Felipe Massa

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Felipe Massa

Post Postao/la zonelsk »

Izgleda da ipak nine bilo do ferrarija samo proslih godina, ipak je i do vozaca dosta. Tj vise nego kaj sam mislil. Ocito zna sve dobro ustimati i reagirati
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Felipe Massa

Post Postao/la Igor18 »

sad kažu da nije bio nikakav problem u boxu, jednostavno mehaničari su pomiješali lijevu i desnu gumu, a da stvar bude gora to nebi bio nikakav problem da se mehaničar sjetio pištolj prebaciti da vrti u drugu stranu ( sa zavrni na odvrni) i pričvrstio bi gumu bez problema
Michael is faster than you!!
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Felipe Massa

Post Postao/la speedy56 »

Da, onda bi uspio zašarafit gumu, ali bi vjerojatno bio DSQ ili dobio poziv da idu to promijeniti jer je Pirelli od Silverstone prople sezone uveo pravila da se gume ne mijenjaju strana, propisane cambere, pritiske, itd...

slika
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Felipe Massa

Post Postao/la zonelsk »

Mislim da zapravo je bilo ovo
Uzeli krive gume, gunman pripremio pistolj za tu gumu. Skuzili da su krive, ipsravili, ali je gunman imao krivo podesen pistolj. Umjesto da okrene stranu okretanje pistolja isli su rucno okrenuti wheelnut.

Tak sam barem ja skuzio, mada mozda sam u krivu
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Dr. DJ
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1520
Pridružen/a: 28 vel 2007, 13:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari-Massa
Lokacija: Stari Mikanovci / Rijeka

Re: Felipe Massa

Post Postao/la Dr. DJ »

Svaka čast na startu....skoro pa jedino uzbuđenje na cijeloj trci....Baš mi je dobro danas izgledao....stvarno šteta za ono u boksu....da nije bilo toga mislim da bi mnogima pomrsio račune....
1982 UCV 1919
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Felipe Massa

Post Postao/la speedy56 »

Rođendan mu je danas :festa2:
slika
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Felipe Massa

Post Postao/la F1NAC »

i njemu i vergneu i van der gardeu :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Felipe Massa

Post Postao/la pospani gad »

Što mislite, teoretski, kolike su šanse, da Felipe Massa, ove godine, na kraju prvenstva, bude ( baš ) treći u poretku vozača, s obzirom na ovakav bolid Williams-a?
S tim, da, podrazumjeva se, da Williams, ipak, radi na nadogradnjama bolida, kroz cijelu sezonu,....
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Felipe Massa

Post Postao/la Igor18 »

teško, RB će se dignuti.. eventualno 5. ako Williams uspije držati korak u razvoju bolida
moja prognoza je Massa 6. na kraju sezone u poredku vozača.. Alonsa ubacujem iza 2 Mercedesa i RB-a
Michael is faster than you!!
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Felipe Massa

Post Postao/la dmarijon »

Osobno ne vjerujem da će do 6. mjesta. Ostali timovi će se razvijati brže od Williamsa, rekao bi. Dao bi mu 8.-9. mjesto.
Samo neka se trkaju.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Felipe Massa

Post Postao/la speedy56 »

Ja mislim da ce biti izmedju Masse, Bottasa i Hulkenberga za mjesto iza prve trojke. Mclaren bude se vjerojatno prebacil na 2015. Pereza ne vidim u toj trojki jer mu fali konstantnosti, a i Hulkenberg je brži.
Ferrari i Rb ce sigurno biti bolji od Williamsa u razvijanju bolida i njih 4 (Alo, Rai, Vet, Ric) ce biti ispred, to je dakle prvih 6 mjesta zauzetih i ostaje to 7-8-9 mjesto. Mislim da ce Hulkenberg od njih biti najjaci, a izmedju Masse i Bottasa bi trebalo biti gusto. Lotus isto treba uracunat jer su vec sad blizu bodova, a Barcelona im je de facto tek start.
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Felipe Massa

Post Postao/la pospani gad »

speedy56 je napisao/la:Ja mislim da ce biti izmedju Masse, Bottasa i Hulkenberga za mjesto iza prve trojke. Mclaren bude se vjerojatno prebacil na 2015. Pereza ne vidim u toj trojki jer mu fali konstantnosti, a i Hulkenberg je brži.
Ferrari i Rb ce sigurno biti bolji od Williamsa u razvijanju bolida i njih 4 (Alo, Rai, Vet, Ric) ce biti ispred, to je dakle prvih 6 mjesta zauzetih i ostaje to 7-8-9 mjesto. Mislim da ce Hulkenberg od njih biti najjaci, a izmedju Masse i Bottasa bi trebalo biti gusto. Lotus isto treba uracunat jer su vec sad blizu bodova, a Barcelona im je de facto tek start.
Odlična analiza. Prilično realno i objektivno sa tvoje strane.
Iako se slažem, s tobom, pogotovo, u ovom dijelu za Sergia Pereza, bit' ću, i dalje, malo iracionalan, ili priželjkivati malo više za malog, hrabrog, jedinog Brazilca u današnjoj F1.
Što se tiče RB, oni će 99.5% biti drugi, najveća konkurencija Mercedesu. Za Ferrari dvojim,..... vjerovatno će Fernando biti u borbi sa RB-ovim vozačima, tako da bi Felipe mogao biti 5.-ti, eventualno 6.-ti. Jedino me malo strah, koliko će dugo Force Indija biti ovoliko sposobna ( pri tom tipujem na Nicu Hulka ),.... za sada izgledaju puno spremniji od Williamsa,....
A Valteri mi je nepoznanica,.... pokazuje naznake pravog fightera,.... ali ono neobilaženje Felipea na VN Maleziji, pokazalo je i njegovu "mekanu" stranu,....
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Felipe Massa

Post Postao/la Igor18 »

pa ne vjerujem kako lik nema sreće... ni kriv ni dužan lik ga pobere i usere mu cijeli vikend
Michael is faster than you!!
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Felipe Massa

Post Postao/la Alonso-champ »

Ja mislim da ce njegov start biti brutalan..ide on na trece mjesto nakon starta
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Felipe Massa

Post Postao/la King iCool »

Eeeeeee moj Massica...zbog takvih gluposti nikad nećeš biti top vozač. Mislim da će pobrat neku kaznu za sljedeću utrku.
Avatar
wolfman
HNL kladionica super velemajstor
HNL kladionica super velemajstor
Postovi: 933
Pridružen/a: 26 ožu 2010, 21:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Vettel
Lokacija: Croatian Zagorje, Desinić City

Re: Felipe Massa

Post Postao/la wolfman »

King iCool je napisao/la:Eeeeeee moj Massica...zbog takvih gluposti nikad nećeš biti top vozač. Mislim da će pobrat neku kaznu za sljedeću utrku.
stavljam petaka na 8 kaznenih bodova :D
Avatar
Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1381
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 23:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Felipe Massa

Post Postao/la Domi »

Zašto ? Po meni je Perez skrenuo ulijevo taman tolko da ga Massa dotakne
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Felipe Massa

Post Postao/la King iCool »

Domi je napisao/la:Zašto ? Po meni je Perez skrenuo ulijevo taman tolko da ga Massa dotakne
Hahahhahahahaah...čovječe, zna se ko je kriv u takvim situacijama. Onaj koji je iza! On mora pazit da se to ne desi tako da nema previše rasprave tu o tome tko je kriv.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Felipe Massa

Post Postao/la F1NAC »

sorry al pogledaj onboard, Perez je kasno odlucio branit unutarnju stranu bilo je dovoljno mjesta bez skretanja ulijevo
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1381
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 23:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Felipe Massa

Post Postao/la Domi »

Istina, ak su kaznili Schumija 2012. u Barceloni za sudar ssa Sennom, realno je očekivati i kaznu ovdje jer je situacija skoro ista.
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Felipe Massa

Post Postao/la speedy56 »

Danas je imao tolko prilika, a na kraju nula
Najjače mi je bilo kak Vettela nije mogao dobit s 343kp - u ovakvim situacijama se vide razlike između ovakvih ko Massa i onih druge klase. Imaš bolid, onih 5 auta ispred i pobijedil si, 99% sam siguran da su za volanom tog Williamsa bili Alonso ili Hamilton da bi bili barem drugi
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Felipe Massa

Post Postao/la zonelsk »

Da s tim se slazem dosta jako.

Nije probal uci na unutarnju stranu, na hairpinu nije probal promjenit putanju da ima bolji izlazakl, a jaci motor.

Lose, lose...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Felipe Massa

Post Postao/la Cuky »

@King iCool
Istina onaj iza je odgovoran...ali ne ako ovaj ispred u zoni kočenja odluči mijenjat putanju
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Felipe Massa

Post Postao/la King iCool »

Cuky je napisao/la:@King iCool
Istina onaj iza je odgovoran...ali ne ako ovaj ispred u zoni kočenja odluči mijenjat putanju
A dobro,istina da je Perez skrenuo malo u lijevo i iznenadio Massu, ali jbg...Perez je bio na starijim gumama i imali su neki problem sa kočnicama što smo mogli čuti na team radiu a Massa mora računati sa svime kad je iza. To se može desiti SVAKOME ali mislim da je Massa moramo biti barem malo oprezniji.
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Felipe Massa

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Cuky je napisao/la:@King iCool
Istina onaj iza je odgovoran...ali ne ako ovaj ispred u zoni kočenja odluči mijenjat putanju
gledaj onboard Pereza, nebi rekao da je dao volanom ljevo, postavio se malo više prema sredini al ne toliko da je massa se morao penjat po njemu.

Massa je došao takvom brzinom da čisto sumnjam da bi uspio na vrijeme stati po tim grbama, otklizao bi daleko napred možda više nego Ricci u napadu prije.
slika
Odgovori