Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team [F1 W13]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la marcus »

Jedini pravi odgovor dobit ćemo u petak rano ujutro. FP1 i FP2 u Japanu bi nam trebali pokazati je li Singapur bio "anomalija" ili 8. svjetsko čudo.

Razumijem ljude koji traže neke teorije zavjere jer je gotovo nezamislivo/neviđeno/nemoguće da u 2 tjedna odu barem 2 sekunde prednosti/razlike između Mercedesa i Ferrarija/Red Bulla. Kada ništa drugo nema smisla onda i urota dobro zvuči.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la:Jedini pravi odgovor dobit ćemo u petak rano ujutro. FP1 i FP2 u Japanu bi nam trebali pokazati je li Singapur bio "anomalija" ili 8. svjetsko čudo.

Razumijem ljude koji traže neke teorije zavjere jer je gotovo nezamislivo/neviđeno/nemoguće da u 2 tjedna odu barem 2 sekunde prednosti/razlike između Mercedesa i Ferrarija/Red Bulla. Kada ništa drugo nema smisla onda i urota dobro zvuči.
Anomalija, staza u Japanu je avion za stazu u singapuru.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Cuky »

ako je vjerovati najavama da bi cijeli vikend u Japanu trebao biti kišni...nećemo ni tamo dobiti pravi odgovor
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la:ako je vjerovati najavama da bi cijeli vikend u Japanu trebao biti kišni...nećemo ni tamo dobiti pravi odgovor
li la, ako dignu PSI vise (govori se vise cak nego u Monzi) po mokrom bi i dalje trebali bit ok
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Zašto danas u prenosu kvalifikacija nije bilo Mercedesovih bolida, bilo ih je ali veoma malo, je li to osveta Bernija Mercedesu što neće da da Red Bullu PU, zato što je Mercedes kritikovao Pirelli-rekli su da su im možda dali drugačije gume u Singaporu ili je nešto treće u pitanju.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Cuky »

lijep pogled na unutrašnjost W06
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

Nece dat najnoviji motor ove sezone svojim korisnicima
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Kenny »

F1NAC je napisao/la:Nece dat najnoviji motor ove sezone svojim korisnicima
Zar nevoze cjelo vrjeme najnoviji motor?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Cuky »

zadnju verziju uvedenu u Monzi samo tvornička momčad koristi
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

wooooops :oops:

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

Sad mogu slavit. Gotovo WCC
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
ivancina
Početnik
Početnik
Postovi: 222
Pridružen/a: 31 svi 2010, 21:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la ivancina »

F1NAC je napisao/la:Nece dat najnoviji motor ove sezone svojim korisnicima
i to je jedan od primjera zašto F1 danas ništa ne valja. znači da je teoretski npr. williams u borbi sa mercedes gp za prvo mjesto ovi razviju jači motor usred sezone i zapravo kažu williamsu možete se j....
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Cuky »

samo danas? Sauber je dok ih nije BMW kupio na kraju 2005. svake godine vozio sa godinu ili dvije starijim Ferrari motorima preimenovanim u Petronas. Jordan i BAR su se stalno nadmetali koji će dobiti bolje Hondine motore. Jedni su dobivali Honda motore, a drugi snažnije Mugen-Honda motore, ovisno o tome koliko su podilazili Hondi. A o starim Peugeot motorima (preimenovanim u Asiatech) kod Arrowsa i Minardija da ni ne pričam, ili 2 godine stari Ferrari motori u bolidima Prosta preimenovani u Acer. Drugi su uglavnom imali po jednog korisnika: Mercedes - McLaren, BMW - Williams, Renault - Benetton/Renault...tek kad su na kraju 2006. V8 motori homologizirani su svi timovi dobili motore identične tvorničkim momčadima.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la McLewis »

To jw i jedan od razloga zasto se McLaren odlucio na partnerstvo s Hondom... Jer Mercedes im nikada nebi dao prvu specifikaciju motora.... Ali imam osjecaj da bi prvi sklepani mercedesov V6 uopce bio bolji od ove honde hahhahahha
McLaren u <3
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Kenny »

Cuky je napisao/la:samo danas? Sauber je dok ih nije BMW kupio na kraju 2005. svake godine vozio sa godinu ili dvije starijim Ferrari motorima preimenovanim u Petronas. Jordan i BAR su se stalno nadmetali koji će dobiti bolje Hondine motore. Jedni su dobivali Honda motore, a drugi snažnije Mugen-Honda motore, ovisno o tome koliko su podilazili Hondi. A o starim Peugeot motorima (preimenovanim u Asiatech) kod Arrowsa i Minardija da ni ne pričam, ili 2 godine stari Ferrari motori u bolidima Prosta preimenovani u Acer. Drugi su uglavnom imali po jednog korisnika: Mercedes - McLaren, BMW - Williams, Renault - Benetton/Renault...tek kad su na kraju 2006. V8 motori homologizirani su svi timovi dobili motore identične tvorničkim momčadima.
Zar nije Asiatech isto što i Playlife i Supertec Renault?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

ivancina je napisao/la:
F1NAC je napisao/la:Nece dat najnoviji motor ove sezone svojim korisnicima
i to je jedan od primjera zašto F1 danas ništa ne valja. znači da je teoretski npr. williams u borbi sa mercedes gp za prvo mjesto ovi razviju jači motor usred sezone i zapravo kažu williamsu možete se j....
pa ne ide to baš tako, da se danas na više načina vidjeti jeli snaga ista. Nemože MercGP ubrzavat do 200kmh za 5 sec a ostali s njegovim motorima za 7 sec. Normalno da bi se pojavilo pljuvanje po dobavljaču kakvo je doživio Renault i Honda, do sada koliko čitam svi su zadovoljni Mercedeosovim motorom još nikom nije prdno osim samom Mercedes timu (jednom Hamiltonu).

Gledajući speed trapove sam Mercedes GP je stalno u sredini s brzinom na pravcu, neki su puno brži (navijeniji) poput Williamsa kojeg si naveo. Čak Renaultovi motori su ispred. Pa na stazama poput Silverstonea Mercedes nije mogao ništa Williamsu koji su bili ispred iako je brži po krugu, pa su to kroz bokseve elegentno rješili i onda stvarali razmak. Drugi ili idu namjerno na to da su brži na pravcu da bi se mogli obranit ili im jednostavno fali sve drugo što Mercedes ima (aerodinamiku, ovjes itd...). Opet ponavljam što sam pisao lani nemojte se samo motora hvatat i tražit opravdanja na tom području, nema Mercedes samo goli motor na kotačima, još je tisuće djelova osim motora.
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Kenny »

Ćale od Lewisa je napisao/la:
ivancina je napisao/la:
F1NAC je napisao/la:Nece dat najnoviji motor ove sezone svojim korisnicima
i to je jedan od primjera zašto F1 danas ništa ne valja. znači da je teoretski npr. williams u borbi sa mercedes gp za prvo mjesto ovi razviju jači motor usred sezone i zapravo kažu williamsu možete se j....
pa ne ide to baš tako, da se danas na više načina vidjeti jeli snaga ista. Nemože MercGP ubrzavat do 200kmh za 5 sec a ostali s njegovim motorima za 7 sec. Normalno da bi se pojavilo pljuvanje po dobavljaču kakvo je doživio Renault i Honda, do sada koliko čitam svi su zadovoljni Mercedeosovim motorom još nikom nije prdno osim samom Mercedes timu (jednom Hamiltonu).

Gledajući speed trapove sam Mercedes GP je stalno u sredini s brzinom na pravcu, neki su puno brži (navijeniji) poput Williamsa kojeg si naveo. Čak Renaultovi motori su ispred. Pa na stazama poput Silverstonea Mercedes nije mogao ništa Williamsu koji su bili ispred iako je brži po krugu, pa su to kroz bokseve elegentno rješili i onda stvarali razmak. Drugi ili idu namjerno na to da su brži na pravcu da bi se mogli obranit ili im jednostavno fali sve drugo što Mercedes ima (aerodinamiku, ovjes itd...). Opet ponavljam što sam pisao lani nemojte se samo motora hvatat i tražit opravdanja na tom području, nema Mercedes samo goli motor na kotačima, još je tisuće djelova osim motora.
Neznam jel je Hamiltonu, ili nije, ali se sjećam da je Rosbergu u Monzi, a mislim da je bilo i nekih problema kod drugih timova
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

Kenny je napisao/la:
Ćale od Lewisa je napisao/la:
ivancina je napisao/la: i to je jedan od primjera zašto F1 danas ništa ne valja. znači da je teoretski npr. williams u borbi sa mercedes gp za prvo mjesto ovi razviju jači motor usred sezone i zapravo kažu williamsu možete se j....
pa ne ide to baš tako, da se danas na više načina vidjeti jeli snaga ista. Nemože MercGP ubrzavat do 200kmh za 5 sec a ostali s njegovim motorima za 7 sec. Normalno da bi se pojavilo pljuvanje po dobavljaču kakvo je doživio Renault i Honda, do sada koliko čitam svi su zadovoljni Mercedeosovim motorom još nikom nije prdno osim samom Mercedes timu (jednom Hamiltonu).

Gledajući speed trapove sam Mercedes GP je stalno u sredini s brzinom na pravcu, neki su puno brži (navijeniji) poput Williamsa kojeg si naveo. Čak Renaultovi motori su ispred. Pa na stazama poput Silverstonea Mercedes nije mogao ništa Williamsu koji su bili ispred iako je brži po krugu, pa su to kroz bokseve elegentno rješili i onda stvarali razmak. Drugi ili idu namjerno na to da su brži na pravcu da bi se mogli obranit ili im jednostavno fali sve drugo što Mercedes ima (aerodinamiku, ovjes itd...). Opet ponavljam što sam pisao lani nemojte se samo motora hvatat i tražit opravdanja na tom području, nema Mercedes samo goli motor na kotačima, još je tisuće djelova osim motora.
Neznam jel je Hamiltonu, ili nije, ali se sjećam da je Rosbergu u Monzi, a mislim da je bilo i nekih problema kod drugih timova
Hulku je 2 puta ja mislim. Rosbergu je krepao zbog kilometraze
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

Mercedes dobio kvrgu ispred na sasiji. Vjerovatno neko (Cudno) kućište za opruge ili neke djelove ovjesa

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la gjoko-mkd »

Spominje se i S-duct da je u pitanju. Jednostavno onaj napred flaster bi izvadili pre izlaska na stazu i može se voziti
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la mrd »

Hamilton je sinoc rekao da ce danas testirati neke stvari za 2016. moguce da je ovaj duct jedna od njih.
slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la gjoko-mkd »

i još sam negde čitao da će svi timovi imati S-duct za 2016
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Cuky »

na kraju izgleda da ovaj puta nije bio s-duct pošto bi postavljanje takve konstrukcije kroz nos zahtjevalo crash test nove verzije nosa koji nije odrađen. Ono što su testirali, sudeći po mjestima gdje su postavljali flow-vis boju, je kako taj otvor na vrhu nosa mijenja strujanje zraka preko nosa, gdje se možda strujanje zraka odvaja od površine boje i slično
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

svaki km koji bude vodio Rosberg, mercedes ce donirat 100 eura (skrti ocito idu na sigurno :P )
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la marcus »

http://www.formula1.com/content/fom-web ... t-man.html

Jedna tema za raspravu - moraju li Lewis i Nico imati iste strategije? Pogotovo sada kada je sve riješeno, a Mercedes "dopušta" svojim vozačima da se slobodno utrkuju.

Jedna rečenica iz teksta mi zvuči......sterilno.
"It needs to be us two, and removing the luck aspect. That's how it was [in Brazil], and the better guy won."

A tek ovo?!?
"For example [in Brazil] we thought a two-stop was the way to go, and actually a three-stop was quicker. So if I had gone for two stops and Lewis had gone for three, even though I am quicker he will win the race. That's not fair."

Zašto bi to bila sreća ako se pokaže da je jedna strategija bolja od druge? A opet, sreća je sastavni dio svakog sporta. Izbaci sreću, izbaci mogućnost da vozač išta odlučuje i što dobijemo. Neka pobjednik bude onaj koji prvi prođe prvim zavojem?!

Čak u drugom odlomku više ne spominje sreću, nego da ne bi bilo pošteno da je Lewis pobijedio zbog drukčije strategije. Kada su mu poklonili pobjedu u Monacu onda mu je to odgovaralo.

P.S. Na Skyu je dobar podnaslov koji je sve sročio u jednu rečenicu:
"Why by playing fair on strategy Mercedes may have actually been unfair"
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Odgovori