Sebastian Vettel [#5]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la marcus »

I ja se borim sa vjetrenjačama. Davno sam trebao shvatiti da su navijači Ferrarija kao glasači HDZa. Da se Sanader vrati opet bi glasali za njega jer je "precjednik stranke". Isto tako ne možete prihvatiti činjenicu da je vaš pulen kriv. Ne u potpunosti.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Vuksa_KC »

F1NAC je napisao/la:
Slash je napisao/la:GP1.hr kaže da su se ''pojavile priče da se Vettel namjerno zabio da izbjegne kaznu jer je ostao bez goriva''.

Kakva kazna zbog ostanka bez goriva, ne vrijedi li to samo za kvalifikacije??
GP1.... lol

Da zabio se namjerno i riskirao 5 mjesta kazne zbog mjenjaca


Ovo je gore nego autosport forum :lol:
Pa i nakon trke smiješ ostati bez goriva, ne smiješ nakon kvala, makar i Q3.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Cuky »

marcus je napisao/la:I ja se borim sa vjetrenjačama. Davno sam trebao shvatiti da su navijači Ferrarija kao glasači HDZa. Da se Sanader vrati opet bi glasali za njega jer je "precjednik stranke". Isto tako ne možete prihvatiti činjenicu da je vaš pulen kriv. Ne u potpunosti.
Ne nego se boriš protiv logike...ajmo to ovako: voziš na autocesti u desnom traku i imaš vozača pored sebe u lijevoj traci u blagom lijevom zavoju. Ti normalno pratiš taj blagi lijevi zavoj kad odjednom buuuum. Dogodio se sudar između tebe i ovog u lijevoj traci jer on nije pazio i krenu je promijeniti u desnu traku tako da je kroz taj blagi zavoj pustio auto da ide lagano prema van umjesto da prati smjer zavoja. Tko je kriv?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la marcus »

Nekako mi se čini da pravila lijeve i desne trake na autocesti se ne mogu primjenjivati na stazi za Formulu 1. Također ne možemo kod Stroll vs. Vettel govoriti o trkaćoj putanji i svim tim stvarima kada se sve dogodilo nakon "utrkivanja".

Meni bi bio kriv onaj koji pretječe, odnosno onaj od iza.

Ovime odustajem od ove teme. Sigurno su Davidson i Herbert sa SkyF1 u krivu, a zagriženi CRO-Ferrari-Vettel fanovi u pravu.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Vuksa_KC »

marcus je napisao/la:Nekako mi se čini da pravila lijeve i desne trake na autocesti se ne mogu primjenjivati na stazi za Formulu 1. Također ne možemo kod Stroll vs. Vettel govoriti o trkaćoj putanji i svim tim stvarima kada se sve dogodilo nakon "utrkivanja".

Meni bi bio kriv onaj koji pretječe, odnosno onaj od iza.

Ovime odustajem od ove teme. Sigurno su Davidson i Herbert sa SkyF1 u krivu, a zagriženi CRO-Ferrari-Vettel fanovi u pravu.
Da, jer Davidson, Herbert i SkyF1 isto tako poznati po nepristranosti.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Cuky »

marcus je napisao/la:Meni bi bio kriv onaj koji pretječe, odnosno onaj od iza.
U trenutku sudara iza je bio Stroll...drukčije teško da bi došlo do kontakta njegovog prednjeg kotača sa Vettelovim stražnjim...hvala na potvrdi da se slažemo tko je kriv
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la marcus »

Pa nije se sudario sa Hamiltonom da bi se moglo dovoditi u pitanje pristranost?! Ili je tu u pitanju standardno kukanje kako su svi protiv Ferrarija?
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la marcus »

Hm....obično onaj koji pretječe dolazi od iza ili ovdje vrijede neki drugi zakoni fizike? To što je u samoj stotinci sudara Vettel bio vrlo malo ispred znači samo to da je vozio puno puno brže od Strolla koji je pokušao izbjeći sudar dodatnim skretanjem ulijevo dok Vettel nije napravio apsolutno ništa.

Ili analogijom autoceste, Vettel je preticao Strolla i vratio se iz preticajne trake prije nego što se uvjerio da je to sigurno.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la dmarijon »

Moram vam reći da su puno zabavnije rasprave ispod ovog članka s GP1 od vaših.
Kakav je to trash, čisti art. Kakva ekipa...
I sad, zanimljiva je jedna stvar. Kako su upravo takvi "stručnjaci" svi odreda protiv Vettela.
Samo neka se trkaju.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la vidc »

sve redom "uspješni" bivši "šampioni" F1.
i Schumacher je vazda bio kriv za sve :D
i da, jasno se vidi da stroll jednostavno ne ide u zavoj kako treba, jedva da je i skrenuo
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Vuksa_KC »

dmarijon je napisao/la:Moram vam reći da su puno zabavnije rasprave ispod ovog članka s GP1 od vaših.
Kakav je to trash, čisti art. Kakva ekipa...
I sad, zanimljiva je jedna stvar. Kako su upravo takvi "stručnjaci" svi odreda protiv Vettela.
Do danas sam ih smatrao ozbiljnima, ali ovaj sad članak o illuminati teorijama zavjere, čisti clickbait isto kao i onaj f1racing nekad.
Namjerno sudar radi goriva kojeg nije imao, a nakon utrke se smije ostati bez goriva. Ne smije se nakon kvala.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Cuky »

marcus je napisao/la:Hm....obično onaj koji pretječe dolazi od iza ili ovdje vrijede neki drugi zakoni fizike? To što je u samoj stotinci sudara Vettel bio vrlo malo ispred znači samo to da je vozio puno puno brže od Strolla koji je pokušao izbjeći sudar dodatnim skretanjem ulijevo dok Vettel nije napravio apsolutno ništa.

Ili analogijom autoceste, Vettel je preticao Strolla i vratio se iz preticajne trake prije nego što se uvjerio da je to sigurno.
Pogledaj snimku, Stroll nije pokušao skrenuti ulijevo nego je do pomaka volana došlo zbog kontakta. Pogledaj snimku sa Vettelovog bolida, drži konstantnu putanju. Pogledaj snimku sa Strollovog bolida, također drži konstantnu putanju. Problem je jedino što Vettela putanja vodi kroz zavoj, a Strolla njegova prema vanjskom dijelu dok se sa njegove vanjske strane nalazi drugi vozač. I to sve radi bez da gleda u retrovizor na strani prema kojoj se pomiče.


Ista stvar u Singapuru...Vettel se pomiče ulijevo, ali cijelo vrijeme prati u retrovizoru (vidljivo na snimci) gdje je Max. Max se isto pomiče ulijevo, ali ne gleda u lijevi retrovizor nego cijelo vrijeme bulji u Vettela. I onda Max radi kontakt sa Kimijem koji se odbija u Vettela, a mnogima je baš nekako Vettel kriv iako nije imao nikakav kontakt sa ovom dvojcom dok Max nije Kimija odbio u njega.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Slash »

Da, Vettel se sudara u različitim situacijama s različitim ljudima (Baku, Singapur, Malezija), ali nikad nije on kriv :D :D, to je najvjerojatnije i najvjerodostojnije objašnjenje. #vjerodostojno
Baš ga svi ganjaju po stazi da ga napenale, pederi i mrzitelji svega Ferrarijevskog.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Cuky »

pa od tih koje si nabrojao on je kriv za Baku...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la:pa od tih koje si nabrojao on je kriv za Baku...
Si siguran? Sta nije Hamilton brake testirao vettela.

Btw, povlacim ono gore di sam rekao da u ovoj situaciji vettel nije nista kriv.

Mislim da su bili dovoljno neoprezni oba i da nema bas nekog krivca za ovo...
Jedino, Vettel ima puno za izgubiti, a Stroll ne. Vettel je prvak, Stroll nije....Mislim da Vettel bi trebao više paziti....
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la zonelsk »

vidc je napisao/la:sve redom "uspješni" bivši "šampioni" F1.
i Schumacher je vazda bio kriv za sve :D
i da, jasno se vidi da stroll jednostavno ne ide u zavoj kako treba, jedva da je i skrenuo
Uspješni ili ne, strucniji su sigurno od nas..

Ali naravno mi smo balkanci... Ako nema deset naslova - ne valja to nista. Fuuuujjj...
I like to race, not to do laps alone.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la dmarijon »

Meni je zanimljivo baš to što se to događa njemu. Inače je uvijek bio nevjerojatno spretan i dobro se izvlačio iz takvih situaciju (suprotno od nekih drugih svjetskih prvaka)
Moje objašnjenje je što je ove godine enormni pritisak na njemu. Em je ferrari, em je ferrari koji se bori za naslov. Ali nevjerojatno koliko nije imao sreće...
Samo neka se trkaju.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Cuky »

zonelsk je napisao/la:
Cuky je napisao/la:pa od tih koje si nabrojao on je kriv za Baku...
Si siguran? Sta nije Hamilton brake testirao vettela.
Brake testiranje ili ne, namjerno udaranje nije bilo u redu i za to je dobio kaznu.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

dmarijon je napisao/la:Meni je zanimljivo baš to što se to događa njemu. Inače je uvijek bio nevjerojatno spretan i dobro se izvlačio iz takvih situaciju (suprotno od nekih drugih svjetskih prvaka)
Moje objašnjenje je što je ove godine enormni pritisak na njemu. Em je ferrari, em je ferrari koji se bori za naslov. Ali nevjerojatno koliko nije imao sreće...
nije samo njemu, Hamilton je isto to proživio zadnje dvije sezone, neobjašnjive kvarove samo na njegovom bolidu. Da je Ferrari tada bio brz kao ove sezone, borba sa Rosbergom bi se lani puno ranije završila. Kad je dominantan bolid, postoji mogućnost čak i kad se starta zadnji završit 3. (Lewis Spa), kad je više vozača u borbi za naslov onda su dovoljna samo dva kvara ili 3-4 lošija nastupa da te trajno udalje od naslova.
slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la dmarijon »

Nisam mislio toliko na kvarove koliko na te nesretne i nepotrebne sudare. više kao lewis iz one mclaren faze (vs button). Što, kažem - kod vettela baš nismo gledali
Samo neka se trkaju.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la vidc »

Bilo je i prije toga. Za neke je kriv, za neke nije uopce. Ali da, ima neki magnet kojim privlaci te glupe incidente. Slicno kao Schumacher
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Cuky »

još malo soli na ranu...Vettel je zaradio opomenu jer je propustio izvođenje himne prije starta te sad ima dvije opomene ove sezone (prva je bila zbog prelaska linije na izlasku iz boksa na treningu u Monaku). Ako zaradi još jednu dobiti će 10 mjesta kazne na gridu
https://www.f1fanatic.co.uk/2017/10/08/ ... ng-anthem/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la vidc »

Bilo je vrijeme da i on osjeti bol gubitka titule koju si uz malo vise srece i jos poneceg mogao dobiti. Bolid jest ukupno losiji od mercedesa, ali da su vettel i ferrari maksimizirali sve hamiltonove lose dane bilo bi blizu jako.
Alonso je to prosao tri puta, hamilton cetiri puta, dosao red i na njega.
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la Scuderia »

Velio da se ne predaje sve dok ima sanse.
slika
Avatar
7Times
Postovi: 148
Pridružen/a: 25 tra 2009, 19:24
Ja sam: Vozač
Navijam za: MSC

Re: Sebastian Vettel

Post Postao/la 7Times »

Odgovori