Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team [F1 W13]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Post Postao/la Cuky »

naravno da nije dosta... u utrci kad se ima najbrži bolid "mogli ste imati laganih 1-2"ne znači ništa kad je rezultat pišljivo 4. mjesto i povećanje zaostatka u poretku..." mogli ste" ne donosi bodove, ne računa se za poredak na kraju sezone
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Post Postao/la marcus »

Bottas u prvom zavoju bio iza Hamiltona, a završit će 40 sekundi iza. Možda je mogao malo manje štedjeti bolid, a malo više odradit za dojam.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Post Postao/la Scuderia »

Totic se ponovno smjeska, sve je uredu.
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ovo danas je bilo Ferrarijevski bolno, propuštanje sa preko sekunde i pol prednosti.
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Vuksa_KC je napisao/la:Ovo danas je bilo Ferrarijevski bolno, propuštanje sa preko sekunde i pol prednosti.
Nebi drugačije išlo. Hamilton nebi uspio sa identičnim bolidom na ovoj zavojitoj stazi ga pratit unutar sekunde da bi ga na ravnom prošao glatko. Da sačuva gume i sebe od Maxa takav potez bi morali već oni sami odradit bez da preko radija Hamilton upozorava na to. To je veliki današnji propust, nadam se da se neće više ponavljat, da će se ubuduće Bottas sam maknut čim uđe ovaj ispod 3 i po sekunde, da ne prlja šampionu zrak ispred bolida. :D
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Post Postao/la vidc »

Ma sve je to ok, u mercedesu se zna tko kosi a tko vodu nosi
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

šteta da se nije prije znalo, bila bi danas borba za 5. naslov a umjesto onog rasipavanja bodova i djeljenja pobjeda između dvojice posvađanih, momčad bi postala puno trofejnija i brže bi popadali neki šumaherovi rekordi. Al dobro, na teži način postignuto je sve zaslužnije i poštovanije.
Vraćena su i 3 boda nakon neuspjelog pokušaja a ako se Hamilton okruni prije kraja sezone, bilo bi lijepo da pomogne Bottasu da skine Vettela sa drugog mjesta i time zacementiraju uspješnost.
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Post Postao/la vidc »

Pa nije bilo ovolike razlike u kvaliteti izmedju dva vodzaca,a nisu imali apsolutno nikakve konkurencije. Oba naslova su bila zagarantirana, bilo im je svejedno tko ce ga dobit a dvoboj ipak privlaci vise gledatelja,sponzora itd.
ne vjerujem da su Schumacherovi rekordi interes mercedesa. A nije bas da su puno toga prosuli od 2014.-2016. godine, ne treba bit pohlepan. Najdominantniji bolidi u povijesti, uvjerljivo
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Od kad ja pratim F1, tamo od 1998-99.
-1999. Mika vs Irwine, McL i Ferr, onda sljedi razdoblje teške dominacije Ferrarija do 2003. kad imamo borbu Montoye Kimija i Schumia gdje Kimi zbog teh kvarova gubi naslov te borba 3 momčadi. Opet sljedi godina teške dominacije Ferrarija nakon koje dolazi 2005. kad imamo Renault i Mercedes te dominaciju (ali ne tešku) Renaulta i 2006. ponovno brži Renault ali ovaj put nad Ferrariom. Onda svi znamo kako je bilo 2007., 2008. borba izjednačenih bolida, 2009. dominacija do pola sezone Brawna, 2010. mala prednost RB-a da bi 2011. bila teška dominacija istih. 2012. ponavljanje 2010., 2013. ponovo strašna dominacija RB-a. Gledajuću kroz povjest od kada ja pratim, bilo je dominacije crvenih 3 godine (ali baš dominacije gdje su satrali), McLaren nije imao tu sreću ali je u godinama gdje nije neka momčad dominirala redovito bio u samom vrhu. Zatim dominacija Renaulta jednu sezonu, Brawna jednu i RB-a dvije sezone. RB je pored toga bio dvije sezone za mrvicu brži od konkurencije kao Ferrari 1999., 2003., 2007. Mercedes je 3 godine imao teške dominacije i prva godina gdje je mrvicu brži od konkurencije. Uspoređujući s Ferrariom fale im još dve sezone gdje će biti mrvicu brži iliti pri samom vrhu. To je moje viđenje, dominaciju kroz daleko povjest neću komentirati jer te snimke nisam gledao, bilo je i biće.
Zanimljivost je da su koliko znam jedino Mika i Hamilton uzeli naslov u bolidu koji nije pobjedio u konstruktorskoj borbi (u mom razdoblju gledanja).
Zadnja sezona Mercedesa se sigurno ne može nazvati dominacijom, napisao sam sve ovo da se može povuć paralela da je takvih sezona bilo samo sa različitim ulogama. Šlampavost Ferraria, njihovih vozača, teh kvarovi doprinose bodovnoj raziliki koja će na kraju izgledati da je Mercedes bio u potpunoj dominaciji.
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ćale od Lewisa je napisao/la:Šlampavost Ferraria, njihovih vozača, teh kvarovi doprinose bodovnoj raziliki koja će na kraju izgledati da je Mercedes bio u potpunoj dominaciji.
I ti nastojiš degradirati Merc da uspjeh i žrtva izgledaju veći. Pa i pouzdanost spada u dominaciju. Dokaz ti je i Bottas na 13 bodova od Vettela. Na temelju čega? Bottasovih vozačkih sposobnosti?
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Istina je okrutna jbg. Sami talijani su priznali da je manjak kontrole pridonijo tehnickom kvaru, neispravnoj svjecici. Sami kazu da su brzi od Mercedesa bili u zadnje tri utrke a Mercedes govori da su sporiji, znaci u dogovoru se lazu. To nam ni ne trebaju oni govoriti, da je Singapur bio suh normalan vikend, Vettel bi pobjedio. Da nije imao kvar u Maleziji takodjer bi pobjedio, Suzuka takodjer, brzi od RB znaci ako ne izravno ma stazi kroz boks bi uspjelo. Bottas je bio do trecine sezone blizu Hamiltona, cak i blize nego sad Vettelu. Sigurno ne jer ga je Hamilton propustao, znaci zbog svojih vozackih sposobnosti. Bottas ima odustajanje dok Hamilton nema.
Mercedes kao momcad djeluje sigurnije i pouzdanije nego Ferrari, ne samo gledajuci sam bolid i masinu vec strategije, odluke, nacin vodjenja. Ferrari ima jos uvjek problema sa samim sobom.
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ćale od Lewisa je napisao/la: Mercedes kao momcad djeluje sigurnije i pouzdanije nego Ferrari, ne samo gledajuci sam bolid i masinu vec strategije, odluke, nacin vodjenja. Ferrari ima jos uvjek problema sa samim sobom.
Pa to i velim, i to spada u dominaciju, ne samo ako netko ima brži bolid.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Post Postao/la Cuky »

ilustracija bargeboarda viđenog na Mercedesu u Japanu
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

to samo otpor stvara
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Post Postao/la Cuky »

istina...al ako dovede strujanje zraka tamo gdje je potrebno onda bude i više stabilnosti u zavojima
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Post Postao/la vidc »

Ćale od Lewisa je napisao/la:to samo otpor stvara
Da,tim koji zadnje 4 godine uzima oba naslova stavlja nesto sto samo otpor stvara :D
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Post Postao/la F1NAC »

Ćale od Lewisa je napisao/la:to samo otpor stvara
Vraga. Razvija kljucan vortex koji ide ispod podnice prema difuzoru. Ova prva tri uspravna zupca dodaju energiju vrtloznoj struji i ovi nakon usmjeravaji dio ispod podnice
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Salim se, naravno da ima svoju funkciju i najmanji zarez samo sto izgleda tako ko da djete od 3 godine slaze lego kocke jednu na drugu u svim smjerovima bez smisla. Ako se tako nastavi ti ce se mali usmjerivaci jedan na drugog nadovezat sve do prednjeg krila.
To je u redu da inzenjeri stalno razvijaju samo meni se vise svidjaju fluidniji bolidi, prednje i zadnje krilo plus difuzor bez 'nadogradnji'. Ovako manji kontakt u bargeboard rezultira asimetricnom downforceu i padu perdormansi.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Post Postao/la F1NAC »

Jbg takp to je to kad malo olabavis pravilnik. Ali nekidan san gledao proslogosisnje bolide i izgled tadasnjih bargeboarda. Laganica.....
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Post Postao/la Slash »

Mercedes considers radical & risky concept change for 2018 towards shorter wheelbase & more rake.
AMuS javlja.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Post Postao/la zonelsk »

Paaa nekak ocekivano s obzirom kolko su im blize bili RB i Ferkan ove godine....do kraja ove ere s motorima bi poceli gubiti utrke na redovitoj bazi s ovakvom šasijom...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Post Postao/la F1NAC »

Tu je sad najveca sansa ovog dvojca. Oni vec imaju razvijene i uhodane koncepte a Merc ide u coravo.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Post Postao/la zonelsk »

isitna, ali nekak mi Merc djeluje ko prevelika i poprilicna masinerija u ovom trenutlu da bi promjena koju planiraju napraviti bila kocka...
Mislim da su puno vece sanse da budu sve uspjeli pposloziti nego zabrljati drasticno...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Post Postao/la mrd »

zonelsk je napisao/la:isitna, ali nekak mi Merc djeluje ko prevelika i poprilicna masinerija u ovom trenutlu da bi promjena koju planiraju napraviti bila kocka...
Mislim da su puno vece sanse da budu sve uspjeli pposloziti nego zabrljati drasticno...
Moguce, ali meni ovo lici na kraj jos jednog standardnog F1 ciklusa dominacije (dominacija -> promjena pravila -> pad -> dominacija drugog tima). I vece masinerije su fulale, tako da me nista ne bi cudilo.
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Post Postao/la vidc »

mercedes ima pare, ima ljude. jako je mala vjerojatnost da će nešto profulat
Odgovori