Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F1NAC »

Pogled na Shield
slika

slika

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la gjoko-mkd »

Mislim da je ovo šit a ne šild
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F1NAC »

Bolje od japanke u svakom slucaju
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Cuky »

bez one zaštitne folije čak i dobro izgleda
slika


A s boka još bolje
slika


EDIT: Također i novi retrovizori
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la speedy56 »

Meni izgleda čist ok
Vidio sam i onboard sad s FP1
Još kad se bolid dizajnira s tim na umu mogli bi biti sasvim solidno

Naravno ako neće biti problema sa singapurksim svjetlima, uljem, itd itd...
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Cuky »

čitam da Vettel kaže kako je pogled kroz shield bio dosta mutan
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Cuky »

Vettel je shield testirao kraće od planiranog...bila su planirana 2-3 kruga, al je on već nakon prvog vraćen u boks. Kaže da je bio malo "ošamućen" jer da vidljivost naprijed nije najbolja i da zbog zakrivljenosti stakla sve djeluje nekako izobličeno
Sebastian Vettel was unimpressed with several aspects of the shield head protection which he tested today at Silverstone.

The Ferrari driver is the first person to run with the new device which is intended to improve safety.

“I tried it this morning, I got a bit dizzy,” said Vettel. “Forward vision is not very good.”

“I think it’s because of the curvature, you get quite a bit of distortion. Plus you get quite a bit of downwash down the straight pushing the helmet forward.”

Vettel revealed the team cut short their planned evaluation of the shield. “We had a run plan with it but I didn’t like it so we took it off.”

However Vettel believes the shield shouldn’t make it too difficult for drivers to get out of a car quickly after a crash.

“For sure it doesn’t help,” he said. “Getting in doesn’t matter. I think getting out it’s more about getting used to it, it’s not the main thing.”

“It’s probably more about getting used to it,” he added.

The FIA plans to conduct further tests of shield at the Italian Grand Prix in September to evaluate whether it could be introduced to Formula One in 2018. However several drivers have raised questions over whether the additional layer of protected is needed.

Last year all the teams tested the Halo design before it was dropped by the FIA in favour of the shield. The FIA has said it will introduce some new form of head protection next year.
http://www.f1fanatic.co.uk/2017/07/14/v ... ng-shield/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F1NAC »

sexy

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la vidc »

jel ferrari donio taj upgrade il šta?
Bottas proletio pored Vettela ,Vettel se jedva mogao približit red bullu.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Vuksa_KC »

Bio je Ferrari evidentno brži od RB, samo ovaj balavac pak mijenjao smjerove na kočenjima pa nema prestizanja.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la vidc »

a bio je brži u zavojima ali nije bio dovoljno brži da ga riješi na pravcu uz DRS.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la zonelsk »

Vuksa_KC je napisao/la:Bio je Ferrari evidentno brži od RB, samo ovaj balavac pak mijenjao smjerove na kočenjima pa nema prestizanja.
Da je Ferrari bio evidentno brzi nebi ga morao prolaziti na kocenju.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Vuksa_KC »

A nema ravnicu ko Mercedes, nema nitko.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la gjoko-mkd »

Verovatno je Ferari išao sa velikim DF koji je pojeo gume a usput i imao mali top speed.
Verovatno su kompenzirali efekat kraćeg megjuosinog razmaka slično kao i Rb
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la vidc »

jel ikad "potvrđeno" da je ferrari bio ciljan s onom izmjenom oko sagorijevanja ulja? tražim slike, ne mogu nać nijednu od zadnje 3 utrke na kojoj se vidi da li još uvijek postoje one izbočine na podnici...
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F1NAC »

vidc je napisao/la:jel ikad "potvrđeno" da je ferrari bio ciljan s onom izmjenom oko sagorijevanja ulja? tražim slike, ne mogu nać nijednu od zadnje 3 utrke na kojoj se vidi da li još uvijek postoje one izbočine na podnici...
To nećeš nikad otkrit. Možda za 10 godina, kad se budu otkrile i tajne Mercedesovog trika.

Kvrga je još tu.

https://www.instagram.com/p/BWXyE6yhstt/

ovo je iz Austrije dakle nakon tzv afere.


Vettel je za Njemački sky čini se dao intervju i rekao da je pustio gas nakon što ga je Bottas prestigao da dovede bolid do cilja u jednom komadu.

Plus slika desne gume (ona koja nije pukla) puna žuljeva koji bi vjerovatno vrlo lako kad tad raznesli gumu


slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Bottas je također odvezo 32 kruga na soft komponenti pa nisu izgledale ovako a kroz cjelu utrku nije šparao auto.
Magnussen je odvezo 37 krugova na softu pa također nisu ovako izgledale gume.
Ricciardo 32 kruga na supersoftu u prvom stintu. Kimiju nisu izdržale ni 26krugova soft, očito Ferrari ima probleme.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F1NAC »

Ćale od Lewisa je napisao/la:Bottas je također odvezo 32 kruga na soft komponenti pa nisu izgledale ovako a kroz cjelu utrku nije šparao auto.
Magnussen je odvezo 37 krugova na softu pa također nisu ovako izgledale gume.
Ricciardo 32 kruga na supersoftu u prvom stintu. Kimiju nisu izdržale ni 26krugova soft, očito Ferrari ima probleme.
iz pirellija su izjavilo da ferrari nije napravio nis krivo vezano za setup (prekoracenje ogranicenja koje im pirelli preporuca) i samim time Pirelli ne okrivljuje Ferrari.

nadam se da ce se to temeljito istrazit
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Toon »

F1NAC je napisao/la: iz pirellija su izjavilo da ferrari nije napravio nis krivo vezano za setup
...gdje si to pročitao?...iz pirellija su samo izjavili da je riječ o dva različita razloga ali da ne znaju još točno ništa..."We believe, but it has to be proven, that the two modes of failure of the two tyres were different."What we can exclude is carcass failure on Kimi's tyre because the tyre was still inflated. Sebastian had a different issue with a loss of air."....da šteta je da im se to dogodilo i da su tako izgubili bitne bodove no događalo se i ranije...na kraju će biti da je za sve kriv "loš menagment guma" kod Vettela (kod Kimija vjerojatno nešto drugo)...Vettel je vozio jako agresivno (zato jer je morao da sačuva poziciju) - negdje sam pročitao da Pirelli odbacuje da je ono kočenje i flat imao bilo kakav utjecaj na ovo što se dogodilo no siguran sam da nije to baš pomoglo u očuvanju gume...nemojmo samo odmah početi pljucati (iz ferrari kuta) po gumaru jer niste imali sreće s njima ovaj put - isto ovo se može dogoditi na nekoj drugoj utrci i jednom ili oba mercedesa...jebga sranja se događaju...
...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F1NAC »

Pa niko ne pljuca. Samo stavljam sto je Pirelli objavio. Mene najvise zaintrigirala Kimijeva guma. Nije bilo nikakvih zuljeva nego puče samo tako i delaminira se
Isola also ruled out that the basis of Vettel's problem could be the blockage seen while he was battling with Bottas: "I do not think this can be the reason for a problem like that happened to Sebastian. We will evaluate all data, possible vibrations, temperatures, pressures, any indication will be useful to shed light on the incident. Set up problems? I can not speak about setting up teams, obviously, but I can say that every team was within the limits we suggest, but I can not reveal the camber or other parameters of Ferrari as well as other teams. I can say, however, that Kimi's tire had no blisters, and we are now verifying that of Vettel.
Nadam se samo da se ovo nece pomest pod tepih jer ovo su ozbiljne stvari da se guma samo tako raspadne

Btw

Leclerc potvrden za test u Madarskoj
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Toon »

baš zato sam te to pitao...i nigdje ne govori da setup je ili nije razlog problema...pirelli tj. Isola govori o tome da nitko od momčadi nije otišao van preporučenih preporuka o tlaku u gumama, broju krugova i ostalim bakanalijama (radna temperatura, vrijeme trajanja...) koje dolaze pred svaku utrku od njih...veze nemaju oni sa setupom i ostalim sranjima koja također bitno utječu na potrošnju i trajanje gume...bez uvrede ali od tebe bih zadnjeg očekivao da si prevodiš ovakve stvari kako tebi odgovaraju a ne onako kako jesu u stvarnosti...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F1NAC »

Toon je napisao/la:baš zato sam te to pitao...i nigdje ne govori da setup je ili nije razlog problema...pirelli tj. Isola govori o tome da nitko od momčadi nije otišao van preporučenih preporuka o tlaku u gumama, broju krugova i ostalim bakanalijama (radna temperatura, vrijeme trajanja...) koje dolaze pred svaku utrku od njih...veze nemaju oni sa setupom i ostalim sranjima koja također bitno utječu na potrošnju i trajanje gume...bez uvrede ali od tebe bih zadnjeg očekivao da si prevodiš ovakve stvari kako tebi odgovaraju a ne onako kako jesu u stvarnosti...

Ma nasao sam na redditu jedan clanak koji je stavio jedan lik sa druge stranice koja linka na ovu a naslov je ubiti takav da zapravo opcenito niko nije presao limit setupa
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la popeye »

Vuksa_KC je napisao/la:Bio je Ferrari evidentno brži od RB, samo ovaj balavac pak mijenjao smjerove na kočenjima pa nema prestizanja.
Majstorski se odbranio. Mozete samo da mu zavidite.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la popeye »

zonelsk je napisao/la:
Vuksa_KC je napisao/la:Bio je Ferrari evidentno brži od RB, samo ovaj balavac pak mijenjao smjerove na kočenjima pa nema prestizanja.
Da je Ferrari bio evidentno brzi nebi ga morao prolaziti na kocenju.
Kolko je Ferari bio brzi pokazuje to da Max nije mogao pratiti Kimija kao i to da kad ga je Fetel konacno obisao posle boksa da ni njega nije mogao pratiti.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la vidc »

u brzim zavojima je bio puno brži... sve ostalo je štekalo. a svatko tko zna bar nešto o utrkivanju i F1 zna da je izuzetno teško pratit bolid i preticat u brzom zavoju. al to vrijedi samo za ove što znaju bar nešto o utrkivanju i F1
Odgovori