Formula 1 team - Scuderia AlphaTauri [AT03]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la gjoko-mkd »

Honda ima ispuh kao prošle godine Mercedes, i plus turbo je mnogo visoko postavljeno. Tu se gubi mnogo na centru gravitacije.

Kao što vidim, Renault je mnogo dobro spakovao celu PU. Još da ima snage bar kao Ferari...
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

gjoko-mkd je napisao/la:Honda ima ispuh kao prošle godine Mercedes, i plus turbo je mnogo visoko postavljeno. Tu se gubi mnogo na centru gravitacije.

Kao što vidim, Renault je mnogo dobro spakovao celu PU. Još da ima snage bar kao Ferari...
samo ti priželjkuj pa kad se to ostvari...... :<>
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la dmarijon »

Gledam prijenos na nekom ruskom torentu koje sam našo (snimku tj.)
"Jednjostavno je otpalja koža s motora"
Samo neka se trkaju.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la gjoko-mkd »

Mislim da je ovde ovakav raspored elemanta motora:

slika
Avatar
wolfman
HNL kladionica super velemajstor
HNL kladionica super velemajstor
Postovi: 933
Pridružen/a: 26 ožu 2010, 21:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Vettel
Lokacija: Croatian Zagorje, Desinić City

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la wolfman »

koja je bila fora da se trebaju zamjenit?
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la Cuky »

Toro Rosso je navodno sve dogovorio sa Ferrarijem i slijedeće bi sezone trebali koristiti ovogodišnju PU (vjerojatno onu koju bi Ferrari trebao uvesti u SAD-u). Navodno bi dogovor trebao uskoro biti i službeno potvrđen od strane Ferrarija i Toro Rossa
A Toro Rosso source told F1Today.net: "The team has secured Ferrari engines for the 2016 season. We will be driving with a 2015 specification engine, which has proven to be a fast and reliable package." Toro Rosso was in a hurry to sign a deal with a new engine supplier, as they are on a tight schedule with the development of their new car.
http://www.f1today.net/en/news/205637/f ... toro-rosso
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la gjoko-mkd »

A šta ako Rb izađe iz F1? Dali onda to važi i za TR? I šta ako TR ima ugovor sa Ferarijem a čelnici RB-a kažu idemo napolje?
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la Cuky »

pa Toro Rosso je zadnjih godina sve samostalnij i samostalniji. Red Bull jest većinski vlasnik i zaslužan za veći dio financija, ali što se razvoja bolida, traženja sponzora i općenito vođenja momčadi tiče Toro Rosso je sam za sebe tako da ako bi Renault poželio van sigurno će dosta lako naći kupca s obzirom da su dobro uštimana momčad. Nešto su jučer čak na Sky-u spominjali da iz Renaulta čekaju sa kupnjom Lotusa u slučaju da RB ode da kupe momčad RB-a.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la:pa Toro Rosso je zadnjih godina sve samostalnij i samostalniji. Red Bull jest većinski vlasnik i zaslužan za veći dio financija, ali što se razvoja bolida, traženja sponzora i općenito vođenja momčadi tiče Toro Rosso je sam za sebe tako da ako bi Renault poželio van sigurno će dosta lako naći kupca s obzirom da su dobro uštimana momčad. Nešto su jučer čak na Sky-u spominjali da iz Renaulta čekaju sa kupnjom Lotusa u slučaju da RB ode da kupe momčad RB-a.
ovo sam danas nasao na skyevoj stranici. Znaci ako Mateschitz da crveno svjetlo onda je shut down za obe momčadi
He added: "If Dietrich Mateschitz decides to stop Formula 1 because of various reasons then the lights go out in both facilities
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la Cuky »

opet kažem, to znači kraj za momčadi Red Bull Racing i Scuderia Toro Rosso u vlasništvu Mateschitza. To ne znači da netko ne može od Mateschitza kupiti momčadi pa nastaviti sa njima.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la F1NAC »

ma kuzim da sto si mislio al pitanje je do kad misli RB zavlačit, tj Mateschitz
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la Cuky »

nebih znao do kad...ali kako su to dvije poprilično uređene momčadi i to opremom i ljudstvom, tko god bi ih kupio nebi mu dugo trebalo da nastavi sa radom.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la F1NAC »

James Key je ovih dana viđen u Maranellu. 99% ce STR koristit 2015. PU. FIA je objavila da će Ferrari dati 2015. verziju jednoj momcadi ali je nisu imenovali (vjerovatno je to STR)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la gjoko-mkd »

super za obe strane
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la zonelsk »

I ne bas.
STR ce dosta past sa starom PU, a ove sezone su radili super posao.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la Cuky »

Arrivabene i Tost su potvrdili da će Ferrari pogoniti Toro Rosso iduće sezone
http://www.f1fanatic.co.uk/2015/12/04/f ... gine-deal/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la Kenny »

Ovo možda može i biti dobro za Red Bull, ako malo pogledaju Ferrarijev motor mogu si kopirat nešto sa Ferrarijevog motora
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la F1NAC »

kao što je honda vidila od Mercedesa. Ferrari će poslat svoje tehničare tako da nutrinu nece sigurno vidjet. A to sad ak vide raspored komponenti to je druga stvar. + To je ovogodisnja PU. 2016 ce imat drukciju poziciju MGU-K i jos par sitnica
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la Cuky »

Kenny je napisao/la:Ovo možda može i biti dobro za Red Bull, ako malo pogledaju Ferrarijev motor mogu si kopirat nešto sa Ferrarijevog motora
Kao što su u TR garaži do sada bili parkirani inžinjeri Renaulta koji su brinuli o PU tako će i sada biti uparkirani Ferrarijevi inžinjeri. Također, transport, ugradnju, servis, provjere i ostalo nadzire dobavljač (u ovom slučaju Ferrari) tako da jedino što Red Bull zapravo može dobiti su preciznija nagađanja o snazi i potrošnji.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la Kenny »

E sad pitanje je koliko im te sitnice mogu pomoć sve što vide od prošlogodišnjeg Ferrarijevog motora, a ni nerazumijem puno čemu su oni na Ferrariju kada je RBR na Renaultu, jer bi za RBR bilo bolje da je i STR na Renaultu zbog razvoja motora, a šta je bilo na kraju da svi moraju koristit jednak motror?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la Cuky »

Nakon što su i Red Bull i Toro Rosso raskinuli ugovore sa Renaultom krenuli su tražiti novog dobavljača. Mercedes ih je odbio, Honda im je još gora od Renaulta + McLaren ne dozvoljava...ostao je samo Ferrari. Ferrari je i jednima i drugima ponudio PU kakva je na kraju 2015. na što Red Bull nije pristao jer su htjeli identičnu kao Ferrarijeva momčad što Ferrari nije htio. Toro Rosso je procijenio da je i takva godinu dana starija PU veliki pomak naprijed u odnosu na Renault te su pristali na te uvjete...+ što im suradnja sa Ferrarijem i nije bila loša prije...vozili su već na Ferrari pogond od 2007. pa do kraja 2013. i u tom razdoblju ostvarili svoju jedinu pobjedu.

Red Bull kad mu je sve propalo uspjeli su se dogovoriti sa Renaultom ovakvu drukčiju suradnju i tako da nastavljaju sa njima, ali bez tvorničke podrške, bez snižene cijene i bez sponzorstva kroz Infiniti.

Što se tiče onog da svi moraju koristiti iste specifikacije PU...to je odbačeno kako Toro Rosso nebi ostao bez PU za ovu sezonu. Usput, nešto sam čitao da bi i Sauber rado koristio ovogodišnju jer će nju moći dobiti po nižoj cijeni nego novu specifikaciju za 2016
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la dmarijon »

Cuky je napisao/la:Nakon što su i Red Bull i Toro Rosso raskinuli ugovore sa Renaultom krenuli su tražiti novog dobavljača. Mercedes ih je odbio, Honda im je još gora od Renaulta + McLaren ne dozvoljava...ostao je samo Ferrari. Ferrari je i jednima i drugima ponudio PU kakva je na kraju 2015. na što Red Bull nije pristao jer su htjeli identičnu kao Ferrarijeva momčad što Ferrari nije htio. Toro Rosso je procijenio da je i takva godinu dana starija PU veliki pomak naprijed u odnosu na Renault te su pristali na te uvjete...+ što im suradnja sa Ferrarijem i nije bila loša prije...vozili su već na Ferrari pogond od 2007. pa do kraja 2013. i u tom razdoblju ostvarili svoju jedinu pobjedu.

Red Bull kad mu je sve propalo uspjeli su se dogovoriti sa Renaultom ovakvu drukčiju suradnju i tako da nastavljaju sa njima, ali bez tvorničke podrške, bez snižene cijene i bez sponzorstva kroz Infiniti.

Što se tiče onog da svi moraju koristiti iste specifikacije PU...to je odbačeno kako Toro Rosso nebi ostao bez PU za ovu sezonu. Usput, nešto sam čitao da bi i Sauber rado koristio ovogodišnju jer će nju moći dobiti po nižoj cijeni nego novu specifikaciju za 2016
To znači da ne bi bilo iznenađenje da Torro roso 2016. bude ispred red bulla. (?)
Samo neka se trkaju.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la Cuky »

ne nužno...PU je samo jedna komponenta, a ako STR11 bude dosta lošiji od RB12 onda im ni bolja PU neće pomoći. Pogledaj samo da su ove godine dvije momčadi sa najboljom PU (Force India i Lotus) ostale iza Red Bulla
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la gjoko-mkd »

Force India i Lotus ne koriste gorivo Petronasa(bar tako mislim ) koje daje razliku u perfomansama. Zato je i MkLrn bio slabiji od Mercedesa na pravcima sa istim motorom. Do 2014 godine je samo Petronas imao t.z.‚‚super gorivo‚‚ a za ove godine se špekuliše da i Šel ima isto takvo ili slično. Ostali timovi koriste goriva dosta slabije karakteristike i lošije potrošnje.

Setimo se da je Šel pre nekoh nedelju-dve dao informaciju da je polovina od napredka Ferarija nivna zasluga
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Toro Rosso

Post Postao/la F1NAC »

gjoko-mkd je napisao/la:Force India i Lotus ne koriste gorivo Petronasa(bar tako mislim ) koje daje razliku u perfomansama. Zato je i MkLrn bio slabiji od Mercedesa na pravcima sa istim motorom. Do 2014 godine je samo Petronas imao t.z.‚‚super gorivo‚‚ a za ove godine se špekuliše da i Šel ima isto takvo ili slično. Ostali timovi koriste goriva dosta slabije karakteristike i lošije potrošnje.

Setimo se da je Šel pre nekoh nedelju-dve dao informaciju da je polovina od napredka Ferarija nivna zasluga
i Lotus i FI koriste Petronas gorivo
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Odgovori