noviteti

Forum za rasprave o limenim ljubimcima na dva, četiri i više kotača...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: noviteti

Post Postao/la speedy56 »

F1NAC je napisao/la:Ne kuzin speedy sto mislis? Pa svi supercarsi vec imaju ovako aktivan flap na difuzoru?
Daa, na ovo sam mislil http://www.rimac-automobili.com/ctwo/ga ... r-flap.jpg
Nezz, je da ne pratim tolko baš u detalje, ali nisam još videl takvo rješenje kod nekoga drugoga
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la F1NAC »

Ma to je danas standard. Auti imaju ogromne difuzorcine koji jedu stazu ali dizu znatno drag pa je pointless stalno imat ovako agresivan kut. Ovako fino izravnaju podnicu, smanje DF i drag

https://youtu.be/6ysG-LJHZps
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: noviteti

Post Postao/la speedy56 »

F1NAC je napisao/la:Ma to je danas standard. Auti imaju ogromne difuzorcine koji jedu stazu ali dizu znatno drag pa je pointless stalno imat ovako agresivan kut. Ovako fino izravnaju podnicu, smanje DF i drag

https://youtu.be/6ysG-LJHZps
Kužiiim, kužiim, sve jasno :) tenkss
slika
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: noviteti

Post Postao/la mrd »

Kad smo vec kod difuzora, mclaren je predstavio senna gtr, track-only verziju:

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: noviteti

Post Postao/la Cuky »

Ferrari će od slijedeće godine za sve modele imati opciju hibridnog pogona, dok od 2020. na dalje više neće biti čisto benzinskih automobila iz njihove tvornice nego će svi dolaziti standardno sa hibridnim pogonom. A kroz koju godinu, no ne prije 2022, bi mogli predstaviti i potpuno električni supercar
https://www.bloomberg.com/news/articles ... ectric-car
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la F1NAC »

SUV.... kill me
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: noviteti

Post Postao/la pospani gad »

Jeste li čitali ovo? Nisam upratio da će se ovo dogoditi..... :oops: Čuo sam da će se pokušati vratiti na trkaće staze, u nekom obliku, ali ovo mi je prošlo ispod radara:

https://automobili.net.hr/novosti/zanim ... vnog-imena

????

Brabham BT62 hypercar: povratak slavnog imena!

Ja sam oduševljen....... :driver: :driver:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: noviteti

Post Postao/la pospani gad »

Odličan osvrt za Brabham BT 62:

https://automobili.hr/novosti/novosti-2 ... 1-za-cestu

Ovaj auto mi se sve više sviđa, pogoto ova rečenica iz prethodnog teksta, citiram:

Tehnički gledano ovaj hyper automobil je nastao kao nastavak Brabhamovog posljednjeg F1 bolida BT60B iz 1992. godine.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: noviteti

Post Postao/la Cuky »

električni GT automobil: Tesla P100DL
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la F1NAC »

Oživljavanje legende. Možda će se ovi malo stariji na forumu sjećat Porscheovog "moby dick" auta iz '78 . Porsche je predstavio model 935 sa 700 HP i proizvest će samo 77 auta

slika

Moby Dick

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: noviteti

Post Postao/la Cuky »

nisam baš stariji, al ako se ne varam bio je dio jednog od modova koje smo vozili na rFactoru :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la F1NAC »

Nova "sedmica". Jesus ova prednja maska......


slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: noviteti

Post Postao/la Cuky »

ne znam koja je fora sa tim ogromnim maskama naprijed zadnjih par godina. Jedino gdje mi prednja maska kako-tako ok izgleda su nova Fiesta i Focus te KIA
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 17 sij 2019, 16:00 ne znam koja je fora sa tim ogromnim maskama naprijed zadnjih par godina. Jedino gdje mi prednja maska kako-tako ok izgleda su nova Fiesta i Focus te KIA
u ovom slučaju ipak se radi o V8 i V12 motorima, s većim otvorima imaju efikasnije hlađenje i muzu više snage. Koliko me sjećanje služi ove rešetke na BMWu su varijabilne tj otvaraju se samo onoliko koliko je potrebno pa i ne izazivaju toliko draga. Trebalo bi vidjeti što kažu iz BMWa kad objave službeno predstavljanje. Doduše nadam se da neće bit isto onaj efekt sa fake exhaustima koje već neko vrijeme vodeći brandovi koriste. Znam da mečkina prednja maska izgleda ogromno al ona ima ukomponiran radar na sredini pa zauzima prostor koji bi inače bio šuplji za hlađenje zraka

Mada u ovom slučaju mislim da ovaj gornji dio tih bubrega koji je u području haube samo plastika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: noviteti

Post Postao/la Cuky »

pa ta fora sa otvaranjem samo kad je potrebno je još gora situacija nego da su stalno otvorene. Neka naletiš na neku nespretnu budalu koja ti okrhne prednji branik i moraš platit tko zna koliko za novi jer je sva ta elektronika i pogon tih rešetki dio branika.

Doduše, vjerojatno onaj koji vozi taj auto nema problema sa 1000-2000€ koje bi morao platiti za branik. A vjerojatno i osiguranje ovog nespretnog to pokrije
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 17 sij 2019, 16:55 pa ta fora sa otvaranjem samo kad je potrebno je još gora situacija nego da su stalno otvorene. Neka naletiš na neku nespretnu budalu koja ti okrhne prednji branik i moraš platit tko zna koliko za novi jer je sva ta elektronika i pogon tih rešetki dio branika.

Doduše, vjerojatno onaj koji vozi taj auto nema problema sa 1000-2000€ koje bi morao platiti za branik. A vjerojatno i osiguranje ovog nespretnog to pokrije
e jbga. Isto tako je bilo kad su recimo uveli mlaznice za pranje svjetala. Rikne ti jedna, popravak ti je par tisuća kuna. A što tek reć na aute sa elektronskim kvakama (tipo Tesla) kad zariba onda moraš gore staklo izbit malo van da si možeš provalit u auto.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: noviteti

Post Postao/la Cuky »

Tesla je zbog toga i odustao zbog kvaka koje su imali na Model S jer su znale ne izlazit van i onda ne možeš otvorit vrata. Problemi su bili zbog korozije (kad voziš po kiši normalno je da malo vode uđe unutra, ali elektronika nije bila dobro zaštićena) te prečvrsta izolacija na žicama koja bi zbog pomicanja kvake unutra-van pucala i opet blokirala kvaku. Čak sam vidio i neke firme kojima si mogao poslati svoju kvaku iz Model S auta, oni ti zamijene žice sa onima koje imaju fleksibilniju izolaciju te bolje zaštite elektroniku od prodora vode i pošalju ti natrag spremno da ugradiš i voziš
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 17 sij 2019, 18:02 Tesla je zbog toga i odustao zbog kvaka koje su imali na Model S jer su znale ne izlazit van i onda ne možeš otvorit vrata. Problemi su bili zbog korozije (kad voziš po kiši normalno je da malo vode uđe unutra, ali elektronika nije bila dobro zaštićena) te prečvrsta izolacija na žicama koja bi zbog pomicanja kvake unutra-van pucala i opet blokirala kvaku. Čak sam vidio i neke firme kojima si mogao poslati svoju kvaku iz Model S auta, oni ti zamijene žice sa onima koje imaju fleksibilniju izolaciju te bolje zaštite elektroniku od prodora vode i pošalju ti natrag spremno da ugradiš i voziš
Gledas Rich Rebuilds? :D

Sve mi je poznato. Crappy design. Ali ima toga još na Tesli recimo. Elektronički prednji gepek je fucked up situacija, vidio sam dosta primjera gdje bi sajla unutra pukla i nakraju ti motorić nema kako povuć polugu i onda si ostao bez gepeka i niti ona pomoćna poluga ti onda ne pomogne
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: noviteti

Post Postao/la gjoko-mkd »

Kada sam otvorio ovu temu...prvo sam video sliku( na mobilnom....ne na racunaru gde je slika veća i bolja) ....i.odmah pomislim da se radi o novom Rolsu...
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: noviteti

Post Postao/la Cuky »

F1NAC je napisao/la: 17 sij 2019, 19:12 Gledas Rich Rebuilds? :D
Busted :D

Od 2018. sam si napokon uspio priuštiti vlastiti auto, prvi puta od kada sam 2010. položio vozački. Ništa posebno, Grande Punto iz 2011... pa sam imao par sitnica koje je trebalo na njemu srediti (pregorene žarulje, oštećeni znak FIAT na bunkeru, oštećena baza antene za radio)... pa sam tražio po youtubeu kako to napraviti i naletio na tako neke kanale koji su me prilično zaintrigirali :D

Rich Rebuilds, ChrisFix, Alex Rebuilds, Scotty Kilmer... i na dva kotača Chase on two wheels....mislim da ima još koji, al sad se imena ne mogu sjetiti :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la F1NAC »

Ajoooooj di si bas uzeo F14T :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: noviteti

Post Postao/la Cuky »

ja podržavam ekipu za koju navijam :D a i rezervni djelovi nisu preskupi pa me ne oblije znoj kad skužim da mi nešto treba
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: noviteti

Post Postao/la gjoko-mkd »

Cuky je napisao/la: 17 sij 2019, 22:54 ja podržavam ekipu za koju navijam :D a i rezervni djelovi nisu preskupi pa me ne oblije znoj kad skužim da mi nešto treba
Tako je...navijam za Ferari....ali posto nemogu da imam taj auto.....zasad je dobra i Alfa 147 :-({|=
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: noviteti

Post Postao/la speedy56 »

Ova 7mica je nakaradna do bola. Isto kao i X7.
Od onog kineskog krom-kičeraja od pre-fl modela su uspjeli napraviti neke jos gore s ovim.

Inace da, E90 je vec imao tu varijabilnu prednju masku, onda ovaj sigurno ima, pogotovo sa svim briselskim normama i propisima koji su dosli od onda.

@cuky
Koja mašina u puntacu?
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: noviteti

Post Postao/la F1NAC »

gjoko-mkd je napisao/la: 18 sij 2019, 00:24
Cuky je napisao/la: 17 sij 2019, 22:54 ja podržavam ekipu za koju navijam :D a i rezervni djelovi nisu preskupi pa me ne oblije znoj kad skužim da mi nešto treba
Tako je...navijam za Ferari....ali posto nemogu da imam taj auto.....zasad je dobra i Alfa 147 :-({|=
ima Busso? 8)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Odgovori