Michael Schumacher

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Igor18 »

Michael Schumacher remains in an induced coma and his critical condition has been described by doctors as 'extremely serious' following his skiing accident on Sunday.

The seven-time world champion suffered a severe head injury after hitting his head on a rock, and is currently undergoing treatment in a hospital in Grenoble.

During a press conference on Monday morning, the doctors looking after Schumacher made it clear just how serious Schumacher's injuries were, and said it was too early to offer a prognosis.

Professor Jean-Francois Payen said: "I would say that this accident was particularly serious and was dealt with immediately at our hospital.

"He was immediately operated on after a brain scan and afterwards his condition is critical.

"As far as cerebral care [is concerned], all the recommended treatments have been introduced, but for the moment we are not able to express ourselves with regard to Michael Schumacher's future.

"He is in a critical condition and his condition is said to be extremely serious. He is in intensive care."

The medical team confirmed that Schumacher was being kept in an induced coma to help his chances of recovery, having being operated on after it was found he had suffered cerebral contusion and edema. He has also suffered lesions to his brain.

The severity of Schumacher's injuries and his current condition means doctors are unable to make any predictions about whether or not the German will be able to make a full recovery.

Payen added: "We are currently not able to talk about after effects. We are talking about treatments and working hour-by-hour.

"We are going to try to gain time, and try to give ourselves some time. The treatments that are going to be introduced, we know what we are hoping for from these treatments.

"But currently I am not able to give you any more information, and cannot tell you what direction we are going in or what prognosis we are going to have."

Doctors do believe that Schumacher's fitness should help his chances of recovering though.
Michael Schumacher would not have made it to hospital after his skiing accident if he had not been wearing a helmet, doctors have revealed.

The seven-time world champion remains in a critical condition in a French hospital after hitting his head during a fall on Sunday.

Although he has suffered severe injuries, the medical team looking after the German said during a press conference on Monday that the incident would likely have been fatal if he had not worn head protection.

Professor Jean-Francois Payen from the Grenoble hospital said: "We believe that taking into consideration the very violent shock, his helmet did protect him of course.

"Somebody having this kind of accident without the helmet would not have got to here."

Payen added that judging by the extent of the injuries that Schumacher suffered, it was clear his impact with rocks had not been at slow speed.

"Taking into consideration what we have observed, that despite a helmet he arrived with lesions that were quite severe, the shock must have taken place at high speed."

Professor Stephan Chabardes said that the injuries suggested that Schumacher had hit the rocks with the right hand side of his head.

"I did tell you there were a number of serious lesions, but I am not going to tell you any details," he said.

"The impact was on the right side - he fell on his side.

"At the time of the accident he was agitated, but not responding to questions.

"He did not have a normal neurological reaction."
1 pobjeda, samo još 1 pobjedu treba :(
Ima on to, ipak je to Schumi!!
Michael is faster than you!!
spacedoc
Test vozač
Test vozač
Postovi: 592
Pridružen/a: 15 ruj 2009, 17:39
Navijam za: Za kog ove godine navijat

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la spacedoc »

Bolje bi bilo da se kotrljao u hrt-u nego ovo šta mu se dogodi, jer očito je ovisnik o brzini i da ne može bez tog.
Ali šta je tu je , drž se gazda.
slika
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la McLewis »

sad gledao na njemackom rtl-u.... njemacka u soku, a predvidjnenja su ili smrt ili invalid... skijao se van staze jako brzo... jebemmu nesmije i on otici... koliko god bio ljut na svaku njegovu pobjedu, zelim mu jos jednu u zivotu, mora!!!
McLaren u <3
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Kenny »

McLewis je napisao/la:sad gledao na njemackom rtl-u.... njemacka u soku, a predvidjnenja su ili smrt ili invalid... skijao se van staze jako brzo... jebemmu nesmije i on otici... koliko god bio ljut na svaku njegovu pobjedu, zelim mu jos jednu u zivotu, mora!!!
Ovo nigdje nisam vidio, nadam se da do toga neće doć
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
wolfman
HNL kladionica super velemajstor
HNL kladionica super velemajstor
Postovi: 933
Pridružen/a: 26 ožu 2010, 21:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Vettel
Lokacija: Croatian Zagorje, Desinić City

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la wolfman »

nažalost izljev krvi u lubanji je stvar koja ostavlja takve posljedice,pitanje je samo koji djelovi mozga su nastradali prije nego se zaustavi
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la F1NAC »

treba cekat jutro. Izljev krvi u mozak je nesto tipo mozdani samo gore
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Scuderia »

+++ 19:35 Uhr: Die nächsten 48 Stunden werden über das Leben von Michael Schumacher entscheiden. Dann weiß man, ob und wie der Ex-Ferrari-Pilot den Ski-Unfall überlebt.
Sljedecih 48 sati ce odluciti sudbinu Gazde. Tada ce se znati hoce li prezivjeti, i s kojim mozebitnim posljedicama.
slika
Avatar
Dr. DJ
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1520
Pridružen/a: 28 vel 2007, 13:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari-Massa
Lokacija: Stari Mikanovci / Rijeka

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Dr. DJ »

Šokantna vijest....nadam se najboljem...takav je život...kome je brzina u krvi nemože bez nje....drži se Schumi !
1982 UCV 1919
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Kenny »

F1NAC je napisao/la:treba cekat jutro. Izljev krvi u mozak je nesto tipo mozdani samo gore
Moždani i je izljev krvi u mozak koliko ja znam, a to je veliko sranje, a to znači da postoji šansa da on nemože pričat, hodat, ili kontrolirat neki dio tjela što je sranje, neka mu bude onako kako bi on htjeo ako ima nekih problema poslje toga, ili da preživi bez ikakvih problema
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Chuck Norris »

Drzi se schumy nadam se da ces ovu utrku dobiti.Moram priznat da sam šokiran tek sad saznao
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la speedy56 »

Video prijevoza do bolnice
slika
Avatar
maric
Početnik
Početnik
Postovi: 152
Pridružen/a: 25 stu 2012, 19:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la maric »

jel ima kakvih novosti?
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Scuderia »

Malo mu se poboljsalo zdravstveno stanje.
slika
Avatar
maric
Početnik
Početnik
Postovi: 152
Pridružen/a: 25 stu 2012, 19:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la maric »

Scuderia je napisao/la:Malo mu se poboljsalo zdravstveno stanje.
najljepsa vijest u zadnje vrijeme
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Igor18 »

Schumacherova menadžerica Sabine Kehm danas je detaljno opisala što se zapravo dogodilo u nedjelju u Meribelu i kako je Michael Schumacher nastradao ...
- Pričala sam s nekoliko ljudi koji su taj dan skijali s Michaelom i svi imaju istu verziju priče. Schumacher i njegova skupina prijatelja skijali su na normalnim stazama, a između crvene i plave staze upali su u duboki snijeg. Prijatelj mu je pao, a Michael je htio pomoći. Uopće nije išao prebrzo, ali je zapeo na kamen, odletio u zrak i glavom udario u drugi kamen! Bio je to splet nesretnih okolnosti, i zato ponavljam, Michael nije skijao prebrzo. Pričala sam sa puno skijaških stručnjaka i svi su mi rekli da se ista stvar može dogoditi i kad skijate brzinom 10 km/h - rekla je Kehm.
Michael is faster than you!!
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Vuksa_KC »

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la speedy56 »

Točno mjesto događaja
slika
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la F1NAC »

covjece :O ovo je kao karikatura ovo bocno level amateur, u sredini level: pro. pič mič ca je tu dela :cry:
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la speedy56 »

Sretan rođendan legendo!

Ajde, riješi se ovoga da proslavimo i 92. pobjedu
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la pospani gad »

speedy56 je napisao/la:Točno mjesto događaja
[ http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/01/ ... 34x377.jpg ]
Covjece, kao da ga je taj, kamen, tamo,..... "cekao",.......
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1381
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 23:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Domi »

Sretan rođendan Kaiseru :)
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Armanini »

da i ja zazelim oporavak i vec otrcano - ajd po taj 8. naslov! :)
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1381
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 23:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Domi »

Schumacher više nije u životnoj opasnosti

Hvala Bogu , konačno dobre vijesti
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012
spacedoc
Test vozač
Test vozač
Postovi: 592
Pridružen/a: 15 ruj 2009, 17:39
Navijam za: Za kog ove godine navijat

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la spacedoc »

lijepo zvući. sam se nadam da to nije jedan o članaka koji piše ne onako kako je nego ono kaj su čitatalji željni da pročitaju
slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Scuderia »

Nachdem gestern wilde Spekulationen über Schumis Gesundheitszustand die Runde machten, meldete sich heute Schumis Managerin Sabine Kehm schriftlich zu Wort: „Michaels Zustand ist unverändert kritisch, wenn auch stabil. Wir betonen ausdrücklich, dass jegliche Information über seinen Gesundheitszustand, die nicht von den behandelnden Ärzten oder seinem Management stammt, nicht valide und reine Spekulation ist.“
Stanje : Nepromjenjeno

Svaks informacije koje ne dolazi od lijecnika i njegove managerice su samo spekulacije.
slika
Odgovori