noviteti

Forum za rasprave o limenim ljubimcima na dva, četiri i više kotača...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la Vuksa_KC »

. : FQ-400 LANCER EVOLUTION : .

Najsnažnija i najekstremnija verzija Evolutiona (tvornički gledano:)

Cijena od 50 000 funti pa nadalje.
- 403bhp @ 6,500rpm
- 0-100 za 3.8 sekundi
Najveća brzina limitirana na 250 km/h.

slika

slika
Avatar
130R
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1534
Pridružen/a: 04 vel 2009, 19:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: sve i nikog
Lokacija: Istra

Re: noviteti

Post Postao/la 130R »

Ovaj FQ-400 će se nažalost prodavati samo s volanom na desnoj strani, kao i sve najbolje izvedbe Lancera, Impreze i Type R Hondi do sada. :(
slika
"U moje vrijeme gume su bile tanke, a vozači debeli." J.M.Fangio
Avatar
nikolaa
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1131
Pridružen/a: 18 lis 2007, 18:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: FERRARI

Re: noviteti

Post Postao/la nikolaa »

130R je napisao/la:Ovaj FQ-400 će se nažalost prodavati samo s volanom na desnoj strani, kao i sve najbolje izvedbe Lancera, Impreze i Type R Hondi do sada. :(
Sta je razlog tome?Za koje je trizste namijenjen ovaj model?Samo za Japan???
FORZA FERRARI!!!
Avatar
jaki
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 488
Pridružen/a: 21 sij 2009, 18:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Zagreb

Re: noviteti

Post Postao/la jaki »

nikolaa je napisao/la:
130R je napisao/la:Ovaj FQ-400 će se nažalost prodavati samo s volanom na desnoj strani, kao i sve najbolje izvedbe Lancera, Impreze i Type R Hondi do sada. :(
Sta je razlog tome?Za koje je trizste namijenjen ovaj model?Samo za Japan???
Da i Veliku Britaniju
Avatar
Robert Kubica
Postovi: 125
Pridružen/a: 21 srp 2009, 20:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: Roberta Kubicu
Lokacija: Split, Hrvatska
Kontakt:

Re: noviteti

Post Postao/la Robert Kubica »

OBOŽAVAM aston martin i jednog da ću voziti one-77 :D
slika
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la Armanini »

ovaj murchielago je posljednji koji ce biti napravljen.. ujedno i najbrzi..

bilo ga je zanimljivo vidjet u top gearu protiv slr mclarena..

rFactor F1 HR server Info
slika
Lorenzo cro
Mlada nada
Mlada nada
Postovi: 326
Pridružen/a: 07 vel 2009, 11:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Novska

Re: noviteti

Post Postao/la Lorenzo cro »

Jučer predstavljen Ferrari 458 Italia!

http://www.ferrari.com/English/Pages/Home.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;slika
slika
mrtvac
Postovi: 9
Pridružen/a: 26 srp 2009, 19:12
Navijam za: n-a

Re: noviteti

Post Postao/la mrtvac »

Malo čudan, ne loš nema govora, ali čudan.

mislim ova tri topa, WTF?
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la Armanini »

yep, malo cudno, ali sam siguran da to uzivo izgleda kako treba :)
rFactor F1 HR server Info
slika
keexx
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1099
Pridružen/a: 07 tra 2008, 22:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren-Mercedes
Lokacija: somewhere else

Re: noviteti

Post Postao/la keexx »

Evo malo o ovom Ferrariu 458 Italia... Tehničke stvari i tako to.... ;)

slika slika
Avatar
130R
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1534
Pridružen/a: 04 vel 2009, 19:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: sve i nikog
Lokacija: Istra

Re: noviteti

Post Postao/la 130R »

mrtvac je napisao/la:Malo čudan, ne loš nema govora, ali čudan.

mislim ova tri topa, WTF?
Tako je imao i F40, pa su vjerojatno to napravili zbog toga.
slika
"U moje vrijeme gume su bile tanke, a vozači debeli." J.M.Fangio
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: noviteti

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Bavarci su službeno predstavili koncept Vision, rasni sportski hibrid snažan 356 KS, koji ubrzava do stotke za 4,8 sekundi i troši svega 3,76 l/100 km

slika

Nakon bezbroj špekulacija i nagađanja o konceptu kojeg BMW namjerava predstaviti na Frankfurt Motor Showu, sada su dostupni i službeni podaci – pokreće ga plug-in hibrid, odnosno kombinacija trocilindarskog dizelaša zapremnine 1.5 litara i dva elektromotora. Bavarci su pratili trend downsizinga, pa su trocilindraša opremili turbopunjačem te iz njega izvukli 163 KS. Motor je uparen sa šeststupanjskim mjenjačem s dvije spojke, a sličan je onome koji se ugrađuje u modele M3 i Z4. Elektromotori su snažni 33, odnosno 80 KS, a kada se udruže sve snage, i kada su elektromotori u svojevrsnom ''overboostu'', na raspolaganju je čak 356 KS. Hibridni sustav slične je koncepcije kao u Chevrolet Voltu, litij-polimerske baterije kapaciteta 8,6 kWh daju snagu elektromotorima, a napune se putem 220 V utičnice za razumnih 2,5 sati. Samo na električnu energiju, koncept Vision u stanju je prevaliti 50 km, što je na razini prosjeka, a spremnik dizelskog goriva osigurava autonomiju za sljedećih 640 km. Osim što su brinuli o potrošnji goriva i zaštiti prirode, Bavarci su željeli postići performanse kakvima se diče njihovi konvencionalni automobili iz M odjela. To su postigli i zahvaljujući aerodinamičkim svojstvima, s koeficijentom otpora zraka od svega 0,22. Središnje smješteni motor omogućio je konstruiranje vrlo niskog prednjeg dijela, a dodatne aerodinamičke trikove preuzeli su iz svojeg Motorsport odjela. Šasija je potpuno aluminijska, materijali za izradu vrlo lagani i sofisticirani, što je rezultiralo i niskom ukupnom masom vozila. Ovim konceptom, BMW je svoju EfficientDynamics tehnologiju podigao na još višu razinu te počinje postavljati nove standarde u naprednim hibridnim vozilima. Savršeni balans užitka vožnje i ekonomičnosti Bavarci su demonstrirali konceptom Vision, a famozna ActiveHybrid tehnologija službenu premijeru doživjet će na Frankfurt Motor Showu i u modelima ActiveHybrid X6 i ActiveHybrid 7, koji su spremni za serijsku proizvodnju. Nadamo se da će tim putem krenuti i atraktivni sportski hibrid.
slika
slika
youtube
slika
Lorenzo cro
Mlada nada
Mlada nada
Postovi: 326
Pridružen/a: 07 vel 2009, 11:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Novska

Re: noviteti

Post Postao/la Lorenzo cro »

Aj aj aj, to neće tako brzo u proizvodnju :D
Avatar
bugatti1001
Test vozač
Test vozač
Postovi: 569
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 08:58
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Safety Car
Lokacija: Zagreb

Re: noviteti

Post Postao/la bugatti1001 »

Edo Enzo XX Evolution: Jači i lakši

SAMO dva mjeseca nakon lansiranja prerade Ferrarijevog bolida cijenjeni njemački tuner ide korak dalje i predstavlja poboljšanu, Evolution izvedbu XX-a.

Ferrari Enzo sam po sebi spada u red najboljih sportaša na svijetu, tunirana XX izvedba ide korak dalje, no Edi Karabegoviću očiti ni to nije dovoljno. Njegovi apetiti idu još dalje, pa sada Enzov V12 motor nakon brojnih i opsežnih modifikacija koje uključuje povećanje radnog volumena razvija 618 kW/840 KS pri 5.800 o/min (i 780 Nm), a zavrti se sve do 9.600 o/min.

S druge strane, preinake je pretrpjela i mjenjačka kutija. Vrijeme "šaltanja" je skraćeno sa 110 na 60 milisekundi, što je tek 20 milisekundi više u odnosu na mjenjač u F1 bolidu. Pridodamo li svemu podatak kako je masa vozila smanjena za još 100 kg jasno je kako prerada Ede ima potencijala da ugrozi osjetno snažnijeg Veyrona.

Na 100 km/h je nakon 3,2 sekunde, 200 km/h postiže za 9, a 300 km/h za svega 19 sekundi. Maksimalna brzina je još uvijek nepoznata, zna se tek kako prelazi 390 km/h.

U ovakvom ozračju suvišno je govoriti o dizajnu i opremi automobila. Spomenut ćemo samo aerodinamičke zahvate na stražnjem kraju uključujući stražnje krilo i nova LED svjetla.

I na kraju recimo kako će svaki klijent koji odluči svoj Ferrari Enzo povjeriti tuneru dobiti priliku da na testnom poligonu jedan dan provede s profesionalnim instruktorom.

slika

slika

http://www.index.hr/xmag/clanak/edo-enz ... 51059.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
slika
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: noviteti

Post Postao/la Ferrari-BiH »

Ovaj lik je rodjen 30-ak kilometara od mjesta gdje sam ja. Ah...steta stoove stvari ne radi u svom rodnom mjestu, mozda bih mogao napraviti poneku spijunsku fotku :D
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
ivanpetka
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 15 pro 2008, 13:50
Ja sam: Vozač
Navijam za: Massu
Lokacija: Zagreb

Re: noviteti

Post Postao/la ivanpetka »

Ferrariji su prekrasni.. Od ovog novog enza do 458 Italia.. Uh :D
AA! Ljuti umak je ljut!!
Lorenzo cro
Mlada nada
Mlada nada
Postovi: 326
Pridružen/a: 07 vel 2009, 11:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Novska

Re: noviteti

Post Postao/la Lorenzo cro »

ivanpetka je napisao/la:Ferrariji su prekrasni.. Od ovog novog enza do 458 Italia.. Uh :D
Ma ovo ti je tunirani Enzo, pomalo nepotrebno kad već FXX ima 800KS, al dobro. :D
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Re: noviteti

Post Postao/la p@rtibrejker »

Ćale od Lewisa je napisao/la:Bavarci su službeno predstavili koncept Vision, rasni sportski hibrid snažan 356 KS, koji ubrzava do stotke za 4,8 sekundi i troši svega 3,76 l/100 km
Čini mi se da nije napomenuto, a trebalo bi, da je dizajner ovog koncepta Mario Majdandžić iz Čepina.
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
ivanpetka
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 15 pro 2008, 13:50
Ja sam: Vozač
Navijam za: Massu
Lokacija: Zagreb

Re: noviteti

Post Postao/la ivanpetka »

Lorenzo cro je napisao/la:
ivanpetka je napisao/la:Ferrariji su prekrasni.. Od ovog novog enza do 458 Italia.. Uh :D
Ma ovo ti je tunirani Enzo, pomalo nepotrebno kad već FXX ima 800KS, al dobro. :D
Kaj god :D Kolko ima Italia KS?
AA! Ljuti umak je ljut!!
Lorenzo cro
Mlada nada
Mlada nada
Postovi: 326
Pridružen/a: 07 vel 2009, 11:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Novska

Re: noviteti

Post Postao/la Lorenzo cro »

ivanpetka je napisao/la:
Lorenzo cro je napisao/la:
ivanpetka je napisao/la:Ferrariji su prekrasni.. Od ovog novog enza do 458 Italia.. Uh :D
Ma ovo ti je tunirani Enzo, pomalo nepotrebno kad već FXX ima 800KS, al dobro. :D
Kaj god :D Kolko ima Italia KS?
Zaboravio, valja oko 700 xD, stvarno sam zaboravio :D
Avatar
ivanpetka
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 15 pro 2008, 13:50
Ja sam: Vozač
Navijam za: Massu
Lokacija: Zagreb

Re: noviteti

Post Postao/la ivanpetka »

Ideš.. To praši skoro ko formula onda...
AA! Ljuti umak je ljut!!
Lorenzo cro
Mlada nada
Mlada nada
Postovi: 326
Pridružen/a: 07 vel 2009, 11:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Novska

Re: noviteti

Post Postao/la Lorenzo cro »

Uskoro nam dolazi nova poslastica iz Porschea: 911 Sport Classic, koji je namijenjen kolekcionarima i najzagriženijima.
Ima dodatnih 23KS, a motor je, naravno, 3.8-litreni šeterocilindrični bokser snage 408KS. Dolazi isključivo sa šesterobrzinskim ručnim mjenjačem, PCCB kočnicama, PASM ovjesom nižim za 20mm, mehaničkim samoblokirajućim diferencijalom i posebnim 19-inčnim naplatcima po uzoru na stare Fuchsice.
Prozivest će se u samo 250 komada, to je kolekcionarski primjerak, a stoji 1.2 milijuna kuna. Uz njega čak dobijete i maketu 911 Sport Classic u omjeru 1:43! Zaista zanimljivo. Prodaja počinje u siječnju 2010. godine.

slika

slika
Avatar
bugatti1001
Test vozač
Test vozač
Postovi: 569
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 08:58
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Safety Car
Lokacija: Zagreb

Re: noviteti

Post Postao/la bugatti1001 »

Prva slika produkcijske Aptere 2e

petak, 2.10.2009 08:20
Index.hr

slika

U OŽUJKU prošle godine iz Aptere je stigla obavijest kako je okončan razvojni proces te da za početak serijske proizvodnje preostaje tek kupiti potrebnu opremu i okupiti radnu snagu.

Da je Aptera i dalje na dobrom putu pokazuje i ova prva slika produkcijskog modela koji bi se vrlo skoro trebao pojaviti u prodaji. Točnije, radit će se o kraju ove godine kada bi na tržište trebala stići električna izvedba, a u konačnici bi joj se još trebali pridružiti benzinski te plug-in hibridni model. Inače, prodaja kreće u Kaliforniji, a kasnije bi se trebala proširiti i na ostatak SAD-a. Hoće li se proširiti i na ostala tržišta za sada nije poznato.

Podsjetimo kako će 2e, ili kako se u najavnoj konceptnoj formi zvao Typ-1, težiti oko 680 kg. Električni bi model trebao ponuditi autonomiju od oko 160 km, a za punjenje će mu trebati do 8 sati (110V/15A). Iako je naglasak prvenstveno na ekonomičnosti, Aptera 2e bi svojim kupcima trebala ponuditi dovoljno prostora u putničkoj kabini (barem sprijeda) te prtljažniku da konkurira standardnim automobilima srednje veličine. Nadalje proizvođač obećava bogatu standardnu opremu.
Na kraju recimo i kako će se cijena ovog modela kretati između 17.000 i 30.000 eura ovisno o pogonu.

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=452535" onclick="window.open(this.href);return false;
slika
Avatar
bugatti1001
Test vozač
Test vozač
Postovi: 569
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 08:58
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Safety Car
Lokacija: Zagreb

Re: noviteti

Post Postao/la bugatti1001 »

Žešći i jeftiniji Twingo za ljubitelje sportske vožnje

01.10.2009 11:07
Autor: I. Ć.
T-Portal

slika

RenaultSport se u svijetu 'paprenih' kompakata već nametnuo nekolicinom modela, a sada je listi svojih jurilica odlučio pridodati još jedan model – Twingo 133 Cup
Prije nešto više od godinu dana RenaultSport je lansirao Twingo RS sa 133 KS iz 1.6-litrenog četverocilindraša. Taj 'kompaktni feferon' Francuzi su odlučili dodatno unaprijediti pa su mu za 10 posto učvrstili ionako kruti ovjes Cup te ga spustili za četiri milimetra i montirali na 17-colne aluminijske felge omotane gumama 195/40 Continental Sport Contact3.
S ciljem smanjenja mase iz automobila su uklonjeni nepotrebni detalji, poput klimatizacijskog uređaja, automatskih svjetala i podešavanja stražnjih sjedala. Sve to bi konačnog kupca trebalo stajati za 10-ak tisuća kuna manje u odnosu na Twingo RS.
Prve isporuke automobila najavljene su za studeni ove godine.
slika
Felipe Massa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1569
Pridružen/a: 19 pro 2008, 17:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: Felipe Massa-Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la Felipe Massa »

Lorenzo cro je napisao/la:Uskoro nam dolazi nova poslastica iz Porschea: 911 Sport Classic, koji je namijenjen kolekcionarima i najzagriženijima.
Ima dodatnih 23KS, a motor je, naravno, 3.8-litreni šeterocilindrični bokser snage 408KS. Dolazi isključivo sa šesterobrzinskim ručnim mjenjačem, PCCB kočnicama, PASM ovjesom nižim za 20mm, mehaničkim samoblokirajućim diferencijalom i posebnim 19-inčnim naplatcima po uzoru na stare Fuchsice.
Prozivest će se u samo 250 komada, to je kolekcionarski primjerak, a stoji 1.2 milijuna kuna. Uz njega čak dobijete i maketu 911 Sport Classic u omjeru 1:43! Zaista zanimljivo. Prodaja počinje u siječnju 2010. godine.

[ http://img525.imageshack.us/img525/5389 ... ssic1t.jpg ]

[ http://img96.imageshack.us/img96/7130/p ... assic2.jpg ]
Ovi iz Porshea stalno prave isto auto samo promene malo izgled feluga i to je to.Vec 100 godina uvjek isti Porshea
slika

Ayrtone nek ti je vječna slava i hvala.Bio si moj poslednji junak i idol.
Odgovori