Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team [F1 W13]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Cuky »

Mercedes boost power unit performance for Canada

Mercedes will supply an upgraded engine for itself and its customer teams for this weekend’s Canadian GP. The German engine manufacturer will introduce developments without using any of its seven tokens which it has left for the season.

Senior member of Lotus, Matthew Carter confirmed to Sky Sports F1 that Mercedes will have a better, stronger engine for this weekend. “I think that they have probably used some tokens for that. We will definitely have an upgraded engine.”

According to motorsport-total Mercedes haven’t used any of its seven remaining tokens. They will introduce developments on safety, costs and reliability grounds which will result in a stronger power unit.

The field-leading manufacturer argued that even if the developments will bring them a significant step in performance, they also increase the reliability of its PU.

Mercedes revealed that they will use their tokens only later in the year.

Every Mercedes-powered car bar the one of Nico Hülkenberg managed to complete the first six races with one single engine.

http://www.f1technical.net/news/20061?s ... 5208d89e38" onclick="window.open(this.href);return false;
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Cuky »

na W06 je otraga na pokrovu motora izrastao mali "prišt" (iznad Primax loga)
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la gjoko-mkd »

Špekuliše se da Mercedes na utkama nije vozi motor do kraja, a da sa ovim promenama to može raditi.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Cuky »

u jednom trenutku jučer se nisu mogli dogovorit u kojem se smjeru vozi :biggrin:
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

Bolji pogled :smijeh:

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

Puno problema na kocenju danas za njih. dosta puta su skurili
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

Ukoliko su nekom upale bijele pocetne stranice svake kaskade na prednjem krilu to je boja koja sprecava da se komadici gume ne zaglave
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Cuky »

dobar pogled odozgo na podnicu
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

svaka cast ko god je ovo uslikao, bas odlican pogled.

Hamiltonu su nakon kvala otvorili mjenjac i promjenili zupcanik od 6. brzine
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

ispred tvornice

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

Mehanicari su tijekom zaustavljanja rosberga u boksu pokrili difuzor i prednje krilo i vjerovatno ce dobit neku novcanu kaznu jer su prekrsili pravilnik

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

Dal je sad u pitanju sabotaza sto unatoc sto je vec jucer prijavljivao kvarove na mjenjacu danas samo jos gore? hmm
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la K1M1 »

Nije dovoljno što imaju daleko najbolji bolid, nego još imaju i sreće za poludit. Pogotovo rosberg, ove godine ima sreće nevjerojatno. Prvo onaj monako, a sad bi završio četvrti... Ali ne, baš je morala past kiša i pomoć mu da završi 2. Odmah cim je pocela kisa znao sam da ce zavrsit 2. Williamsi su katastrofa po kiši, i bolid, a i vozači izgleda.
slika
_Nico_Rosberg_
Postovi: 107
Pridružen/a: 21 ožu 2013, 22:49
Navijam za: Nico Rosberg

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la _Nico_Rosberg_ »

K1M1 je napisao/la:Nije dovoljno što imaju daleko najbolji bolid, nego još imaju i sreće za poludit. Pogotovo rosberg, ove godine ima sreće nevjerojatno. Prvo onaj monako, a sad bi završio četvrti... Ali ne, baš je morala past kiša i pomoć mu da završi 2. Odmah cim je pocela kisa znao sam da ce zavrsit 2. Williamsi su katastrofa po kiši, i bolid, a i vozači izgleda.
Rosberg je vozio fenomenalno po kisi, i da kisa nije pojacala on bi mozda prosao i Hamiltona i dosao do pobjede tako da mislim da je zasluzio ovo drugo mjesto.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la speedy56 »

Mislim da bi Rosberg danas bio jako dobar po suhome, u petak je bio bolji od Hamiltona, ali nije imao čistog zraka danas.
U prvom stintu kao da je iza na kraju top 4 htio čuvati gume, ali mu ništa nije značilo kad je kasnije ušao u boks, da ispred njega nije bio Hamilton vjerojatno bi veći preskočio 2, a možda i sva 3 vozača bez problema.
Na slickovima je bio dobar po kiši, osim onog malog izleta u Woodcote,
Jednostavno ovaj vikend nije bio njegov
slika
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Meni nije jasno zašto Rosberg i Mercedes nisu odlučili da on uđe u box oko 10 kruga po hard gume, i da na taj način prođe Williams, vjerovanto su se bojali da bi na taj način prošao i Hamiltona, što bi dovelo do velikih problema.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la gjoko-mkd »

sumlja se da nešto muljaju


MERCEDES BENEFITS FROM TRIC TO 'PUMP UP' FRONT AXLE
Published on 14 Jul 2015 16:17
image
Mercedes has had all the pole positions in the first nine Grand Prix. And it has only lost one race. In qualifying, the average gap towards the next best car is 0.680 seconds. In the races the Silver Arrows are on average 18.425 seconds ahead of the competition, Auto Motor und Sport has revealed.

The superiority of the Mercedes has their opponents scratching their heads. Actually, they should have come closer during the winter. The competition always has an easier job because they have more room for improvement. But the advantage of the Mercedes compared to 2014 has increased rather than decreased. In the race he fell slightly.

There is an initial suspicion why Mercedes is so much faster. The engine produces more power and the car more downforce. Who would have thought? Williams, Force India and Lotus have identical engines. With the same fuel. Compared to those teams the Mercedes generates superior downforce. Which is quite unlikely in the second year of aerodynamic formula.

The Ferrari engine is according to calculations by Mercedes almost equivalent in terms of power. This is also noticeable in the top speeds. The difference is probably that the Mercedes drivers can drive in the power mode more often. Again, one has to wonder that Ferrari lose so much lap time. Just the engine or is there more behind the story?

Force India made an interesting discovery in qualifying at Silverstone. In a detailed GPS turn by turn analysis it appeared that Mercedes wins the most in the corners Vale and Club. "In the last corner, they have killed the competiton," says Force India technical director Andy Green.

A rather slow passage in which not only engine power plays a role. Green tries to explain: "Apparently the Mercedes saves the rear tyres in the first part of the lap and keeps it in such good shape that they still provide grip in the final corners. For the other teams the tyres are already overheated at that point." The Mercedes slips less than the other cars, thus ensuring that the tyres remain in its working window.

But the Force India engineers noticed something else. "They drive on the front axle with an unusual amount of travel. This will help them over the curbs. Still, the car is extremely deep front. That does not really fit together."

The assumption: Mercedes 'pumps up' the front axle for slow corners without having to sacrifice in the sharp forward angle for the fast corners. That would increase the aerodynamic and mechanical downforce. As long as the front and rear axles are not connected like FRIC, this tric is allowed.

http://www.f1today.net/en/news/203412/m ... front-axle
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Cuky »

novi monkey seat
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

Krilo sa smanjenim dragom

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la speedy56 »

Ovo zadnje krilo izgleda opako s otvorenim DRS-om
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

Da mercedes cak ima zaobljen gornji flap. Od 2009 ja mislim da sam vidio jedino verzija sa zaobljenim donjim flapom (ala williams i sauber).

Dosta velika steta na bodyu, opasno je to dosta. Pirelli se bas muci na ovoj stazi. Kad se sjetim 2011.

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Cuky »

najmanje je te 2011. Pirelli bio kriv. Lijepo su momčadi informirane o tome na kojim je pritiscima i na kojim nagibima preporučljivo koristiti gume, tj. preko kojih brojki se ne smije jer se riskira probleme. Druga je stvar što momčadi nisu to poštovale, a uz to su i koristile desne kotače na lijevoj strani i obrnuto.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la:najmanje je te 2011. Pirelli bio kriv. Lijepo su momčadi informirane o tome na kojim je pritiscima i na kojim nagibima preporučljivo koristiti gume, tj. preko kojih brojki se ne smije jer se riskira probleme. Druga je stvar što momčadi nisu to poštovale, a uz to su i koristile desne kotače na lijevoj strani i obrnuto.
kuzim al usporedi to sa bridgestonkama od godinu prije nisu se javljali takvi problemi unatoc ekstremnim camber postavkama. Razumijem da su i momcadi snosile dio krivice, al otkako je pirelli usao u F1 i Bernie i ekipa nametnuli kako oni zele F1 gume su u k totalno
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Cuky »

to je kao da uspoređuješ jabuke i naranče...kako jabuka ima koru koja je ukusna za pojest, dok narančina baš nije...iako su Bridgestone i Pirelli dobavljači istog dijela bolida, konstrukcija je drukčija i svaki funkcionira u različitim uvjetima. Ono što je kod Bridgestonea radilo ne radi kod Pirellija i obratno. Inače bi jednostavno mogli bilo koga pitati da napravi gumu i zalijepiti FIA ili FOM ili Formula 1 logo i opet bi bilo super. Ovako svaki proizvođač ima svoje recepture i tajne za koje drugi neznaju.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la:to je kao da uspoređuješ jabuke i naranče...kako jabuka ima koru koja je ukusna za pojest, dok narančina baš nije...iako su Bridgestone i Pirelli dobavljači istog dijela bolida, konstrukcija je drukčija i svaki funkcionira u različitim uvjetima. Ono što je kod Bridgestonea radilo ne radi kod Pirellija i obratno. Inače bi jednostavno mogli bilo koga pitati da napravi gumu i zalijepiti FIA ili FOM ili Formula 1 logo i opet bi bilo super. Ovako svaki proizvođač ima svoje recepture i tajne za koje drugi neznaju.
Svejedno. IMat gume na kojima nemozes posteno pritiskat ili recimo imas jedno jako kocenje moras direktno u boks je za mene sranje. Siguran san da si ne dopustaju da FIA ima takav utjecaj fom kako oces napravili bi kvalitetnu gumu koja moze podnes velika opterecenja i visestrukih jakih kocenja. Samo kazem da me pirelli u njihovom mandatu nije bas impresionirao. I da

come on

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Odgovori