Fotici i oprema

Forum za Foto utrku, kutak vaših remek-djela...

Moderatori/ce: Zweki,47

Odgovori
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la red_devil »

Ako već daje 8k sa entry level tijelom, onda ima i boljih rjesenja od 18-105 VR. Radi se o dosta dobrom objektivu, ali po mom misljenju Tamron 17-50 (non VC verzija) bi bio bolje rjesenje. To je bolesno ostro staklo i uz to ima konstantan otvor blende na 2.8.
Sa ovih 105mm se i nebi previse usrecio. Ako mu treba zooma, onda Nikkor 70-300 mm.
.
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

Neću komentirati Tamron jer to nije moj odabir i definitivno bi ga izbjegnuo zajedno sa Sigmom i Tokinom jer žali novaca kad jednog dana pogleda usporedbu objektiva sa Nikonovim ili Canonovim u istoj klasi. I meni je bila divna i krasna Sigma 70-200 dok nisam vidio razliku između nje i Nikona, oštrina miljama daleko, o kromatskoj aberaciji da ne pričam, dok brzina fokusa ko u puža, a o kvaliteti izrade i materijalu bolje ne razglabati. Ako misliš da je to bolesno oštro staklo onda pogledaj Nikon 24-70 (oštriji i od Canona 24-70) ili još bolje 50mm 1.8D koji je još oštriji na f2.8 kojeg bi btw izdvojio za prvi objektiv ako se već nema love. E sad ako ćemo dalje kenjati onda možemo slobodno spomenuti 18-200 kad 105 nije neka sreća. Možeš reći što hoćeš ali imao sam dovoljno dugo 18-105 da mogu reći da je jako dobar allround objektiv i jednom početniku više od toga i ne treba, pogotovo ako je to čisto onako da se ima ili nešto kao prolazni hir.
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la red_devil »

Mislim da nisam napisao nista lose sa ovim "bolesno ostro", jer staklo jest ostro. Probao sam ga. Nikon 24-70 i nije staklo za usporedu sa gore navedenim Tamronom jer kosta oko 8000 kn vise , stoga i nebi bilo dobro da je Tamron ostriji i bolje izrade od njega :)
50 mm 1.8D sam imao i nema se sto lose reci o njemu.
Na sto ciljas sa prolaznim hirom?
Ja sam ga imao (18-105) i najveca zamjerka mi je ovo sto sam gore napisao. Super je za slikanje predmeta/ljudi etc. iz blizine, ali na 105 mm za udaljenije objekte ja nisam bio zadvoljan sa ostrinom.
I na kraju da se ponovim jos jednom, 105 mm nije sreca nekome tko trazi dosta zooma za primjerice fotografiranje zivotinja, motora/automobila na stazi i ostatak sporta.
Ali da je los objektiv, to nisam rekao. Da mi nije trebao ekstremno sirokokutni objektiv ostavio bi ga zajedno sa 50-icom, ali sto je tu je. Naci cu neko rjesenje.
Iako i dalje drzim da je bolje kupiti Tamrona umjesto 18-105, ako covjek vec izdvaja 8000 kuna.
Nije mi cilj nikakvo prepiranje, samo iznosim svoje misljenje :)
.
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

Naravno da nije nikakvo prepiranje, već samo iznošenje stavova pojedinaca, u ovom slučaju tebe i mene. :biggrin:

Kad kažem prolazni hir mislim na to da je fotografija tome nekome (tko već hoće kupiti aparat) zapravo samo trenutna želja, nešto prolazno, možda ga je puklo u datom trenutku ponukan nečime, a već sutra obeshrabren informacijama, neznanjem, stvarima i činjenicama da fotografija nije samo "škljoc" aparata, te se zaletio misleći "ah, to je lako", diže ruke od problematike koja mu zapravo samo pričinjava glabovolju te ne gaji dovoljno interesa i ljubavi da premosti date probleme i prepreke koje su se našle na putu i već sutra okreće novu stranicu (web naravno) i na facebooku, od milja zvanom "fejsić" jer se već toliko sljubio s tom društvenom mrežom da jednostavno ne može funkcionirati niti razmišljati a da prije nego je uopće mućnuo glavom na spomenutom servisu nije razvio interes, stvorio problematiku i zaplet, te naravno fiktivni rasplet koji će se zapravo u punom smislu odvijati u onom trenu kada smogne snage da uopće kroči s idejom u stvarni svijet, pa tako potišten u idućih 30 minuta žučnog listanja i pretraživanja čime se to zapravo bave njegovi prijatelji i "prijatelji", što to njih uveseljava i čini ih cool, a onda svi znamo, jasno je, vrijeme je za novi kredit. Lizing i pušing nisu isključeni.

Sam bio jasan? :biggrin:
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la 47 »

jbt, skoro da sam se prepozno u tom gore monologu... :biggrin:
slika
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

Tko kaže da se moja (zvanična) definicija ne temelji na personama ili personi (aaa a?) iz stvarnog svijeta? :biggrin:
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Kenny »

Jel neko zna kaki je ovo daljinski, bar sam to našo pod daljinskim :biggrin:http://www.ebay.com/itm/AEO-Lightning-S ... 0593162103" onclick="window.open(this.href);return false;
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Schumy.d »

Znači stanje je ovakvo:
Imam fotić (običan digitalac) Sony DSC-W50 (na slici):
slika

Pokvario mu se objektiv, neće da se otvori/zatvori. Nosio sam ga na popravak i majstor je rekao cijenu od 350 kn.
Meni je to malo puno s obzirom da danas možeš kupiti novog za 400kn.

Zanima me da li vi znate nekoga tko to popravlja (ZG, KA i okolica) i da li može biti popravak jeftiniji?
Odgovori