Sergio Perez [#11]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Alonso-champ »

McLewis je napisao/la:¸dobije covjek danas kaznu za istu stvar sta je grosjean napravio buttonu u madjarskoj i nije za to dobio kaznu... ko tu koga??'
Dobijo je i Gro kaznu + 20 sec nakon utrke
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Sergio Perez

Post Postao/la McLewis »

Alonso-champ je napisao/la:
McLewis je napisao/la:¸dobije covjek danas kaznu za istu stvar sta je grosjean napravio buttonu u madjarskoj i nije za to dobio kaznu... ko tu koga??'
Dobijo je i Gro kaznu + 20 sec nakon utrke
al hulkenberg je ,aloprije isto napravio i nije nis dobio...
McLaren u <3
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Sergio Perez

Post Postao/la King iCool »

Ovo je već žalosno za što sve dobivaju kazne. Nije bilo dodira, Grosjean je sa sva 4 kotača ostao na stazi i pre kasno kočio i sad Perez za to dobi kaznu...Smiješno i žalosno.
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Sergio Perez

Post Postao/la McLewis »

King iCool je napisao/la:Ovo je već žalosno za što sve dobivaju kazne. Nije bilo dodira, Grosjean je sa sva 4 kotača ostao na stazi i pre kasno kočio i sad Perez za to dobi kaznu...Smiješno i žalosno.
mogao je oko sedmog mjesta zavrsit sigurno...
McLaren u <3
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Toon »

Ne isplati se ni razmišljati više o tome. Kažnjen je bezveze i to je sad gotova priča. Samo se nadam da imamo nekoga u momčadi tko će sada jaaaako ozbiljno popričati sa nadležnim tijelima kako se ovako nešto više nikad ne ponovi...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sergio Perez

Post Postao/la F1NAC »

ne kuzim zasto ga je isao zatvarati onako. Ionako je bio napred već..
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Toon »

F1NAC je napisao/la:ne kuzim zasto ga je isao zatvarati onako. Ionako je bio napred već..
nije se on branio on je napadao i francuz je imao sigurno dosta mjesta...bolid je izgubio zbog sebe ne zbog Pereza...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sergio Perez

Post Postao/la F1NAC »

pa nemoš tako protiv Grožoa :biggrin: haha
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ma potpuno nepotrebno branjenje, kolki su uspjeli tamo preteći, samo ovaj panj mora ić agresivno zatvarat da obrani reputaciju za svaki slučaj.
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Armanini »

agresivno zatvarat da obrani reputaciju za svaki slučaj.
hh dobar :)

al da, i meni je lik postao totalni panj.. branio sam ga prilicno do nedavno, al ovo je ponasanje na stazi za k.. ja te preticem, a ti se makni.. jer meni treba cijela staza da namotam u zavoj iako sam bolid ispred tebe..
francuz je imao sigurno dosta mjesta...bolid je izgubio zbog sebe ne zbog Pereza...
? totalna glupost.. osim ako je tebi pasica koja je izvan staze dio staze? ako je - wrong.. nije..
a nikakav bolid nije izgubio, nego nije isao radit zavoj jer bi to bio dodir il bi izgubio bolid.

Grosjean je sa sva 4 kotača ostao na stazi i pre kasno kočio i sad Perez za to dobi kaznu...Smiješno i žalosno.
nije vama ocito jasno sto je staza i gdje je limit staze..
mozda ce vam za pomoc i usporedbu dobro doc ponovo gledanje utrke i uocavanje razlike ostalih vozaca koji su pretjecali i koliko su mjesta pustili..
mozda vam dobro dodje i onaj kobayashi lewis incident koji se dogodio zbog istog razloga..
al hulkenberg je ,aloprije isto napravio i nije nis dobio...
zato jer je razvoj situacije potpuno drukciji.. vergne je vratio poziciju i no harm done.. a grosjean je izgubio poziciju od masse..
vi nikako da shvatite da se situacije razlikuju..

al ja budala.. tek sad vidim da svi koji fantaziraju oko nepotrebne kazne su navijaci mcma..
da nije smijesno bilo bi tuzno..

ZIVJELA NAVIJACKA OBJEKTIVNOST I GLEDANJE SITUACIJE REALNO!
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Toon »

@Armanini
Nemam potrebu odgovarati na tvoje iznesene budalaštine i perfektno poznavanje ovog sporta...samo nastavi u tom stilu..."svakim danom u svakom pogledu sve više napreduješ" sa toliko cijenjene objektivnosti u tvojim postovima da prosto čovjek ne povjeruje...
...Perez je kažnjen i to ću prihvatiti jer sam hebeni legalista no smatram i dalje da je kazna "nategnuta" i da u toj situaciji niti jedan od trenutno vodećih vozača kaznu ne bi dobio...Perez stječe svoje ime i mjesto pod suncem i za ovu situaciju za par godina neće biti kažnjen već će ga se hvaliti kako je odlično pokazao tko je gazda na stazi...čim se opaki "Sam izbacivač" slaže sa sucima siguran sam da je "prejako" kažnjen...
...i još jednom te molim - nemoj ti o objektivnosti.
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Armanini »

hm.. necu se postavljat obrambeno nakon takvog posta, jer normalno da mislim da je moje misljenje ispravnije nego tvoje.. da nije, mislio bi drukcije..

objektivan jesam, nema razloga zasto ne bi bio.. vozaci su oba mladi, osjecaj za prostor i limit se dobija sa vremenom, i to je sve ok.. samo sto to nije isprika nit opravdanje.. upravo se taj grosjean napatio itekako, najvise zbog proslosti i reputacije.. puuuuno vise nego perez..

situacija je cista.. dal je kazna previse il ne, to je drugi par rukava, al to je jedina kazna koja se trenutno moze dat..
i da u toj situaciji niti jedan od trenutno vodećih vozača kaznu ne bi dobio...
ovo je piskaranje i fantaziranje koje nema veze s vezom..
ko prvo neki od trenutno vodecih vozaca takvo sto ne radi, sto se danas moglo vidjet kod pretjecanja na istom mjestu..
ne sjecam se kako je zavrsio incident koba lewis, imam suludo losu memoriju pa ces mozda prije ti znat.. ako je lewis kaznjen, sto vjerojatno je, ovo sto si napisao ti omdah pada u vodu..
čim se opaki "Sam izbacivač" slaže sa sucima siguran sam da je "prejako" kažnjen...
ovo ne kuzim bas.. inace bude moj problem da mi se ne razumije smisao :)

ako mislis na komentar iz mcma gdje su rekli da su prihvatili kaznu (odnosno da se nisu bunili) onda neznam kako to moze bit agrument kontra..

Perez stječe svoje ime i mjesto pod suncem i za ovu situaciju za par godina neće biti kažnjen već će ga se hvaliti kako je odlično pokazao tko je gazda na stazi...

opet totalno wrong.. mozda tebi il ostalim mcm navijacima, al nadam se da ovakvi potezi nece nikad bit za hvalu ijednom gledatelju f1 koji gleda f1 zbog sporta i ljubavi prema sportu, a ne zbog tima i navijanja..

onaj tko je odlicno pokazao tko je gazda na stazi je danas bio vergne, sto je totalna razlika..
barem meni, meni je ono bilo pokazivanje zubiju, a perezovo uzimanje staze samo za sebe pokazivanje straha od dvoboja..
isto kao sto mi je massino uzimanje mjesta grosjeanu proslu utrku za sto je ovaj popio kaznu bio potez za buu..


ugl, samo da probam uokvirit - prilicno je to stvar osobnog dojma i stava, pa su tako i davidson i brundle imali oprecna misljenja, oba sa vozackim iskustvom i perfektnim poznavanjem sporta (ne, necu se pecat na takve jeftine provokacije ;), gdje je davidsonu potez bio za k, a brundleu kazna previse..
dok ja i ti pretpostavljam imamo nula km na stazi i u utrkama.. s tom razlikom sto se ja eto trkam s deckima tu virtualno vec godinama i na redovnoj bazi, sa tjedno odvozenih xxxx km i uz bliska utrkivanja, na spa smo odvezli utrka i utkra, krugova i krugova, svakakvih situacija, tako da mogu odgovorno tvrdit da imamo malo vise razumjevanja oko borbi 2 bolida, ostavljanju dovoljno mjesta, odnosno guranju na pasice i preko..

dal je kazna previse il ne, kazem drugi je par rukava.. dal je legitimna - apsolutno je.. al nisam reagirao na neciji komentar tko kaze - "kazna je previse", vec najvise na ovakve neistine:
francuz je imao sigurno dosta mjesta...bolid je izgubio zbog sebe ne zbog Pereza...
ovo nije - "kazna je previse", ovo je - "perez nije napravio nista lose, grosjean si je sam kriv"..
i "grosjean je imao dovoljno mjesta".. sto je sve redom pogresno, cak nije uopce ni dilema, to je u startu jasno (barem bi trebalo bit svima), pitanje je samo dal je za kaznu il ne..

i zbog tog sto mislis da je grosjean imao dovoljno mjesta i da je izgubio nekakav bolid kaze mi da nemas jasno razumjevanje utrkivanja, granica staze i respekta medju vozacima..
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Kenny »

Toon Perez je zaslužio kaznu danas, Grosjean nije imao ni malo prostora da ostane na stazi, a ni nije mu prvi put da nezna procjenit širinu bolida
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Armanini »

kenny pises budalastine :)

jer toon kaze :
francuz je imao sigurno dosta mjesta..
dakle, njemu to uopce nije ni malo upitno.. dapace, on je siguran da je grosjean imao mjesta kolko oce.. a kako to zna? zato jer on zna, i jedini vidi nesto sto su svi komentatori, vozaci bolida i ostali poznavatelji sporta (ne, ne ja) odmah vidjeli o osudili kao izguravanje..

isprika sto sam iskoristio ovaj lak nacin da nabijem na nos pogresnu toonovu procjenu, al obzirom na provokaciju cu si dozvolit :=

ja zavrsavam, bezveze mi je da se zbog ovakvih trivijalnih stvari pocnem zamjerat okolo (vidim da sam se poceo, jbga, znam da mi cesto fali kulture, al nemam puno strpljenja kad citam nes sto je totalno pogresno, a sto se pokusava okrenut kao tocno, i jos s negiranjem ostalih suporotnih misljenja)..
rFactor F1 HR server Info
slika
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Chuck Norris »

@toon

Ja kao Perezov simpatizer se slažem da Perez nije ostavio dovoljno mjesta.Sad je li kazna prestroga ne ulazim

@armanini

Slažem se sa tobom ali imaš malo oštar ton(ne toon :D ) pa uspiješ isprovocirati inače mirnog kolegu,a nije mu lako ne cvjeteju ruže ni Mclarenu ni Newcastle-u :p
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Toon »

omg arma nastavi ti uspoređivati virtualni svijet sa zbivanjima na stazi to će ti sigurno pomoći u razumijevanju...
Evo i Whitmars se slaže sa mnom :D no on je to malo bolje i naširoko objasnio
O INCIDENTU I KAZNI
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Armanini »

omg arma nastavi ti uspoređivati virtualni svijet sa zbivanjima na stazi to će ti sigurno pomoći u razumijevanju...
vidis koliko si neupucen.. vrijede potpuno! ista pravila, vrijede potpuno! ista ponasanja.. staze su vjerne, cesto 1:1 dimenzije sirine, duzine i zavoja, sa pasicama vjernim pravoj stazi..

tako da znamo svaki zavoj skoro svake staze jedan po jedan, u centimetar, svaku putanju, trkacu, napadacku i obrambenu i znamo kako je kad idu 2 auta u borbu i kako sto i kako kamo.. a brate, ako gdje onda na spa.. neznam dal ti mozes rec isto, dal "znas" gdje su tocke kocenja za svaki zavoj, gdje mogu 2 bolida, gdje ne mogu, gdje se moze nekog stisnut gdje nemoze..
"jedina" je razlika kad nas netko tako prljavo stisne i uzme mjesto, nemamo rizika od 100 000€ razbijenog krila, pa mozemo vratit vergne style..
pa uspiješ isprovocirati inače mirnog kolegu,a nije mu lako ne cvjeteju ruže ni Mclarenu ni Newcastle-u
da, jasno mi je to i za to se ispricavam, al to je nesto na sto nemogu bas utjecat jer nisam bas obziran ni u pravim raspravama, tako da kad dodje dan kad budem morao pazit na "osjecaje" na forumima to ce bit over :)
jedino sto mogu rec je da nemojte uzimat moj ton osobno, prakticki nikad nikog ne napadam vec reagiram na komentar.. imam problema doduse i inace, pa ljudi znaju uzet neku moju salu kao neko podbadanje, jer tu salu kuzim valjda samo ja, pa bude nategnutih odnosa, a da nemam pojma zas..

mislim da si ti chuck to skuzio odnosno prihvatio, pa i kad tebi nesto ostro idem kontirat ne smeta ti, i to je super :)

a trebao bi toon bit raspolozeniji.. neznam za newcastle, al mcm sad izgleda bolje nego cijele sezone :)
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Toon »

arma sječam se da je negdje 2006 godine bio Webber u Zg u sklopu neke akcije "djeca prijatelji u prometu"...uglavnom na trgu se vozilo u pravom F1 simulatoru i to na svima osim Webberu nepoznatoj stazi - i sad zamisli ti par ljudi i klinaca su imali samo sekundu i pol/dvije sporije vrijeme od Webbera - gomila talenata je gotovo "našamarala" vrhunskog vozača F1 - da su dečki bacili kojih pol sata probe vjerojatno bi Webber završio u "zlatnoj sredini poretka" jer su vrhunski vozački talenti bolji vozači i bolje razumiju stazu od australca...- pouka? Ja igram vrhunsku i realnu FM često no ne mislim da razumijem kompletan taj svijet i znam što se tamo sigurno baš tako događa...bože dragi pa nemaš 10 godina da vjeruješ da ti igranje igre "daje pravo razumjeti" gdje se koči i kako i da si zbog toga stručnjak za setup, taktiku i kako se ulazi u zavoj - kako si "uvježban" siguran sam da bi i Vettela i Alonsa bez problema sredio na svakoj stazi...
...a sad dosta pa da stavimo slučaj ad acta...ja mogu navijački gledati neke stvari i to mogu sebi i drugima priznati pa uvijek ostavljam mogućnost da "navlačim za svoje" - Perez je kažnjen i kaznu sam (smo) prihvatili no ostavljam si pravo misliti i tvrditi da je prestroga i da ju nije zaslužio jer (još jednom) on je bio u napadačkoj poziciji i postavljao se također za ulaz u zavoj...on plača danak svoje mladosti i plakanja ostalih vozača...
...i eh da, ne mo'š me uvrijediti kad se na forumu "svađamo" oko nekih stvari - tome ovo i služi a nisam ni ja baš često blag u bilo kakvim raspravama (virtualnim i pravima - no velika je razlika u njima)...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Kenny »

Toon: šta bi ti sa Perezom radio da nebude prestrogo? često je ove sezone izgurao vozače sa staze i koliko se sjećam da su ga prvi put kaznili.
Ovo za igre si donekle u pravu pogledaj kako je napravljen GT da se auti realno ponašaju, da staze realno izgledaju, ove sezone mislim da je na Le Manu bio neki dečko koji je počeo voziti utrke zbog te igre
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Armanini »

jbga, nisam mislio nastavit, al jbga..
(virtualnim i pravima - no velika je razlika u njima)...
ja vidis, gledam i na to drukcije.. slobodan sam izrazit misljenje i drzat se svog uvjerenja jednako u pravim raspravama i virtualnim.. iste su mi.. nema razlike, jer iste mi je k, dal si mi ti s druge strane stola il s druge strane zice.. ako je tema o kojoj volim raspravljat odnosno ispravit netocne tvrdnje, reagirat cu i za pravo i ovdje..

jedino sto naravno imas veci respekt prema sugovorniku ako ga znas, al opet, imam isi respekt prema tebi ovdje i da se raspravljamo negdje u kaficu, ta ne dozivljavam te ovdje kao virtualnu osobu, nego stvarnu..
.uglavnom na trgu se vozilo u pravom F1 simulatoru i to na svima osim Webberu nepoznatoj stazi - i sad zamisli ti par ljudi i klinaca su imali samo sekundu i pol/dvije sporije vrijeme od Webbera
da, znao sam da neces razumjet sto ti pricam.. u tome i je problem..
bože dragi pa nemaš 10 godina da vjeruješ da ti igranje igre "daje pravo razumjeti" gdje se koči i kako i da si zbog toga stručnjak za setup, taktiku i kako se ulazi u zavoj

jesi ti ikad vidio pravu simulaciju, pravi mod i pravu stazu i usporedbu prave voznje i virtualne? znam da nisi, jer ne bi pricao pizdarije..
jel znas da u wtccu vozi madjar kojeg je sef tima pozvao zbog dobrih rezultata virtualnih! i od tad lik vec ima pobjedu? u wtccu protiv dominantih chevija i iskusnih pilota (tamo neki tarquini i tako neki unknowni)

valjda znas gdje se i kako treniraju danas vozaci? na istoj platformi koju mi vozimo..
jel znas da se 70% setupa bolida formule 1 danas setupira upravo u simulatoru? ocito neznas.. jel znas da nove staze vozaci uce upravo na simulatorima? layout kojeg savladaju u prvih par krugova, a dalje slijedi po 200 krugova usvajanja tocki kocenja i nalazenja zajebanijih djelova staze (grbe, rupe, negativni camberi i sl) ocito da neznas..
kako si "uvježban" siguran sam da bi i Vettela i Alonsa bez problema sredio na svakoj stazi...
ja ne bi, nisam od najbrzih, al nas mansell gotovo "sigurno" bi.. i nas kimi bi im parirao..

al najbitnije - jel tebi jasno da ja ne pricam o tome? znam da nije, i znam da nit ne pokusavas shvatit..

tko je uopce gdje pisao o kakvoj brzini? i cemu je ona bitna?
ta pisemo o situaciji kod preticanja i ne! ostavljanju dovoljno mjesta, ne pricamo o kvalifikacijskom krugu pereza i grosjena.. ti ni neznas sto pises i sto odgovaras.. nepovezano uz temu, samo da mi mozes pokusat rec da se zavaravam da razumijem utrkivanje?
da ti pokusam jednostavno objasnit - ja, upravo zbog xxxxxxxxxxx dvoboja na virtualnim utrkama i xxxxxx dvoboja na spa i xxx dvoboja u tom zavoju (nebitno kojem zapravo) znam kako je kad ti netko uzme prostor.. kako znam? znam tako sto se virtualna formula/auto ponasa vrlo vjerno pravoj, i znam da mi u takvoj situaciji preostaje samo stisnut kocnicu i pustit budalu da ode, pritom izgubivsi pun k*r*c vremena (to pun k je skoro sekunda - u jednom! zavoju), il alternativa ne posustat i imat zajednicki spin (doduse rjetko je kad zajednicki, jer najcesce napadac bolje prodje i nastavi zbog vec izravnatog auta i mogucnosti kontre i lovljenja guzice kad te ovaj iza lupne)

za razliku od tebe, koji ocito! ne kuzis kako i sto bolid moze, a to zakljucujem na temelju tvog - "francuz je SIGURNO imao dosta mjesta", dakle ti mislis da je on mogao normalno smotat na pasici i ostat na stazi.. sto 99.9% ostalih zna da nije tako i shvacaju i razumiju da francuz NIJE imao mjesta..

i upravo mi to iskustvo u virtualnoj voznji, odnosno utrkivanju (razlikujmo 2 stvari, a nemojmo spominjati neku djecu u prometu gdje su vozili tko zna sto i kako i gdje je webber dosao promidzbeno, a ne na sesiju od 3h u simulatoru kao sto inace radi kad mora) daje pravo razumjeti
sama ta tvoja paralela, a pogotovo! neki fm (pretpostavljam nogometni manager ((ubi me odmah)) ti rusi svaki kredibilitet u raspravi jer ti uopce nije jasno o cemu pisemo i sto ti pises.. totalno nevezane i medjusobno nevazne stvari, al ajd, jbga, lako je pomislit da nesto virtualno nije relevantno, i zbog toga dobra prilika za osporavanjem recenog..
stari - znas u kojem vremenu zivimo? daj nemoj se brukat..
ostavljam si pravo misliti i tvrditi da je prestroga i da ju nije zaslužio
ok, ni ja ne volim kazne, zato su mi kazneni bodovi super ideja, al ne pricamo o tome.. odnosno ti nisi pisao o tome, vec si kategoricki izjavio da kazna nije na mjestu jer je francuz imao dovoljno mjesta i da si je sam kriv.. sto je tako daleko od istine.. kazna je na mjestu jer je zbog nedopustenog poteza kao posljedicu drugi vozac izgubio 2 pozicije.. da nije, i da je perez vratio kojim slucajem francuzu poziciju, kazne ne bi bilo.. al to vise nije bilo moguce jer je massa vec prosao..
on je bio u napadačkoj poziciji
istina
postavljao se također za ulaz u zavoj
pokusat cu ti zadnji put objasnit zasto mislim da sam relevantniji od tebe zbog virtualne voznje - ti mislis da ako nekog prestizes i ispred si njega da imas pravo uzet cijelu stazu jer napadas? wrong.. jedno od osnovnih pravila kod utrkivanja odnosno dvoboja je da na napadacu lezi odgovornost da overtake prodje bez dodira.. to znaci da iako vozac ispred tebe napravi glupost, ti i dalje nemas pravo ic glavom bez obzira u napad ukoliko nije cista situacija.. jer kad dodje do sranja - napadac je kriv jer jedini on moze izbjec situaciju.. nadam se da to shvacas..

perez se postavljao za ulaz u zavoj.. tocno.. naravno, ta da se ne postavi ne bi ni savladao zavoj, a znas li koliko ih se jos danas postavljalo za zavoj? podosta.. cak na istom mjestu.. jel mozes ikako uvidjet razliku izmedju tih situacija? cini mi se da ne, jer ako smatras da se perez moze postavit za zavoj neovisno o grosjeanu koji je i dalje! (vrlo bitno u svemu) bio pored njega, onda ti je shvacanje borbi i duela u temelju krivo.. (ne pricam o voznji, probaj shvatit razliku)


i sve je to ok, svi imaju pogresnih shvacanja, sigurno vise nego ispravnih, al postavit se i napisat post u kojem tvrdis da je perezov potez ok, da je grosjean imao sigurno dovoljno mjesta i da se perez postavljao za ulaz u zavoj, a bez ijednog argumenta zasto mislis da je potez ok, a kazna nije..
da si kakvu sliku zaljepio, onako neku iz tebi sretnij trena il ugla koja je kao i uvijek u raspravama nategnuta, imalo bi smisla..

ovako ti je tvoja tvrdnja, samo to - tvoj stav.. tvoje misljenje.. a potkrepljeno nicim.. nit znanjem, nit poznavanjem pravila, nit razumjevanjem situacije, nit objasnjenjem zasto je ok..
jedini argument ti je da se perez namjestao za ulaz u zavoj (pa se francuz valjda mora sam maknut, jer to valjda tako treba) i da je perez kaznjen zbog reputacije.. a o potezu ni a..

ja ne trebam trazit po netu komentar (a pazi koga) whitmarsha koji je slucajno sef tog nekog tima u kojem vozi taj neki vozac i koji je slucajno tim za kojeg ti navijas. pa khm..
zasto nisi citirao (jbga, neznam mu ime) lika iz mcma koji je odmah nakon utrke na pitanje o kazni mirno rekao - "da, dobili smo kaznu zbog te situacije i nisam se bunio"..


ugl - nemoj fantazirat o nekim nogometnim menadjerima kao relevantnu stvar, i nemoj osporavat nesto na cemu se danas bazira 70% setupa bolida i "100%" ucenja vozaca.. ispadas laik i neuk i rusis si kredibilitet..
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Dani »

Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Toon »

Da su mu dali pravi mjenjač možda bi bio i bolji. Umro je bar nekoliko puta tokom trke...no nema veze on ionako nije nikakav vozač niti mjerilo, nema pojma starac pa je zaboravio gdje se kada i kako koči a možda mu setup nije bio dobar...no svejedno je na kraju bio prvi...idem sad odigrati Eurotruck simulator pa sutra potražiti posao kod nekog privatnika - vozač sa dugogodišnjim iskustvom vožnje po Europi i to mi svejedno kakav mi kamion da, navikao sam na sve, vozim sve vrste tereta i jeftin sam!
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Armanini »

moze mali explain zas si stavio taj video?

sjecam se tog videa, to je race07, sim koji nije bas top simulacija, a u ovoj postavci je samo igra.. to je bio promidzbeno postavljen setup od same kompanije, sa ukljucenim svim assistima, cak sa autoshiftingom.. potpuno fulana stvar.. sjecam se i jednog komentara da jedino sto se u tom videu moze vidjet je vrlo brza adaptacija starkelje..
taj setup nije setup o kojem ja pricam, taj je setup igra, a ne simulacija..

neda mi se trazit neke extra videe, prvi na spa kad smo vec tu


formula2, i rfactor2 (rbr, mcm, mislim da ferr, i jos par momcadi voze na rfactor1 pro (mi vozimo naravno komercijalni rfactor1, a koji ima isti engine)
cisto da se vidi realne virtualne performanse, i realne virtualne zakone fizike..


al po treci put cu ponovit - brkate pojmove - voznja i utkrkivanje nije isto.. (to si stavio video voznje, kao i ja)
da se trkas sa traktorima na stazi od 3 razlicita zavoja vec bis imao ideju, da se trkas sa kartovima, vec bis imao ideju, da se trkas sa bilo cime imao bi ideju kako i sto se moze na stazi kad se nadju 2 bolida/auta/traktora i kad netko napravi potez koji onemoguci drugom vozacu ostat na stazi..
to nema veze sa voznjom, sa brzinom, nit sa futbal menadjerom.. to ima veze sa razumjevanjem dvoboja..

cim toon kaze da je potez ok jer se perez namjestao za ulaz u zavoj (a grosjean jos uvijek uz njega koji mora!! imat prostora da i on napravi zavoj) upale se crvene lampice iznad kojih pise - ne kuzi bas..


probaj zamislit tu istu situaciju, al da nema pasica, vec da je odmah nakon bijele crte do staze trava il pjesak.. dakle, staza ostaje potpuno ista, samo nema ovog asfaltiranog djela gdje je grosjean pobjegao.. sto se tice pravila nista se ne mjenja.. staza je potpuno ista ko i sad, potpuno isto siroka.. zavoj je potpuno isti..

pa mi probaj objasnit kako franzuc ima mjesta?
i sto bi franzuc u toj situaciji jedino mogao napravit (osim lupit pereza)..

ako probas to razumjet, shvatit ces zasto je potez za k i zasto je kazna na mjestu..

.no nema veze on ionako nije nikakav vozač niti mjerilo,
o jbmu vise sve po redu..
jel ti namjerno ispadas dosadan il me zelis sad provocirat i razvijat flame kad se vec ne kuzis u utrkivanje..

jel tebi jasno da nema veze koliko si brz kad se trkas s isto brzim? nema razlike nikakve.. brzina i voznja je sasvim druga stvar od utrkivanja..
ako se trkas sa nekim isto brzim, ma koliko god da spori (ili brzi) bili, vrijede POTPUNO ista pravila i ponasanja kao i kad se trkaju alonso i lewis..
ako meni netko uzme moj! prostor na stazi, nema veze dal sam sporiji od krastavca il brzi od senne, meni je oduzeto mjesto i ja nemam kamo i jedina mi je opcija kocnica..

daj jbte probat to shvatit, nemoj se brukat tu svakim novim postom..
i pisat odgovor nakon videa igre, koja nema veze s nicim.. dodatno se obrukavsi..

jel ti to mozes skuzit?
probat cu ti nogometnim pojmovima, jer ocito ti automobilizam nije jaci sport..

kad je moj klub imao utakmicu protiv recimo rijeke, potpuno je ista razlika i isti pristup i ista priprema i isto ocekivanje kao kad igra dinamo protiv reala..
kad je moj klub imao utkamicu protiv recimo orjenta, potpuno je ista jacina kluba i pojedinaca, i ista priprema pred utkamicu, i iste! ambicije, kao i kad igra rijeka protiv recimo hajduka.. tu su negdje, al sve je to nis..

shvati da nema veze razina kvalitete, brzine, snage, blabla.. UVIJEK vrijede isti uvjeti, uvijek vrijede ista pravila i uvijek vrijede isti pristupi..

il se nekoliko milijuna ljudi trka na svijetu u raznoraznim serijama tako - zakurac? jer nisu najbrzi na svijetu?
nekoliko desetaka milijuna ljudi na svijetu igra nogomet po svakakvim klubovima, tako - zakurac? jer nisu barca il real?

daj ovo mi vise ne treba, ovo mi ispada kao kad malom bratu kazem da nesmije popit vode nakon sto se najeo smokava..

okani se rasprava i teoriziranja oko automobilizma i gledaj samo kao navijac, kao sto i radis.. ja mirniji, ti se neces brukat..

zivio
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Toon »

@armanini - 'ajde nemoj više, suci su rekli da je Perez kriv i on je kriv. Uzmi volan, kacigu, pedale zavali se u fotelju i pripremi za slijedeću utrku. Podesi auto, bolid ili traktor, istreniraj i odvozi stotinjak krugova kako bi vidio dobre i loše stvari na stazi, podesi setup i zapamti bitne pojedinosti na stazi, gdje i kako se može preticati i kako uči u koji zavoj. Nemoj se meni budali truditi objašnjavati i pomoći jer vidiš da nema smisla. Ne razumijem se ja u to tvoje ekspertno i perfektno znanje naučeno i diplomirano u tom tvom svijetu. Stvarno sam se izblamirao, evo crvenim se jer mi je igrač virtualnih simulacija pojasnio neke stvari.
:amen:
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sergio Perez

Post Postao/la Armanini »

alo flajmer - po 4 put cu pisat, nije mi tesko, imali smo nekoliko malo usporenih u selu pa sam naucio imat strpljenja i razumjevanja da im je nemoguce shvacat stvari na uobicajenoj razini..

voznja i utrkivanje nije isto.. mantraj si to..
voznja i utrkivanje nije isto..

vozi se u petak, vozi se u subotu.. vozi se najcesce za testiranje i za vrijeme kruga.. vozi se i po kruh..
kod svake voznje postoje pravila, vrlo su jednostavna kad je pitanje staze, malo su zajebanija kad je pitanje do pekare..
na stazi su u principu ista, s razlikom sto se za vrijeme kakvog treninga moze izac van staze, pa i prekratit koju sikanu, nije vazno jer na takvim voznjama nitko nema koristi..
u subotu recimo su pravila malo prosirena i prilicno jasna.. i tu subotu se svi pridrzavaju pravila, jer je prilicno lako diskvalificirat krug, a obzirom da imaju najcesce krug il dva za postavit vrijeme onda nitko nece riskirat..

no.. sad slijedi onaj zajebaniji dio tebi za shvatit.. nedjelja.. i ta crna utrka..
e vidis.. sad je vec to druga prica.. vise nisi sam.. u zajebano je sad.. tu se sad puno toga mjenja.. vecina je zdrava logika, al zbog ljudske prirode koja je svi znamo kakva, ne moze se ocekivat da ce svi imat istu pamet i isto smisao za sportsko natjecanje.. recimo vidi se iz prilozenog.. pa su zato i pisana pravila.. u principu pravila utrkivanja su opcenita i za razna natjecanja su jednaka, uz razlike dopuna i promjena koje su specificne za tu seriju..

pa se tako primjerice ne kaznjavaju izlasci izvan staze u utrci kad se nije u kakvom dvoboju il lovu.. ne kaznjavaju se zato jer su izlasci preko staze najcesce zbog potrosenih guma il drukcije sjebanog gripa il balansa i to nis ne utjece na razliku u poretku..
primjer danas kimi..
al ako se izlazi van staze da se nekog ulovi, il se izlazi van staze da se od nekog obrani, to vec nije u redu i to j podlozno naravno kazni, ukoliko se sam vozac ne "primiri".. primjer schumaher u monzi vs lewis..

kod preticanja je malo puno zajebanije..
pa recimo jedno od najosnovnijih stvari kod preticanja, a koju svaki vozac mora ispostovat kod poteza je prestic sporiji auto na nacin da on ne mora kocit da izbjegne sudar il izletavanje.. nema puno situacija kod kojih je to, jer je vecina pretjecanja nakon ravnica na kocenjima il u djelovima gdje se zavoji prebrojavaju pa su onda i putanje napadaca i ovog medjusobno kontra il su im putanje jedna do druge..
najlaksi primjer je blok pass, drugi primjer je perez situacija gdje grosjean mora kocit kako bi izbjegao dodir, a zbog poteza pereza, a ne svoje putanje..
da nije asfaltirano, i da je pjesak, naravno da bi zakocio.. u tom slucaju ne bi massa prosao i perez vjerojatno ili mozda ne bi dobio kaznu..

ja bi nekad vjerojatno imao slican stav, mislio bi da je pizdarija i da je grosjean mogao slobodno napravit zavoj i uz pereza da je imao muda, mjesta (realnog, al ne dozvoljenog) je imao..
al vozeci te utrke, a na razini da su nam medjusobne razlike jako male, sto u bliskom utrkivanju znaci da kada nas je vecina dobro pripremljena shvatis koliko je zajebano proc nekog tko nije bar 2 sekunde sporiji.. shvatis kako utrkivanje nije samo jurnjava i zaobilazenje, shvatis koliko netko za pretjecanje nekog u zavoju, a tko je slicne brzine, mora imat plan gdje brze uc, il brze proc, il brze izac, dok ovaj ispred prati i otezava ti maximalno koliko moze a lakse mu je toliko jer vecinom vozi trkace putanje..
pa onda kad vidis neki opak overtake il na zajebanom mjestu, mozes pojmit zasto je opak overtake..

i kad vidis neki potez koji nije fer znas zasto nije fer.. mozes sam shvatit, a ne trazit komentar sefa tima kojemu je u opisu posla da brani tim pred medijima.. sam shvatis jer si se nasao u takvoj situaciji pa shvacas da taj francuz nije imao mjesta, nit mu je bilo moguce nastavit i shvacas da je to zbog pereza jer znas da je trebao bit gdje je bio i kimi i ostali koji su na istom mjestu danas preticali..
ja ti pricam o tehnickom razumjevanju utrkivanja, ne pricam o mojoj vozackoj sposobnosti sporacu.. a za to mi je pomoglo i naucilo me puno virtualno utrkivanje na visokoj razini..

ti se probaj malo razvit kao osoba pa ce ti pocet polako dolazit da je za vlastitu kvalitetu bolje prihvacat da neznas puno i da je korisno upijat znanje svih oko sebe koji znaju nesto vise nego ti u necem..
ne mo'š me uvrijediti kad se na forumu "svađamo" oko nekih stvari - tome ovo i služi
ne, svadja se netko tko je ljut i koga muce kakvi problemi.. a na virtualnom mjestu gdje se nema drustevnih posljedica i rizika se svadja i balavi netko tko ima malo vise problema..

ne sluzi ovo tome..

al ti si slobodno dozvoli niska provociranja.. tvoj izbor.. ako ce ti bit lakse, neka.. drago mi za pomoc.. mozes si probat i mat provocirat..
mene to smeta kolko me moze smetat.. smeta me jedino jer mi krivo sto sam potrosio vrijeme na raspravu sa nekim tko raspravu ne zeli jer se nema o cemu raspravljat jer ni ne kuzi o cemu se raspravlja..
rFactor F1 HR server Info
slika
Odgovori