Sebastian Vettel [#5]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la F1NAC »

goran007 je napisao/la:uh,do kud je otislo...
Cak sam i ocekivao da ce neko usporediti sa Suzukom 1990.g.
Uz to kaj je proslo skoro 30 godina u kojima se nacin utrkivanja uvelike promjenio (na bolje ili losije o tome se da pricati) cijela pozadina price nije ni slicna ovoj i lijepo ti je kolega napisao- Kontekst
.

Uza sve sto se dogodilo. Je koristio svoj bolid kao sredstvo osvete? je . Jesu uz puku sreću izbjegli tragičan ishod? jesu. Da imaš pravo ovo se nemože uspoređivat. Ovo što je Senna ma koliki BOg bio i koliko su ga god zezli sa promjenom pole pozicije je gore nego što je Vettel napravio pošto su tu brzine bile visoke na nivou utrkivanja. I onda još ono spominjanje nakon "If you no longer go for a gap.." čisti bullshit. Ovo samo je pokazaloo koliko god Senna bio velik vozač toliko mu i moral može past na niske grane. Zar tako se treba ponašat neko ko je uzor mladim ljudima?

Kad neko iz vedra neba ovdje uvali priču sa Zidaneom i onda na ovo spominjanje počinje vrištati kontekst, kontekst... O čemu mi pričamo? Zajednička točka je da su oba koristili bolid za provođenje pravde. Jedan je to radio na 200+ drugi na 40 km/h. Ovaj prvi je osvojio naslov, dok je drugi dobio najstrožu kaznu prije DQ. S tim da su svi navalili na DQ.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Slash »

Jedino Ferrarijevci tu imaju dvostruke standarde.

Naravno da je bitan kontekst. Kao što kaže kolega 007, kod Senne je to bila kap koja je prelila čašu nakon brojnih nepravda koje su mu nanesene zbog toga da se osigura francuski prvak. Kada vidiš da sustav ne funkcionira, onda naravno da se boriš sam protiv njega i na neki način, to što je Senna napravio jest pravedno.

Kod Zidanea je bila obična provokacija na jednoj utakmici, nije da mu je Materazzi prije toga pobio obitelj.

S druge strane, šta je točno Vettel smatrao nepravednim? Svoju halucinaciju da ga je Hamilton 'break-testao'???
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Cuky »

hahahaha kako odmah mijenjaju ploču u praktički istim situacijama kada je "bog Senna" u pitanju, odmah je pravedno, bio je isprovociran, to je bila kap koja je prelila čašu....

Al eto kad netko drugi to napravi, pogotovo malom britančiću, odmah to nije u redu, treba ga diskvalificirati i sl... a još za razliku od Senne je Vettel i kažnjen za svoj postupak. Pa i Schumacher je 1997. bio kažnjen i diskvalificiran iz prvenstva za puno manji prekršaj od Senninog. Uz to je Schumacher samo sebe izbacio, ne i suparnika, i svejedno naslov izgubio.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Vuksa_KC »

goran007 je napisao/la: I pala mi je jedna super ideja koja je Ferrarijevom timu promakla u Brazilu 2012.g
Pa kad se ok sudarat u vozace pod SC-om mogao je Massa pokupit Buttona u zadnjem krugu (ono,ne prejako,tek toliko da padne jedno dvije pozicije iza)
Massa bi prema ovakvoj praksi dobio vremensku kaznu, da ne vadim sad vremena mozda uzeo i koji bod, a Ferrari bi imao vozackog sampiona...

Zanima me samo kak bi to onda recimo Vettel komentirao
Aha, a kako je to Button isprovocirao Massu? Na koji način to kao Prost i ekipa Sennu, Hamilton Vettela, Materazzi Zidanea pa da ide u njega ko oni?
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Slash »

Stvar je u tome da Vettel nije bio isprovociran, osim u svojoj glavi... mogao je Massa reći da ga je Button break-testao ili da mu je pokazao srednji prst, ili da mu je prije utrke rekao da mu je mama kurva, bezbroj je mogućnosti mašte...
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la F1NAC »

Pa di ste se sad vi raskokodakali. Kakav Massa? Kakav Button?... Stvar je u tome da su oba koristili sredstvo (bolid) za provođenje pravde.. (njima pravde). S tim da je Senna to napravio pod trkaćim uvjetima di je skoro ubio čovjeka... Da ubio (nije bilo HANSa i takvih pi*darija). Nikom ništa.

ŠTo je Prost kriv da su stavili pole poziciju na drugu stranu? Mogao je onda uletit s Mclarenom u ured i ubit Balestrea. Sigurno nije Prost došao i rekao ej daj baci pole na drugu stranu.... Što je Senna imao ugrožavat Prostov život zbog tamo nekog panja u FIA-i.

AKo ćemo tako gledat.

Zašto se Prost nije tijekom McLaren Honda dana kad je bio kolega sa Sennom, namjerno napucavao u Sennu kad je cijela horda Hondinih specijalista bila usmjerena na Sennu a njeg aniko nije šljivio, uključujući i Rona Dennisa? Ups možda i je namjerno (1989) naravno onda su opet svi plakali. Ali čim Senna napravi sranje. Kakav Bog, pravi racer... Ulala. Dajte molim vas
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Vuksa_KC »

Slash je napisao/la:Stvar je u tome da Vettel nije bio isprovociran, osim u svojoj glavi... mogao je Massa reći da ga je Button break-testao ili da mu je pokazao srednji prst, ili da mu je prije utrke rekao da mu je mama kurva, bezbroj je mogućnosti mašte...
Pa svatko je isprovociran samo u svojoj glavi, zavisi kolko si dopuštaš dalje:)
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Slash »

slika
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
goran007
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 916
Pridružen/a: 03 svi 2006, 16:37

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la goran007 »

@Vuksa KC
Rece jedan "nas" kantautor...
"Rijeci bi sve pokvarile"...stoga,to je moj jedini odgovor tebi

@cuky

ocito imas problema s nekim ljudima,tj.vozacima...
ja nimalo nisam fan Hamiltona,al on s ovom pricom i nema prevelike veze...
Kad govorim o vremenskom kontekstu onda napominjem da u to vrijeme takvi sudari nisu bili rijetkost niti se kaznjavali...
ovaj je posato mitski samo zbog cijele price u kojoj se dogodio i jer je izravno odlucio naslov...
zasto nikad ne govorite o Senninom izbacivanju Brundlea u Monzi ili Mansella u u Australiji godinu dana prije...
Po danasnjim standardima bi bili za kaznu...tada ne

Sto se tice Schumachera iz 1997.g on je istina kaznjen,ali u cijeloj prici mozdea to i nije najbitnije jer je ipak izgubio naslov...
Ne volim rasprave ŠBBKBB ,ali bilo bi jako zanimljivo vidjeti sto bi se dogodilo da ga je osvojio...
Dajem ruku u vatru da ne bi bio oduzet...

@F1NAC

u pravu si za ubojstvo...ne znam kak mi je promaklo da je Prost jedva ostao ziv...
da si naveo primjer njih dvojice iz Portugala bio bi ti puno bolji efekt,ali opet se isprijecio kontekst zbog kojeg nije tako zanimljiv
Zadnja izmjena: goran007, dana/u 05 srp 2017, 13:58, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la vidc »

Zanimljivo je kako je nekim ljudima to što je Senna napravio sasvim normalno i ok, nebitno da li je kažnjeno ili ne. On je odlučio da je to bilo nepravedno i s 250kmh pokupio bolid ispred sebe. Još čovjek najavio da će to napravit samo zato što mu nije ispunjena želja da se pp stavi na lijevu stranu iako je prethodne 3 godine bio na desnoj strani.
Vettelovo kuckanje kotača na 50kmh ispade eksces takav da bi ljudi najradije da ga se izbaci iz F1.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Slash »

Ni slučajno. O čem bi pisali onda na forumu 2 tjedna između utrka :D :D
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la gjoko-mkd »

Ispada da ima ferarista i antiferarista megju navijačima...

Priča se nastavlja...samo se menjaju-Rb(Fetel)....Mercedes(Luis)...wilijams(Hil)....Mklr(Hakinen).....
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la zonelsk »

Mene samo zanima kaj bi bilo daje identična situacija samo u obrnutim ulogama....
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Kranči »

F1, FOM, FIA i tko se već ne su presretni što je Vettel udario Hamiltona jer se već dva tjedna piše o tome kao da je smak svijeta. Evo čitam sad da će biti danas navečer tema o tome na Otvorenom, a i Andrija Jarak je već na putu za Austriju da izvještava ispred Ferrarijeve i Mercedosove kućice.

Danas je marketing sve. F1 treba neku priču, neko rivalstvo koje će se prodavati i koje će potaknuti interes za F1. A tko je najbolji u prodavanju priča? Ameri. I sad se vratite na početak posta.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Cuky »

zonelsk je napisao/la:Mene samo zanima kaj bi bilo daje identična situacija samo u obrnutim ulogama....
nadam se iskreno da bih tvrdio jednako, a to je da je kažnjen najvećom kaznom koja nije diskvalifikacija i to je to. To bi vjerojatno i svima bilo dovoljno da Hamilton nije imao problema sa headrestom jer bi onda Hamilton bio pobjednik, a Vettel tek 5., Hamilton bi vodio u prvenstvu sa 1 bodom prednosti i svi bi bili presretni.

Ovako se dogodilo ono što se dogodilo u Valenciji 2011 ako se ne varam (ili 2010)...Hamilton je dobio kaznu u utrci (drive through ako se ne varam) i ta kazna je odrađena, ali na kraju mu nije naškodila...tad smo se mi crveni pjenili kao da je smak svijeta...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
goran007
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 916
Pridružen/a: 03 svi 2006, 16:37

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la goran007 »

@cuky

Pa konacno da se i mi slozimo oko neceg...
Hamilton je isto za Valenciju 2010.g zasluzio diskvalifikaciju...
Prestigao je SC...
Dovoljno je pogledati samo kako je zavrsio utrku on(na kraju 2.),a Alonso koji je bio tik do njega se nije odlucio za tu "glupost" nego zapeo iza istog i zavrsio 8.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la gjoko-mkd »

Nisam ja nešto mnogo komentirao ovaj duel, evo u vrlo kratkim crtama kako je nastao prvi sudar(za drugi je Fetel crn ko crni đavo):

Vidi se da posle apexa 14bolidi ubrzavaju kako i treba(strelice što sam nacrtao) a da posle apexa 15 bolidi ne da ne ubrzavaju, već i usporavaju. A to diktira vođa kolone, t.j. Luis. Isprekidane strelice su po meni kako je trebala biti brzina bolida:

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Slash »

Da, Valencia je bila dobar još jedan primjer idiotizma FIA-e. Čak i bez diskvalifikacije, trebali su reagirati ODMAH, a ne kad je HAM nabildao prednost da može besplatno odraditi kaznu i vratiti se na isto mjesto...

Gledam sad, Peter Sagan ima Vettel sindrom 'I didn't do anything wrong'. Jebiga, on ne mora priznat krivnju kad već je DSQ :D :D :D.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la F1NAC »

Eto Skyevci već počeli vuć paralele sa TDF-om :roll: .... Od svih mogućih trija oni su odabrali najgori mogući trio za raspravljanje o tome. Crofty, Kravitz i onaj Craig nešto, nebitan lik
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Toon »

F1NAC je napisao/la:Eto Skyevci već počeli vuć paralele sa TDF-om :roll: .... Od svih mogućih trija oni su odabrali najgori mogući trio za raspravljanje o tome. Crofty, Kravitz i onaj Craig nešto, nebitan lik
...ma svatko tko govori protiv Vettela ili Ferarimojajaja je nebitan...sve su to orjunaš i mrzitelji imena hrvatskoga...svatko tko smatra da je kazna preblaga je jugonstalgičar i komunist...na svu sreću mogu prestat gledat ovo ili se složiti sa ljubiteljima talijana nema druge.... :roll: :roll: :roll:
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la F1NAC »

Toon je napisao/la:
F1NAC je napisao/la:Eto Skyevci već počeli vuć paralele sa TDF-om :roll: .... Od svih mogućih trija oni su odabrali najgori mogući trio za raspravljanje o tome. Crofty, Kravitz i onaj Craig nešto, nebitan lik
...ma svatko tko govori protiv Vettela ili Ferarimojajaja je nebitan...sve su to orjunaš i mrzitelji imena hrvatskoga...svatko tko smatra da je kazna preblaga je jugonstalgičar i komunist...na svu sreću mogu prestat gledat ovo ili se složiti sa ljubiteljima talijana nema druge.... :roll: :roll: :roll:
Pa eto sad Corfty postavlja pitanje dali je Vettelov udarac mogao oštetit headrest... Pametnom dosta #-o
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Toon »

F1NAC je napisao/la:Pa eto sad Corfty postavlja pitanje dali je Vettelov udarac mogao oštetit headrest... Pametnom dosta #-o
...e pa eto ja sam glup...što fali postavljenom pitanju?...i ja odgovorno tvrdim da JE MOGAO oštetiti...i isto tako NEMAM DOKAZA DA JE oštetio NITI DA NIJE zbog toga...ma kako se samo osudi postaviti pitanje protiv Vettela i crvenih? Sram ga bilo prokletnika...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Cuky »

pa s obzirom da je do problema sa tim dijelom došlo tek nakon crvene zastave, dakle nakon što ga je Hamilton sam uklonio, izašao iz bolida, vratio se u bolid i netko od mehaničara namjestio natrag, a ne odmah nakon SC-a, a nakon dodira sa Vettelom, svakome pametnome to Croftyjevo pitanje nije ništa drugo nego dodavanje benzina na vatru...

Al to mu nije prvi put...vidjeli smo koliko dugo je Sky, a posebno Crofty rastezao onaj dodir Rosberga i Hamiltona 2014. u Spa...jbt pa prošle godine su ga još povlačili...već je i njegovim sukomentatorima neugodno koliko ga puta moraju upozoravat da ne lupeta bezveze
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Toon »

Ma koliko god da je degutantno ponašanje većeg dijela SKYevih novinara (a o tome smo davno uspostavili koncnezus bez obzira kojem taboru pripadali)....još je degutantnije ovo "skakanje i branjenje" crvenih na svaku rečenicu kontra...vidim da su se čak ni pokojnicima ne da mir kako bi se Vettel pretvorio u sveca...ma eto vam ga – imate ga i nitko ne smije riječ protiv njega jer eto, sad je u Ferrariju a Ferrari je veći od svega, veći od sporta, veći od Fair playa veći od svih FIA-inih zakona i praksi...i svatko tko misli drugačije nije ništa drugo nego vještac i na lomaču s njim – za sve što je prije i što sada radi i priča kontra bezgriješnih od Boga danih talijana...gadi mi se sve ovo...neću više....a nisam pijan ni drogiran...samo do srži ogorčen ovolikom količinom zasljepljenosti i jednoumlja - i spominjanjem pokojnika...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la vidc »

previše si osjetljiv :P
Odgovori