Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team [F1 W13]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Slash »

Mislim da su to medijske budalaštine.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

McLewis je napisao/la:Mislim da bi se i honda povukla u tom slucaju....
Ako se ispotavi( ne kazem da ce se desit al postoji mogucnost) da su fulali s formulom motora mislim da ce brzo nestat i oni.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

F1NAC je napisao/la:naletih na jednom portalu da se vrti zelja vecine momcadi da se vrati na V8 konfiguraciju, mercedesu to ne odgovara i prijete povlacenjem ukoliko to prođe
neka vrate V8 ali neka i puste redni 4 s turbom pa na izbor. Meni bi to bilo zanimljivo, da se jedni odlučuju za razvijat vrhunac tehnologije dok za druge bi postojala V8 klasika atmosferni motor, naravno da bude i manji buđet ovima koji idu na jednostavniju varijantu s atmosfercom.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

mislis na V6. ovi na V8icama bi bili vlakovi na izlazima iz zavoja
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la vidc »

ma kakav povratak na v8, to su šuplje prijetnje i priče. to bi stvarno bio tehnološki korak unatrag, koliko god ovi motori imali loš zvuk. jedino rješenje je da dozvole da se ovaj motor manje-više slobodno razvija narednih godinu-dvije
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la speedy56 »

F1NAC je napisao/la:mislis na V6. ovi na V8icama bi bili vlakovi na izlazima iz zavoja
Ne mora biti, mogu pravilima odrediti da auspuh mora ici ful iza (npr. kraj crash strukture) pa nebi mogli puhati difuzore, mogu im takoder napraviti drugacija pravila za zadnje krilo (manja povrsina)
Puno bi stvari ovako i onako u tom slucaju trebalo sloziti pa ne vidim to kao problem.

Iako zasto ne?
Caterhamu i Marussiji omoguciti tu varijantu, ali im na kraju ne dat istu lovu za kons. prvenstvo kao recimo npr Force Indiji u slucaju da zavraši iza njih.
Tolko love im onda nece ni trebati, a dobit ce i vise sponzora jer ce ih se vise vidati po telki (Fom ce vjerojatno htjeti ubaciti v8 buke) i imati ce bolje rezultate.
I gledatelji ce se (mozda) vratiti na stazu jer zele cuti v8.

Radije bih to gledao nego goste u 3. bolidima
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

speedy56 je napisao/la:
F1NAC je napisao/la:mislis na V6. ovi na V8icama bi bili vlakovi na izlazima iz zavoja
Ne mora biti, mogu pravilima odrediti da auspuh mora ici ful iza (npr. kraj crash strukture) pa nebi mogli puhati difuzore, mogu im takoder napraviti drugacija pravila za zadnje krilo (manja povrsina)
Puno bi stvari ovako i onako u tom slucaju trebalo sloziti pa ne vidim to kao problem.

Iako zasto ne?
Caterhamu i Marussiji omoguciti tu varijantu, ali im na kraju ne dat istu lovu za kons. prvenstvo kao recimo npr Force Indiji u slucaju da zavraši iza njih.
Tolko love im onda nece ni trebati, a dobit ce i vise sponzora jer ce ih se vise vidati po telki (Fom ce vjerojatno htjeti ubaciti v8 buke) i imati ce bolje rezultate.
I gledatelji ce se (mozda) vratiti na stazu jer zele cuti v8.

Radije bih to gledao nego goste u 3. bolidima
Nismo se razumili. Vlakovi na nacini sporiji (jaci momentum imaju turbeki na nizim okretajima).
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la speedy56 »

aha, ja sam na Red Bullove EBD tračnice mislil :D
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

S ovakvim izjavama tipo da ce napustit bla bla. Samo se dolazuje teza ovih tvornickih izletnika koji dođu i odu. Koja sezona im se poklopi i kasnije kad zasteka odu. Bas me zanima da su oni recimo u situaciji Ferrarija i Renaulta. Mogu se kladit da bi kupili prnje nakon ove sezone.(ne zagovaram povratak na v8 jer bi to bilo glupo. Radije bij da ih naguze za godinu dana)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Dani »

Ferrari je bezroj puta prijetio odlaskom iz f1 ukoliko se njihovi zahtjevi ne ispune. Po meni je logicno da ako ulozis oko 150-200 mil eura u razvoj motora, a fia ga nakon 2 sezone ukine zbog nesposobnosti ferrarija i renaulta, pa normalno da bi napustili f1 koja je tako neozbiljna.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

ferrari je trpio sve i svasta zato i jesu u f1. Da stojis preko 60 godina u f1 i da si proizvodac supercarsa sigurno da je normalno zaprijetit odlaskom iz f1 kad se spomene l4 motor. Halo? Ja samo kazem. Jednom kad mercedes bude se mucio s pobjedama dignut ce sidro kao bmw honda toyota itd.. to su momcadi koje dodu i odu.

I samo da te pitam. Ko je zagovarao promjenu motora? Mercedes i Renault. Ko je prijetio sa ce otic ako se ne.promjeni?Mercedes ofc. Plus tek su 5 godina u f1
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Dani »

Ocito nisi informiran. Ferrari je prijetio odlaskom iznf1 prije nekih 30 godina kada se trebalo ukinuti nadolijevanje goriva u boksevima i tada to nije proslo. Cak su htijeli prec u indycar. Kasnije se nadolijevanje ipak zabranilo.
Mercedes je u f1 od 1994. kao proizvođač motora i kada bi otisli tada bi se povukli i kao dobavljac motora sto bi rezultiralo raspadom f1. Ostaoli bi samo ferrari i mozda (horner nije renault) renault. Vjerojatno binse i honda povukla jer takvi prastari motori nisu isplativi.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Alonso-champ »

BBC: 'sources say Mercedes have improved their engine enough to translate into a performance gain of about a second a lap for next season'
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Slash »

Alonso-champ je napisao/la:
BBC: 'sources say Mercedes have improved their engine enough to translate into a performance gain of about a second a lap for next season'

Vjerojatno će i drugi napravit neki napredak, znači taman da ostane ko ova sezona odnos snaga :D .

Mene živo zanima Honda, da je bar ovaj vikend Australija 2015.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

Pa vidit ces je u abu dhabiju tj cut
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Slash »

F1NAC je napisao/la:Pa vidit ces je u abu dhabiju tj cut
Ma da, al ništa se još tad neće znat. Niti na zimskim testiranjima. Uvijek se pravi performans vidi u prvu subotu sezone. Tako je bilo i ove godine, preko zime je Williams izgledao kao favorit, a Mercedes tu negdje blizu njima...
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

pa moc ces vidit dali cijeli sklop valja( ako stane ili ako konstantno vrte krugove). Tu i tamo ce skocit valjda koji speedtrap
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la speedy56 »

F1NAC je napisao/la:pa moc ces vidit dali cijeli sklop valja( ako stane ili ako konstantno vrte krugove). Tu i tamo ce skocit valjda koji speedtrap
A skocio je i u Bahreinu na testiranju Ferrarijev 340 i nesto kph, pa svi znamo kako je to zavrsilo...

Mene zanima hoce li moci suziti te bokove s Hondom, dobro bi im dosla neka orijentacija preko zime koliko hladenja zaista treba, prvi korak su napravili u Silverstoneu
slika
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Dani »

Slash je napisao/la:
Alonso-champ je napisao/la:
BBC: 'sources say Mercedes have improved their engine enough to translate into a performance gain of about a second a lap for next season'

Vjerojatno će i drugi napravit neki napredak, znači taman da ostane ko ova sezona odnos snaga :D .

Mene živo zanima Honda, da je bar ovaj vikend Australija 2015.
To bi značilo da smo prekočili Božić i Novu godinu. Ne hvala partibrejker. [-X
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la Cuky »

izgleda da je Marussija sa dizajnom svog nerođenog bolida za 2015. bila na dobrom putu...
scarbs je napisao/la:My info suggests the W06 will have a nose like marussia but more arched.

Dakle nešto ovakvo, samo malo više zakrivljeno na vrhu

slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

U intervjuu kojeg je Wolff dao za Gazettu receno je da ciljaju da bolid bude spreman sredinom siječnja za shakedown prije testiranja u Jerezu
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

promjena boje u Mercedesu, ove godine mogli bi bit kromirani (sasija i kotaci) naravno i jos neke boje al kromirana je naglasena
....Mercedes intend to switch from silver to a striking mirror-like chrome paint-job this year.

the special chrome paint for the 2015 livery is called 'Kromo', and will also be supplied to wheel supplier OZ for the title-defending W06 raced by world champion Lewis Hamilton and Nico Rosberg.

with Mercedes stepping up its iconic silver look, Woking based McLaren is tipped for a complete livery U-turn in 2015.

McLaren turned silver in 1997, at the height of its works collaboration with Mercedes, but now the famous British team is kicking off its new era with Honda.

"Honda does not want (McLaren) to continue with silver because it is a colour immediately associated with Mercedes and the 'Silver Arrows'."

"There are rumours the (2015) car could be orange, McLaren's traditional colour, for testing. But it could also be white, in a double-tribute: to Honda and also because McLaren's first F1 car was that colour" in 1966. "The final choice could depend largely on whether McLaren has a major sponsor in 2015 or not," the report added. (GMM)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

promjena boje u Mercedesu, ove godine mogli bi bit kromirani (sasija i kotaci) naravno i jos neke boje al kromirana je naglasena
....Mercedes intend to switch from silver to a striking mirror-like chrome paint-job this year.

the special chrome paint for the 2015 livery is called 'Kromo', and will also be supplied to wheel supplier OZ for the title-defending W06 raced by world champion Lewis Hamilton and Nico Rosberg.

with Mercedes stepping up its iconic silver look, Woking based McLaren is tipped for a complete livery U-turn in 2015.

McLaren turned silver in 1997, at the height of its works collaboration with Mercedes, but now the famous British team is kicking off its new era with Honda.

"Honda does not want (McLaren) to continue with silver because it is a colour immediately associated with Mercedes and the 'Silver Arrows'."

"There are rumours the (2015) car could be orange, McLaren's traditional colour, for testing. But it could also be white, in a double-tribute: to Honda and also because McLaren's first F1 car was that colour" in 1966. "The final choice could depend largely on whether McLaren has a major sponsor in 2015 or not," the report added. (GMM)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

Sutra ili sljedecih dana bi trebao biti shakedown novog bolida. Pitanje dal ce sad uspit nesto iscurit
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes Grand Prix

Post Postao/la F1NAC »

1.2 Ce bit prikazan novi bolid
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Odgovori