Michael Schumacher

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Cuky »

slažem se da nije ista situacija, ali sličnost postoji...

Force Indija je trebala nekog za testiranje bolida (ako se dobro sjećam Hulk je imao zdravstvenih problema, a Perez nije još bio na stazi jer je trebao voziti tek idućeg dana) pa su posudili Wehrleina od Mercedesa.

Sauber je trebao nekog, u ovom slučaju Schumachera, da dobiju procjenu od tada najboljeg vozača, a za to su dobili priliku zbog suradnje sa Ferrarijem.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la F1NAC »

Michael Schumacher 's manager has revealed the Formula 1 great had a secret desire to disappear from the public eye - in a long discussion before his skiing accident.

More than two years have passed since Schumacher's tragic accident which left him in a coma fighting for his life.

He is still being cared for at his palatial home on the shores of Lake Geneva by full-time rehabilitation staff, but news of his condition has become scarce.

But his manager, Sabine Kehm, has revealed that he had always intended to "disappear" from the attention of the world's media.

And that is why she continues to conceal information about his current condition.

Speaking at a meeting of 90 media professionals at Lake Starnberg, and she said: "In general the media have never reported on Michael and Corinna's private live. When he was in Switzerland, for example, it was clear he was a private individual.

"Once in a long discussion Michael said to me: 'You don't need to call me for the next year, I'm disappearing.'

"I think it was his secret dream to be able to do that some day. That's why now I still want to protect his wishes in that I don't let anything get out."

Kehm too was on holiday at the time of the accident and she has revealed her horror at finding out the news of his condition - and the media scramble for information.

"The news reached me the way it often does," recalled Kehm. "I got a phone call asking whether I could confirm Michael had been in an accident.

"I couldn't confirm it - I was on holiday like a lot of people at the time. After five minutes a journalist was having a go at me asking why I wouldn't confirm the accident.

"I took a lot of calls that afternoon, tried to get information myself and to get hold of Michael.

"We had to try to secure the hospital and draft in security. We needed to keep the journalists away because it would have been difficult medically.

"I understand it needs to be reported and that people are interested. But I believe as a journalist you should also ask yourself what and how you report.

"The car park and the hospital entrance were very full. People visiting other patients were spoken to and asked whether they knew anything. It was chaotic.

"There were also several instances of friends and relatives of other patients trying to get money from journalists. They wandered around and offered information about Michael.

"Doctors were spoken to by visitors and asked whether they might be able to take a photo on their phone and whether there were opportunities."
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la F1NAC »

Schumy Jr. Pobjedio u debiju u talijanskoj F4!

Bump:

Pobjedio i u 2. trci. Ima priliku napravit hattrick u misanu pošto će u sljedećoj trci startat s polea. =D>
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la F1NAC »

Schumacherova obitelj je podnijea tuzbu protiv jednog magazina gdje su tvrdili da on vec hoda.

Ako je ovo istina ovo su prve neke konkretne novosti vezano za njegovo stanje. Pogotovo nakon sto je odvjetnik izjavio da on nemoze hodati
A case brought against a German magazine is likely to be won by Michael Schumacher’s family.

Meedia, a media-specific publication, reports that the family took action against the Bunte weekly following a cover edition claiming the F1 legend “walks again”. In a Hamburg court, lawyers this week asked the judge to assign EUR 100,000 in damages for the false story.

“He cannot walk,” Schumacher family lawyer Felix Damm is quoted as saying.

The judge indicated that the awarding of cash damages is likely. “Realistically, there will be,” the judge reportedly said. “A minimum of EUR 40,000.” A verdict is not expected until October.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la pospani gad »

F1NAC je napisao/la:Schumacherova obitelj je podnijea tuzbu protiv jednog magazina gdje su tvrdili da on vec hoda.

Ako je ovo istina ovo su prve neke konkretne novosti vezano za njegovo stanje. Pogotovo nakon sto je odvjetnik izjavio da on nemoze hodati
A case brought against a German magazine is likely to be won by Michael Schumacher’s family.

Meedia, a media-specific publication, reports that the family took action against the Bunte weekly following a cover edition claiming the F1 legend “walks again”. In a Hamburg court, lawyers this week asked the judge to assign EUR 100,000 in damages for the false story.

“He cannot walk,” Schumacher family lawyer Felix Damm is quoted as saying.

The judge indicated that the awarding of cash damages is likely. “Realistically, there will be,” the judge reportedly said. “A minimum of EUR 40,000.” A verdict is not expected until October.
Ludo je vjerovati jednom odvjetniku.
Stvarno je pravo pitanje što je prava istina i koje je njegovo pravo stanje??
Obitelj Schumacher ima pravo na privatnost, ali su stvari previše čudne, previše tajnovite. Ovo je gore, nego da je mrtav.

Što li se stvarno događa s tim čovjekom?
Hoće li nas jednoga dana iznenaditi da M.Schumacher stvarno hoda? Ili će biti neki crnjak?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la F1NAC »

Neznam ali širi se po TV kućama, od sky sportsa do bbc-a. Dio mozga mu je zamro prilikom udara (gubitak krvi itd) tako da će oporavak još i dalje trajat ali pitanje u kakvom stanju će on bit. Sumnjam da ce se ikad oporavit iz vegetativnog stanja
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Alonso-champ »

Ja sam negdje citao da porodici Schumi vec fali novaca,prodali su neke vile,kuce pa i privatni avion..ako je i to za vjerovat..
Ali vjerujem da je istina,zato i ova tuzba protiv tog casopisa,jer im fali novaca..
Porodica se brani kao da casopis siri lazi i mi (javnost) to kao citamo i imamo laznu nadu,da je on ok..
Porodica se bas sikira sto cu ja procitati da Schumi napreduje a uopste nije istina..
Meni bi bilo vazno da ljudi oko mene znaju istinu a bas me briga sto ce neki tamo lik iz Slovenije procitati da je ok a nije...
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Scuderia »

lijecnici ( namjerno prvo slovo malo ) su nanjusili dobru i laku zaradu. Daju nadu njegovoj zeni i djeci, mada znaju da on vise nikada nece biti onaj stari.

Umjesto da kazu realno stanje stvari, oni obmanjuju obitelj koja se naravno nada da ce se vratiti kad tad u nekakvu normalu.

Hipokrat se sigurno okrece u grobu kada vidi na sta su spali danasnji lijecnici.
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la pospani gad »

Scuderia je napisao/la:lijecnici ( namjerno prvo slovo malo ) su nanjusili dobru i laku zaradu. Daju nadu njegovoj zeni i djeci, mada znaju da on vise nikada nece biti onaj stari.

Umjesto da kazu realno stanje stvari, oni obmanjuju obitelj koja se naravno nada da ce se vratiti kad tad u nekakvu normalu.

Hipokrat se sigurno okrece u grobu kada vidi na sta su spali danasnji lijecnici.
Imaš suviše skeptičan, negativan pristup generalizirajući današnje svjetske liječnike, i generalizirajući kapitalistički mentalitet oko profita i bogaćenja. Sve to postoji i to je OK.

Ali ako će ga tko izliječiti, onda to je znanost i medicina sa zapada. Kužiš?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Scuderia »

pospani gad je napisao/la:
Imaš suviše skeptičan, negativan pristup generalizirajući današnje svjetske liječnike, i generalizirajući kapitalistički mentalitet oko profita i bogaćenja. Sve to postoji i to je OK.

Ali ako će ga tko izliječiti, onda to je znanost i medicina sa zapada. Kužiš?
Recimo da imam iskustva sa medicinom. Ne bas velika, ali opet.

Koliko god to surovo zvucalo, ali dokle god ima novaca, ima " nade " , kada nestane novaca, odjednom ce im uci u glavu da od ozdravljenja nema nista. Napravit ce se blesavi i to ti je to.

Meni je njegove obitelji zao, nadaju se itd... kao i njega samog.
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la pospani gad »

Scuderia je napisao/la: Recimo da imam iskustva sa medicinom. Ne bas velika, ali opet.

Koliko god to surovo zvucalo, ali dokle god ima novaca, ima " nade " , kada nestane novaca, odjednom ce im uci u glavu da od ozdravljenja nema nista. Napravit ce se blesavi i to ti je to.

Meni je njegove obitelji zao, nadaju se itd... kao i njega samog.

Hm...... bar obitelj Schumacher ima love, zar ne?
Ali opet, nije sve do love...... treba prava ideja, na pravom mjestu..... ali kvaka je u tome..... da li se čovjeku može pomoći? Kod Jules Bianchija je odlučeno.... da je to kraj..... što će biti ovdje? ..... Boga pitaj.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Alonso-champ »

Da je porodica Bianchi imala love davali bi oni nadu duze njima..
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la F1NAC »

A možda su im doktori sugerirali da je bolje da ga puste s ovog svijeta, ali da obitelj jos nije spremna?
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la zonelsk »

A vi kao znate kaj su kome lijecnici sugerirali, ili kaj obitelj bilo kojeg od njih misli/zna/ nada(la) se ??
I like to race, not to do laps alone.
Jale
Postovi: 66
Pridružen/a: 17 stu 2012, 11:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Jale »

Alonso-champ je napisao/la:Ja sam negdje citao da porodici Schumi vec fali novaca,prodali su neke vile,kuce pa i privatni avion..ako je i to za vjerovat..
Ali vjerujem da je istina,zato i ova tuzba protiv tog casopisa,jer im fali novaca..
Porodica se brani kao da casopis siri lazi i mi (javnost) to kao citamo i imamo laznu nadu,da je on ok..
Porodica se bas sikira sto cu ja procitati da Schumi napreduje a uopste nije istina..
Meni bi bilo vazno da ljudi oko mene znaju istinu a bas me briga sto ce neki tamo lik iz Slovenije procitati da je ok a nije...

Covjek imao milijune na racunima,bilo mu sigurno zao dati neku kintu za privatno osiguranje. Cisto sumnjam da im fali novca.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la F1NAC »

Mick će voziti F3 sa Premom 2017. Go Mick! :)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la pospani gad »

Loša kvaliteta slike, ali ipak:

Michael Schumacher's Debut

https://www.youtube.com/watch?v=IzTkLY0Rry8
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la F1NAC »

I tako prolazi 48. rođendan :x Drž se legendo :|

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Cuky »

slijedeće godine u Njemačkoj će biti otvorena izložba na kojoj će biti izloženi Schumacherovi bolidi, od prvih kartova do zadnjeg Mercedesa W03 iz 2012. Također izloženi će biti trofeji, kacige, odijela...
https://www.jamesallenonf1.com/2017/08/ ... d-in-2018/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Cuky »

Mick Schumacher u Benettonu iz 1994. danas u Spa...kaciga je podijeljena popola, lijevo je dizajn kojeg je Michael koristio 1994, desno je Mickova kaciga
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Cuky »

slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Cuky »

“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la pospani gad »

Dallas-Texas-USA:

http://en.f1i.com/news/280320-michael-s ... erica.html

Da li će ovo stvarno biti nova destinacija i nova nada za Michaela Schumachera?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la dmarijon »

sorry, ali dajte ljudi. Pa ne trebate biti doktori da neke stvari budu jasne. Nažalost. Možda u... 2242. ovako nešto i bude
Samo neka se trkaju.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la F1NAC »

Naletio na zanimljiv podatak.

Schumacher je od zadnje utrke '92 do 6. utrke '95 svaki put kad bi završio trku bio na postolju.
(s tim da kad je nakon te 6. utrke završavao opet na postoljima do kraja sezone kad bi završio utrku)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Odgovori