Valtteri Bottas [#77]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Valtteri Bottas

Post Postao/la vidc »

Jedno je bit bolji od masse na zalasku, a sasvim druga stvar od hamiltona na vrhuncu karijere
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Valtteri Bottas

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

vidc je napisao/la:Meni nije jasno kako je hamilton uspio par puta bit sporiji od njega. Sigurno je morao imati uzasan dan
U te dvije utrke gdje je pobjedio dotični, da su htjeli štimat rezultat Hamiltonu nisu ga mogli jer ga nije bilo nigdje. Bio je negdje na 4. mjestu sa 40sec zaostatka. Nijednom vozaču sigurno nije lako biti u toj situaciji, da je nemoćan i da ne može ni startu poziciju zadržat dok njegov kolega juri pobjedu. Isto danas sa Bottasom, ako ga pitaš zašto ga nije bilo nigdje, reć će vjerojatno da ni sam nezna, auto je kriv. Kad su oba 5-6sekundi jedan do drugog, razumljivo je da voze na nivou i da sve štima. Čisto sumnjam da Bottas ne daje sve od sebe i da mu nije stalo do pobjeda i boljih rezultata. Ravnopravno su oba ušla u sezonu samo što se Hamilton izborio za recimo tako br1 prvilegiju, pa je unatoč tome vratio 3 boda broju 2. Ne kažem da jednom neće bit ukupno Bottas bolji, bio je jednom Button nakon dvije sezone pored Hamiltona pa bio je Rosberg u četvrtoj sezoni tek. Zato jer nije prve sezone uspio biti bolji ne treba ga odmah mjenjat sa nekim drugim vozačima, onda bi svaki tim svake godine mjenjao onog vozača koji je bio sporiji od kolege. Čemu to, da se nađu dva izjednačena vozača? Nikad pa ni tad. Najbliže izjednačenom su bili Rosberg i Hamilton ali u sezoni gdje su se mogli mjerit i na mišiće i na sve i ništa. Danas toga više nema kad su RB i Ferrari tu. Nemora značit ni da bržeg treba postavit za br1, može se desit da bržega u startu sezone zadese tegobe sa bolidom i nekoliko DNF-a gdje kolega to iskoristi i dobije šansu za borbu naslova. Ne vidim problem zašto u takvoj situaciji onaj brži nebi neki put progutao ponos i pomogao svojoj momčadi da bar jedan postane prvak iz iste
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Valtteri Bottas

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ćale od Lewisa je napisao/la:
Vuksa_KC je napisao/la:Poštovani,
prepustite svoje vozačko mjesto nekom boljem vozaču. Nije da ih ima malo na trenutnom gridu.
A koji su to vozači koji zaslužuju mjesto u mercedesu?
Do lani se pričalo, joj kako je ovaj Bottas dobar, svake godine drži Williams u borbi, bolji od Masse, zaslužuje bolji auto, auto za pobjede, a šta sad? Tko bi po vama sad trebao vozit umjesto njega, Sainz, Ricciardo, Max? Ne razumjem poantu ovih diskusija
Pa kakve ima veze kaj se lani pričalo ako je čovjeku forma pala.
Wolff: "Yes I'm worried because I want Valtteri to do well and everybody wants Valtteri to do well," Wolff explained. "You need to have the car in the sweet spot to extract maximum grip and that is not easy.
Drugim riječima, ne koristi bolid maksimalno.
A umjesto njega? Da, upravo ti, koji su materijal za prvaka. Bottas to definitivno nije.
Naravno, u Mercedesu kao vodonaša radi odlično, ali i to mu polako pada.
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Valtteri Bottas

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Pa kako može čovjek koji se tek gradi u F1 past forma preko noći, tko kaže da nije za prvaka? Što se mene tiče nije ni Button, ni Rosberg ni Kimi materijali za prvaka, al tko me pita. Što mi se netko ne sviđa to je moja stvar ukusa, nije potrebno govorit da bi neko drugi radio bolje posao od njega u prvoj sezoni pored jednog od najboljih vozača današnjice. U biti za mene je Kimi imao žara do 2003. kad je za 2 boda izgubio naslov radi napouzdanog Mercedesovog motora, pa čak da je imao odustajanje manje te uzeo naslov i dalje bi bio taj naslov zasjenjen sa toliko Schumaherovih pobjeda a on samo jednom u sezoni toj.
Ja mislim da tebe nešto drugo peče, zašto u Mercedesu nije neki mladi divlji žrebac koji bi nabadao Hamiltona te mu otimao bodove i prizivao DNF-e. Ja se isto pitam za drugu stranu, šta radi Kimi u Ferrariju toliko dugo kad mu je forma pala još 2003. (dobro, bio je kasnije poklonjen naslov al to je prožvakano) na zalasku karijere, nit koji k*r*c može pomoć Ferrariju pri razvoju niti zna pametno odvozit, kad proba nešto više zajebe sve, pored toga prdi po radiju iste fore već 10godina. Zašto nisu uzeli jednog Maxa, Riccia, Alonsa da malo pomogne Vettelu?

Nije mi Bottas simpatičan, nit u Williamsu bio, ne branim ga ništa posebno ali srat po čovjeku koji vozi korektno svoju prvu sezonu u ovoj momčadi koja nije više dominantna, sa dvije pobjede, nikoga nije torpedirao, nije uradio nikakvu grešku veću koliko pamtim, osim što se pod SC-om izvrtio u Kini, ne vidim razloga zašto mu ne ponudit još koju šansu. Ima jedno odustajanje ne svojom krivicom i to je to. Pa još jednom ću ponovit disciplina u mercedesu se promjenila što je očito, ni on ni bilo tko drugi tko dođe na njegovo mjesto neće smjet divljat ni ulazit u rizike, završavat utrku u prvom zavoju ili prvom krugu. Tome je očito u Mercedesu došao kraj.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Valtteri Bottas

Post Postao/la F1NAC »

Ne kuzim zasto Rosberg i Raikkonen nisu materijali za prvaka. Raikkonen je bio moćan tamo u danima McLarena i prvom dijelu Ferrarija. Baš ove godine se vidi koliko fali Rosberg. On je jedini u istoj mašineriji uspio nekako nadjačat Hamiltona kako u kvalama nekad tako i u utrkama. Bottas teško. Bottas je prosjecni vozac i nis vise. Jedine pobjede imao je kad je bolid bio najbolji na stazi i kad mu je kolega bio u problemima. Danas ga je lik sa začelja pustio pola minute ako se ne varm dok nije morao usporit zbog goriva.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Valtteri Bottas

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Rosberg je u prvoj sezoni (dominantnog Mercedesa) bio prilično lošiji od Hamiltona, tu i tamo neka pobjeda sve ostalo druga mjesta i na kraju velika bodovna razlika na strani Hamiltona. Po vašem sustavu eliminiranja bi značilo da on ne vrijedi tog auta i treba mjenjat vozača jer nisu izjednačeni (a bilo je koliko se sjećam i tada tavkih rasprava, prosječan vozač, kad bi bio neko drugi za tim volanom, tek bi onda Hamilton vidio itd...).
Pa tko pametan uopće želi imati dva izjednačena vozača u momčadi? To se kroz povjest nikad nije pokazalo dobrim, jedan mora bit brži i kraj priče. Rosberg je ostao toliko dugo da je dočekao svoj trenutak i otišao, jeli on material za prvaka...meni iskreno nije.
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Valtteri Bottas

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ćale od Lewisa je napisao/la:Pa kako može čovjek koji se tek gradi u F1 past forma preko noći, tko kaže da nije za prvaka? Što se mene tiče nije ni Button, ni Rosberg ni Kimi materijali za prvaka, al tko me pita. Što mi se netko ne sviđa to je moja stvar ukusa, nije potrebno govorit da bi neko drugi radio bolje posao od njega u prvoj sezoni pored jednog od najboljih vozača današnjice. U biti za mene je Kimi imao žara do 2003. kad je za 2 boda izgubio naslov radi napouzdanog Mercedesovog motora, pa čak da je imao odustajanje manje te uzeo naslov i dalje bi bio taj naslov zasjenjen sa toliko Schumaherovih pobjeda a on samo jednom u sezoni toj.
Ja mislim da tebe nešto drugo peče, zašto u Mercedesu nije neki mladi divlji žrebac koji bi nabadao Hamiltona te mu otimao bodove i prizivao DNF-e. Ja se isto pitam za drugu stranu, šta radi Kimi u Ferrariju toliko dugo kad mu je forma pala još 2003. (dobro, bio je kasnije poklonjen naslov al to je prožvakano) na zalasku karijere, nit koji k*r*c može pomoć Ferrariju pri razvoju niti zna pametno odvozit, kad proba nešto više zajebe sve, pored toga prdi po radiju iste fore već 10godina. Zašto nisu uzeli jednog Maxa, Riccia, Alonsa da malo pomogne Vettelu?

Nije mi Bottas simpatičan, nit u Williamsu bio, ne branim ga ništa posebno ali srat po čovjeku koji vozi korektno svoju prvu sezonu u ovoj momčadi koja nije više dominantna, sa dvije pobjede, nikoga nije torpedirao, nije uradio nikakvu grešku veću koliko pamtim, osim što se pod SC-om izvrtio u Kini, ne vidim razloga zašto mu ne ponudit još koju šansu. Ima jedno odustajanje ne svojom krivicom i to je to. Pa još jednom ću ponovit disciplina u mercedesu se promjenila što je očito, ni on ni bilo tko drugi tko dođe na njegovo mjesto neće smjet divljat ni ulazit u rizike, završavat utrku u prvom zavoju ili prvom krugu. Tome je očito u Mercedesu došao kraj.
A dalo bi raspravljati o poklonjenim naslovima kod više njih, da.
Ako je i sam team boss utvrdio da je Bottas u krizi, nismo mi onda ništa posebno novo otkrili ili napali odjednom. I Bottas je upravo radi toga na tapeti, ne Kim trenutno.
Da, isto kak je i tebi lakše da Hamilton doslovno ne mora razmišljati više o momčadskom kolegi nakon što je dobio po nosu prošle godine. To znači da bi netko drugi vjerojatno Hamiltonu otimao bodove, ali to automatski znači netko tko se želi riskirat i pobjeđivat, još jedan kandidat za prvaka, više akcije i zanimljivosti.
Ali to nije politika Mercedesa trenutno.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Valtteri Bottas

Post Postao/la Cuky »

Ćale od Lewisa je napisao/la:Rosberg je u prvoj sezoni (dominantnog Mercedesa) bio prilično lošiji od Hamiltona, tu i tamo neka pobjeda sve ostalo druga mjesta i na kraju velika bodovna razlika na strani Hamiltona. Po vašem sustavu eliminiranja bi značilo da on ne vrijedi tog auta i treba mjenjat vozača jer nisu izjednačeni (a bilo je koliko se sjećam i tada tavkih rasprava, prosječan vozač, kad bi bio neko drugi za tim volanom, tek bi onda Hamilton vidio itd...).
Pa tko pametan uopće želi imati dva izjednačena vozača u momčadi? To se kroz povjest nikad nije pokazalo dobrim, jedan mora bit brži i kraj priče. Rosberg je ostao toliko dugo da je dočekao svoj trenutak i otišao, jeli on material za prvaka...meni iskreno nije.

velika bodovna razlika je bila umjetno stvorena zbog duplih bodova na zadnjoj utrci... Hamilton je pobjedio i osvojio 50 bodova, Rosberg je imao kvar na bolidu, odbio odustati i završio 14. Tu je Hamilton zaradio 50 bodova prednosti od ukupnih 67 na kraju sezone. Također, Rosberg je te sezone Hamiltona nadjačao u kvalifikacijama (11-7)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Valtteri Bottas

Post Postao/la speedy56 »

Ali koliko me sjecanje služi (trebao bih provjeriti) , Hamilton je te 2014. imao vise kvarova od Rosberga, pa su ti dupli bodovi možda dali i realniju sliku na kraju
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Valtteri Bottas

Post Postao/la Vuksa_KC »

Dupli bodovi su debilana u rangu kvala na ono izbacivanje.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Valtteri Bottas

Post Postao/la F1NAC »

5 mjesta rikvetc zbog novog mjenjaca
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Valtteri Bottas

Post Postao/la marcus »

Eto ti ga na....pa neka netko kaže da Vettel nema sreće. Ode Lewisu "štit" koji će startati P8 ili niže.
Vettel se gadno slupa i ne mora mijenjati.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Valtteri Bottas

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la:Eto ti ga na....pa neka netko kaže da Vettel nema sreće. Ode Lewisu "štit" koji će startati P8 ili niže.
Vettel se gadno slupa i ne mora mijenjati.
Stvarno mislis da bi Vettel završio iza BOttasa(tokom trke)? :lol:
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Valtteri Bottas

Post Postao/la marcus »

?
Pa normalno kako će se Vettel bolje kvalificirati u subotu i plasirati u nedjelju od Bottasa.....
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Valtteri Bottas

Post Postao/la zonelsk »

Marcus.....
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Valtteri Bottas

Post Postao/la F1NAC »

zonelsk je napisao/la:Marcus.....
Mercedes je uzasan ;)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Valtteri Bottas

Post Postao/la Cuky »

slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Valtteri Bottas

Post Postao/la Scuderia »

Ma to nije tocno. Dosao je u MB da se bori s LH za naslov.
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Valtteri Bottas

Post Postao/la vidc »

Dozivotna etiketa :D
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Valtteri Bottas

Post Postao/la Alonso-champ »

Procitao na jednom forumu

Bottas najslabiji vodonosa u povijesti F1 :biggrin: :biggrin:
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Valtteri Bottas

Post Postao/la F1NAC »

Khm kmh kimi khm hm
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Valtteri Bottas

Post Postao/la Cuky »

Valtteri ima do početka testiranja otvoren natječaj za dizajn kacige. On će sam odabrati pobjednika, a taj dizajn će, kako kaže u videu, koristiti na većini utrka
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la F1NAC »

Uređena prva stranica
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la Cuky »

vodonošina nova kaciga
slika
slika
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la Scuderia »

"Dobar" pocetak
slika
Odgovori