Daniel Ricciardo [#3]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la McLewis »

sta si ti s time htio reci?? ja samo kazem da moras imat dobra mu*a da pokusas uopce tuda i proci.... pogotovo s vanjske...
McLaren u <3
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Nisu ovdje imali šanse Alonso i Hamilton, na monacu bi ga možda zadržali ali ovdje ne. Razlika u gumama je bila ogromna. Samo kad pogledam gdje i koliko prije Ricciardo ubrzava tu se nema o čemu pričat. Istina je i da ga Hamilton nije išao na Montoya način zatvarat,vjerojatno je htio ostati čim bliže Alonsu.
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la speedy56 »

McLewis je napisao/la:sta si ti s time htio reci?? ja samo kazem da moras imat dobra mu*a da pokusas uopce tuda i proci.... pogotovo s vanjske...
To što si ti rekao krivo
Koliko god bile bolje gume na riccijevom bolidu, u tom zavoju se ne pretjece bas sam tako, pogotovo sa vanjske, i uvijek je vanjska na hungaroringu puno prljavija...
slika
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la McLewis »

speedy56 je napisao/la:
McLewis je napisao/la:sta si ti s time htio reci?? ja samo kazem da moras imat dobra mu*a da pokusas uopce tuda i proci.... pogotovo s vanjske...
To što si ti rekao krivo
Koliko god bile bolje gume na riccijevom bolidu, u tom zavoju se ne pretjece bas sam tako, pogotovo sa vanjske, i uvijek je vanjska na hungaroringu puno prljavija...
Steta sad sto nigdje ne mogu pronaci video na youtubeu, ralf schumacher je jedne godine jos u bmw wiliamsu, samo neznam jeli nakon starta ili nakon par krugova izisao na vanjsku stranu i okrenuo se koliko nije gripa bilo na vanjskoj strani... Na to sam mislio.... Reci sta god hoces, ali napominjem da moras imat mu*a i jako veliku vjeru u sebe da prodjes u tom zavoju sa vanjske....
McLaren u <3
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la zonelsk »

A sad pricas bezveze. Da da je cijeli vikend bilo suho mozemo pricati o puno boljem gripu sa unutarnje staze. Na ovogodisnjoj utrci ne. Kakva pobogu muda, lik ima gripa da bude za par sec po krugu brzi od mercedesa... Pa da ovo nije napravio nebi bio f1 vozac a ne da je neki hebeni ekstra potez ... Bokte ko da ste pogledali dvije utrke u svom zivotu.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la McLewis »

zonelsk je napisao/la:A sad pricas bezveze. Da da je cijeli vikend bilo suho mozemo pricati o puno boljem gripu sa unutarnje staze. Na ovogodisnjoj utrci ne. Kakva pobogu muda, lik ima gripa da bude za par sec po krugu brzi od mercedesa... Pa da ovo nije napravio nebi bio f1 vozac a ne da je neki hebeni ekstra potez ... Bokte ko da ste pogledali dvije utrke u svom zivotu.
Sorry, zaboravio sam
Da je alonso najbolji , the best off, jedan jedini neponovljivi, ostali su samo vozaci...
McLaren u <3
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la Dani »

Ove priče ne kužim. Kao padala je kiša pa su isti uvjeti na trkaćoj putanji i van nje. Da prvih par krugova. Nakon toga priča prestaje, jer se trkaća putanja gumira i daleko bolje drži. U kojem je krugu Ricci napao Hamiltona i Alonsa? Staza je bila suha već nakon nekih 10-ak krugova.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la Cuky »

za čudo se slažem sa danijem. na vanjskoj liniji bi više gripa bilo da je cijela staza skroz mokra jer onda oni ostatci gume, prašine i slično daju malo više gripa nego glatka, istrošena trkaća linija (asfalt se troši korištenjem i postaje glatkiji jel...)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Za mene je puno jači i opasniji potez bio kad je Hamilton prošao Vergna-a u zavoju 4 po vanjskoj. Tu je išao riskirat svih 17 pozicija za koje se izborio do tog trenutka a zavoj nije kao dvojka tako jednostavan da samo moraš nać grip, već ideš skroz na drugu stranu preko pasica. To je bilo na sve ili ništa.
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la vidc »

ja mislim da se hamilton da je baš htio mogao obraniti od ricciarda...al vjerojatno je kontao da ricciardo nema šta izgubit a on ima pa nije baš bio agresivan u obrani pozicije kao u dvoboju s rosbergom.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la zonelsk »

McLewis je napisao/la:
zonelsk je napisao/la:A sad pricas bezveze. Da da je cijeli vikend bilo suho mozemo pricati o puno boljem gripu sa unutarnje staze. Na ovogodisnjoj utrci ne. Kakva pobogu muda, lik ima gripa da bude za par sec po krugu brzi od mercedesa... Pa da ovo nije napravio nebi bio f1 vozac a ne da je neki hebeni ekstra potez ... Bokte ko da ste pogledali dvije utrke u svom zivotu.
Sorry, zaboravio sam
Da je alonso najbolji , the best off, jedan jedini neponovljivi, ostali su samo vozaci...
Kakve veze alonso ima s tim? si gledal utrku, sta nije ako se ne varam rici nakon sto je prosel hamiltona i alonsa vrtil cca 4 sec brze krugove?

Sorry, my bad, zaboravil da pricam s tobom...najobjektivnijom i najstrucnijom osobom na forumu.

I drugo, nemoj mi stavljati rjeci u usta. Nisam nigjde spomenul alonsa, niti sam rekel da je rici los vozac, pogledaj par postova imas moje misljenje o njemu. (ali pretp da si to procitao ali i jako brzo zaboravio ko i obicno). Komenitrao sam potez, i komentirao sam da s tolko brzim bolidom u tom trenutku rici (ili bilo koji drugi vozac) je naravno moral probati preci da nije,nema kaj radit u F1, jer sa par sec brzim bolidm riskiras i u Monacu...ili nisi F1 materijal (jel ti sad jasnije ili moram nacrtati).


@ostali..

da gripa je sigurno bilo vise na trkacoj nego van, ali sigurno nije bila razlika kakva bi bila da je cijeli vikend bilo suho..

Pa pogledajte koji grip rici ima, da je staza "masnija" lose bi se proveo...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

vidc je napisao/la:ja mislim da se hamilton da je baš htio mogao obraniti od ricciarda...al vjerojatno je kontao da ricciardo nema šta izgubit a on ima pa nije baš bio agresivan u obrani pozicije kao u dvoboju s rosbergom.
Da je htio sigurno ga je mogao ispratiti preko pasica ali dok bi se bavio Ricciardom ispred njega bježi Alonso, a tog trenutka je vjerojatno mislio samo da je preć Alonsa, pa nek se on bavi Ricciardom. Pokušat preć bolid ispred sebe a zadržat još bržeg iza sebe je gotovo nemoguće i troboj je najnezahvalnija borba (jer je u većini slučajeva dok se prva dva kolju treći čeka priliku, samo ih zaobiđe i ispadne frajer).
U tom bi trenutku i meni bio prioritet proć najprije prvog i bit u vodstvu pa onda ako su brži ovi iza neka dođu.
slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la dmarijon »

Ricci ima grip zbog guma, a ne dijela staze. I ja se ovaj puit slažem s Danijem - na trkaćoj putanji je bilo puno više gripa.
Ricci je to napravio kako to rade prvaci - išao desno, pipkao kao po jajima (držeći istu brzinu zbog boljih guma) i čim se poravnao iskoristio bolje ubrzanje zbog boljih guma.
Lewis se - istina - nije branio kako bi .... s nekim drugim.
p.s. a kako je ricci alonsa prešo mi jre promaklo. Ima neko snimku?
Samo neka se trkaju.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la dmarijon »

našao..
https://www.youtube.com/watch?v=Zz231Dpvvqc" onclick="window.open(this.href);return false;
Samo neka se trkaju.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la vidc »

Ćale od Lewisa je napisao/la:
vidc je napisao/la:ja mislim da se hamilton da je baš htio mogao obraniti od ricciarda...al vjerojatno je kontao da ricciardo nema šta izgubit a on ima pa nije baš bio agresivan u obrani pozicije kao u dvoboju s rosbergom.
Da je htio sigurno ga je mogao ispratiti preko pasica ali dok bi se bavio Ricciardom ispred njega bježi Alonso, a tog trenutka je vjerojatno mislio samo da je preć Alonsa, pa nek se on bavi Ricciardom. Pokušat preć bolid ispred sebe a zadržat još bržeg iza sebe je gotovo nemoguće i troboj je najnezahvalnija borba (jer je u većini slučajeva dok se prva dva kolju treći čeka priliku, samo ih zaobiđe i ispadne frajer).
U tom bi trenutku i meni bio prioritet proć najprije prvog i bit u vodstvu pa onda ako su brži ovi iza neka dođu.
sve to stoji, ali u trenutku kad je ricciardo već napao s vanjske strane sumnjam da je hamilton samo gledao kako preći alonsa...pokušao je sačuvat poziciju al nije sad da je zatvorio kao protiv rosberg-a kojeg je izgurao na pasicu...
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

dmarijon je napisao/la:našao..
https://www.youtube.com/watch?v=Zz231Dpvvqc" onclick="window.open(this.href);return false;
još je imao prepravljanje zadnjeg kraja volanom prije izlaska iz zavoja pa još uvjek stigao ubrzat prije Hamiltona
slika
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la McLewis »

Ja znam da je ricci imao podosta bolje gume, ali kazem
Mali ima ono nesto, uopce pokusati napasti u takvom zavoju s vanjske, a kamoli proci, unatoc njegovim puno boljim gumama... Uvjeren sam da jedan button to nebi pokusao, i o tome pricam... Ima srca i on je jedan od onih zbog kojih se gleda F1... U kanadi je pereza isto s vanjske prosao... Poneki bi samo rekli, eh nije bilo mjesta, to je hungaroring, tu se tesko pretjece, nisam mu dosao dovoljno blizu u drs zoni ... Samo to zelim reci....
McLaren u <3
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la speedy56 »

dmarijon je napisao/la:Ricci ima grip zbog guma, a ne dijela staze. I ja se ovaj puit slažem s Danijem - na trkaćoj putanji je bilo puno više gripa.
Bilo je vise gripa sigurno na trkacoj putanji (zato se i zove race line) ali ne puno vise.
Bilo bi puno vise da je cijeli vikend bio suh, ali je kiša sve resetirala, a u tih 50-60 krugova se ne moze sve nadoknaditi. Iako, ja bi rekao da se i u tim uvjetima moze s vanjske strane u T2. Gore sam dao primjer iz 2012., a sjecam se da je i Hamilton tako Webbera prosao prosle sezone

@mclewis, ne, neki bi rekli "do something" na team radiju nakon kaj su pola utrke iza Buttona ;)
slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la dmarijon »

Znam samo da mi se svidio čim je došao u F1. i to zatzo što ima pravu "pedalonsku facu". Finac će možda znat o čemu pričam. Kovrčav, velik nos, blentav smajl. Malo daje na mladog schumachera. Jako podsjeća na talijansko španjolsko mediteranske pedalone (trkače). Neko ko živi za to, u moto gp-u ima dosta sličnih. Malo glupo, ali već prvi dojam je bio jak :)
Samo neka se trkaju.
Avatar
wolfman
HNL kladionica super velemajstor
HNL kladionica super velemajstor
Postovi: 933
Pridružen/a: 26 ožu 2010, 21:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Vettel
Lokacija: Croatian Zagorje, Desinić City

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la wolfman »

=D> ajmo po naslov :biggrin:
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la Alonso-champ »

Like a boss..bravo majstore..opet satrao svog timskog kolegu...
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1381
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 23:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la Domi »

Fantastičan je =D>
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la speedy56 »

Fantastičan =D>
Za sad ima sve karakteristike koje treba imati - brz je, zna se utrkivati, konstantan, čuva gume ako treba, jedino ga malo po kiši ne ide
slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

danas je zaslužio u svojoj momčadi br 1 =D>
slika
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Daniel Ricciardo

Post Postao/la McLewis »

35 bodova iza lewisa... svaka cast!!!
McLaren u <3
Odgovori