Simulacije vožnje

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori

Koju igru bi željeli da koristimo za ponovno okupljanje F1-HRacing ekipe? (moguće više izbora)

rFactor
6
25%
rFactor 2
4
17%
Race 07
3
13%
RaceRoom Racing Experience
3
13%
GTR2
2
8%
Automobilista
5
21%
Project CARS
0
Nema glasova.
Project CARS 2
1
4%
 
Ukupno glasova: 24

Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

moraš se sprijateljit sa volanom, ništa drugo. Isti problem sam ja imao na početku sa mojim thrustmasterom. Usporene reakcije jer nisam imao osjećaj za taj volančić niti koliko je ta igračka sposobna prenest u igru reakcije. F1 je možda teži način za sprijateljit se jer traži na volanu brze reflekse i tehniku, neki auto sa zadnjim pogonom i 300+ konja (tako da moraš korigirat i oversteer na izlazu) bi za početak bio dobra baza.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

primjetio sam to. Zadnjih par dana vozim isključivo Formula Lights bolide iz URD Formula Pack moda (3.80€ na njihovoj stranici). Mod donosi Formula Lights (što je praktički Indy Lights bolid) te Formula Challenge (IndyCar) samo bez pravih naziva i skinova kako bi se izbjegle tužbe zbog copyrighta.

slika

Vozim na Laguna Seci i Silverstoneu, igram se sa setupom i postavkama volana...i polako ali sigurno i bez pritiskanja iz kruga u krug popravljam vremena
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Mansell
Test vozač
Test vozač
Postovi: 605
Pridružen/a: 14 lip 2008, 17:25
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Prelog

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Mansell »

Hoće li onda bit što od okupljanja forumaša u nekoj od gore navedenih simulacija? Samo da napomenem da mene nema cijeli 3. mjesec jer idem na službeni put u SAD. Tako da ako se planira što, bio bih zahvalan da bude ili prije ožujka, ili nakon.
F1 FSONE 2009 DELO RACING LEAGUE CHAMP
HISTORIC GTC 2011 F1-HR LEAGUE CHAMP
Mercedes-Benz 190E Cup Legends 2012 F1-HR LEAGUE CHAMP
F3000 2013 F1-HR LEAGUE CHAMP
Race of Champions 2014 BSR LEAGUE CHAMP
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Od mene još uvjek ništa, u planu mi je bilo ovaj mjesec kupiti polovan G29 i grafičnu jaču te još neku igricu ali je ispalo da na autu moram zamjeniti grijače a kad već ide mehaničaru da za 15tkm ne odlazim ponovo za veliki servis, onda sam odlučio odmah sve odradit u jednoj posjeti. Tako da 500€ namjenjanih mojem "luksuzu", je otišlo mojoj dragoj Astri. Sljedeći mjesec idem sa ženom na neki izlet par dana, znači opet neće ostati za moj luksuz ništa ali april bi mogao bit zanimljiv jer imam rođendan pa ću je probat namutit da mi kupi nešto od potrebne periferije :D
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la:Ljudi ispričavam se zbog pobrisanih glasova u anketi, al sjetio sam se još nekoliko simulacija pa sam ih dodao. To su Automobilista (praktički rFactor, al sa puno širim i kvalitetnijim sadržajem + dodane neke stvari koje rFactor nije imao (flat spot, skupljanje prljavštvine na gume i sl.)), Project CARS i Project CARS 2. Pa eto, ako vam nije problem glasajte opet
A zašto nije naveden F1 2017 od Codemasters?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

zato jer Codemastersove igre nitko baš ne shvaća ozbiljnim simulacijama... + što im je multiplayer jako loš sa velikim lagom
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la:zato jer Codemastersove igre nitko baš ne shvaća ozbiljnim simulacijama... + što im je multiplayer jako loš sa velikim lagom
Je li Codemaster nekadašnji ex-EA sports ili EA sports još postoji? Malo sam zahrđao..... za igrice.... :oops: :oops:
Moj sin igra PS i slično, ali ja ne stignem. :surrend:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Codemasters je zasebna firma...odavno su ti oni u biznisu, još sa kraja 90-ih kada su počeli sa Colin McRae Rally i ToCA (Touring Car Championship) igrama. Onda je došla Toca Race Driver (početkom 2000-ih, i dan danas smatrana jednom od najboljih simulacija vožnje), no s vremenom su skrenuli krivo na raskrižju i zagazili u igre pristupačne svima (Dirt, F1) da bi se pred par godina napokon vratili na simulacijski put sa Dirt Rally igrom.

Zadnje 2, možda 3 F1 igre su im isto polako ali sigurno sve bliže i bliže simulacijskom putu, no i dalje su malo "umjetno olakšane" kako bi ih svatko mogao uzeti i igrati koliko toliko uspješno, bilo na PC ili konzolama, bez da utroši dane i dane na vježbanje.


EA (Electronic Arts) i njihova grana EA Sports, nažalost, i dalje postoje...puno su studija uništili svojim postupcima. Neki studio razvije dobru igru ili seriju igara, EA ih kupi te ih pritišće da rade nešto što do tada nisu, zabrljaju i onda ih ugase, a sa njihovom uspješnom serijom nastavljaju ubirati novce.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la F1NAC »

EA je počeo raditi ogroman zaeb. Sjećam sa nedavno na redditu koji rage je bio. Ubijaju ljude sa mikrotransakcijama (ili ti ga dođeš na neki level i treba ti jedan dio, nemožeš ga osvojit nego ga moraš kupit). Igrica u pitanju bila je neka od Star Warsa
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Možeš osvojiti i igrajući to što ti treba no toliko dugo vremena ti treba da ti jednostavno nema smisla i radije kupiš...

Al danas je dosta igara tako: kad kupiš igru platiš ju po punoj cijeni od 30-60€ i onda shvatiš da nisi dobio kompletnu igru pa ti nakon nekog vremena ubace pokoji DLC sa cijenama od 1-2€ pa do 30+ €
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la F1NAC »

Iskreno neznam. Zadnji put sam igricu upalio kad smo ovdje rfactor igrali 2012 :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la pospani gad »

Tko bi rekao da je EA takvo smeće. Pogotovo za ovaj dio:

......EA (Electronic Arts) i njihova grana EA Sports, nažalost, i dalje postoje...puno su studija uništili svojim postupcima. Neki studio razvije dobru igru ili seriju igara, EA ih kupi te ih pritišće da rade nešto što do tada nisu, zabrljaju i onda ih ugase, a sa njihovom uspješnom serijom nastavljaju ubirati novce.

Gadne namjere ima taj EA..... i ja se čudim, kako još uopće postoje!?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Zato jer imaju jak marketing i serijale igara koji su popularni i drže ih u igri.

A za primjer tog dijela: Maxis Studio, originalni proizvođači igara Sim City i The Sims. EA ih je kupio, a nakon debakla sa zadnjim Sim Cityjem ih i ugasio. A do debakla je došlo jer su se iz EA dosjetili da igrači moraju konstantno biti online da bi igrali, čak ni u igru nisi mogao uć ako nisi spojen sa njihovim serverom. Došao dan izlaska igre, ljudi koji su bili zainteresirani i kupili igru danima nisu mogli igrati jer su se serveri stalno rušili. Kad su neki od problema ispravljeni i igra postala igriva ispalo je da su mape na kojima možeš graditi jako male. I možda to sve zajedno nebi bio problem da se u isto vrijeme nije pojavila i igra Cities: Skylines. Ta igra je doslovno pregazila Sim City i onda još obrisala pod sa njime. EA-ova odluka nakon svega: Maxis je kiksao i treba ih ugasiti.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Kvalitetnu simulaciju je vjerojatno teže napraviti nego bilo koju drugu igru. Nema prostora za maštu pri kreiranju, sve mora biti preslikano iz realnosti. Staze, okoliš, neravnine, različiti slojevi asfalta. Dodajući tome vremenske utjecaje, zima/ljeto, kiša, sušenje trkaće putanje, tu je toliko faktora na koje treba paziti koje bi igrači željeli vidjeti u igri. To je tek staza, onda dolazi fizika vozila koja stvarno mora biti na nivou i time se ne može svatko baviti. Ljudi koji na tome rade vjerojatno imaju pedigre trkaćih inženjera, znanje o setupiranju, ovjesu, aerodinamici, grip guma i to sve moraju tako ukomponirati da je vozljivo 'prosječnom' igraču (osoba koja ima opremu za igranje takve igre i spreman je na učenje i privikavanje). Trkaći vozači iz različitih serija sudjeluju ponekad u razvoju osjećaja vožnje i opreme za igranje (jer i oni sami vježbaju na istim pred utrke). Igrači kad se usavrše uspoređuju svoja vremena sa vremenima u realnosti i ako su tu odstupanja više od 2 sec znači da u igri nešto ne štima, grip guma, grip staze itd... Pa ne samo to, igrači tehnike koje nauče u simulaciji isprobaju i na stazi, tako da simulacija ne smije biti šala, da nebi sa autom nadobudni igrač završio u ogradi/bolnici :D Nije to kao pucačine, gdje s mišom skidaš glave i taj skill ne možeš primjenit nigdje. Zato simulacije netko kao EA ne može kvalitetno odradit, ljudi koji rade na simulaciji ne mogu sljedeće godine razvijati igru Star Warsa pa opet nakon dvije godine simulacije. Nezahvalna je i cijena za takav rad, ako netko razvija kvalitenu simulaciju ne može naplatiti svoj trud 150€, a ako postavi cjenu 10€ ništa, dok će GTA sa cjenom 30 i 60€ biti best-seller sa milijunskim brojkama jer gađa širu publiku.

Jedino što u simulacijama još nije doraslo na visoki nivo su oštećenja i sudari vozila. Na to se ne vodi puno računa jer vjerojatno u autocad-u je puno posla. Deformacije, lom, pucanje i realna oštećenja će se pojaviti vjerojatno u nekoj skorijoj budućnosti.
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la pospani gad »

@Cuky

Očito uz marketing imaju i jak pravni sustav, poznavanje zakona i ne znam sve čega. Čedo Prodanović i Jadranka Sloković im nisu ni do gležnja, ako do sada EA nisu zatvorili butigu.
Dok neki traže afirmaciju u svijetu igrica, EA ih pojede za doručak kako bi opstao? Paraziti.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Kunos je najavio novu simulaciju: Assetto Corsa Competizione. Igra će, zapravo, biti kompletna simulacija Blancpain GT serije, što će ujedno značiti da će ovo biti prva simulacija koja simulira GT natjecanje još od GTR2 2005.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la popeye »

slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Vuksa_KC »

Zanimljivo.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Zanimljivo uistinu. Al nažalost mislim da nisam trenutno u mogućnosti posvetit se ozbiljno nekom ligaškom natjecanju
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Kranči »

Da je u pitanju stari rFactor, sigurno bih se priključio.. ovako sa novim, nisam nešto siguran.
Ovaj koji je to pisao, mislim da je u pitanju član koji je vozio u F1 Croteamu (mislim da im se tako zvala stranica).
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Vuksa_KC »

Treba se tome posvetiti da.
Ali i iz iskustva znamo da čim brži mod, to su veće razlike u vozačima, tako da će F1 utrke biti dosadne vrlo vjerojatno.
Treba se okrenuti sporijim cup modelima.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Tako nešto da...kod nas su najbolje utrke kad smo vozili bile sa fićekima ili sa onim sporijim autima iz HGTC moda. Dobro je još bilo i sa WTCC i onim classic DTM-om jer su auti skoro pa identični
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

ako nekog zanima...
Slijedeća 3 dana ste u mogućnosti na steamu besplatno igrati F1 2017. U slučaju da se odlučite da bi i kupili, kroz ta tri dana igra je snižena za 70%
http://store.steampowered.com/app/515220/F1_2017/

Također je i Motorsport Manager snižen za 75%
http://store.steampowered.com/app/41520 ... t_Manager/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 22 ožu 2018, 19:18 ako nekog zanima...
Slijedeća 3 dana ste u mogućnosti na steamu besplatno igrati F1 2017. U slučaju da se odlučite da bi i kupili, kroz ta tri dana igra je snižena za 70%
http://store.steampowered.com/app/515220/F1_2017/

Također je i Motorsport Manager snižen za 75%
http://store.steampowered.com/app/41520 ... t_Manager/

Ako si zelis proširiti inventar imaš na humblestoreu F1 2015 free :D

https://www.humblebundle.com/store/f1-2 ... le_index_1
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

to sam baš krenuo postati hahah... al imam ih sve Codemastersove... 2016 i 17 sam kupio kad su izašle, a 10-12 te 14 i 15 sam naletio kad je bila isto neka opaka akcija... mislim da su me sve zajedno te starije izašle manje od 15€. Jedino ne mogu nigdje kupiti 2013 pošto ih je Codemasters povukao zbog licenciranog sadržaja za koji su im istekle licence... a samo mi ta fali za popuniti kolekciju
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori