P&O - Kolovoz 2007

Mladen Jergović odgovara na vaša pitanja...
Zaključano
Avatar
IvanMcLaren1
Postovi: 63
Pridružen/a: 23 kol 2007, 11:18
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la IvanMcLaren1 »

Mladen Jergović je napisao/la:
IvanMcLaren1 je napisao/la:Mladene, možete li iznjeti neku svoju prognozu VN Turske? Kome dajete laganu prednost, Alonsu ili Hamiltonu, ili čak Kimiju? Na što da posebno obratimo pozornost, u kojim se zavojima može vidjeti ko je odličan vozač, osim u zavoju br. 8?

Unaprijed se zahvaljujem
Pozdrav!
Rekao bih da će Ferrari, i osobito Räikkönen, biti vrlo jaki. To je staza koja im dosta odgovara.
Kod McLarena me više zanima kako će se razvijati unutrašnja situacija.

Mislim da je zavoj 8 stvarno jedan od najboljih zavoja danas u Formuli 1, zato jer je vrlo dug, jako zahtjevan i strašno težak za odvoziti dobro, iz kruga u krug. Onaj tko je tu dobar, stvarno je dobar.
Mladene, no ne paše li ta staza i McLarenu, tu su bili vrlo jaki 2005., ne gledajući ono kada se Monteiro zabio u Montoyu, no Kimi je dobio utrku. Dobro, u 2006. im nije pasala ni jedna staza.
Alonso & Lewis, the best
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

BMW je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
f-on-off je napisao/la:Prvo, pozdrav gospodinu Jergoviću. Redovno i s guštom čitam ovaj podforum od samoga početka, no nisam dosad nijednom postao jer zahvaljujući gomili raznoraznih informacija koje su stizale nije ni bilo neke potrebe. Al' ajd' da i ja iskoristim priliku…

Istinski talenti uglavnom, prije ili poslije, doguraju (ili, u krajnjoj liniji, možda „isprovociraju“ sreću?) do zaslužene slave (samo friški primjeri: recimo Hamiltona ste još davno najavljivali i evo ga odmah; Fernando je imao nešto duži put ali sad je već zacementirao svoje mjesto u povijesti… da ni ne idem prema Schumiju, Ayrtonu itd.), ali ono što bih vas ja zapravo htio pitati odnosi se na vozače koji tu sreću nisu uspjeli „isprovocirati“, a eventualno su imali sve preduvjete. Pritom ne mislim na one kojima su nesreće odnijele karijere ili čak živote, nego na one koji su svoju priliku propustili, da se tako izrazim, alesijevskom srcem vođenom pogrešnom odlukom ili sličnim spektakularno pogrešnim poslovnim, ili jednostavno nesretnim (ne nužno vlastitom krivnjom), odlukama.

Vjerujem da ste barem ovlaš dotaknuli tu temu, pa se ispričavam ako je zaista i bilo ovakvo pitanje, ali toliko ih se dnevno postavi da se teško prisjetiti je li, gdje i kad točno, nešto u tom stilu već „sletilo“. No da se vratim na pitanje, postoji li i u vašoj „riznici“ netko za čijim „strateškim pogreškama“ žalite?

Apdejt: Evo još jedno za istu cijenu…
U vrijeme VN Francuske i silnih peripetija oko (tada) neizvjesne budućnosti utrke, vaš prijatelj Peter Windsor – ako se ne varam radilo se o rubrici Windsor's Wisdom na itv-ovom sajtu – iznio je ideju o organizaciji VN u Le Castelletu kao ultimativnom televizijskom spektaklu: em je u Berniejevom vlasništvu, em super izgleda, em je tehnološko čudo… em nema gledatelja, ali veli, za razliku od Magny Coursa, imali bi pravu stazu.
Sad, znamo kako se francuska zavrzlama završila, ali što vi kažete hoćemo li mi vidjeti da jednoga dana nadobudni šeik spremno isplati Bernieju sve njegove zahtjeve (dobro, ovaj dio već gledamo), montira stazu u vlastito „dvorište“, ložu uz ciljnu ravninu za samoga sebe i kamere po stazi za ostatak svijeta?
1) Krenimo ni manje ni više od Stirlinga Mossa. On je definitivno nakon 1958. i odlaska Vanwalla iz Formule 1 imao neke čudne i loše odluke oko odabira ekipa, što ga je, na kraju, 1962. stajalo i karijere, ne samo prošuštenih naslova prvaka svijeta.
Potom bih spomenuo Dana Gurneya, možda najnadarenijeg vozača šezdesetih nakon Jima Clarka, koji bi sigurno mnogo bolje prošao da je 1966. otišao u Ferrari ili čak Lotus (sam Clark ga je jako cijenio) nego što je vozio auto vlastite konstrukcije.
Zatim Chris Amon, koji je bio velemajstor krivih odluka u krivo vrijeme.
Zatim Ronnie Peterson, koji je 1976. trebao otići u Ferrari, ali je to blokirao Niki Lauda.
Zatim Patrick Depailler, koji je napokon 1979. došau pravu ekipu s pravim autom, i onda polomio noge u hand-gliding nesreći.
I tako dalje, i tako dalje.

Rekao bih i ovo: od osamdesetih na dalje nešto se rjeđe dešavaju ovakvi promašaji, mislim iz razloga što svi veliki vozači imaju dobre menadžere. Kad jednom karijera krene kako treba, menadžer je tu samo da lagano korigira stvari, ali ranije, kad se lome ključne odluke, on je uistinu važan. Vele u Istri: dva magarca su pametnija od jednog magarca.

2) Paul Ricard je stvarno fantastična staza. Bar je bio kad sam je posljednji put posjetio, negdje pri kraju 1992. Poslije ju je kupio Ecclestone, potrošio brdo (plave) boje i, kažu, napravio možda najsofisticiraniju stazu na svijetu. Bez jedne jedine tribine za publiku. Ne znam, meni bi Grand Prix bez publike bio kao riba bez vina. Dobro, ali nije to to.
Moram vam reći da vaša priča s arapskim šeikom koji si iz gušta kupi utrku Formule 1 nije, kako i velite, daleko od toga što se dogodilo s Bahreinom. A ni publike ne bi bilo previše, da im karte ne dijele besplatno...
Mladene da li se slažete da je i Hill jedan od ove skupine ako je istina ono što sam čitao da mu je McL nudio ugovor za 98 ali ga je odbio jer su oni navodno nudili većinu love vezano uz bodove, a on je rekao da ne mora dokazivati da želi pobjeđivati ili tako nešto.
Da i ne. Po mojem mišljenju, Damon Hill nije nikada bio vozač iz one najviše ladice. Bio je odličan, ali ne vrhunski vozač, pa mislim da je u Formuli 1 prošao odlično. Nisam siguran da bi u McLarenu nešto specijalno pokazao uz Häkkinena. Ali, vjerojatno bi to bila bolja odluka od Jordana. (Zato onaj mali ˝da˝ s početka odgovora.)
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

IvanMcLaren1 je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
IvanMcLaren1 je napisao/la:Mladene, možete li iznjeti neku svoju prognozu VN Turske? Kome dajete laganu prednost, Alonsu ili Hamiltonu, ili čak Kimiju? Na što da posebno obratimo pozornost, u kojim se zavojima može vidjeti ko je odličan vozač, osim u zavoju br. 8?

Unaprijed se zahvaljujem
Pozdrav!
Rekao bih da će Ferrari, i osobito Räikkönen, biti vrlo jaki. To je staza koja im dosta odgovara.
Kod McLarena me više zanima kako će se razvijati unutrašnja situacija.

Mislim da je zavoj 8 stvarno jedan od najboljih zavoja danas u Formuli 1, zato jer je vrlo dug, jako zahtjevan i strašno težak za odvoziti dobro, iz kruga u krug. Onaj tko je tu dobar, stvarno je dobar.
Mladene, no ne paše li ta staza i McLarenu, tu su bili vrlo jaki 2005., ne gledajući ono kada se Monteiro zabio u Montoyu, no Kimi je dobio utrku. Dobro, u 2006. im nije pasala ni jedna staza.
Da, naravno. McLareni će biti vrlo jaki. No, mislim da je Ferrari na većini staza (osim baš na onima koje im izrazito ne pašu, poput Monaka, Montreala ili Hungaroringa) ipak nešto bolji auto ove sezone. Ali, možda se pokaže i da sam u krivu...
Avatar
IvanMcLaren1
Postovi: 63
Pridružen/a: 23 kol 2007, 11:18
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la IvanMcLaren1 »

Mladen Jergović je napisao/la:
IvanMcLaren1 je napisao/la:Mladene, možete li iznjeti neku svoju prognozu VN Turske? Kome dajete laganu prednost, Alonsu ili Hamiltonu, ili čak Kimiju? Na što da posebno obratimo pozornost, u kojim se zavojima može vidjeti ko je odličan vozač, osim u zavoju br. 8?

Unaprijed se zahvaljujem
Pozdrav!
Rekao bih da će Ferrari, i osobito Räikkönen, biti vrlo jaki. To je staza koja im dosta odgovara.
Kod McLarena me više zanima kako će se razvijati unutrašnja situacija.

Mislim da je zavoj 8 stvarno jedan od najboljih zavoja danas u Formuli 1, zato jer je vrlo dug, jako zahtjevan i strašno težak za odvoziti dobro, iz kruga u krug. Onaj tko je tu dobar, stvarno je dobar.
Mladene, no ne paše li ta staza i McLarenu, tu su bili vrlo jaki 2005., ne gledajući ono kada se Monteiro zabio u Montoyu, no Kimi je dobio utrku. Dobro, u 2006. im nije pasala ni jedna staza, tako da se onaj Kimijev udes ne računa!
Alonso & Lewis, the best
Avatar
muamert
Test vozač
Test vozač
Postovi: 598
Pridružen/a: 31 srp 2006, 11:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la muamert »

Pozdrav gosp. Jergović

Dva pitanja:

1. Da li slucajno imate podatak kolika je radna temperatura kocnica kod F1 auta, koliko dugo traju kocnice i ako vi jos nesto imate dodati, molim Vas.

2. Zasto vozaci recimo kad im otkaze bolid cim izadju prvo, volan postave na njegovo odgovarajuce mjesto, zasto recimo jednostavno ga ne ubace u auto. Primjetio sam koliko god bio vozac isfrustriran, prvo sto uradi je to da volan postavi, pa tek onda ispoljava svoje frustracije, ili kad se raduje, prvo volan pa tek sve onda ostalo. Mozda da se ne bi prilikom transporta izgubio, ostetio, ili ima jos nesto.

Pozdrav
Zadnja izmjena: muamert, dana/u 24 kol 2007, 07:21, ukupno mijenjano 1 put.
"Aerodynamics are for people who can't build engines." Enzo Ferrari

"Never hate your enemies -- it effects your judgement." The Godfather III

"Now I'm happy and I don't think much about luck. If you work hard, you can get what you want." Kimi Raikkonen
Avatar
tvojnov2
Početnik
Početnik
Postovi: 218
Pridružen/a: 18 srp 2007, 00:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari i Gazdu
Lokacija: Sesvete

Post Postao/la tvojnov2 »

Pozdrav Mladene

Zanima me taj zavoj 8 u Turskoj jel to jedan zavoj ili je to više spojenih zavoja da izgledaju kao jedan
Go reds!!!!!! Go Schumi!!!
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

muamert je napisao/la:Pozdrav gosp. Jergović

Dva pitanja:

1. Da li slucajno imate podatak kolika je radna temperatura kocnica kod F1 auta, koliko dugo traju kocnice i ako vi jos nesto imate dodati, molim Vas.

2. Zasto vozaci recimo kad im otkaze bolid cim izadju prvo, volan postave na njegovo odgovarajuce mjesto, zasto recimo jednostavno ga ne ubace u auto. Primjetio sam koliko god bio vozac isfrustriran, prvo sto uradi je to da volan postavi, pa tek onda ispoljava svoje frustracije, ili kad se raduje, prvo volan pa tek sve onda ostalo. Mozda da se ne bi prilikom transporta izgubio, ostetio, ili ima jos nesto.

Pozdrav
1) Oko 900 stupnjeva. Kočnice se mijenjaju za svaku utrku, a nekad i češće.

2) Razlog je jednostavan: tako nalažu pravila. Da bi suci na stazi, ili FIA-ini suci u boksovima mogli manevrirati s autom, volan mora biti na mjestu. Budući da se mehanizmi za postavljanje volana mogu malo razlikovati od auta do auta, htjela se izbjeći mogućnost da (osobito) suci na stazi predugo petljaju s volanom u žurbi da što prije maknu auto. Zato to rade oni koji to znaju - vozači. Ako neki vozač zaboravi vratiti volan na mjesto, ili je previše frustriran da to učini, FIA će ga rebnuti s bar 5,000 eura kazne. Zato nitko ne zaboravlja.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

tvojnov2 je napisao/la:Pozdrav Mladene

Zanima me taj zavoj 8 u Turskoj jel to jedan zavoj ili je to više spojenih zavoja da izgledaju kao jedan
To su, zapravo, tri zavoja spojena u jedan. F1 auto treba 7 sekundi da ih sve prođe.
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

Mladen Jergović je napisao/la:1) Oko 900 stupnjeva. Kočnice se mijenjaju za svaku utrku, a nekad i češće.
Malo cu nadopuniti, molim nikog da ne zamjeri.

Kad se bolid krece velikom brzinom ima veliku kineticku energiju. Znajuci cinjenicu da se energija ne gubi, vec se samo pretvara u neki drugi oblik energije, pri kocenju se kineticka energija pretvara u potencijalnu energiju - ili poblize receno - toplinu. Bolidi F1 ponekad usporavaju u par sekundi sa 350km/h do 70km/h. Ova procedura generira veliku toplinu diskova, koja doseze do 1000°C, a ta toplina se ocitava neposredno na kraju kocenja i to je jako blizu temperature koju karbonski kocioni diskovi po trenutnim FIA-inim pravilima mogu podnesti.

Trenutno pravilo o kocnicama omogucuje slijedece:

Vrijeme koje je potrebno za potpuno zaustavljanje sa brzine od 300km/h je 4 sekunde. Sa 200km/h bolidu je potrebno samo 2.9s do potpunog zaustavljanja, i to se obavi na razdaljenosti od 65m. Sa 100km/h podaci su jos impresivniji: za potpuno zaustavljanje je potrebno samo 1.4s a bolid se zaustavi za cijelih 17 metara. Pri ovakvim agresivnim kocenjima, vozaci trpe horizontalnu deakceleraciju i do 5.2G.

(za usporedbu, ukoliko se dobro sjecam, najbolje performanse kocenja za serijski auto je oko 36m sa 100km/h)
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

p@rtibrejker je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:1) Oko 900 stupnjeva. Kočnice se mijenjaju za svaku utrku, a nekad i češće.
Malo cu nadopuniti, molim nikog da ne zamjeri.

Kad se bolid krece velikom brzinom ima veliku kineticku energiju. Znajuci cinjenicu da se energija ne gubi, vec se samo pretvara u neki drugi oblik energije, pri kocenju se kineticka energija pretvara u potencijalnu energiju - ili poblize receno - toplinu. Bolidi F1 ponekad usporavaju u par sekundi sa 350km/h do 70km/h. Ova procedura generira veliku toplinu diskova, koja doseze do 1000°C, a ta toplina se ocitava neposredno na kraju kocenja i to je jako blizu temperature koju karbonski kocioni diskovi po trenutnim FIA-inim pravilima mogu podnesti.

Trenutno pravilo o kocnicama omogucuje slijedece:

Vrijeme koje je potrebno za potpuno zaustavljanje sa brzine od 300km/h je 4 sekunde. Sa 200km/h bolidu je potrebno samo 2.9s do potpunog zaustavljanja, i to se obavi na razdaljenosti od 65m. Sa 100km/h podaci su jos impresivniji: za potpuno zaustavljanje je potrebno samo 1.4s a bolid se zaustavi za cijelih 17 metara. Pri ovakvim agresivnim kocenjima, vozaci trpe horizontalnu deakceleraciju i do 5.2G.

(za usporedbu, ukoliko se dobro sjecam, najbolje performanse kocenja za serijski auto je oko 36m sa 100km/h)
Super. Puno hvala.
Avatar
Luky
Postovi: 26
Pridružen/a: 12 lip 2007, 20:54
Navijam za: Nikoga
Kontakt:

Post Postao/la Luky »

Pozdrav.

Evo čitam kako Speed i Villeneuve prelaze u NASCAR.

Zanima me, što vi mislite o Jacquesu. Zbog čega je toliki brbljavac i je li to razlog njegova sigurnog propadanja u F1? Što se desilo sa Jacquesom koji je osvojio F1 naslov?Meni je on prilično zanimljiva ličnost, jeste li ikada radili interview s njim?

Još jedno pitanje, vidim da često spominjete Tonya Stewarta kao odličnog vozača, jeste ga gledali ili?
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

Luky je napisao/la:Pozdrav.

Evo čitam kako Speed i Villeneuve prelaze u NASCAR.

Zanima me, što vi mislite o Jacquesu. Zbog čega je toliki brbljavac i je li to razlog njegova sigurnog propadanja u F1? Što se desilo sa Jacquesom koji je osvojio F1 naslov?Meni je on prilično zanimljiva ličnost, jeste li ikada radili interview s njim?

Još jedno pitanje, vidim da često spominjete Tonya Stewarta kao odličnog vozača, jeste ga gledali ili?
Mislim da sam o Jacquesu Villeneuveu na ovom podforumu pisao bar tri puta.
On nije osobiti brbljavac nego je jedan od rijetkih danas u svijetu u i oko Formule 1 koji kaže ono što misli, i koji se ne boji što će drugi o njemu misliti. Vrlo drag i originalan karakter. Pričao sam s njim puno puta.
S druge strane, karijeru mu je upropastio menadžer Craig Pollock koji mu je sredio deal s BAR-om koji je donio enormno puno novaca i vrlo slab auto. Kad se to dogodi, rezultati su sve slabiji i vozač se postepeno udalji od oštre strane Formule 1. I onda je kasnije jako teško doći natrag.

Tonyja Stewarta sam isto upoznao prilikom boravaka u SAD. On je do sada bio senzacionalan u svemu što je vozio, od IRL-a do sada NASCAR-a, i mislim da se radi o jednom od najsvestranijih , i superbrzih, vozača današnjice. Također, on je još jedna izrazito osebujna ličnost, još blesaviji od Jacquesa po pitanju izricanja mišljenja o svemu i svakome, kad ga se pita, i kad to baš i nije slučaj.
Ja jednostavno volim takve ljude.
TATA
Postovi: 6
Pridružen/a: 16 kol 2007, 11:55

Post Postao/la TATA »

Mladene
nesto sto me vec dugo muci.
The Piranha Club-Timothy Collings.Procitavsi je koju godinu unazad, update-ovano izdanje, u dahu, zauvijek mi je ostalo nesto na pameti a vi biste bili osoba koja bi to mogla i podrobnije znati.
Dakle, 91. godina i onaj tajni sastanak Bernija, Flavia , Schumachera i Jordana u nekoj vili kraj Milana.Tad su prakticki, po meni, oteli Mihaela Jordanu.Ali dobro, medjutim posto ste vi tada vec bili u "igri" interesuje me osim sto je MS bio neosporan talent i zvijezda u usponu, zanima me kakav je dogovor ( i da li ga je imao) imao Bernie sa RTL-om koji je tada trebao da udje malo zesce u kolač zvani F1.Ostalo mi je nesto na pameti kao, "posto je RTL sad tu, treban nam jedan Nijemac a MS je odealan za to"!!!
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

TATA je napisao/la:Mladene
nesto sto me vec dugo muci.
The Piranha Club-Timothy Collings.Procitavsi je koju godinu unazad, update-ovano izdanje, u dahu, zauvijek mi je ostalo nesto na pameti a vi biste bili osoba koja bi to mogla i podrobnije znati.
Dakle, 91. godina i onaj tajni sastanak Bernija, Flavia , Schumachera i Jordana u nekoj vili kraj Milana.Tad su prakticki, po meni, oteli Mihaela Jordanu.Ali dobro, medjutim posto ste vi tada vec bili u "igri" interesuje me osim sto je MS bio neosporan talent i zvijezda u usponu, zanima me kakav je dogovor ( i da li ga je imao) imao Bernie sa RTL-om koji je tada trebao da udje malo zesce u kolač zvani F1.Ostalo mi je nesto na pameti kao, "posto je RTL sad tu, treban nam jedan Nijemac a MS je odealan za to"!!!
Svaka zemlja plaća TV prava Formule 1 prema broju stanovnika i potencijalnog TV gledateljstva. Prije Kine, Indije i drugih velikih azijskih zemalja, i uz Brazil, Veliku Britaniju, Italiju i druge veće zemlje, Njemačka je bila i još je najveća TV mušterija FOM-a. RTL je plaćao (i još plaća, zato vidite tolike reklame kod njih u F1 prijenosima) jednu od najvećih naknada za TV prava i kada u povijesti svjetskog sporta.

Trebam li još nešto reći?
TATA
Postovi: 6
Pridružen/a: 16 kol 2007, 11:55

Post Postao/la TATA »

Mladen Jergović je napisao/la:
TATA je napisao/la:Mladene
nesto sto me vec dugo muci.
The Piranha Club-Timothy Collings.Procitavsi je koju godinu unazad, update-ovano izdanje, u dahu, zauvijek mi je ostalo nesto na pameti a vi biste bili osoba koja bi to mogla i podrobnije znati.
Dakle, 91. godina i onaj tajni sastanak Bernija, Flavia , Schumachera i Jordana u nekoj vili kraj Milana.Tad su prakticki, po meni, oteli Mihaela Jordanu.Ali dobro, medjutim posto ste vi tada vec bili u "igri" interesuje me osim sto je MS bio neosporan talent i zvijezda u usponu, zanima me kakav je dogovor ( i da li ga je imao) imao Bernie sa RTL-om koji je tada trebao da udje malo zesce u kolač zvani F1.Ostalo mi je nesto na pameti kao, "posto je RTL sad tu, treban nam jedan Nijemac a MS je odealan za to"!!!
Svaka zemlja plaća TV prava Formule 1 prema broju stanovnika i potencijalnog TV gledateljstva. Prije Kine, Indije i drugih velikih azijskih zemalja, i uz Brazil, Veliku Britaniju, Italiju i druge veće zemlje, Njemačka je bila i još je najveća TV mušterija FOM-a. RTL je plaćao (i još plaća, zato vidite tolike reklame kod njih u F1 prijenosima) jednu od najvećih naknada za TV prava i kada u povijesti svjetskog sporta.

Trebam li još nešto reći?
Nista.Sve jasno. Mozda samo: he he he....
Ipak, ako imate vremena samo Vas komentar na ta dogadjanja 91 godine i po mom misljenju , otimanje MS od Jordana/.Takodje komentar na ulogu Flavia u tome.
f-on-off
Postovi: 10
Pridružen/a: 22 kol 2007, 15:10

Post Postao/la f-on-off »

Evo jedno tehničko pitanje: Najboljie Velike nagrade kad je provod u pitanju (ono, petak i subota navečer u obližnjem mjestašcu ili tako nešto... pokoja raspojasana Kimijeva sunarodnjakinja za razgovor ugodni na hrvatskom :D )?
BMW
Postovi: 35
Pridružen/a: 12 lip 2007, 17:50

Post Postao/la BMW »

Mladene možete li reći kakav je ugovor Hamiltona s Mercedesom jer ne sumnjam da je valjda svima skrtcima u Renaultu sada jasno da ne mogu ništa napraviti bez jednog od top 4 vozača.
Kada smo kod toga... koliko Montoya dobiva love u SAD? Pretpostavljam relativno malo jer je u McL tukao 12M $ ako se ne varam. Dakle mislite li da će ga Renault ili RBR probati regrutirati jer je on jedan od top 5 po meni.
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Post Postao/la McLewis »

mladene zanima me koju sve ulogu ima vozac kamiona jedne f1 momcadi? dali samo vozi kamion ili i jos nesto, ako znate otprilike kolike place imaju i koliku kvalifikaciju moraju imati za takav posao?
McLaren u <3
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

TATA je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:
TATA je napisao/la:Mladene
nesto sto me vec dugo muci.
The Piranha Club-Timothy Collings.Procitavsi je koju godinu unazad, update-ovano izdanje, u dahu, zauvijek mi je ostalo nesto na pameti a vi biste bili osoba koja bi to mogla i podrobnije znati.
Dakle, 91. godina i onaj tajni sastanak Bernija, Flavia , Schumachera i Jordana u nekoj vili kraj Milana.Tad su prakticki, po meni, oteli Mihaela Jordanu.Ali dobro, medjutim posto ste vi tada vec bili u "igri" interesuje me osim sto je MS bio neosporan talent i zvijezda u usponu, zanima me kakav je dogovor ( i da li ga je imao) imao Bernie sa RTL-om koji je tada trebao da udje malo zesce u kolač zvani F1.Ostalo mi je nesto na pameti kao, "posto je RTL sad tu, treban nam jedan Nijemac a MS je odealan za to"!!!
Svaka zemlja plaća TV prava Formule 1 prema broju stanovnika i potencijalnog TV gledateljstva. Prije Kine, Indije i drugih velikih azijskih zemalja, i uz Brazil, Veliku Britaniju, Italiju i druge veće zemlje, Njemačka je bila i još je najveća TV mušterija FOM-a. RTL je plaćao (i još plaća, zato vidite tolike reklame kod njih u F1 prijenosima) jednu od najvećih naknada za TV prava i kada u povijesti svjetskog sporta.

Trebam li još nešto reći?
Nista.Sve jasno. Mozda samo: he he he....
Ipak, ako imate vremena samo Vas komentar na ta dogadjanja 91 godine i po mom misljenju , otimanje MS od Jordana/.Takodje komentar na ulogu Flavia u tome.
Ah, to nije bila baš nekakva grozna nemoralna otmica jer Eddie Jordan nije baš tako strašno loše prošao u cijeloj priči. Zapravo, on se uvijek tu pravio većom žrtvom nego što je stvarno bio. Čovjek je, naime, naprosto prodao Schumachera Briatoreu i Tomu Walkinshawu (koji je u to vrijeme bio drugi najvažniji čovjek u Benettonu - koja kombinacija!). Kasnije, kad se ispostavilo da je Schumacher takav hit, Jordan se malo pravio da su mu ga preoteli itd. Malo glume, ništa manje ni više.
Ono što je u cijeloj priči bilo zbilja malo ogavno bio je način na koji su iz Benettona na brzaka šutnuli regularnog vozača Roberta Morena, bez obzira na jaki ugovor kojeg je imao. I Moreno je ubo neku paru (ali beznačajnu u odnosu na Jordana), ali mu svejedno nije bilo uopće jako drago kad su tik pred Monzu 1991. jednostavno deložirali.
Cijela je priča vrlo Formula 1, ili bolje vrlo Flavio Briatore. Novac, novac i opet novac. U njegovom svijetu sve se može kupiti i prodati.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

f-on-off je napisao/la:Evo jedno tehničko pitanje: Najboljie Velike nagrade kad je provod u pitanju (ono, petak i subota navečer u obližnjem mjestašcu ili tako nešto... pokoja raspojasana Kimijeva sunarodnjakinja za razgovor ugodni na hrvatskom :D )?
Čisto tehnički: Monako. Zatim, Montreal, pa onda Monza. Primijetit ćete da sva tri počinju s Mon...
Ali, ima u i oko Formule 1 i malo žešćih i toplijih sunarodnjakinja za razgovor na hrvatskom od Finkinja...
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

BMW je napisao/la:Mladene možete li reći kakav je ugovor Hamiltona s Mercedesom jer ne sumnjam da je valjda svima skrtcima u Renaultu sada jasno da ne mogu ništa napraviti bez jednog od top 4 vozača.
Kada smo kod toga... koliko Montoya dobiva love u SAD? Pretpostavljam relativno malo jer je u McL tukao 12M $ ako se ne varam. Dakle mislite li da će ga Renault ili RBR probati regrutirati jer je on jedan od top 5 po meni.
Milsim da Hamilton (još) nema neki osobit ugovor s Mercedesom. Koliko ja znam, on ima ugovor samo s McLarenom.
Ali, da sam ja Alonso, puno bi me više zabrinuo ovaj izbor Vodafonea koji su Hamiltona sad neki dan proglasili svojom prvom svjetskom sportskom zvijezdom. Još prošle zime Vodafoneu je Španjolska bila svjetski cilj broj 1...

Začudili biste se koja se lova vrti u NASCAR-u. To je glavni razlog zbog kojeg jako puno vozača ima (potajnu ili javnu) želju da kad-tad vozi tamo. Siguran sam da Montoya zarađuje bar onoliko koliko je zarađivao u McLarenu, možda i nešto više.
Šanse da ga bilo tko u Formuli 1 zainteresira za povratak su ekstremno male. Vozio je za Williams (u punoj snazi) i McLaren (ditto); zašto bi, dakle, želio doći u ekipu koja nije na samom vrhu? Vjerujem da bi ga jedino mogli malo zaljuljati pozivom iz Ferrarija. Ali, to je vrlo malo vjerojatno.
Mladen Jergović
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1794
Pridružen/a: 11 tra 2007, 13:47

Post Postao/la Mladen Jergović »

*silberpfeil je napisao/la:mladene zanima me koju sve ulogu ima vozac kamiona jedne f1 momcadi? dali samo vozi kamion ili i jos nesto, ako znate otprilike kolike place imaju i koliku kvalifikaciju moraju imati za takav posao?
Vozači kamiona su obično i mehaničari (ili bolje: mehaničari su obično ti koji voze one velike kamione). Neki čak doguraju i do najviših mehaničarskih pozicija. Plaće se kreću od 30 do 50 tisuća funti godišnje. Kvalifikacije (osim svih vozačkih dozvola) su obično samo veliko iskustvo u auto-mehaničrskim poslovima, i vrhunsko profesionalno umijeće.
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Post Postao/la McLewis »

Mladen Jergović je napisao/la:
*silberpfeil je napisao/la:mladene zanima me koju sve ulogu ima vozac kamiona jedne f1 momcadi? dali samo vozi kamion ili i jos nesto, ako znate otprilike kolike place imaju i koliku kvalifikaciju moraju imati za takav posao?
Vozači kamiona su obično i mehaničari (ili bolje: mehaničari su obično ti koji voze one velike kamione). Neki čak doguraju i do najviših mehaničarskih pozicija. Plaće se kreću od 30 do 50 tisuća funti godišnje. Kvalifikacije (osim svih vozačkih dozvola) su obično samo veliko iskustvo u auto-mehaničrskim poslovima, i vrhunsko profesionalno umijeće.
oprostite sto vas gnjavim ali ovo sam pitanje zaboravio postaviti!! koko bi se moglo doci do takvog posla?
McLaren u <3
Avatar
škare
Postovi: 35
Pridružen/a: 26 srp 2007, 15:08
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la škare »

gospodine Mladene Jergoviću,kakav je za vas vozač bio Eddie Irvine
FORZA FERRARI
MICHAEL SCHUMACHER 4ever
slika slika
BMW
Postovi: 35
Pridružen/a: 12 lip 2007, 17:50

Post Postao/la BMW »

Mladen Jergović je napisao/la:
BMW je napisao/la:Mladene možete li reći kakav je ugovor Hamiltona s Mercedesom jer ne sumnjam da je valjda svima skrtcima u Renaultu sada jasno da ne mogu ništa napraviti bez jednog od top 4 vozača.
Kada smo kod toga... koliko Montoya dobiva love u SAD? Pretpostavljam relativno malo jer je u McL tukao 12M $ ako se ne varam. Dakle mislite li da će ga Renault ili RBR probati regrutirati jer je on jedan od top 5 po meni.
Milsim da Hamilton (još) nema neki osobit ugovor s Mercedesom. Koliko ja znam, on ima ugovor samo s McLarenom.
...
Ispročavam se štpo sam se krivo izrazio-ja McLaren držim kao Mercedes jer ovi imaju 40% McL.
Dakle ako sam dobro razumio Renault neće tako skoro "nabaviti" nekog extra klasa vozača.
Zaključano