Formula 1 team - Oracle Red Bull Racing [RB18]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la:Red Bull je potvrdio da će od 2017. umjesto Total maziva koristiti one koje proizvodi ExxonMobil. Kao maziva za PU i mjenjač koristiti će Mobil1, dok će ExxonMobil oznake biti na bolidu, kombinezonima i kacigama.

http://www.f1fanatic.co.uk/2016/12/01/r ... cant-deal/
Zanimljivo ce bit pratit ukoliko je Renaultova PU dizajnirana u kombinaciji s Totalom, kakva će bit odstupanja u preformansami same jedinice.

Sjetimo se samo McLarena 2014.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la popeye »

Jel sad kad je Ron Denis napustio Mclaren nema vise ko staviti veto na prelazak RB na Hondu?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Alonso-champ »

popeye je napisao/la:Jel sad kad je Ron Denis napustio Mclaren nema vise ko staviti veto na prelazak RB na Hondu?
Pa stavice ga ovaj Zak...ne mora biti bas Dennis
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la popeye »

A do kada vazi ugovor Honde i Mclarena?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Toon »

malo su drugačiji odnosi nego ste tu naveli...honda i mcl su partneri koji ugovore produžuju mislim na godišnjoj bazi (ovo godišnjoj nisam siguran)...honda smije opskrbljivati druge momčadi, mislim čak da postoji njihova izjava da mogu opskrbljivati 3 momčadi ako bude potrebno - no zadnju riječ kod toga kojoj momčadi se daje motor ima mcl (tako neprovjereno tvrde novinari) - vjerojatno je riječ o tome da se ne bi davali motori "izravnoj konkurenciji" već samo slabijim momčadima kao što to radi Ferrari - mcl bi također prvi imao pravo na "nove nadogradnje", testiranja i ostale bakanalije...prema postojećim pravilima još u 5 ili 6 mjesecu (ne da mi se googlati) 2016 godine su se svi morali izjasniti koje će motore koristiti u 2017 godine a tako će vjerojatno biti i za 2018...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la dmarijon »

Zanimljivi su mi ovi komentari. pogotovo ovo " Vrlo je bitno tko će prvi shvatiti nova pravila, obično to bude Adrian Newey koji je u tome odličan.” :D

Šta bi vi rekli, max ili daniel?
http://www.gp1.hr/webber-ricciardo-ce-p ... rstappena/
Samo neka se trkaju.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la popeye »

dmarijon je napisao/la:
Šta bi vi rekli, max ili daniel?
Vreme ce reci :D
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la pospani gad »

Volio bi da Daniel osvoji titulu, ove godine.

Ali bojim se podmuklih, skrivenih, "poslovnih" poteza Helmuta Marka i biznisno-profitabilno orijentirane Red Bull ekipe.
Čim se sjetim smiješka Dietricha Mateschitza, odmah se smrznem - gori je od Bernie-ija...... samo lova, lova, i onda još love..... koliko su odličnih vozača "žrtvovali" - Jaime Alguesari, Sebastien Bourdais, Scott Speed, Robin Frijns, Sebastien Buemi.... pa i Daniil Kvyat.

Gurati će Maxa u prvi plan, i to je unaprijed osuđeno na propast na račun mladog i odličnog Australca.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Kranči »

Ako se to dogodi, očekujem Ricciarda u Ferrariju 2018. godine. Neće se on dugo smješkati ako budu gurali Maxa (a mogli bi i vjerojatno hoće).
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Vuksa_KC »

pospani gad je napisao/la:Scott Speed
Baš on i ne baš :?: , ali svakako spada tu Liuzzi.
A tu se ja naježim dok vidim vikanje onog živog mrtvaca jer je Alguesari Vettelu nešto bio zasmetao u kvalama ili treningu :?
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la F1NAC »

Kranči je napisao/la:Ako se to dogodi, očekujem Ricciarda u Ferrariju 2018. godine. Neće se on dugo smješkati ako budu gurali Maxa (a mogli bi i vjerojatno hoće).
Do kraja 2018. nista.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Kenny »

pospani gad je napisao/la:Volio bi da Daniel osvoji titulu, ove godine.

Ali bojim se podmuklih, skrivenih, "poslovnih" poteza Helmuta Marka i biznisno-profitabilno orijentirane Red Bull ekipe.
Čim se sjetim smiješka Dietricha Mateschitza, odmah se smrznem - gori je od Bernie-ija...... samo lova, lova, i onda još love..... koliko su odličnih vozača "žrtvovali" - Jaime Alguesari, Sebastien Bourdais, Scott Speed, Robin Frijns, Sebastien Buemi.... pa i Daniil Kvyat.

Gurati će Maxa u prvi plan, i to je unaprijed osuđeno na propast na račun mladog i odličnog Australca.
Isto tako možeš gledat da su najviše vozača doveli u F1, a Frijns je sam odjebo RBR koliko ja znam
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Cuky »

pa nije teško toliko vozača dovesti kad složiš momčad koja samo tome i služi: da se uvede njihove mlade vozače bez rizika po rezultate glavne ekipe. Misliš da Ferrari, McLaren, Mercedes i ostali nebi tako dovodili svoje mlade vozače da ih imaju gdje kako treba provjeriti unaprijed?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Kenny »

Cuky je napisao/la:pa nije teško toliko vozača dovesti kad složiš momčad koja samo tome i služi: da se uvede njihove mlade vozače bez rizika po rezultate glavne ekipe. Misliš da Ferrari, McLaren, Mercedes i ostali nebi tako dovodili svoje mlade vozače da ih imaju gdje kako treba provjeriti unaprijed?
Pa nisam ni napiso nigdje da drugi to nebi radili kad bi mogli, ostali malo plaćaju vozače dok voze GP2 i slične niže serije i to je to, dok ih RBR dovede i u F1, a nakon toga svi oni imaju puno više opcija nego vozači koje sponzorira Merc, Mclaren, Ferrari i ostali
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la pospani gad »

Kenny je napisao/la:
pospani gad je napisao/la:Volio bi da Daniel osvoji titulu, ove godine.

Ali bojim se podmuklih, skrivenih, "poslovnih" poteza Helmuta Marka i biznisno-profitabilno orijentirane Red Bull ekipe.
Čim se sjetim smiješka Dietricha Mateschitza, odmah se smrznem - gori je od Bernie-ija...... samo lova, lova, i onda još love..... koliko su odličnih vozača "žrtvovali" - Jaime Alguesari, Sebastien Bourdais, Scott Speed, Robin Frijns, Sebastien Buemi.... pa i Daniil Kvyat.

Gurati će Maxa u prvi plan, i to je unaprijed osuđeno na propast na račun mladog i odličnog Australca.
Isto tako možeš gledat da su najviše vozača doveli u F1, a Frijns je sam odjebo RBR koliko ja znam
BMW je dao šansu Vettelu.
Imaju dvije momčadi; četiri bolida - četiri vozača. Koji od svih ikada F1 Red Bull-ovih vozača ( RB, STR ) danas vozi u F1? #-o #-o

=D> =D>

:biggrin:

P.S. Red Bull melje vozače, proizvače ih i ispljune. Trebao bih naći negdje nedavnu Alain Prostovu izjavu: Red Bull GLEDA samo svoju PROFIT.
Robin Frijns je bio u pravu, kada ih je otpilio. Di je sada Antonio Felix de Costa? Ili npr. Michael Ammermüller? Daleko, jako daleko od F1. Za njih je F1 nikad dosanjani san..... zbog Red Bullove politike novca.....

Red Bull ( Dietrich Mateschitz ) ima novaca za biti u F1..... ali to nije to - F1 navijači hoće 26 bolida na gridu, F1 navijači žele nekadašnje pretkvalifikacije. TREBA smanjiti ulaznu financijsku kvotu za ulaz novih inžinjerskih momčadi; tipa Carlin, vratiti prave Manor ljude nazad, itd. Neka sve više mladih vozača dolazi do F1, a ne samo oni koji imaju državne i slične sponzore..... i one koje može kupiti Red Bull - ili k'o fol oni koje Red Bull može "stvoriti".....
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Kenny »

A gle slažem se da Red Bull gleda tu samo zaradu, ali isto ko i sad Mercedes, Renault, a i većina ostalih. Nekad si imao Benetton, Toyotu, BMW, Hondu... ali svi se povuku kad F1 više nije dobra reklama.

Da Costa koliko znam vozi DTM, ili je vozio, šteta da nije došao u F1, ovaj Ammermuller ni neznam ko je, ali opet gledaj da neki od njih možda ni nebi imao kako drugačije doć do nekih ozbiljnijih kategorija jer nemaju novaca za to, tako da su im sigurno svima pomogli donekle. Zašto Da Costa nije mogo da nastavi vozit u WSRu još koju sezonu i onda da proba preć u F1?
Onda opet pogledaj Vettel je cjelu karijeru do F1 sponzoriran od Red Bulla, pa im ih je nakratko BMW preuzeo, ali su ga sebi vratili, pogledaj da imamo sjajne vozače u F1 koji su i dalje sa Red Bullom, dali su Versstappenu priliku da dođe u F1, a koliko znam nije bio u njihovom programu za mlade vozače, Vergne je u Ferrariju.

Možda za neke od tih vozača nebi nikad čuli, a ni vidjeli ih ako nebi imali novaca za utrke, pa bi gledali neke gruge vozače.

Neželim reć da mi se sviđa to što stalno mjenjaju vozače, ali želim reć da ih je dosta dobilo priliku i istina da su većini vozača dali premalo vremena, što se ni meni nikako nesviđa.

Ovo što pričaš za Manor, Carlin nažalost o tome možeš samo sanjat jer F1 više neće bit nikad takva da imamo timove poput Minardija, Jordana... koji mogu u F1 bit 10-15 godina i da im je utrkivanje jedima stvar kojom se bave, jer je F1 nažalost za prave timve postala preskupa
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la F1NAC »

Felix da Costa? lol . kakva F1 za njega :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la speedy56 »

Baš... Ok, nije bio loš u juniorskim serijama (K-Mag ga je dobio u FR 3.5...) , ali da ću sad žaliti kaj nismo gledali DAC neću... nije ni prvi ni zadnji ok vozač da nije dobio šansu u F1, bilo to s RB-om ili bez njega. Na kraju krajeva, uopće mu sad nije loše, baš danas čitam da će voziti BMW-a na 24h Nurburginga (u BMW do kojega je došao preko RB-a...)
A kaj se tiće Frijnsa - Frijns denies turning down Red Bull chance

Koliko si dobar, toliko dobiješ. Njihov cilj je naći najbolje, ako će u Toro Rossu imati nekog vozača koji je lošiji (pokazuje manji potencijal) od onoga u Red Bullu, jasno da na njega više neće trošiti vrijeme i novce, tražit će dalje dok ne nađu nekog boljeg od ovih u RB-u
slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la dmarijon »

speedy56 je napisao/la:Baš... Ok, nije bio loš u juniorskim serijama (K-Mag ga je dobio u FR 3.5...) , ali da ću sad žaliti kaj nismo gledali DAC neću... nije ni prvi ni zadnji ok vozač da nije dobio šansu u F1, bilo to s RB-om ili bez njega. Na kraju krajeva, uopće mu sad nije loše, baš danas čitam da će voziti BMW-a na 24h Nurburginga (u BMW do kojega je došao preko RB-a...)
A kaj se tiće Frijnsa - Frijns denies turning down Red Bull chance

Koliko si dobar, toliko dobiješ. Njihov cilj je naći najbolje, ako će u Toro Rossu imati nekog vozača koji je lošiji (pokazuje manji potencijal) od onoga u Red Bullu, jasno da na njega više neće trošiti vrijeme i novce, tražit će dalje dok ne nađu nekog boljeg od ovih u RB-u

Pa ne bi se skroz složio s ovim zadnjim. Red bull (točnije toro rosso) mi je možda jedini tim gdje stvarno nisam siguran u ovo
Samo neka se trkaju.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la pospani gad »

Kenny je napisao/la:A gle slažem se .......

Ovo što pričaš za Manor, Carlin nažalost o tome možeš samo sanjat jer F1 više neće bit nikad takva da imamo timove poput Minardija, Jordana... koji mogu u F1 bit 10-15 godina i da im je utrkivanje jedima stvar kojom se bave, jer je F1 nažalost za prave timve postala preskupa
OK. Slažem se i ja sa dosta toga, što ti izjavljuješ.
Ali...... imam pravo sanjati...... i nisam jedini. :)

http://www.grandprix247.com/2017/02/08/ ... oul-of-f1/

Nikad, ne reci nikad. :mrgreen: :mrgreen:

Samo treba doživjeti to vrijeme, da se PONOVO dogodi. :driver:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Kenny »

A gle i ja bi volio da imamo opet prave timove u F1, ali jednostavno nevjerujem da će bit to ikad
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la speedy56 »

dmarijon je napisao/la: Pa ne bi se skroz složio s ovim zadnjim. Red bull (točnije toro rosso) mi je možda jedini tim gdje stvarno nisam siguran u ovo
Možda sam krivo započeo, uglavnom, htio sam reći ako si u Toro Rossu, a nisi bolji od ovih u RB-u, jasno da će tražiti dalje dok ne nađu nekog boljeg
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Cuky »

dmarijon je napisao/la:Zanimljivi su mi ovi komentari. pogotovo ovo " Vrlo je bitno tko će prvi shvatiti nova pravila, obično to bude Adrian Newey koji je u tome odličan.” :D

Šta bi vi rekli, max ili daniel?
http://www.gp1.hr/webber-ricciardo-ce-p ... rstappena/

Pa ne znam baš koliko Newey prvi shvati nova pravila...2014. su ga u tome nadmudrili u Mercedesu, al je on eto prvi stigao bliže nego ostali...2009. ga je u tome nadmudrio Brawn, 2005. Bob Bell u Renaultu.... jedino kad je Newey u startu napravio bolji posao od svih te su drugi trebali sustizati bilo je u McLarenu 1998.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la F1NAC »

26. se otkriva zvijer.
In a bid to maximise the development time it is able to put into the car, the team will reveal its RB13 on February 26
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Red Bull Racing

Post Postao/la Cuky »

Red Bullov showcar...obojan je u prošlosezonske boje, al se izgubila Totalova crvena. Također su dodani Esso logo na prednjem krilu i Mobil1 na stražnjem te je da se razbije monotonija crvena linija sa kokpita produžena na stražnje krilo. Lako moguće da je ovo samo dok se ne predstavi novi dizajn
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori