećam iz GP3 dečko je fakat izvrstan
slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la dmarijon »

Jel to vettel napokon uspio zagrijat gume
Samo neka se trkaju.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la vidc »

ma ovdje treba uzet drugo mjesto i nabit se nogom u guzicu. još da Kimi uhvati nekim čudom podij
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Cuky »

kod kimija slična oštećenja kao kod Vettela u kanadi, samo na drugoj strani bolida
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Toon je napisao/la:
F2004_the_best_ever je napisao/la:Ja bih Charlesa Leclerca.
...da, dečko iz kneževine je odličan...samo što se ja ne sjećam da je u zadnjih gro godina netko iz akademije i nižih serija odmah uskočio u bolid kod talijana...malo zaobilaznim putem da, ali ovako čisto sumnjam...pouzdajete se isključivo u vozače koji imaju nekog iskustva u F1 - šteta jer Čarli definitivno zaslužuje tu priliku...
Očigledno da u Ferrariju nemaju mu.a za razliku od McLarena kada je angažovao Hamiltona.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F1NAC »

F2004_the_best_ever je napisao/la:
Toon je napisao/la:
F2004_the_best_ever je napisao/la:Ja bih Charlesa Leclerca.
...da, dečko iz kneževine je odličan...samo što se ja ne sjećam da je u zadnjih gro godina netko iz akademije i nižih serija odmah uskočio u bolid kod talijana...malo zaobilaznim putem da, ali ovako čisto sumnjam...pouzdajete se isključivo u vozače koji imaju nekog iskustva u F1 - šteta jer Čarli definitivno zaslužuje tu priliku...
Očigledno da u Ferrariju nemaju mu.a za razliku od McLarena kada je angažovao Hamiltona.
sad su i drukčija vremena. Nije isto sad sjest u GP2 i vozit i u F1 di imaš hibridne stvari. Ja bi ga prvo u HAAS cisto da stekne dojam hibridne tehnologije i strategije sa voznjom.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Ferrari da ovaj ICE1 izloži u Marenellu, a možda će im zatrebati i u Abu Dhabiju.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la vidc »

huh, poslije ovakvog vikenda jedina pozitivna stvar je što je u zadnjem dijelu utrke Vettel uspio zadržat Hamiltona u Q3 mode-u iza sebe što mi daje nadu da je ferrari u utrci još uvijek na nivou, makar i na ovakvim stazama.
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Vettel najbrži krug utrke 1:43.441 i to sa starom ICE1 kojoj je ovo bila 6 utrka koja je možda na ovoj stazi bila čak i 0,5s sporija u odnosu na novu updatovanu ICE.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la vidc »

to mi daje nadu da je ferrari još uvijek dobro u igri za naslov.
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Ferrari prvo treba da porazgovara sa Vettelom počeo je "puca" a ima još mnogo utrka do kraja mora da se smiri.
Što se tiče tehničke strane očigledan je problem sa ICE mislim da je curenje tečnosti i u Španjolskoj i sada i u Baku bilo, takođe izgleda da Ferrariju odgovara niži tlak u gumama za razliku od Mercedesa i Red Bulla kojima odgovara veći tlak u gumama, Ferrari mora da lobira kod FIA i Pirellia da se bar na nekim utrkama smanji tlak u gumama.
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Dijelovi koje je Ferrari testirao u petak nisu bili ni planirani da se voze u Baku već bi trebali da se voze na sljedećoj utrci u Austriji.
Red Bullovci su se posle kvalifikacija dosta kur...i, u utrci što se tiče tempa Vettel ih je oduvao.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la gjoko-mkd »

A dali se zna koji su to delovi bolida? Na aerodinamici nisam video ništa novo..iako sam treninge i trku gledao ili na mobiljku ili na tabletu...pa nisam mogao dobro da vidim
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la popeye »

Sto je moj komentar obrisan? Nit obavestenje nista.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Alonso-champ »

popeye je napisao/la:Sto je moj komentar obrisan? Nit obavestenje nista.
Ma Finac se tripuje
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la popeye »

F2004_the_best_ever je napisao/la: Red Bullovci su se posle kvalifikacija dosta kur...i, u utrci što se tiče tempa Vettel ih je oduvao.
Ajde napisacu i ja sa tackicama

Fetel se kur..o pa je dobio po pic.. A Red Bul je pobedio.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F1NAC »

Vettelov ICE#1 je odradio 4822 km što je ekvivalentno oko 16 GP-a =D>

#BUMP:

Navodno je bivši zaposlenik Ferrarija koji sad radi u Mercedesu, obavijestio Mercedes kako Ferrari koristi poseban spremnik sa specijalnim uljem koje su puštali u komoru izgaranja. Gledam malo slike podnice i odjednom one grbe više nema. Neznam za Kanadu ali u Monacu je bila prisutna. Možda je to bilo mjesto. Ali onda opet mi nije jasno kako su izvršili preinake na podnici, odnosno nemoguće je napravit preinake isti vikend i ne izgledao kao nešto što je prikvačeno pa se može otkačit. Jedino ako imaju normalnu podnicu u slučaju ako su predvidjeli takvu situaciju. PLUS ako je ovo istina onda se može objasnit razmak odjednom u kvalama.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la popeye »

F1NAC je napisao/la:
Navodno je bivši zaposlenik Ferrarija koji sad radi u Mercedesu, obavijestio Mercedes kako Ferrari koristi poseban spremnik sa specijalnim uljem koje su puštali u komoru izgaranja.
Link?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori