RE: Alonso - Hamilton i čekanje u boxu

Mladen Jergović odgovara na vaša pitanja...
Zaključano
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

RE: Alonso - Hamilton i čekanje u boxu

Post Postao/la p@rtibrejker »

Mladen Jergović je napisao/la:
p@rtibrejker je napisao/la:
Mladen Jergović je napisao/la:Mislim da je Alonsov potez bio vrlo, vrlo problematičan. Mislim da to ukazuje na veeeelike unutrašnje sukobe u McLarenu, i tu će još svašta biti do kraja sezone (a i poslije toga - vidi moju prošlotjednu kolumnu).
Ali, fascinatno mi je kako je Alonso uspio naštimati da on stigne u svoj posljednji mjereni krug za dvije ili tri sekunde, a da prije toga izbaci Hamiltona. Nevjerojatan osjećaj za timing, dok je još stajao u boksu. Ali, moram reći, ovo je bio potez po problematičnosti ravno iz najboljih udžbenika Senne i M Schumachera.
Inače, i mene zanima može li FIA gledati na ovakvu blokadu unutar boksova, čak unutar boksa jedne ekipe, kao na kažnjivu stvar. Možda čak i ne, ali da je jedan vozač oštetio drugog, to je činjenica.
Inače bih prenio priču na prikladno mjesto, ali imam i jedno pitanje vezano uz ovo. Meni se učinilo slijedeće: Hamilton je, u tom zadnjem pokušaju, izašao na stazu prije Kimija, a Kimi je svoj zadnji krug završio kojih 9 sekundi prije kraja zvaničnog vremena - usput je u 2 sektoru mislim prestignuo Hamiltona; dakle po tome je Lewis mogao ući u još jedan brzi krug? Mislim 9s je prilično puno, i ja sam zaista očekivao Lewisa kako će nakon par sekundi projuriti za Kimijem kroz cilj u posljednji krug.

EDIT: i zar Alonso nije prije Kimija ušao u zadnji krug?
Alonso je bio prije Kimija, ali mislim da Kimi nije bio unutar 9 sekundi nego manje. Možda se varam.
Ali, Hamilton je morao pustiti Kimija jer bi ga optužili (s pravom) za obstrukciju, budući da je on bio u out krugu, a Kimi u brzom krugu.
Možda sam ja nešto krivo primjetio na tom satu, ali da me ubiješ Kimi je završio svoj najbrži krug 9s prije isteka vremena. Ovo sam prenio ovamo da ne smetam više u temi za pitanja jer je Mladen iznio svoje mišljenje. Ali kritika na ovo što je rekao:

To što je Hamilton morao pustiti Kimija na stazi ga je koštalo 9s da ne može stignuti u novi najbrži krug?

Bile su čudne kvale, ali ja sam zaista očekivao Lewisa da uđe u novi brzi krug i šokiralo me kad sam ga vidio kako rula stazom i naravno omislio da se nešto dogodilo sa bolidom.

Komentari?
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Post Postao/la McLewis »

i ja sam prvo pomislio da ce stic ali... takodjer sam mislio da je mcm otkazo ali sam onda skuzio da nije stigo
McLaren u <3
Avatar
Emerson Fittipaldi
Početnik
Početnik
Postovi: 314
Pridružen/a: 13 svi 2007, 22:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Dubrovnik

Post Postao/la Emerson Fittipaldi »

I ja sam mislio da će i on ući u novi krug bio je odmah ispred Raikkonena, ali u jedno nisam siguran jeli ono bio Alonso u out krugu ispred Raikkonena ili Hamilton :?
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

Emerson Fittipaldi je napisao/la:I ja sam mislio da će i on ući u novi krug bio je odmah ispred Raikkonena, ali u jedno nisam siguran jeli ono bio Alonso u out krugu ispred Raikkonena ili Hamilton :?
Hamilton, lijepo se vidjela žuta kaciga i ssoft gume. Još ga je Kimi prošao a Lewis je malo zaplesao bolidom zagrijavajući gume. Ili sam ja zaista vidio sve krivo? Moglo bi biti da se ssoft gume moraju malo opreznije voziti pri zagrijavanju ali ako ga je Kimi prešao u drugom sektoru, i Lewis je odmah bio iza njega, zar bi to zagrijavanje na oprezniji način uzelo čak 9s vremena na tom "out" krugu?
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
kiby
Postovi: 123
Pridružen/a: 16 svi 2007, 01:29
Navijam za: Nikoga
Lokacija: rijeka

Post Postao/la kiby »

p@rtibrejker je napisao/la:
Emerson Fittipaldi je napisao/la:I ja sam mislio da će i on ući u novi krug bio je odmah ispred Raikkonena, ali u jedno nisam siguran jeli ono bio Alonso u out krugu ispred Raikkonena ili Hamilton :?
Hamilton, lijepo se vidjela žuta kaciga i ssoft gume. Još ga je Kimi prošao a Lewis je malo zaplesao bolidom zagrijavajući gume. Ili sam ja zaista vidio sve krivo? Moglo bi biti da se ssoft gume moraju malo opreznije voziti pri zagrijavanju ali ako ga je Kimi prešao u drugom sektoru, i Lewis je odmah bio iza njega, zar bi to zagrijavanje na oprezniji način uzelo čak 9s vremena na tom "out" krugu?
Ne Ne, pazi pogrijesio si. Ono je bio alonso koji je izasao taman ispred kimija. i propustio ga je odmah nakon prvog zavoja. i ono je bio zagrijavao gume isto alonso a ne lewis. Levis je bio duboko kasnio i nije bilo teoretske sanse da stigne u leteci krug
McM fun
Avatar
Emerson Fittipaldi
Početnik
Početnik
Postovi: 314
Pridružen/a: 13 svi 2007, 22:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Dubrovnik

Post Postao/la Emerson Fittipaldi »

p@rtibrejker je napisao/la:
Emerson Fittipaldi je napisao/la:I ja sam mislio da će i on ući u novi krug bio je odmah ispred Raikkonena, ali u jedno nisam siguran jeli ono bio Alonso u out krugu ispred Raikkonena ili Hamilton :?
Hamilton, lijepo se vidjela žuta kaciga i ssoft gume. Još ga je Kimi prošao a Lewis je malo zaplesao bolidom zagrijavajući gume. Ili sam ja zaista vidio sve krivo? Moglo bi biti da se ssoft gume moraju malo opreznije voziti pri zagrijavanju ali ako ga je Kimi prešao u drugom sektoru, i Lewis je odmah bio iza njega, zar bi to zagrijavanje na oprezniji način uzelo čak 9s vremena na tom "out" krugu?
Ne ne ja sam zezno u pravu si 9 sekundi je jaaaaaaaako punom, Yamamoto vozi brži krug na tvrdim gumama od ovoga! nije mogo toliko izgubit jer treba opreznije s gumama


EDIT: ili ipak?
kiby je napisao/la:
p@rtibrejker je napisao/la:
Emerson Fittipaldi je napisao/la:I ja sam mislio da će i on ući u novi krug bio je odmah ispred Raikkonena, ali u jedno nisam siguran jeli ono bio Alonso u out krugu ispred Raikkonena ili Hamilton :?
Hamilton, lijepo se vidjela žuta kaciga i ssoft gume. Još ga je Kimi prošao a Lewis je malo zaplesao bolidom zagrijavajući gume. Ili sam ja zaista vidio sve krivo? Moglo bi biti da se ssoft gume moraju malo opreznije voziti pri zagrijavanju ali ako ga je Kimi prešao u drugom sektoru, i Lewis je odmah bio iza njega, zar bi to zagrijavanje na oprezniji način uzelo čak 9s vremena na tom "out" krugu?
Ne Ne, pazi pogrijesio si. Ono je bio alonso koji je izasao taman ispred kimija. i propustio ga je odmah nakon prvog zavoja. i ono je bio zagrijavao gume isto alonso a ne lewis. Levis je bio duboko kasnio i nije bilo teoretske sanse da stigne u leteci krug
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

kiby je napisao/la:Ne Ne, pazi pogrijesio si. Ono je bio alonso koji je izasao taman ispred kimija. i propustio ga je odmah nakon prvog zavoja. i ono je bio zagrijavao gume isto alonso a ne lewis. Levis je bio duboko kasnio i nije bilo teoretske sanse da stigne u leteci krug
Da? Hm, ja bih dao sad lijevu ruku za neku snimku tog zadnjeg dijela kvalifikacija :) A nakon ovog što si napisao skoro bih dao ruku da je to bio Hamilton. ;)
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
Senna
Veteran
Veteran
Postovi: 3398
Pridružen/a: 05 svi 2005, 16:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Minardi _ Alonso
Lokacija: Skradnik
Kontakt:

Post Postao/la Senna »

Alonso je ovo danas po mojem mišljenju napravio namjerno ;) što nije nikakvo čudo jer kraj sezone dolazi svatko se snalazi na svoj način. Po meni će se (ako već nije) McLaren podijeliti na dvije momčadi, onu alonsovu i onu Hamiltonovu. ;) To zapravo opće neć biti timski rad između, već će jedni druge podjebavati, i to je utrkivanje i to je borba za naslov.
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

Senna je napisao/la:Alonso je ovo danas po mojem mišljenju napravio namjerno ;) što nije nikakvo čudo jer kraj sezone dolazi svatko se snalazi na svoj način. Po meni će se (ako već nije) McLaren podijeliti na dvije momčadi, onu alonsovu i onu Hamiltonovu. ;) To zapravo opće neć biti timski rad između, već će jedni druge podjebavati, i to je utrkivanje i to je borba za naslov.
Ajmo reći napravio je namjerno i onda to tvoje stoji i logično je. Jako realna opcija.

Ali isto tako ajmo reći da je lolipop dignut i Alonso se zadržao duže 5 sekundi, a mnogi tu kažu da je 2-3 sekunde prije isteka ušao u zadnji krug. Dakle te 2-3 + Lewisovih 5-6 za promjenu guma manje tih 5 i još Lewis mora propustiti Kimija... Sve mi je to knap. Ali je moguće...

Ali ima više isječaka u sjećanju koji mi idu u moju korist. Posebno zato jer Kimi prolazi ciljem, a nakon 30ak sekundi kamera prelazi na Alonsa koji je već na kraju drugog sektora sa skinutih oko desetinku u odnosu na Hamiltona. (drugi sektor je na oko 50 sekundi)

Više zaista ne znam što je bilo i da li sam vidio sve ok, obično sve pratim dobro :-k
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
F1_viewer
Postovi: 135
Pridružen/a: 03 svi 2007, 08:46

Post Postao/la F1_viewer »

Ovo je svakako bio nimalo 'fair' potez Fernanda prema Lewisu.

Kao prvo ostao je nešto duže u boksu nego što je trebao!
Možda je to bio odgovor na taktiku mclarena, kad su ga prilikom prvog brzog kruga držali u boksu nešto više od minute, skoro minut i pol! Što je jako neubičajeno! Vjerojatno je čak tu izgubio jedan krug, što se sutra na utrci može pokazati ključnim!

Sad ne znam kakvo je stanje sa 'super-soft' gumama, koliko ih se smije stvarno nagaziti u krugu za zagrijavanje, ali činjenicaa je da je Lewis izišao ravno ispred Kimmija, koji ga prolazi u 1 zavoju u svom brzom krugu. Također Kimmi svoj brzi krug završava oko 10 sekundi prije kraja, i moram priznat očekivao sam Lewisa odmah iza njega kako ulazi u svoj brzi krug, no od Lewisa ni traga!

Fernanda jest kriv što nije odmah izišao, samim tim izravno utjecao što Lewis nije odvozio svoj brzi krug! Ali isto tako malo mi se čini ogromnim da Lewis svoj krug zagrijavanja vozi oko 10 sekundi sporije od Kimmija, po meni greška iz boksova Mclarena, što mu nisu javili da na vrijem 'nagazi'!

Mišljenja sam da je ovo koliko i krivica Fernanda, isto tako i krivica bossova Mclarena, jer pobogu riječ je o 10 sekundi, to je previše za F1 u jednom krugu!

Surta u utrci će doći do izražaja (po mome mišljenju), taj jedan krug što je Alonso izgubio u boksu, čekajući da ga puste iz boksa Mclarena!

Po mome mišljenju ljudi koji određuju taktiku Mclarena su najviše zakazali!
I u slučaju Fernandovog čekanja u boksovima (izgubio krug), i u slučaju Lewisovog ne ulask u brzi krug (10 sekundi je previše)!
SAMO JE JEDNO U MOM ŽIVOTU VRIJEDNO
DA PUSTIM SUZU S OKA, JER TEBE VOLIM JA
ŽIVOT MI DALA, BAŠ KAO DA JE ZNALA
DA NIKAD NEĆE NESTAT SA MOJIH USANA - HRVATSKA
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

F1_viewer je napisao/la:Ovo je svakako bio nimalo 'fair' potez Fernanda prema Lewisu.

Kao prvo ostao je nešto duže u boksu nego što je trebao!
Možda je to bio odgovor na taktiku mclarena, kad su ga prilikom prvog brzog kruga držali u boksu nešto više od minute, skoro minut i pol! Što je jako neubičajeno! Vjerojatno je čak tu izgubio jedan krug, što se sutra na utrci može pokazati ključnim!

Sad ne znam kakvo je stanje sa 'super-soft' gumama, koliko ih se smije stvarno nagaziti u krugu za zagrijavanje, ali činjenicaa je da je Lewis izišao ravno ispred Kimmija, koji ga prolazi u 1 zavoju u svom brzom krugu. Također Kimmi svoj brzi krug završava oko 10 sekundi prije kraja, i moram priznat očekivao sam Lewisa odmah iza njega kako ulazi u svoj brzi krug, no od Lewisa ni traga!

Fernanda jest kriv što nije odmah izišao, samim tim izravno utjecao što Lewis nije odvozio svoj brzi krug! Ali isto tako malo mi se čini ogromnim da Lewis svoj krug zagrijavanja vozi oko 10 sekundi sporije od Kimmija, po meni greška iz boksova Mclarena, što mu nisu javili da na vrijem 'nagazi'!

Mišljenja sam da je ovo koliko i krivica Fernanda, isto tako i krivica bossova Mclarena, jer pobogu riječ je o 10 sekundi, to je previše za F1 u jednom krugu!

Surta u utrci će doći do izražaja (po mome mišljenju), taj jedan krug što je Alonso izgubio u boksu, čekajući da ga puste iz boksa Mclarena!

Po mome mišljenju ljudi koji određuju taktiku Mclarena su najviše zakazali!
I u slučaju Fernandovog čekanja u boksovima (izgubio krug), i u slučaju Lewisovog ne ulask u brzi krug (10 sekundi je previše)!
Evo još jedan koji potvrđuje što ja mislim ;) Dakle nisam lud :lol:

zaista je bila čudna taktika McLarena kao i cijele kvale uostalom. I dogodio se niz više ili manje namjernih događaja koji su nažalost Lewisu uzeli mogućnost da uleti u još jedan brzi krug :(
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
a.novak
Početnik
Početnik
Postovi: 155
Pridružen/a: 06 ožu 2007, 14:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: K.Raikkonen Scuderia Ferr
Lokacija: Rijeka

Post Postao/la a.novak »

Uff ovo štopanje lewisa od strane fernanda ja sigurno bilo namjerno jer ste primjetili kako na kraju q3 tata ron baca slušalice i odmah ide do fernandova trkača inžinjera ovo je bilo totalno nekorektno od fernanda i mislim da će mu dennis teško ovo tolerirat,po meni je lewis trebo osvojit pole a šta će ga hvatat ako prije toga dobro nezagrije gume a to je pokušo dok je bio iza kima onda su mu javili garant da neće stić pa je mudro štedio gorivo vukući se po stazi tu bi on mogo imat malu prednost pred ovim prljavim debilom koji pokušava bit šumi u muljanjima na stazi e neide fernando zato bi voli da ga sutra netko spuca u prvom krugu heidfeld ili bilo tko drugi osim kimia i lewisa :D
a.novak volim jelenu.p
ogi
Postovi: 77
Pridružen/a: 24 tra 2007, 16:47
Navijam za: Michael Schumachera
Lokacija: Pula

Post Postao/la ogi »

p@rtibrejker je napisao/la:
kiby je napisao/la:Ne Ne, pazi pogrijesio si. Ono je bio alonso koji je izasao taman ispred kimija. i propustio ga je odmah nakon prvog zavoja. i ono je bio zagrijavao gume isto alonso a ne lewis. Levis je bio duboko kasnio i nije bilo teoretske sanse da stigne u leteci krug
Da? Hm, ja bih dao sad lijevu ruku za neku snimku tog zadnjeg dijela kvalifikacija :) A nakon ovog što si napisao skoro bih dao ruku da je to bio Hamilton. ;)
Nemoj, šteta ruke. Ja sam sada pregledao snimku. Ispred Kimija je bio Alonso(teško se vidjelo i na snimci ali sam skužio po gumama - imao je tvrde). A nakon što je su mu dali znak da može krenuti Alonso je još 9 sekundi ostao duže na svoju ruku + ono što su ga prije iz ekipe zadržavali.
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

ogi je napisao/la:
p@rtibrejker je napisao/la:
kiby je napisao/la:Ne Ne, pazi pogrijesio si. Ono je bio alonso koji je izasao taman ispred kimija. i propustio ga je odmah nakon prvog zavoja. i ono je bio zagrijavao gume isto alonso a ne lewis. Levis je bio duboko kasnio i nije bilo teoretske sanse da stigne u leteci krug
Da? Hm, ja bih dao sad lijevu ruku za neku snimku tog zadnjeg dijela kvalifikacija :) A nakon ovog što si napisao skoro bih dao ruku da je to bio Hamilton. ;)
Nemoj, šteta ruke. Ja sam sada pregledao snimku. Ispred Kimija je bio Alonso(teško se vidjelo i na snimci ali sam skužio po gumama - imao je tvrde). A nakon što je su mu dali znak da može krenuti Alonso je još 9 sekundi ostao duže na svoju ruku + ono što su ga prije iz ekipe zadržavali.
Šalji snimku! :)
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
maximo55
Postovi: 30
Pridružen/a: 04 kol 2007, 17:22
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Virovitica

Post Postao/la maximo55 »

pa logčno je da je alonso bio ispred kimmija, kad je Hamilton došao u boks iza alonsa. :evil:
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

maximo55 je napisao/la:pa logčno je da je alonso bio ispred kimmija, kad je Hamilton došao u boks iza alonsa. :evil:
Ovo sad ne kužim. Objasni malo molim.
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
maximo55
Postovi: 30
Pridružen/a: 04 kol 2007, 17:22
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Virovitica

Post Postao/la maximo55 »

Ovo sad ne kužim. Objasni malo molim.
Ne kužim kako je mogao hamilton izađi iz boksa točno prije kimija, ako je hamilton morao čekati alonsa u boksu, a kroz cilj prvo je prošao kimi, pa fernando koji je odvezao još jedan krug, a hamilton nije stigao

Ali sad to izlgeda sve komplicirano, a hebiga ;)
alain prost
Postovi: 13
Pridružen/a: 27 lip 2007, 20:49

Post Postao/la alain prost »

Pa nije ovo prva muljaža kojoj smo svjedoci unutar Mc Larenove momčadi!
Vrlo dobro se sječam kad su svojedobno u momčadi držali dva vrhunska vozača, te su onda jednog namjerno štopali dok su ih za javnost predstavljali kao jednake. Mislim da su na početku sezone ozbiljno računali na Alonsa, no kad se ispostavilo da se Hamilton odlično snalazi u ulozi novaka u F1, bojim se da im je Alonso postal teret kojeg se treba riješiti. E sad se i on bori na svoj način. Ovo na današnjim kvalifikacijama je teško komentirati jer ima niz nelogičnosti i nepoznanica. Možda nam sutrašnja utrka odgovori na neka pitanja. Činjenica je jedino da je fakat Dennis hitil slušalice z glave zbog nečega.
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

maximo55 je napisao/la:Ne kužim kako je mogao hamilton izađi iz boksa točno prije kimija, ako je hamilton morao čekati alonsa u boksu, a kroz cilj prvo je prošao kimi, pa fernando koji je odvezao još jedan krug, a hamilton nije stigao

Ali sad to izlgeda sve komplicirano, a hebiga ;)
Komplicirano, neg šta :)

Ja isto ne kužim mnogo toga, posebno ono zašto mislim da su tim ciljem prošli u zadnji krug Fernando, pa završio Kimi, pa Lewis nije stignuo. Tko je ono rekao da ima snimku? Šalji! :lol:
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
Buba
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 379
Pridružen/a: 04 svi 2007, 14:56
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mclaren i Mercedes

Post Postao/la Buba »

Evo sad je repriza na DSF-u,pa cemo vidjeti tko je bio ispred Kimija
"Jebes pijanstvo ako te sutra nije sramota"
Avatar
maximo55
Postovi: 30
Pridružen/a: 04 kol 2007, 17:22
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Virovitica

Post Postao/la maximo55 »

Evo na indexu piše da je Hamilton bio ispred kimia pa ga je morao propustiti pa je izgubio "dragocjeno" vrijeme, Fia pokrenula slučaj protiv alonsa
bish
Postovi: 18
Pridružen/a: 22 srp 2007, 16:42
Ja sam: Vozač
Navijam za: formulu
Lokacija: Čakovec
Kontakt:

Post Postao/la bish »

Ono sto mene zanima je to, kimi je zavrsio svoj leteci krug 9s prije isteka vremena. Jel moguce da on odvozi taj krug koji je zapoceo u tih 9s kao "leteci" te da popravi vrijeme?
I ako to je moguce, zasto to nije pokusao napravit?
Avatar
maximo55
Postovi: 30
Pridružen/a: 04 kol 2007, 17:22
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Virovitica

Post Postao/la maximo55 »

Imaš pravo, ali primjetio sam da je slična situacija bila u zadnjih par utrka, završava kao treči, a mogao je još jedan krug, ne kužim tu odluku

Možda čuva gume? :?
Avatar
maximo55
Postovi: 30
Pridružen/a: 04 kol 2007, 17:22
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Virovitica

Post Postao/la maximo55 »

A možda je i shvatio da ne može konkurirati MCM-u pa nije ni htio, ali sve u svemu šteta

poz
kiby
Postovi: 123
Pridružen/a: 16 svi 2007, 01:29
Navijam za: Nikoga
Lokacija: rijeka

Post Postao/la kiby »

Opet cu ponoviti.
Ovo na indexu krivo pise. Alonso izlazi iz boxa i dolazi na stazu tik prije kimija, propusta ga odmah u prvom zavoju jer je kimi u letecem krugu. U međuvremenu hamilton izlazi iz boksa u nadi da ce stici napraviti flying lap. Onaj kadar kada kimi prolazi kroz cetvrti zavoj, u pozadini se vidi alonso kako zagrijava gume, a hamilton u tom trenutku prolazi tek kroz prvi zavoj. Njegov zaostatak za kimijem je bio puno veci od 9 sec. Jos sam bas gledao sat i hamiltona dok je bio u boksu i cini mi se da ga alonso i nije zadrzao onoliko , tesko da bi opet stigao na vrijeme.
I na kraju kad je isteklo vrijeme su pokazali hamiltona koji je bio tek na sredini staze u tom trenu i polagano prema boksu jer su mi javili da nece stici.
valjda sad kuzite
McM fun
Zaključano