Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team [F1 W13]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
elder
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1888
Pridružen/a: 07 kol 2007, 14:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton
Lokacija: Krapina

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la elder »

Haha izgleda da je mercedes najgori tim u povjesti formule 1 nedopustena testiranja krađe i kopiranja od drugih. Mislim tak ispada prema nekim clanovima tu
Darkness rises when silence dies
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

Pa svaka momcad ako nesto kopira se to kaze. U cemu je frka?
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
elder
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1888
Pridružen/a: 07 kol 2007, 14:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton
Lokacija: Krapina

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la elder »

Kod mene u nicem :)
Darkness rises when silence dies
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Slash »

Zasad izgleda obećavajuće za Merc, ali treba imati na umu značajno više temperature sutra i preksutra...
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la speedy56 »

I ne samo Ferrari, kopiraju i Lotus s testiranje DRD-a! :biggrin:
Mercedes follows Lotus to trial DRD

Mercedes have tested a new evolution of the passive DRS, more commonly known as drag reduction device. The team trialled it on Nico Rosberg's car early in FP1 before removing it to get on with more conventional development work. Last week, Lotus also revived its DRD and even debuted it in the race on Kimi Raikkonen's car.

Mercedes' new version clearly underwent development since the Barcelona winter test where the team last tried it. The car configuration with DRD features an additional arc-shaped inlet just behind the airbox, followed by two even smaller inlets further downstream. Both these inlets are not present on an F1W04 car without DRD, hence it looks like both of these are used to powered the drag reduction system.

As indicated, air flows through ducting to the rear of the car, either through the upward duct that helps stall the rear wing, or through the neutral duct that exits underneath the monkey seat, just above the beam wing. Both ducts are likely meeting underneath the bodywork to form a fluid switch which then forms the core of the device to make sure the rear wing isn't stalled when maximum downforce is needed.

Interesting as well are the different outlets compared to the Lotus version. While Lotus previously had the upward duct connected to its rear wing but then decided to leave a gap, Mercedes went the other way around and now has its DRD duct connected to the bottom of the rear wing. This duct also features different outlet channels to help increase the stalling effect.

The neutral duct under the monkey seat also features a few internal fins, helping to condition the flow as it is extracted by the monkey seat, acting here as a mini diffuser.
IZVOR
slika
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Walter »

Ako već Ferrari ne uzme naslov, biće mi draže da ga uzme Mercedes nego Vettel i Red Bull.
slika
Avatar
elder
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1888
Pridružen/a: 07 kol 2007, 14:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton
Lokacija: Krapina

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la elder »

Tolko o tome kolko je mercedes dobil s onim testom
Darkness rises when silence dies
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la King iCool »

Pa sigurno da jesu dobili ali to da po ovakvim temperaturama još uvijek imaju problema je druga stvar. Tu bi morali nešto drastično promjeniti na bolidu.
Avatar
nikolaf1
Početnik
Početnik
Postovi: 196
Pridružen/a: 09 lip 2013, 21:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la nikolaf1 »

Standardna situacija s pocetka sezone. Mercedesu nikako ne odgovaraju visoke temperature. Koliko god oni dobili sa 1000 km Pirelli-jevog testa, ipak je u pitanju kronican problem sa bolidom. Pregrijava straznje gume, a to je ocito na utrkama poput ove, sa prilicno visokim temperaturama ( sto u F1 podrazumijeva normalnu utrku, dok je prethodnih nekoliko utrka bilo abnormalno hladno za F1 kalendar ).


EDIT:

http://www.f1technical.net/news/18581

Vozaci upozoravaju kako problemi sa gumama na visokim temperaturama nisu rijeseni. Brawn zapazio, kako je upravljanje gumama bolje u odnosu na VN Bahreina i VN Spanjolske gdje su bile slicne temperature, ali da ipak nisu na razini na kojoj zele da budu. I dalje se muce sa pregrijavanjem i povecanom potrosnjom.
Wolf najavio, prema prognozama, slicne vremenske uslove u Madjarskoj.
FORZA FERRARI !!!
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Dani »

Zanimljiv zaključak u tom tvom linku.

Toto Wolff, Executive director (business): "We had a real character-building afternoon here at the Nürburgring. Neither of the drivers could find any grip on the prime tyre in the first part of the race and it mirrored similar experiences we have had so far this season. We managed to recover in the second half, though, and our result was pretty respectable in the end given how things looked after the first 30 laps. Well done to both drivers for squeezing the maximum out of the car today.

Jako se lijepo vidjelo plesanje hamiltonovog mercedesa na onboardu svakog tko ga je pratio. Toliko o tome da je ferrari loš za upravljanje. Ovo je bila borba na milost i nemilost.

Tyre-swap ban major blow for Mercedes
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

speedy56 je napisao/la:
Mercedes je napisao/la:Sada smo kažnjeni još više jer druge ekipe mogu koristiti svoje prave vozače.
:smijeh:

....ali to nije sve!
Toto je napisao/la:Ali ako bude i četvrtog dana testa, borit ćemo se da i mi sudjelujemo
Ja ne vjerujem. #-o
to rade budale onda od svih jer upravo su njihovi odvjetnici predlozili kaznu u obliku preskakanja ovog testa
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Armanini »

da, al sad je okrenuta ploca..

oni su naje zbog neceg sto je naknadno omoguceno svima (a omoguceno je bilo i njima)..
zato nema smisla nikakvog.. 1000 km manje da, al ne izgubit cijeli test.. to nikako nie u redu..

i opet - JEDINI su koji imaju problema s gumama (il im je to samo isprika, a nesto drugo ne stima) i koji i dalje gube utrke zbog tih guma..
meni nikako nije u redu sto ce popusit vjerojatno..
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Dani »

2012.
5 Mercedes 142
2013.
2 Mercedes 183
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

interesantna novina na bolidu , točnije na felgi onaj prorez mozda im to pomaze da im gume duze traju

http://i.imgur.com/KPm7pGb.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Dani »

How did Hamilton do it?

Mercedes’ problem so far this year has been in overheating the rears, with temperatures running 20 degrees too hot, pushing them outside their operating window and causing them to degrade quickly. This has been caused partly by their front tyres creating so much front-end grip that they caused the rears to slide.
The new front tyres produce less grip because their sidewalls are less flexible, so the tyre does not absorb as much load and slides more on the surface. On the Mercedes, this appears to have balanced the grip levels of the respective tyres, reducing the wear on the rears.
The thing is, Mercedes didn’t know this until they got to Hungary, because their testing ban meant they were not able to run in the Silverstone test where the new constructions were tried out.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Dani »

Da li oni nešto znaju što mi ne znamo? Svakako. Ili su to smo želje, kao jednog našeg kolege?

Mercedes warns it will get stronger
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
nikolaf1
Početnik
Početnik
Postovi: 196
Pridružen/a: 09 lip 2013, 21:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la nikolaf1 »

Dani je napisao/la:Da li oni nešto znaju što mi ne znamo? Svakako. Ili su to smo želje, kao jednog našeg kolege?

Mercedes warns it will get stronger
Pa ocito znaju mnogi, za razliku od nekih koji pricaju napamet. :biggrin:

Realno je ocekivati da ce Mercedes biti bas jak u drugom dijelu sezone, poslije promjene guma. Ono sto je zanimljivo, da oni uopce nisu znali da ce njima tako dobro leci ove gume, jer oni nisu mogli na stazi vidjeti kako se bolid ponasa s tim gumama ( jer im je bilo zabranjeno testiranje ). Naime, Mercedes je u prvom dijelu sezone imao probleme sa prevelikom kolicinom gripa na prednjem dijelu bolida, nakon cega bi svaki zavoj bolid prolazio blago klizeci straznjim krajem na kojem nije bilo toliko gripa. Tako su se straznje gume nenormalno zagrijavale i trosile sto je rezultiralo katastrofalnim utrkama. Medjutim, nove gume su snaznije konstrukcije, sa tezim zagrijavanjem sto je uz poboljsanja koja je Mercedes uvodio tijekom sezone rezultiralo odlicnim performansama.Bolid je sada izbalansiran i lakse ga je voziti. Dok, npr. Ferrari ima problema sa zagrijavanjem guma vec nekoliko godina i sad ce ih to jos skuplje kostati ( ako poslije stanke ne naprave neko cudo u tehnickom smislu ). Inace, Mercedes je imao odlican bolid od pocetka sezone, medjutim ovaj problem ih je kostao prvog dijela sezone.
Tako, kao zakljucak, Mercedes vrlo lako moze biti jedini pravi konkurent Red Bull-u u drugom dijelu sezone, sto je dobro za sezonu.
FORZA FERRARI !!!
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

nikolaf1 je napisao/la: Tako, kao zakljucak, Mercedes vrlo lako moze biti jedini pravi konkurent Red Bull-u u drugom dijelu sezone, sto je dobro za sezonu.
Ako Mercedes ostvari pobjede na Spa i Monzi, što je realno, vjerovatno će ljude koje su planirali da u tom razdoblju prebace na projekat za 2014 zadržati na radu bolidu za 2013. Realno Mercedes ima priliku da u drugom dijelu sezone pritisne Red Bulla kao ni jedan tim u protekle tri sezone. Mogao bi Mercedes izludit Neweya i Podromoua, Newey bi mogao ostati i bez ono malo kose ako je još ima. :biggrin:
To bi moglo biti dobro i za Ferrari, naravno neće moći Ferrari profitirati od te borbe kao što su od borbe Ferrari-McLaren 2008, 2009 profitirali Brawn, Red Bull, Toyota, jer 2014 velike su promjene i što se tiče motora i aerodinamike a 2009 je bila promjena samo što se tiče aerodinamike ali u svakom slučaju bilo bi dobro da se Red Bull i Mercedes bore do zadnje utrke i da jedan dio svojih resursa budu morali zadržati na razvoju ovogodišnjih bolida. ;)
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Zvuk Mercedesovog V6 motora u simulaciji kruga na Monzi.
Avatar
Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1381
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 23:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Domi »

Zvuči mi katastrofalno :roll:
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Cuky »

ovo su sve simulacije, čekajmo da ih čujemo na stazi...

Ali ako je suditi po IndyCaru koji također imaju V6 turbo motore od prošle godine koji se vrte nešto manje nego što je ograničenje za nove V6 motore u F1 te također imaju samo jedan ispuh nakon što plinovi prođu kroz turbinu...onda zvuk nebi trebao biti loš


Evo ovako zvuči V6 turbo koji je ograničen na 12.000 o/min (dakle 3000 manje nego F1) i ima 2,2L (F1 je 2,5L) zapremnine

Chevrolet V6 Twin-Turbo



Honda V6 Turbo
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la speedy56 »

Užas je ovaj zvuk. Nadam se da neće tako zvučati finalni proizvod.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

Moj trimer.ljepse zvuci -.-
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Mansell
Test vozač
Test vozač
Postovi: 605
Pridružen/a: 14 lip 2008, 17:25
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Prelog

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Mansell »

@Cuky motor nece zvucat tako jer su i Indy-u motori koji rade na alkohol sa visokom kompresijom, tako da zbog te kompresije ce se f1 zvuk razlikovat vjerojatno.
F1 FSONE 2009 DELO RACING LEAGUE CHAMP
HISTORIC GTC 2011 F1-HR LEAGUE CHAMP
Mercedes-Benz 190E Cup Legends 2012 F1-HR LEAGUE CHAMP
F3000 2013 F1-HR LEAGUE CHAMP
Race of Champions 2014 BSR LEAGUE CHAMP
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Cuky »

jesam li igdje napisao "zvučat će kao IndyCar motori"? Nisam...napisao sam da ako je suditi po IndyCar motorima koji su sličnog dizajna (2,2L V6 Turbo vs. 1,6L V6 Turbo) i sličnih maksimalnih dopuštenih okretaja (12.000 vs. 15.000) da bi zvuk mogao biti ok. A pogledaj, zapravo poslušaj motore iz prve turbo ere...oni su zvučali odlično, nitko se nije bunio, a ovi bi mogli još samo bolje jer će se vrtiti brže
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori