Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Kranči je napisao/la:Baš me zanima da li bi Hamilton uspio proći Vettela, pogotovo još onda na početku dok su bili na softu.

Sauber uspije odvoziti pola utrke na jednom stintu, dok Ferrari nije u mogućnosti niti 25%.
Pa naravno da ga ne bi mogao preći na istim gumama ali poenta je da mu se Hamilton približavao i da je Hamillton spustio zaostatak ispod 1.5s mogao bi Hamilton uraditi undercut bez problema, to 1,5s bi neutralisao boljim izlaznim krugom na novim soft gumama, bržim boxom i time što bi Vettel morao da zaobilazi bolide za čitav krug, Hamiltonu bi jedino možda u tom slučaju imao problema sa Ricciardom.
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Kranči »

Po meni, drugoplasirani ide riskirati, a prvoplasirani ga prati.

Ok Sauber. A što ćemo s Hamiltonom? Kako je on uspio odvoziti pola utrke na softu?
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Kranči je napisao/la:Po meni, drugoplasirani ide riskirati, a prvoplasirani ga prati.

Ok Sauber. A što ćemo s Hamiltonom? Kako je on uspio odvoziti pola utrke na softu?
Pa Vettel nije bio u sigurnoj zoni minimalno 3-4s prednosti pa da može pokrivati ono što Hamilton uradi.
Po meni ključan je bio taj prvi stint u kome Vettel nije uspio da napravi prednost u odnosu na Hamiltona bar 3-4s.
Zašto nije uspio, Hamilton je perfektno vozio taj stint kao i čitavu utrku, ima vjerovatno i do stare PU, možda i do setupa bolida mislim da je prvi put ove godine u kvalifikacijama Ferrari imao veći top speed od Mercedesa.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Cuky »

Kranči je napisao/la:Ok Sauber. A što ćemo s Hamiltonom? Kako je on uspio odvoziti pola utrke na softu?
Vettel je otišao prvi u boks, u Mercedesu su znali da je jedini način da nešto uspiju da promijene taktiku, jer ako prate Ferrari ostaju na istoj poziciji. Preuzeli su rizik da probaju otići na stop manje, u tome su uspjeli i eto sad sa pravom slave...da nisu uspjeli pričali bi smo danas kako je Mercedesov pitwall Ferrariju poklonio pobjedu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Kranči »

O tome ti govorim. Drugoplasirani preuzima rizik, a ne prvoplasirani.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Cuky »

pa to je upravo danas tako i bilo... Ferrari je išao na sigurno da spriječe undercut, Mercedes je zbog toga išao na riskantniju varijantu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

vidc je napisao/la:
F2004_the_best_ever je napisao/la:Ne bih se složio sa tobom, Ferrarijeva jedina pogreška je što odmah kada je izašla obavjest o VSC nisu Vettela pozvali u box.
Što se tiče Bottasa, i da su znali da će ga Mercedes koristiti da uspori Vettela taj rizik su morali preuzeti i podržavam tu njihovu odluku da se ide ranije na soft.
Nemam ništa protiv toga što je Mercedes iskoristio Bottasa da uspori Vettela samo se nadam da kada kasnije u toku sezone Ferrari iskoristi Kimija da uspori Hamiltona da navijači Mercedesa i Hamiltona neće kukumakati.
a gledaj...imali su 8 sekundi prednosti i jednostavno su planirali pratit šta će Hamilton radit. ni meni kao ni Vettelu nije jasno kako su izgubili 8 sekundi prednosti u jednom krugu. Hamilton je otišao u boks, vettel krug poslije i Hamilton se odjednom pojavio pored njega.
Izgubili su jer se pod VSC-om auti kreću sporo i Totu je tu kapnulo da mora obavit box, kako ga je kasnije nazvao magični poziv u boks.
Vjerojatno su računali kad ga moraju povuć da Vettel više nema šansu pod VSC-om ući, tj da ima veće gubitke. Ovome se isto mora skinuti kapu, znači mozgovi u timu rade 100%
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F1NAC »

Ferrari je usao u box kad je vsc zavrsio. Plus. Kad je hamilton ulazii u boks kad predes SC crtu cini mi sr mozes pun gas do table s ogranicenjem brzine.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Kranči »

Cuky je napisao/la:pa to je upravo danas tako i bilo... Ferrari je išao na sigurno da spriječe undercut, Mercedes je zbog toga išao na riskantniju varijantu
Da, Cuky, ali ti gledaš situaciju poslije Vettelovog boksa, a ja prije.

I s obzirom da sam siguran da se nećemo naći na istoj strani, odustajem od ove rasprave. Ja ću i dalje biti kod toga da je danas Ferrari prodao utrku.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F1NAC »

Šteta za danas. Nešto ovako
slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la vidc »

da li je Hamilton otišao u boks pod vsc-om ili nakon što je vsc završio?
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F1NAC »

vidc je napisao/la:da li je Hamilton otišao u boks pod vsc-om ili nakon što je vsc završio?
pod
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Kranči »

vidc je napisao/la:da li je Hamilton otišao u boks pod vsc-om ili nakon što je vsc završio?
https://youtu.be/FU95HrQB1w4?t=56m23s

Nije nešto video, ali nisam našao bolje. Punim gasom mogu kada se uključi "ending"? Ako je tako, onda je ovo što sam pisao...
Kranči je napisao/la:Zato što je Vettel zadnji zavoj/prvi dio pravca odvozio još pod VSC-om, dok je Hamilton krug kasnije mogao punim gasom.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la dmarijon »

E jesmo generali.
Nije ih merccedes totalno posramio, ali je malo bolje odigrao. Spretnije, Nije to bila nikakva ziher pobjeda vettela da bi to sto posto preokrenulo priču. Moda bi, moždaa ne bi. Bili su na knap.
Dugo mi nije bilo tako žao što trka završavaa. Da je bilo još 10, 15 krugova, pa da se lewisu gume počnu cjeditl Bilo bi prave zabave
Samo neka se trkaju.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F1NAC »

Danas se moglo vidjeti da Ferrarija malo draga prca na ravnici, odnosno nemaju još dovoljnu snagu u PU da se nosi s tim dragom. Mercedes je ponovo ko u Rusiji protutnjao pored.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Nema Ferrari ove godine nikako sreće sa SC ni VSC.
U Kini dobra stategijska odluka ali izlazi SC i Vettel umjesto da se bori za prvo mjesto pada u poretku i uspjeva velikom borbom da dođe do drugog mjesta.
Bahrein dobra stategijska odluka ali izlazi SC Vettel ipak uspjeva da zadržu prvo mjesto ali iza sebe ima odmah Bottasa i jedva posle odlaska SC uspjeva da zadrži poziciju.
Barcelona VSC kad je Vettel vodio i imao prednost.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la dmarijon »

F2004_the_best_ever je napisao/la:Nema Ferrari ove godine nikako sreće sa SC ni VSC.
U Kini dobra stategijska odluka ali izlazi SC i Vettel umjesto da se bori za prvo mjesto pada u poretku i uspjeva velikom borbom da dođe do drugog mjesta.
Bahrein dobra stategijska odluka ali izlazi SC Vettel ipak uspjeva da zadržu prvo mjesto ali iza sebe ima odmah Bottasa i jedva posle odlaska SC uspjeva da zadrži poziciju.
Barcelona VSC kad je Vettel vodio i imao prednost.
nema sreće, tj. nikako da nauče na brzu reakciju. Mislim ne volim biti general poslije bitke, ali mislimd a to nije neka filozofija. SC ili VSC - hop boks. jednostavno.
A jučer... prvo nakon onog (pre)agresivnog upada vettela. Super, to je trka, ali hamilton se s razlogom žalio - dakle, hamilton je nakon izleta izgubio 3 sekunde. Da je vettel išao u boks kad treba, hamilton bi bio 6 sekundi iza i vjerojatno bi brzo došao na te tri, i mislim da bi to bilo to više manje. Jaaaaaaaako teško da ga ne bi prešao. vidjelo se koliko je brži na ravnom, samo ga je trebao uhvatiti
Samo neka se trkaju.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Cuky »

u Monaku imaju novi monkey seat
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la vidc »

jel ikad otkriveno šta je ovaj izdignuti dio na podnici?
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la F1NAC »

Ako mislis na ovaj "mjehur" spekulira se da postoji neki prorez koji se nalazi unutar bodya kako bi usao topli zrak u unutra i na taj nacin je mozda moguce rasiriti podnicu uslijed topline. Na taj nacin prosiris volumen difuzora. Ali naravno niko nezna pravi razlog tog
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la gjoko-mkd »

Neki misle da tu hlade ulje iz mjenjača.....
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Cuky »

nebi me čudilo da iz svega to ispadne samo trik iz Ferrarija kako bi se pažnju i misli odvuklo sa nekih važnijih djelova bolida
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la vidc »

zar nije poželjno da je taj dio ravan, sa što manje turbulencija prema difuzoru? mora bit nešto što će dat neku prednost. možda baterije??
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Ferrari

Post Postao/la Cuky »

ne mora biti ravno da nebi bilo turbulencija, ako je sve zajedno dizajnirano kako treba
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori