Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team [F1 W13]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la gjoko-mkd »

Ćale od Lewisa je napisao/la:Ma mercedes je namjerno pustio ovu pobjedu ferrariju da se ljudi u nedelju 'sabajle' ne raspizde i ne presaltaju na sezonu 2018. zbog dominacije mercedesa. Totto i Bernie su podpisali sporazum da mercedes mora pustit bar 3 pobjede ferrariu da bi gledanost ostala, bernie zauzvrat napusta f1.

Tako ce na kraju biti svi zadovoljni :-)
ćale....odakle ti ova reč? Kod nas se u MKD za jutro kaže tako #-o
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

##BUMP
preko noći su ostali radit na ojačanju za T krilo. Prije FP3 moraju FIA-i pokazat da će to izdržat.

[quote]The FIA is to make a call on the Mercedes T-wing before the start of FP3 in Bahrain, with the Silver Arrows needing to prove its continued use is safe.[/quote]


zanimljivo rješenje mercedesa za toplije uvjete. Umjesto da šire bokove odiza na kraju bodya iznad stražnje strukture, oni šire otvor na dimnjaku u shark fin-u

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la marcus »

O samoj utrci i očajnim zaustavljanjima u boksu sam pisao u grupi Bahrein 2017.

Ovdje bih se osvrnuo na (ne)potrebu odluke o 1. i 2. vozaču.

Dobro su o tome govorili na SkyF1 Pat Symonds i Damon Hill. Kao bivši vozač i svjetski prvak Hill je (susjećajno) rekao kako je protiv toga (pogotovo ovako rano u prvenstvu) dok je Symonds, kao bivši tehnički šef Williamsa (i Bottasa) rekao “I’d make that decision tonight, I’m afraid,”.

Sad će svi reći onaj marcus navija za Lewisa i normalno da podupire tu odluku....bla bla bla. Uvijek sam bio više za onu staru "cilj opravdava sredstvo". Nije lijepo za sport, nije lijepo za drugog vozača, nije baš ugodno ni za navijače, ali pobjeda u Bahreinu je za Mercedes bila moguća. Prošle tri sezone su konstruktorski naslov osvajali 4-5 utrka prije kraja i mogli su svirati drugu pjesmu, ali ove godine je situacija puno opasnija za Mercedes. Njima je najbitnije osvojiti taj "ekipni" naslov i možda neće odmah, ali nakon par ovakvih sličnih utrka će shvatiti kako nepotrebno gube neophodne bodove u korist jedinog suparnika.
Na greškama se uči, a u Bahreinu ih je bilo previše. Od tlaka u Bottasovim gumama pa do neopisivo kriminalno loših prvih bokseva. Nadam se kako će lekciju naučiti. Prekovremeni za pit crew, generalka sve opreme za pripremu bolida za start te da se "teške" odluke moraju donijeti za vrijeme.
ŠBB KBB: da su Bottasu rekli da propusti Lewisa odmah nakon što je Vettel otišao u boks pobjeda bi 80% bila Mercedesova. Znali su za Bottasov problem u prvom stintu i bezveze zadržavali Lewisa iza (iako je to bilo samo nekoliko krugova). Da je bio ispred ne bi čekao u boksu i dobio kaznu, možda bi to zaustavljanje bilo 3, a ne 6 sekundi. Izašao bi na 2., a ne na 4. mjestu.......i vjerojatna pobjeda. A ovako su čekali, morali dvije naredbe dati Bottasu i svejedno su izgubili.

Teške odluke, ali tamo je jako puno jako pametnih i jako dobro plaćenih ljudi kojima je jedini posao osvojiti što više bodova.

Znakovita je i Wolffova izjava odmah nakon utrke. "Skajevci" su ga dobro vukli (onako vrućeg) za jezik: “It’s a very tough call. I don’t want to make it yet.” Naglašavam YET. Znači više nije AKO, nego KADA.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Toon »

@marcus - mercedes nema potrebu donijeti odluku o prvom i/ili drugom vozaču...NE JOŠ sada...mercedes je pogriješio što nije vozaču koji ima problema sa bolidom "zapovjedio" da propusti onog drugog (namjerno ne spominjem imena, nebitna su)...mercedesu bi i dalje trebalo biti potpuno "svejedno" tko će od njihovih vozača pobjediti...u većini slučajeva će to biti LH...ja ne vidim svrhu u dijeljenju titula 1 i 2...nebitno je, bitno je biti bolji od protivničkih vozača i protivničkih bolida - i ako za to treba žrtvovati plasman i ego jednog ili drugog mercedesovog vozača - ma tko ih hebe, neka plaću i cvile, za to su plaćeni....
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la marcus »

Sve to stoji, ali da bi došao do F1 moraš imati ego do neba, samopouzdanje kao Himalaja te gaziti preko mrtvih. Osim ako si Lance Stroll. Onda ti trebaju samo "pare".
Naravno malo karikiram. No, takvoj jednoj individui reći "Sorry prika, ali onaj drugi je bolji i brži od tebe i moraš mu biti wingman. Napunili smo ti glavu da ćeš imati priliku boriti se u dominantnom bolidu za svjetsko prvenstvo, ali jbg, tako je. Progutaj govno za ekipu. Nismo mi krivi. Kriv je Ferrari." nije baš jednostavno.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

gugl translejt sa motorsport.it

Čini se da i mercedes želi zabranu T krila. Njih bi to olakšalo za pola kile. NJihova struktura uzima dosta težine jer su morali napravit i suport za njega kako bi bio u određenom prozoru. Je li moguće da su ta T krila onda sa njihovih bolida s nekom namjerom popadala? ;)

Što se tiče njihove navodne pretilosti. Najveći razlog je da im je stražnji ovjes prekrupan. Odnosno pretežak.

Testiranja su furali bez T krila
The reason is simple: it is a carbon structure that at a minimum weighs half a kilo. And it is not said that the aerodynamic advantage is balanced by having a very high weight.
The other teams, in fact, mounted the T-wing on the shark fin, so the mass increase was limited to the carbon profile, while Mercedes had to build the hanger that still stands on the same bracket as it supports The mono-pylon.
The T-wing ban would allow Brackley's team to save half a pound, while at the same time removing a Ferrari's aerodynamic advantage that the solution succeeds in making it work without any problem of reliability.
LINK
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

Mercedes sa BMW otvorima na nosu :biggrin:

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la marcus »

Petak ostavlja izrazito "gorak ukus u ustima"!

Što su to toliko u Mercedesu zabrljali nije mi jasno. Mercedes je izgubio, ili je Ferrari dobio barem 1,5-2 sekunde po krugu. Sve me strah da će od Španjolske, i najavljenog velikog Red Bull updatea, Mercedes lagano postati 3. ekipa na gridu.

Sad će krenuti pljuvačina, ali nismo daleko od ovog scenarija......
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la:Petak ostavlja izrazito "gorak ukus u ustima"!

Što su to toliko u Mercedesu zabrljali nije mi jasno. Mercedes je izgubio, ili je Ferrari dobio barem 1,5-2 sekunde po krugu. Sve me strah da će od Španjolske, i najavljenog velikog Red Bull updatea, Mercedes lagano postati 3. ekipa na gridu.

Sad će krenuti pljuvačina, ali nismo daleko od ovog scenarija......
Sto si tako crn. RedBull sigurno nece napravit pomak od sekunde i pol. Sutra ce bit standard u kvalama. Malo ulja u cilindre i eto 3 4 desetinke :P


Red bull prvo mora sredit probleme s korelacijom. Nove usmjerivace na bokovima su skinuli i vrtili sa starima (bar za Verstappena)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la marcus »

Imam osjećaj da su se totalno ispuhali ove 3 godine i da Toto još samo prodaje maglu oko toga da još grizu i bla bla bla. Otišao Paddy, a došao ovaj Allison koji je imao samo loše rezultate sa Ferrarijem. Možda bolje da su škrti Švabi pregrizli g...o i dali Paddy što je tražio, samo da ostane.
A ovo je kao staza koja odgovara Mercedesu......ništa im više ne odgovara. Teško mi je gledati "crvene" kako se smiju u brk i "downplayaju", a zapravo su puni sebe, na egotripu, jer znaju da su u nečemu opako pogodili, a Mercedes gadno zajebao.

Nadam se nekakvom razvoju tijekom sezone, ali ne piše nam se dobro u pogledu prve rečenice. Znam da pada kiša pa sam zbog nje depresivan, ali loše je, jako loše. Da je Merceses Dinamo glave bi već letjele.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Cuky »

Mercedes će sutra u kvalama imati 1-2, to je sigurno kao i da je u ponoć mrak
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Cuky je napisao/la:Mercedes će sutra u kvalama imati 1-2, to je sigurno kao i da je u ponoć mrak
Apsolutno se slažem sa tobom, sutra u kvalifikacijama lagani 1-2 za Mercedes sa prednošću od 0,7-1s u odnosu na Ferrari.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

F2004_the_best_ever je napisao/la:
Cuky je napisao/la:Mercedes će sutra u kvalama imati 1-2, to je sigurno kao i da je u ponoć mrak
Apsolutno se slažem sa tobom, sutra u kvalifikacijama lagani 1-2 za Mercedes sa prednošću od 0,7-1s u odnosu na Ferrari.
mislim da će bit klasika, 2 desetinke. Toliko da sandbagaju ne vjerujem ni ja ;)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la marcus »

Loši ste vi neki navijači Ferrarija.....ili ste jednostavno naučeni na "pušing" zadnjih godina.

Možda i bude (samo) PP sutra, ali u utrci se Mercedesu gadno piše. Kakvo je vrijeme najavljeno?
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la dmarijon »

Merc neće sigurno imati prednost od 7 desetinki, ali da će dobiti za 2 desetinke, to je realno. Da ferrari sutra dobije - bez obzira što na drugom treningu djeluju stvaaaaarno jako (nisam gledao trening, samo rezultate), to bi bilo malo čudo. Iskustvo = realnost.
A te dvije desetinke bi mogli donjieti baš ti sitni prljavi trikovi a la ulje u cilindre (o čemu baš neki dan čitam)
Samo neka se trkaju.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la:Loši ste vi neki navijači Ferrarija.....ili ste jednostavno naučeni na "pušing" zadnjih godina.

Možda i bude (samo) PP sutra, ali u utrci se Mercedesu gadno piše. Kakvo je vrijeme najavljeno?
Pa nismo losi navijaci, svi mi u sebi potajno zelimo da smo u krivu u vezi toga, al pogledaj samo u proslosti koliko puta je Merc imao zaostatak u petak i onda kad ukljuce motore sasvim druga pjesma. Moguce je da je Ferrari vise "upalio" motor nego Merc. Previse je varijabli u novijoj F1. Naravno ovi rezultati su meni osobno predobri ako uzmemo u obzir da u subotu za razliku od petka Merv dobije 4 desetinke cca ako se ne varam na Ferrari sa svojim Q modom
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Vrijeme za sutra i u nedjelju će biti isto kao i danas, sunčano i temperature će biti iste 1-2 stupnja više ili niže.
Ako Mercedes ima samo 0,2s prednosti u odnosu na Ferrari onda im to ne garantira da će biti 1-2 ispred Ferrarija na ovoj stazi, nije lako na ovoj stazi odvesti perfektan krug, lakše je to uraditi u Kini ili Bahreinu.
zizi
Test vozač
Test vozač
Postovi: 603
Pridružen/a: 18 lis 2007, 21:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la zizi »

Cuky je napisao/la:Mercedes će sutra u kvalama imati 1-2, to je sigurno kao i da je u ponoć mrak

priznaj da si sretan kao beba na tuti zbog krive prognoze :oops:
"Oh well, only cowboys stay in tune, anyway." JMH

You know we're sitting on four million pounds of fuel, one nuclear weapon and a thing that has 270,000 moving parts built by the lowest bidder. Makes you feel good, doesn't it? - Rockhound, Armageddon
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la dmarijon »

Merc nije toliko pao koliko kao da je ferrari napravio još veći korak naprijed za ovu trku. Vidi se to po "ostatku svijeta" - dve sekunde...
Samo neka se trkaju.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Cuky »

zizi je napisao/la:
Cuky je napisao/la:Mercedes će sutra u kvalama imati 1-2, to je sigurno kao i da je u ponoć mrak

priznaj da si sretan kao beba na tuti zbog krive prognoze :oops:
i više od toga haha :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la dmarijon »

Pošto Bottas? ne pitamo za cijenu.
Nadam se da su za ovu trku preokrenute filozofije. Možda je ferrari više poštelan za lagan bolid, a merc obratno. Vidjet ćemo ritam pred kraj trke. (to bi objasnilo da zašrto je jučer ferrari bio bolji)
Samo neka se trkaju.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

dmarijon je napisao/la:Pošto Bottas? ne pitamo za cijenu.
OVa staza BOttasu perfektno leži (Vidi rezultate s Williamsom). U španjolskoj će bit sve po defaultu dalje
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la dmarijon »

Što se to dešava s Hamijem?
p.s. ako sam dobro razumio, ferrari bi trebao biti bolji na Softu
Samo neka se trkaju.
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Kada je u pitanju update Mercedes u Barceloni najavljuje se novi prednji ovjes i smanjenje težine bolida.
Odgovori