Fernando Alonso [#14]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la popeye »

Koliko stadion moze da primi gledalaca?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la popeye »

Sad sam pogledo 400 000. Wow! Hoce li biti pun 28 maja?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la zonelsk »

uvijek je pun
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la F1NAC »

Woa. 3. Je zasad. Bourdais se razbio posteno
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la Cuky »

i kvalificirao se u Fast Nine, 9 najbržih koji će se boriti za pole

EDIT: Malo su se zabunili :D
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la speedy56 »

LEGEENDAAA!!!!! :peace: :peace:
Danas samo gas i dodati još tih 10% koje ima u rezervi :biggrin:

I da - fantastično je gledati ove njegove intervjue s Indya, sretan ko mala beba :)
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la zonelsk »

5 starta, sredina drugog reda.

Imao problema sa bolidom, pa nisu htjeli riskirati i danas mu promjenili motor :) .. Honda ....:P

U kvalifikacijama je imao sitnih problema sa overboostom na izlazu iz zavoja ali sve u svemu mislim da nije mogao puno vise (mozda mjesto). Prvi red teško.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la popeye »

Kakvim overboostom?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la zonelsk »

Moram priznati da nisam 100% siguran no citajuci ja sam to sebi objasnio kao....

"Stanje" motora di iz turbine izvlacis vise nego sto je nominalno. Neko vrijeme je to ok i dobivas na snazi ali vecinom stvara prerano paljenje amjese i druge probleme. Po onome sto je rekel nije bilo neato ok sa time
Kao da je malo ima snage u overbustu malo ne. Ugl ekipa je rekla da je u zanjem krugu na izlazu iz zadnjeg zavoja lupio u soft limit.


Ali kazem nebi ovo moje uzeo za preozbiljno.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la vidc »

ne znam šta bih komentirao za ovo. rekao bih da je očekivano da F1 vozač ovakvog kalibra bez problema savlada nešto ovako trivijalno. imaš pravac i par flat-out zavoja.
ne planiram gledat ali se nadam da će nakon ovoga bit jasno zašto najbolji vozači idu u F1 a ne u indy il gdje već.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la popeye »

Pa normalno da idu u F1 kad je F1 iznad IndyCara.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la vidc »

pa da, i ovo je u najmanju ruku očekivano od strane Alonsa. rekao bih da na ovoj stazi možda ima i najmanje šanse za pobjedu jer je staza glupa. na normalnoj stazi pobjeda bi mu bila garantirana
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la Cuky »

vidc je napisao/la:ne znam šta bih komentirao za ovo. rekao bih da je očekivano da F1 vozač ovakvog kalibra bez problema savlada nešto ovako trivijalno. imaš pravac i par flat-out zavoja.
ne planiram gledat ali se nadam da će nakon ovoga bit jasno zašto najbolji vozači idu u F1 a ne u indy il gdje već.
Koliko god to ovako na prvu izgledalo nije lako voziti više od 3h brzimana između 360 i 400 km/h na stazi na kojoj ili si na trkaćoj liniji ili u zidu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la speedy56 »

Cuky je napisao/la:
vidc je napisao/la: Koliko god to ovako na prvu izgledalo nije lako voziti više od 3h brzimana između 360 i 400 km/h na stazi na kojoj ili si na trkaćoj liniji ili u zidu
...i nakon najmanjeg klizanja auta na tim brzinama se možeš ili okrenuti na stazi (pustiti bolid) ili završiti slupan kao Bourdais prekjučer ako ga probaš vratiti
Nitija prije nisam kužil koja je fora Indya dok nisam pročitao jednu Franchitijevu kolumnu u Evo (još u onom našem, hrvatskom izdanju :) ) gdje je on to malo pojasnio
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la Cuky »

da se razumijemo, prošlogodišnju utrku sam sve do zadnjeg FCY proveo skoro cijelu listajući fb-om i twitterom jer ionako se praktički do zadnjeg FCY ne zna pravi poredak. Al kad uspiju uhvatit po 50-100 krugova bez da se netko slupa, pa kad skužiš kolika je koncentracija potrebna da se ti krugovi odvrćuju bez greške...to već mijenja stvari.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la vidc »

Tehnicki je trivijalno do zla boga. Druga stvar je sto moras bit lud, izdrzljiv i jako koncentriran cijelo vrijeme, .vjerujem da je Alonso fizicki i psihicki izuzetno spreman kao i vecina f1 vozaca i da to nije problem.
Al da je opasno,jest
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la pospani gad »

Nemojte me krivo shvatiti, ali radujem se k'o malo dijete što Fernando nastupa ovaj vikend na Indy 500.
Jedva čekam. Nestrpljiv sam.

Nadam se da će auto biti pouzdan - da neće biti neka veća nesreća - općenito govorim za cijeli vikend. Fernandu treba dosta pouzdanja u Indy-auto...... :-k :-k
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la F1NAC »

slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la marcus »

Na kojem god kontinentu bio, koji god auto vozio Honda ga uvijek sj..e!
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la Alonso-champ »

Nije se nesto bas za tjesiti ali ipak...

Imao je "fastest average lap time"
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Nadam se prelasku u Mercedes sljedeće godine, šteta bi bilo da ode iz F1, šteta da ostane ako ne bude brzine u McL.
Mislim da u Mercedesu sa Hamiltonom više nebi bilo problema, zbog drugačije politike i načina vodstva.
Ako sljedeće godine se približi i RB borbi za naslov time još bolje, nemaš se vremena bavit s kolegom dok 4 ostala junaka trče ka naslovu
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la pospani gad »

Više ne možemo komentirati sadržaj Indy-RASPRAVE jer je "pospremljen" - kako je mod / admin rekao ( odlučio-obećao ), pa da kratko prokomentiram ono od jučer.
Fernando Alonso je u prvih 50 krugova Indy 500 vozio tako da; ja godinama nisam tako navijao i uživao, i bojao se da mu se ne dogodi nešto ala Scott Dixon ( kako je lik imao sreće ). I ostalih njegovih 100 i nešto krugova je bilo odlično - pokušao je sve, sve je dao od sebe - i opet je bilo za prepoznati u toj ljudskoj personi - zašto sam se odlučio navijati za njega, poslije Ayrtona Senne.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la popeye »

Ćale od Lewisa je napisao/la:Nadam se prelasku u Mercedes sljedeće godine, šteta bi bilo da ode iz F1, šteta da ostane ako ne bude brzine u McL.
Mislim da u Mercedesu sa Hamiltonom više nebi bilo problema, zbog drugačije politike i načina vodstva.
Ako sljedeće godine se približi i RB borbi za naslov time još bolje, nemaš se vremena bavit s kolegom dok 4 ostala junaka trče ka naslovu
Odbio ga je Mercedes. Najpametnije mu je da predje u Renault.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la zonelsk »

Ćale od Lewisa je napisao/la:Nadam se prelasku u Mercedes sljedeće godine, šteta bi bilo da ode iz F1, šteta da ostane ako ne bude brzine u McL.
Mislim da u Mercedesu sa Hamiltonom više nebi bilo problema, zbog drugačije politike i načina vodstva.
Ako sljedeće godine se približi i RB borbi za naslov time još bolje, nemaš se vremena bavit s kolegom dok 4 ostala junaka trče ka naslovu
Merc ga ove godine nije htio bas zbog Hamiltona i potencijalno problema sa kojima se nisu htjeli baviti. Sumnjam da se nesto bude promjenilo u tom pogledu unutar jedne godine.

Ako pak Hamilton ode iz Merca ide u Ferrari,a u tom slucaju vjerojatno Vettel u Merc (ili ove ili sljedece godine).....
Ni u tom slucaju ne vidim Vettela i Alonsa skupa u timu (mada bi to vise htio nego par s Hamiltonom).

Ako eventualno Hamilton osvoji ove godine (sto opet mislim da nece), i umirovi se ala Rosberg ( mada i to mislim da nece) onda Alonso ima sanse za Merc ili Ferkan (vjerojatno merc). No nazalist mislim da od toga nista.

Jedina šansa da se ne umirovi od F1 je da zadnja iteracije Hondinog motora fakat bude nešto konkretno, jer mislim da nebude vise slušal obećanja.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso

Post Postao/la popeye »

Ma Ferari ce produziti ugovor sa Fetelom na jos nekoliko godina, Hamilton isto tako ostaje u Mercedesu. Sad citam da je Renault zainteresovan za Pereza a ne Alonsa tako da Alonsu ostaje jedino cekati da Honda proradi a to se po mojem misljenju nece desiti skoro tako da je Alonsu bolje da ode u penziju kao Baton.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori