Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team [F1 W13]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la Cuky »

Ja nekako mislim da bi im ono što će biti predstavljeno za malo više od sat vremena moglo pomrsiti račune ove godine.

Snimka prezentacije, počinje oko 2:30 u videu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Mansell
Test vozač
Test vozač
Postovi: 605
Pridružen/a: 14 lip 2008, 17:25
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Prelog

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la Mansell »

Evo malo slika.

slika
slika
slika
F1 FSONE 2009 DELO RACING LEAGUE CHAMP
HISTORIC GTC 2011 F1-HR LEAGUE CHAMP
Mercedes-Benz 190E Cup Legends 2012 F1-HR LEAGUE CHAMP
F3000 2013 F1-HR LEAGUE CHAMP
Race of Champions 2014 BSR LEAGUE CHAMP
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la Slash »

Mercedes say the 2018 car has "the same wheelbase" as last year's car and will run "slightly increased rake". Emphasises the description of it as an evolution of 2017. But they hope to have widened its operating window and minimised weaknesses
Znači, evolucija umjesto revolucije. Pametno, rekao bih. Naravno, više ovisi o tome što su drugi napravili.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la F1NAC »

Slash je napisao/la:
Mercedes say the 2018 car has "the same wheelbase" as last year's car and will run "slightly increased rake". Emphasises the description of it as an evolution of 2017. But they hope to have widened its operating window and minimised weaknesses
Znači, evolucija umjesto revolucije. Pametno, rekao bih. Naravno, više ovisi o tome što su drugi napravili.
Cemu vec mijenjati ono sto je radilo ko singerica. Kao sto je Lowe rekao, ove godine ce se najvise mozda mijenjato podrucje oko bargeboarda. Ukoliko zadrze PU na onom nivou kao i pri kraju prosle godine lose se pise konkurenciji
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la F1NAC »

Kod mercedesa mozemo vidjeti promjenu u pravilima vezano za monkey seat. Ovo su nova pravila vezana za MS, unutar zutog polja se ne smije nista nalazit

slika

U praksi

slika

Bump: iz vozaceve perspektive

https://mobile.twitter.com/MercedesAMGF ... 6857703425
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la vidc »

čitam da su potpuno novi motor radili?
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la zonelsk »

Da, nesto je bila rijec o tome...ali neznam razlog.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la F1NAC »

zonelsk je napisao/la:Da, nesto je bila rijec o tome...ali neznam razlog.
Opcenito optimizacija dizajna podrucja gdje dolazi do trenja s ciljem minimizacije. Najvise komora izgaranja
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la zonelsk »

A hito sam napisati da nije neka revolucaionarna promjena nego neka detaljna evolucija, ali nisam bio 100% pa nisam htio krivo reci.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la Cuky »

Čini mi se da iz Mercedesa malo podbadaju Hornera za jučerašnje izjave kako Ferrari i oni rade kao jedna momčad
@MercedesAMGF1 je napisao/la:Boy, have we missed this... ❤️ #DrivenByEachOther @F1
Upareno sa ovom slikom:
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la F1NAC »

Zanimljiv video Mercedesa. Tehnički direktor James Allison nas malo uvodi u detalje i usporedbe između prošlogodišnjeg W08 i ovogodišnjeg W09. Također u videu spominje se spominje da je redizajn sidepoda vrijedan 0.25 sekundi . Dosta čudno da se ide ovako u detalje javno. Nije baš duboko u detalje al eto, bar nešto da publika ima za vidjeti.

slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la marcus »

Ajd jedno pitanje za Meredesove fanove.
Ne pratim baš full detaljno, ali dovoljno da budem u toku. Lani i ove godine Mercedes stalno nešto na M gumama. Najbolja vremena...samo na M gumama. Možda griješim.
No, je li to najobičniji sandbagging ili što?! Na tim gumama se ove godine vjerojatno neće voziti u Barceloni, pod A. Pod B....zar nisu lani imali najviše problema sa mekanim gumama pa bi onda iz toga proizašlo kako bi možda te gume trebali najviše isprobavati.
Ili misle da im kvale i dalje ne bi trebale predstavljati problem pa isprobavaju samo long runove i izdržljivost power traina?
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la Cuky »

prošle godine su najviše vozili na Soft gumama jer su očekivali da će se njih najviše koristiti u sezoni što je na kraju ispalo točno.

Ove godine Medium guma je praktički identična prošlogodišnjoj Soft pa, barem ja pretpostavljam, koriste nju kako bi imali jednu varijablu manje u usporedbi novog bolida sa starim. Plus imaju hrpu podataka od prošle godine na toj gumi pa im je možda bolja baza za rad na setupu.

Ili,druga mogućnost u mojoj glavi: žele ići na 1 stop kad god to mogu pa testiraju trajanje te medium gume i njene performanse
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la zonelsk »

Također, momcadi moraju unaprijed naruciti gume, a to su radili prije nego su vidjeli prognozu. Recimo Mercedes nema ni jednu HyperSoft gumu, sto bi reklo da su isli na određenu "tvrdocu".

Dodatno, momcadi cesto koriste mekse gume (tj nađu si neku koja im super odgovara) jer je brzo zagriju i mogu testirati brže sto u tom trnutku testiraju. Da ne trose puno vremena za pripremu.

Svako ima svoj nacin pripreme i nekome su draze tvrde, nekome mekse.

IMHO: momcadi poput Mercedesa, odnosno pogonjenih mercedesom odgovaraju tvrđe gume, zbog mapa motora koje su agresivnije vjerojatno pa prije potrose gume, dok bi rekao da Reno je blazi dosta. A po meni Ferrarijeve momcadi imaju tu najmanje problema. No naravno nije samo motor koji utjece na gume. I to je samo moje misljenje ne znaci da sam u pravu.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la Cuky »

navodno im je FIA promjenama u pravilima za ovu sezonu uspjela zatvoriti sve čare onog kvalifikacijskog moda
https://www.gpfans.com/en/articles/866/ ... -loophole/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la Alonso-champ »

Toto kaze:
Odlučili smo da nećemo koristiti hypersoft jer mislimo da je to guma koja može biti od koristi samo u jednom krugu, a testiranje se svodi na skupljanje podataka i razumijevanje setupa.”

“Hypersoft je samo još jedan veliki korak od ultrasofta po pitanju gripa. Bit će to kvalifikacijska guma i htjeli smo se koncentrirati na razvojni rad više nego na jedan brzi krug.”

“Mislim da će hypersoft biti samo za kvalifikacije i onda trebate izdržati prvih nekoliko krugova.”
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la F1NAC »

Ajoj... Ako je Mercedes uz svoju dobro poznatu pouzdanost još dodatno podigao snagu (bar za Q mode) loše se piše sezoni.
Hamilton suggested that Mercedes' pace in Barcelona testing had not been boosted by using the qualifying modes, saying he was looking forward to trying the 2018 versions in Melbourne.

"Our quali mode is the most fun mode - it should be the 'party' mode," said the world champion.

"It is the most power and has the most juice, and it's when we hit the highest speeds.

"I think Andy and the team have definitely tested it already on the dyno and I look forward to using it on the few occasions we do in the season."
Mercova PU

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la Cuky »

Ovo se zove dominacija
slika

A ljudi su kukali kad su Ferrari i poslije RB dominirali
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la F1NAC »

To je zbog Hamiltona... :D

Ma dosta je samo pogledat njegovu listu rezultata utrka prije 2014. Prvo mjesto jedanput 2013, pa par vise u 2012 pa opet sica 2011, i onda samo zuta polja od 2014 nadalje


Al bitno cim je Ferrari se znacajno priblizio s PU u kanadi Mercu, onda su otrcali FIA-i i ispricali im sve sto im je Allison potvrdio vezano za pumpanje ulja.

I eto opet imamo Merca u dominaciji
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la popeye »

"Kme kme" :)

Sto kmecite kako ja koji navijam za Maxa koji starta 4. ne kmecim. [-X
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 25 ožu 2018, 01:02 "Kme kme" :)

Sto kmecite kako ja koji navijam za Maxa koji starta 4. ne kmecim. [-X
Kmecis ti, kmecis...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la Scuderia »

"Wir dachten, dass wir einen Vorsprung von drei Sekunden haben. Ich weiß nicht, wo die hinverschwunden sind. Da müssen wir unsere Computer fragen. Vielleicht haben wir ein Software-Problem, das müssen wir sofort beheben. Das Problem liegt in unserem System", vermutet er nach der Zieldurchfahrt.
Navodno su imali problema sa Softwarerom.
slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la marcus »

Ok, ali što su mogli napraviti....kada je pokrenut VSC ne možeš ubrzati. Da su i skužili ranije ne možeš u krug-dva dobiti 3 sekunde.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la zonelsk »

marcus je napisao/la: 25 ožu 2018, 10:04 Ok, ali što su mogli napraviti....kada je pokrenut VSC ne možeš ubrzati. Da su i skužili ranije ne možeš u krug-dva dobiti 3 sekunde.
To je i problem, u tom periodu od par krugova prije boxa, odlazak u box i vsc / sc su mislili da su u sigurnoj zoni jer im je to software govorio.
Da je radio ispravno, nasli bi oni bez problema cca 1.5 sec kolko im je trealo da Vettel ne prođe.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la popeye »

'Mercedes is playing with everyone', says despondent Marko

Despite Ferrari's win in the Australian Grand Prix, Red Bull's Helmut Marko believes Mercedes' overall supremacy will remain intact until 2021, and suggests F1 intervene to install engine parity between the sport's manufacturers.

Mercedes has made no secret of the progress over the winter of its already dominant power unit. But adding insult to its rivals' injury, the German team also enjoys a surplus of power in qualifying thanks to a little button on the Silver Arrows steering wheel which activates the engine's 'party mode'.

For Marko, it's a depressing state of affairs, not only for Mercedes' rivals but also for F1 fans who were hoping for a closer battle in 2018.

"Mercedes is playing with everyone," said Marko.

"They can decide with their power modes how far ahead they are. But this time they apparently got it wrong and are too far ahead.

"I said to Ferrari: Mercedes is five tenths ahead and they said no. But everyone has been asleep," he added.

"With that engine, no one can beat Mercedes," Marko insisted. "They're in a different world.

"We have a very good car and that's why we're close. But with these engine regulations, it will be the same until 2021."

In a bid to rein in Mercedes' superiority, Marko believes the FIA and F1 needs to step in before 2021 to install engine parity between Mercedes, Ferrari, Renault and Honda.

"Even Ferrari is waking up now," said the Austrian.

"They begin to realise that they will never catch Mercedes with these engines.

"We need engine parity, which was always promised," Marko continued. "But these engines are much further apart than 3 per cent apart. So the FIA has to act now."

McLaren-Renault boss Eric Boullier agrees: "Mercedes designed a very competitive engine from the beginning and it seems difficult to reach them.

"I think now we need Liberty and the FIA to be sufficiently restrictive to close the gap and have more cars fighting on the track," he is quoted by Marca.
http://en.f1i.com/news/298461-marko-mer ... ryone.html
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori