Sebastian Vettel [#5]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la F1NAC »

Slash je napisao/la:Sad ćete opet reć da pilim naopako, ali stvarno mislim da ništa još nije gotovo. 28 bodova, to je cca 11 bodova po starom sustavu. Kimi je zaostajao 17 s 2 preostale utrke i osvojio naslov...

Za razliku od prošlih sezona i unutarmercedeškog dvoboja, ove godine je pravilo da kad Vettel pobjedi, Hamilton NIJE drugi. Dakle, dvije pobjede Vettela ga već dovode ''on the level''.

Po meni je sad više pitanje brzine oba bolida nego nekakvog odustajanja. Mislim da tko će imat bolji bolid u više utrka do kraja taj će osvojiti naslov, naravno uz to da Hamilton ima malo veću rezervu. Svašta nas još čeka, možda kišna Malezija, možda kišni Brazil, možda Kišna Suzuka, navodno Ferrarijev Meksiko, svi su na izmaku snaga s motorima, treba očekivat i kazne nekakve, pa ko zapne u sredini poretka i popuši na startu...ništa još nije gotovo (nažalost).
Ruku na srce ne bude Hamilton završio van top 3 ziher do kraja sezone osim DNFa. Meksiko (zbog rjeđeg zraka se koriste high DF profili) i Abu dhabi (spore sekcije koje mečka ne voli, ali zato ima ravnice) mogu kolik otoliko pasat Ferrariju ali ovo ostalo ne vidim da bi mercedes mogao bit pobjeđen. Ostale je sve više manje fluidni zavoji, možda Brazil je tu i tu, ali ovo ostalo zbog efikasnosti bolida Mercedesa L/D omjer ne vidim neku veliku prijetnju.

Vettel je sad psihički u k**** vjerovatno. Hamilton sad ima sve u svojim rukama tako da u maleziji ukoliko odmagli vjerovatno će bit cruise do kraja poučeni prošlom godinom. Ma to je to kažem. DNF ili Lewisov naslov. Simple

Pošto je Max nas doveo u nezgodu situaciju 2x puta (kanada i sad) bio bi red da se malo s mečkama poigra :biggrin:
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la pospani gad »

Reći ćete da pilim naopako, ali vozačko F1 prvenstvo za 2017.-u je po meni gotovo. Totalno je nezrelo uspoređivati Hamiltona iz 2007. i bodovni deficit Kimija, te Hamiltona iz 2017. i Vettela sa mrljavim odlukama Ferrarijevog pitwalla s druge strane. Dobro, Vettel će tipično po njemački da ne kažem Schumacherovski, davati otpor dok god je teoretski moguće.....

Ali Lewis Hamilton je F1 prvak za 2017. On će rutinerski dovesti svaku utrku do kraja, da ne kažem Alain Prostovski - profesorski. Doduše nije Lewis za uspoređivanje sa Alainom, druga su to vremena. Ali 28 bodova je ogromna, OGROMNA prednost.

Seb je već i prije bio nervozan:

http://www.gp1.hr/alonso-vettel-je-odradio-svoju-kaznu/

Neće ga dotući ova situacija, ponavljam; poznata nam je njegova Kaiserska odlučnost i samovolja, ali 28 bodova je ipak previše. Treba biti dosta pehova na Lewisovoj strani - a u to ne vjerujem. S tim da je Vettel trenutno u banani i dobro da ovaj vikend nema utrke.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la F1NAC »

To je bila naša šansa....

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la F1NAC »

Zadnjih par postove ispada da postam samo depresivne slike Vettela. :biggrin:

Evo još jedne,

trenutak kad si svjestan da je pole mogao bit tvoj

slika

Sutra se vraćamo jači! =D> Imamo friške gume. Možemo pucat stintove. Samo da preživi onaj rizični prvi i drugi zavoj.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la zonelsk »

poprilicno sam siguran da je u u tom trenutku tj na kraju tog kadra promrmljao..."fuck" :)
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la marcus »

Da, danas je PP trebao biti Vettelov......skoro pa da mi ga je žao
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Cuky »

bar mu ostaje utjeha...
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la F1NAC »

Šteta jer će bit kazna zbog mjenjača u suzuki. Neznam zašto ga toliki pehovi love. Još više boli to što je bolid sposoban za uvjerljivu pobjedu. Ovako se opet šepurit u prometu i neće postignut više.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Cuky »

možda mu naprave iznimku suci kao u slučaju prekoračenja radnog vremena na Grosjeanovom bolidu...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la vidc »

Sve u svemu,danas fantasticno odvozio.bez sc-a malo falilo za podij. Steta, po brzini bolida ovo je trebala bit setnja do pobjede. Cak ni Kimi mu nije bio u situaciji pomoc...treba istrpit ova losa vremena i ne gubit volju i samopouzdanje.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la F1NAC »

Bottas je danas riješio utrku. Da nije namjerno štopao Vettela, Hamilton bi sigurno završio iza Seba nakon stoppova
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la dmarijon »

Da, baš to htjedoh napisati. Bottas ga je riješio
Samo neka se trkaju.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la:možda mu naprave iznimku suci kao u slučaju prekoračenja radnog vremena na Grosjeanovom bolidu...
Sumnjam...
Ako se ne varam problem nesmije biti uzrokovan vozacem ili momcadi, odnosno nekim dugim vozazem ili drugom momcadi..

Nazalost mislim da ce biti 5 mjesta ako budu mijenjali...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Kranči »

Šteta što se ovakav kvar nije dogodio na stazi gdje će Mercedes dominirati, jer bi svejedno imao brzine da sa zadnjeg mjesta prođe cijeli grid i dođe do 5. ili 6. Ovako, na stazi na kojoj je mirne duše mogao uzeti grand chelem, on uzme samo 12 bodova.

Dodajmo još vrlo vjerojatnih 25 iz Singapura + mogućnost kazne za Suzuku = sve ide prema novom naslovu za LH
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Kranči je napisao/la:Šteta što se ovakav kvar nije dogodio na stazi gdje će Mercedes dominirati, jer bi svejedno imao brzine da sa zadnjeg mjesta prođe cijeli grid i dođe do 5. ili 6. Ovako, na stazi na kojoj je mirne duše mogao uzeti grand chelem, on uzme samo 12 bodova.

Dodajmo još vrlo vjerojatnih 25 iz Singapura + mogućnost kazne za Suzuku = sve ide prema novom naslovu za LH
moglo je bit još gore, da se to desilo u Monacu, gdje bi startao zadnji i završio 13-14. Jednog bi prešao možda na stazi i ostale kroz boks ali bodova ni blizu, osim ako bi ga pokenjala takva sreća da tik pred SC slučajno zamjeni gume.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la F1NAC »

Probijanje na startu. +6 mjesta gore
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Kranči »

Ćale od Lewisa je napisao/la:moglo je bit još gore, da se to desilo u Monacu, gdje bi startao zadnji i završio 13-14. Jednog bi prešao možda na stazi i ostale kroz boks ali bodova ni blizu, osim ako bi ga pokenjala takva sreća da tik pred SC slučajno zamjeni gume.
Istina, ali mislio sam da mi nitko neće uzeti Monako i nabiti ga na nos :D
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la dmarijon »

Ovo na 1:40 bilo je baš gusto
[youtube]https://www.youtube.com/watch?time_cont ... k0BQOKiAz8[/youtube]
Samo neka se trkaju.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la dmarijon »

dmarijon je napisao/la:Svaka čast, učinio prvenstvo napetijim. Sad će biti zabavnije gledat kako do kraja prvenstva vettel bodovno dolazi do vrha.
virtuozno.
Uuuuu, sad će biti još zabavnije!!! 8)
Samo neka se trkaju.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la vidc »

Kolega,uozbilji se. Pet pobjeda zaredom je tesko izvodivo,jako tesko. Vettel jest vozac s najvise uzastopnih pobjeda,al to su bila druga vremena s puno jednostavnijim i pouzdanijim motorima i manje sansi za neke glupe kazne zbog promjene jednog elementa. A ni ovaj ferrari nije red bull iz drugog dijela 2013.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la F1NAC »

Kolike sreće ima,mjenjač će inicijalno bit ok. Doć će kvale i paf pomogućnosti opet Q1 i start na začelju. Što će na kraju ispast gore nego da su prije kvala uzeli novi mjenjač.

Seb 2017 in nutshell
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Vuksa_KC »

Mora se riskirat, na tome se prvenstva dobivaju.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la marcus »

Čudno mi je kako se nigdje nije pojavila, ili ja nisam našao, onboard snimka Stolla da vidimo i sa njegove strane kontakt sa Vettelom. Kod Vettela se vidi kako skreće ulijevo - prati li zavoj ili još malo jače skreće je teško zaključiti.
Mišljenja sam kako su suci pravilo zaključili kako su obojica krivi ili kako već to oni napišu niti jedan nije "predominantno" kriv. Tako nekako.

Gledajući van pravila Vettel je ovdje zaj....o, ali onako generalno. On ima 200 ili skoro 200 utrka, a klinjo 15. Pa kuda ideš tako blizu, što ga uopće pretječeš u zavoju. Sam izaziva nevolju u trenucima kada bi iskustvo trebalo doći do izražaja - u podsvijesti bi se trebao držati dalje od ikakvih problem u utrci i van nje. Također, Ferrari se skoro raspao, a Williamsu ništa iako je to bilo pri relativno maloj brzini.

Kako sad to ide sa mjenjačem? Smiju li ga otvarati i popravljati? Do koje mjere se smije popravljati/mijenjati dijelove unutra?
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la vidc »

Ajde nek sam cuo da netko misli da je vettel ovdje kriv, imalo hahaha
Stroll se doslovno zabio u vettela koji je radio sve sto se inace radi u izlaznom krugu. Ne moze on upravljat tudjim bolidom i pazit za sviju. Naravno da stroll nije namjerno to uradio, lik jednostavno nije gledao.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la marcus »

Nije ni Vettel.....gledao, pazio, razmišljao.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Odgovori