Jenson Button

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
hrvatskabloodymary
Početnik
Početnik
Postovi: 175
Pridružen/a: 11 pro 2008, 20:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Brawn GP
Lokacija: Split
Kontakt:

Jenson Button

Post Postao/la hrvatskabloodymary »

Evo otvaram novu temu jer mi je stvarno žalosno što dosad nema teme o čovjeku koji je osvojio već nekoliko utrka od početka sezone.

Jenson Button britanski je vozač Formule 1 iz Engleske. Po prvi put u karijeri pobijedio na VN Mađarske 6. kolovoza 2006. Sin je bivšeg reli vozača Johna Buttona. Mladi Jenson počeo je u kartingu u 8. godini, nakon što mu je otac kupio prvi karting. Krenuvši u utrkivanje pobijedio je na svim utrkama na kojima je nastupao. 1991. godine pobijedio je u sve 34 utrke British Cadet Kart Championship. 1997. godine postaje najmlađi vozač svih vremena u European Super A Championship. Nakon toga 1998. godine prebacuje se u jače serije formula i pobjeđuje iste godine u British Formula Ford Championship za momčad Haywood Racing. 1999. godine nastupa u Formula 3, pobjeđuje u dvjema utrkama i zauzima ukupno treće mjesto na kraju u Britanskom prvenstvu. Također, iste godine dobitnik je prestižne McLaren/Autosport Young Driver of the Year award. U Formuli 1 vozio je za Williams, Benetton i Renault, Bar, Hondu i za sadašnji Brawn GP s Barrichellom kao timskim kolegom.

Na sva tri dosadašnja treninga u Španjolskoj odvozio je odlično, te se nadam da će završiti na postolju u utrci.
Avatar
luka_kimi
Moderator
Moderator
Postovi: 2456
Pridružen/a: 24 ožu 2009, 19:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Jenson Button

Post Postao/la luka_kimi »

postolje sigurno može očekivati...možda i pole...bit će borba sa vettelom, rubensom, rosbyem i ferrarijima...
slika
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's. Kimi Raikkonen... :)
Avatar
sunseeker
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1303
Pridružen/a: 02 lip 2007, 07:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb

Re: Jenson Button

Post Postao/la sunseeker »

savršen krug buttona, gotovo pa perfekcija.......čestitke za novi pole!
Avatar
hrvatskabloodymary
Početnik
Početnik
Postovi: 175
Pridružen/a: 11 pro 2008, 20:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Brawn GP
Lokacija: Split
Kontakt:

Re: Jenson Button

Post Postao/la hrvatskabloodymary »

da stvarno odličan krug i odlične kvalifikacije. krenija je 2 sek prije završetka vremena =D> .
Avatar
Ferrari4ever
Test vozač
Test vozač
Postovi: 628
Pridružen/a: 21 lip 2008, 20:07
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Ferrari - Massa
Lokacija: DALMACIJA

Re: Jenson Button

Post Postao/la Ferrari4ever »

Po mome ovogodišnji prvak skupa sa BGP i jedini za kojega mi nebi bilo krivo jer je momak kapacitet samo takav , tako da me ne čude rezultati i jako mi je drago . odlične kvale , a ne sumljam i utrka sutra !
... Forza Massa ...
Avatar
McLarem
Test vozač
Test vozač
Postovi: 581
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren-Mercedes
Lokacija: Sanski Most BiH

Re: Jenson Button

Post Postao/la McLarem »

cestitke za pocetak kruga i za kraj kruga sve kako treba i zasluzen pol-pozicija. bravo samo toliko.
LEWIS HAMILTON SVETSKI PRVAK OD 2008 DO 2020! ZA REDOM samo za majstor iz maranella
slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Jenson Button

Post Postao/la Scuderia »

Sretni Button iznenađen pole positionom
KLIK

Cestitike...
slika
Avatar
nikolaa
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1131
Pridružen/a: 18 lis 2007, 18:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: FERRARI

Re: Jenson Button

Post Postao/la nikolaa »

Cestitke Jenson!!!

Fantastican krug...zaista!!!
FORZA FERRARI!!!
Pavka
Početnik
Početnik
Postovi: 162
Pridružen/a: 21 ožu 2009, 17:47
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonso

Re: Jenson Button

Post Postao/la Pavka »

Kakav krug...Strašno! Po mome, novi svjetski prvak, ako mlađahni Seb Vettel ne napravi neko čudo...
Avatar
jaki
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 488
Pridružen/a: 21 sij 2009, 18:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Zagreb

Re: Jenson Button

Post Postao/la jaki »

Svaka čast na Buttonovom krugu, kako je i sam rekao nije ga bilo nigdje do Q3, a uspio je doći na prvo mjesto, ali najbolji krug je ipak odvezao mladi švabo Vettel.
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Jenson Button

Post Postao/la Igor18 »

rano je govorit da je sigurno novi prvak.
Puno je do kraja, sigurno 1.favorit, iskreno se nadam da ce bit prvak, ali treba nastavit tako dalje, i treba mu pružit priliku odnosno bolid, koji ce biti konkurentan do kraja sezone, znači da se nastavi do kraja raditi na bolidu.
Brown je iskusan zna kako se osvajaju prvenstva i ne sumnjam u to da zna da je ovo prilika koju ce tesko ponovo dočekati jer ne vjerujem da ce sljedece sezone ferrari i mclaren bit ovakvi tako da sad ili nikad kaj se tiče gumbića!!
Michael is faster than you!!
Avatar
sunseeker
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1303
Pridružen/a: 02 lip 2007, 07:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb

Re: Jenson Button

Post Postao/la sunseeker »

jaki je napisao/la:Svaka čast na Buttonovom krugu, kako je i sam rekao nije ga bilo nigdje do Q3, a uspio je doći na prvo mjesto, ali najbolji krug je ipak odvezao mladi švabo Vettel.
vettel je po vremenu odvezao fantastičan krug, bez daljnjega, ali ovaj buttonov sam vidio "on board" i bio je nevjerojatno čist, možda tek jedna sitnija korekcija u zavoju. fanatastičan krug jer je iz bolida izvukao apsolutni maksimum, da nije bilo te jedne korekcije možad bi dobio koju stotinku i to bi onda bila perfekcja u vidu onoga što bolid može dati

vettelov krug nisam vidio, ali sudeći po gorivu kojeg je imao i uzevši u obzir relativnu brzinu red bulla vrlo lako moguće da je bio jednako tako fantastičan.

kad smo već kod tih fantastičnih krugova, možda i najbolji od svih je onaj bartichellov u Q2, šteta što nismo vidjeli taj........
Avatar
almeida
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1092
Pridružen/a: 01 tra 2008, 20:38
Ja sam: Vozač
Navijam za: Za ulizivanje..
Lokacija: grad u moru,grad u kamenu-ZADAR
Kontakt:

Re: Jenson Button

Post Postao/la almeida »

Kako je iscjedio zadnji krug..svaka čast...
slika
"..lipi moj grade uvik te se sitin.."
Avatar
Arai
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1229
Pridružen/a: 31 ožu 2009, 19:08
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Kontakt:

Re: Jenson Button

Post Postao/la Arai »

Svi govore kako je Button odlično odvozio taj zadnji krug za pole position. E, pa ja ga nisam uspio jučer uhvatiti... :( Gledao sam Q1 i Q2,
a Q3 i Buttonov pole nisam uspio pogledati. :( Možda neko zna di to mogu odgledat, na You Tube-u nisam uspio naći.
slika
Avatar
jaki
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 488
Pridružen/a: 21 sij 2009, 18:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Zagreb

Re: Jenson Button

Post Postao/la jaki »

Arai je napisao/la:Svi govore kako je Button odlično odvozio taj zadnji krug za pole position. E, pa ja ga nisam uspio jučer uhvatiti... :( Gledao sam Q1 i Q2,
a Q3 i Buttonov pole nisam uspio pogledati. :( Možda neko zna di to mogu odgledat, na You Tube-u nisam uspio naći.
Evo što si tražio to si i dobio. ;)
http://www.turkiyef1.com/multimedia/vid ... nlar%C4%B1
Avatar
Arai
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1229
Pridružen/a: 31 ožu 2009, 19:08
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Kontakt:

Re: Jenson Button

Post Postao/la Arai »

jaki je napisao/la:
Arai je napisao/la:Svi govore kako je Button odlično odvozio taj zadnji krug za pole position. E, pa ja ga nisam uspio jučer uhvatiti... :( Gledao sam Q1 i Q2,
a Q3 i Buttonov pole nisam uspio pogledati. :( Možda neko zna di to mogu odgledat, na You Tube-u nisam uspio naći.
Evo što si tražio to si i dobio. ;)
http://www.turkiyef1.com/multimedia/vid ... nlar%C4%B1

Hvala jaki na linku!! Nema šta, Button je jako dobro to odvozio, drago mi je da sam to uspio i vidjeti. :D
Avatar
luka_kimi
Moderator
Moderator
Postovi: 2456
Pridružen/a: 24 ožu 2009, 19:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Jenson Button

Post Postao/la luka_kimi »

savršeni krug jensona buttona!realno je postolje, ali i pobjeda ako prestigne massu do kraja prvog kruga...
slika
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's. Kimi Raikkonen... :)
Avatar
hrvatskabloodymary
Početnik
Početnik
Postovi: 175
Pridružen/a: 11 pro 2008, 20:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Brawn GP
Lokacija: Split
Kontakt:

Re: Jenson Button

Post Postao/la hrvatskabloodymary »

odlična utrka za jensona čestitam mu na pobjedi iako je barichello ima bolji start =D>
Zadnja izmjena: hrvatskabloodymary, dana/u 10 svi 2009, 16:06, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
McLarem
Test vozač
Test vozač
Postovi: 581
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren-Mercedes
Lokacija: Sanski Most BiH

Re: Jenson Button

Post Postao/la McLarem »

Cetitke samo naka nastavi (bar se malo nadam da je tu igralo ulogu mrecedesov motor), ali u svakom slucaju odlicno i zasluzena pobjeda, BRAVO
LEWIS HAMILTON SVETSKI PRVAK OD 2008 DO 2020! ZA REDOM samo za majstor iz maranella
slika
Avatar
Arai
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1229
Pridružen/a: 31 ožu 2009, 19:08
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Kontakt:

Re: Jenson Button

Post Postao/la Arai »

Svaka čast Buttonu!! =D> :!: Pet utrka, četiri pobijede... =D>
Ali i čestitke Barrichellu na odličnom startu...
slika
Avatar
XTRage
Početnik
Početnik
Postovi: 218
Pridružen/a: 24 svi 2008, 20:05
Navijam za: Ferrari - Massa

Re: Jenson Button

Post Postao/la XTRage »

Ovo je trebala biti Rubensova pobjeda, taktikom su ga se rijesili, ali eto hajde...
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Jenson Button

Post Postao/la Scuderia »

Ako ne bude nikakvih problema, Button postaje prvak. 4/5, svaka cast. Podsjeca me na necije doba.
slika
Avatar
hrvatskabloodymary
Početnik
Početnik
Postovi: 175
Pridružen/a: 11 pro 2008, 20:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Brawn GP
Lokacija: Split
Kontakt:

Re: Jenson Button

Post Postao/la hrvatskabloodymary »

Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Jenson Button

Post Postao/la Scuderia »

A kako i ne bi. Covjek nije pobjedio samo na jednoj utrci, auto odlicno. Gdje ces bolje.Svaka mu cast.
slika
Avatar
sunseeker
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1303
Pridružen/a: 02 lip 2007, 07:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb

Re: Jenson Button

Post Postao/la sunseeker »

Scuderia je napisao/la:Ako ne bude nikakvih problema, Button postaje prvak. 4/5, svaka cast. Podsjeca me na necije doba.
ovo nije niti izbliza slično '88, '89, '92 ili '04.......možda eventualno '93........ali i tada je williams bio debelo brži od svih ostalih. ovdje red bull zaostaje malo ili čak nimalo.

vettel, da nije zapeo iza masse bio bi ravnopravan kandidat za pobjedu.....
Odgovori