Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team [F1 W13]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la gjoko-mkd »

Nijedan ipdate do sada nijednom timu nije doneo više od 02-03 s po krugu. Ja se nesećam da je iko donio bilo kada nešto tako veliko
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

maknut ce vrece pijeska iz bolida. Eto ti 0.5 sekundi. Viđeno prošle godine :biggrin:
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Nasut će kanister ulje pred Q3 u Australiji.
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

gjoko-mkd je napisao/la:Nijedan ipdate do sada nijednom timu nije doneo više od 02-03 s po krugu. Ja se nesećam da je iko donio bilo kada nešto tako veliko
2 s bi mogao donijeti upadate Mercedesu, zajedno aero i PU.
http://www.autosport.com/news/report.ph ... n-test-two
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la vidc »

Radi se o tom da ce mercedes na drugom testu,uostalom kao svi, probat malo vise opteretit PU, nije u pitanju neki update PU. Aero update bi mogao donijet pola dekunde s obzirom na to da su pravila nova i timovi tek sad imaju onaj pravi feedback s ovih bolida
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

"It wasn't feeling great today, but that's just with set-up and it's quite hot today as well so tyres degrading and things like that," he told Sky Sports News HQ.

"And we had some damage to the floor, but I didn't have any offs or anything like that, which is a good thing. I did see puffs of smoke from other people going off, but I managed to keep it on.
Problemi s balansom danas i degradacijom za Lewisa.

BTW ona slika iz teme testiranja di izlazi bolid sa shark finom nema onaj dimnjak nego je normalan
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

Allison is back

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la dmarijon »

Da. I to se dobro nadovezuje na "probleme s degradacijom za Lewisa."
Tko će ako ne Allison
Samo neka se trkaju.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

Ogroman kanal za S-duct

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la McLewis »

Mercedes "odvalio" 1000 krugova na testiranjima. Ako uzmemo u obzir da se na VN Spanjolske vozi 66 krugova znaci da je mercedes odvezao vec sada 15 "utrka" na testiranjima.... skoro cijela sezona =D>
McLaren u <3
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la marcus »

Brzina nije baš nešto. Ne vjerujem da se "štede" ili maskiraju brzinu kao lani. Jedino se mogu nadati kako je Ferrari brz jedino na testiranjima. No, sve u svemu ne izgleda baš najbolje za početak sezone......vidjet ćemo što će Lewis popodne napraviti. Kad će kvale simulirati ako ne danas?!
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

Double wing postao triple wing


slika

Mali estetski zahvati na krilu (najgornji flap)

slika

Suzenje na wastegateu 3d isprintano

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Slash »

Mercedes je prema AmuS-u 5 kg iznad minimalne težine. Šta će tek bit kad uspiju to srezat do granice, procjenjuje se da je to oko 0,2 sekunde...
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Vuksa_KC »

Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la speedy56 »

Ja sam krepavao jučer kad sam vidio na Motorsportu da je razlika "dan-noć" između Melbourne i testiranja... :lol:
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Vuksa_KC »

Nije mi jasno kako javljaju Hamoju, 'vremena se ustabilila, uskoro će svima početi popuštati gume, plan A'. Zvučalo kao da ne treba ništa poduzimati, a on daleko najviše ždere gume i najstarije ima.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la marcus »

Drago mi je što se ovakva greška cijele ekipe sa strategijom dogodila već u prvoj utrci te će sada "studioznije" pristupati strategiji. Ako su imali Bottasa na istim gumama, na kraju 6-7 krugova duže i od njega su imali povratne informacije, a znaju da je "track position" svetinja onda ova odluka da se prepusti vodeća pozicija te ode u gadan promet apsolutno neshvatljiva.
Nemoguće je da Lewis u čistom zraku potrošio gume prije Bottasa......ili je onaj INFO iz Q2 bio točan da je Lewis tada vozio sa used US?!
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la:Drago mi je što se ovakva greška cijele ekipe sa strategijom dogodila već u prvoj utrci te će sada "studioznije" pristupati strategiji. Ako su imali Bottasa na istim gumama, na kraju 6-7 krugova duže i od njega su imali povratne informacije, a znaju da je "track position" svetinja onda ova odluka da se prepusti vodeća pozicija te ode u gadan promet apsolutno neshvatljiva.
Nemoguće je da Lewis u čistom zraku potrošio gume prije Bottasa......ili je onaj INFO iz Q2 bio točan da je Lewis tada vozio sa used US?!
Ponovili su valjda petsto puta u prijenosu da je greška u grafici. Kasnije na twitteru imas sluzbeni poredak iz kvalifikacija gdje je ispravljeno i stavljen je novi set. plus kad se vidi Pirellijeva lista prije utrke koliko setova je još ostalo. Pojeo je gume danas. Kakva ti je logika da ako vidis da nemas vise preformansi u gumama ostajat na stazi i skupljat poredak iza sebe. Niko nije računao na Verstappena.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la marcus »

1. Ako je toliko teško pretjecati "tamo dolje" onda je sigurno mogao još koji krug držati Vettela iza sebe. Ionako je bio na 1-1.5s iza. Teško da bi mogao puno bliže. Možda bi za taj koji krug i njemu otišle gume.
2. Ako nitko nije računao na Verstapena onda neka odu doma i promijene posao. Možda bi za koji krug sporije vožnje izašao dalje iza njega i dostigao taman kada bi išao u boks pa ne bi tada gubio vrijeme iza njega.
3. Lako je biti general nakon bitke, ali imaju oni tamo jako puno pametnih ljudi i jakih računala da bi im se ovakve početničke greške događale....pa Bottas je išao u boks tek u 25. krugu, odnosno skoro 50% više krugova je odvezao na US u odnosu na Lewisa.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la:1. Ako je toliko teško pretjecati "tamo dolje" onda je sigurno mogao još koji krug držati Vettela iza sebe. Ionako je bio na 1-1.5s iza. Teško da bi mogao puno bliže. Možda bi za taj koji krug i njemu otišle gume.
2. Ako nitko nije računao na Verstapena onda neka odu doma i promijene posao. Možda bi za koji krug sporije vožnje izašao dalje iza njega i dostigao taman kada bi išao u boks pa ne bi tada gubio vrijeme iza njega.
3. Lako je biti general nakon bitke, ali imaju oni tamo jako puno pametnih ljudi i jakih računala da bi im se ovakve početničke greške događale....pa Bottas je išao u boks tek u 25. krugu, odnosno skoro 50% više krugova je odvezao na US u odnosu na Lewisa.
Pa vetttel je bio na 1.5 cisto da se makne iz prljavog zraka da mu se ne trose gume. Bottas je imao slab pace na US. Moglo se lako desit recimo da Hamilton pocne gubit jos vise vremena na US i Vettel ode prije u pit. Stave SS i undercutaju ga
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la marcus »

Ne vjerujem da bi Ferrari išao u 18-19-20. krugu na SS pa na njima do kraja. Prerizično.
Da je Vettel i probao undecut, Lewis bi odgovorio u slijedećem krugu i ne vjerujem da bi Vettel na "hladnim" soft gumama uspio voziti 2 sekunde brže nego Lewis na starim US.
Nebitno....ŠBB KBB. Bilo pa prošlo.
Ajmo na novu temu. Rano je u sezoni, ali pretpostavljam kako se svi slažu da će ili Lewis i Vettel biti novi svjetski prvak. Vjerujem kako će u mnogim utrkama 2. vozač u ekipi igrati stratešku ulogu. Kako će se u tome snaći "druge violine" Finci?
Bottas je već zaj... u Australiji jer da je uspio biti 2. u kvalifikacijama sigurno bi malo "uštopao" Vettela na startu. Nadam se kako će Mercedesova dominacija u "single lap" brzini tu donijeti Lewisu prednost, odnosno kako će Bottas češće biti ispred Vettela nego obratno.

Prijašnjih sezona sam već iznosio svoja stajališta kako je Lewisu puno teže bilo postati svjetski prvak protiv momčadskog kolege, nego protiv nekoga iz druge ekipa. Sada će valjda Bottas odraditi svoju ulogu i tu i tamo štitti leđa Lewisu, iako ne znam jesu li u Mercedesu uopće sposobni tako slagati taktiku. Za Ferrari svi znamo kako to jako, jako dobro umiju i ne libe se istoga.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Slash »

Ne bi reko da je Merc na strategiji izgubio utrku. Ferrari je bio brži, prošli bi ga kroz bokseve i da su još čekali...
Bila je situacija ''damned if you do, damned if you don't''. Da su čekali i da je Vettel stao i undercutao, onda bi svi pričali: šta su čekali sa stopom kad su vidli da su gume otišle.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Ma mercedes je namjerno pustio ovu pobjedu ferrariju da se ljudi u nedelju 'sabajle' ne raspizde i ne presaltaju na sezonu 2018. zbog dominacije mercedesa. Totto i Bernie su podpisali sporazum da mercedes mora pustit bar 3 pobjede ferrariu da bi gledanost ostala, bernie zauzvrat napusta f1.

Tako ce na kraju biti svi zadovoljni :-)
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Cuky »

marcus je napisao/la:Ne vjerujem da bi Ferrari išao u 18-19-20. krugu na SS pa na njima do kraja. Prerizično.
Rizično, ali ne nemoguće...Kvyat je 34 kruga odradio na Ultra Softu npr.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la dmarijon »

Ferrarijeva brzina u kombinaciji s finim čuvanjem guma - najveća nada za ferrariste.
Samo neka se trkaju.
Odgovori