Utrke 2015 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Malezije - Sepang, Kuala Lumpur 27/28/29 ožujka 2015

Post Postao/la Slash »

Super utrka, pogotovo za F1!
Vettelu kapa dolje, majstorska utrka.
Uopće ni sam ne mogu procjenit koliko je ovakav ishod zbog SC-a, a koliko zbog čiste brzine Ferrarija. Mislim da je nešto između, u svakom slučaju Merc neće šetati prvenstvom kao što su svi najavljivali nakon Australije.
Wolf je najbolje rekao, dobili su wake-up call. Mislim da se se uljuljali u svoju brzinu jer su očekivali da će moći štedjeti gume za 2 stopa a istovremeno biti dovoljno brzi da im nitko neće biti prijetnja (kao što je bilo do sad), i zato su ušli u box pod SC-om. Međutim, u Ferrariju su imali nešto drugo na umu, i dalje je u Mercu bilo spašavanje što se spasiti da.

Jedva čekam Kinu.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: VN Malezije - Sepang, Kuala Lumpur 27/28/29 ožujka 2015

Post Postao/la Dani »

Dobra utrka. Taman da se razbudim za Moto GP. Ajmo Yamaha.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
bernd_maylander
Postovi: 33
Pridružen/a: 04 ožu 2015, 16:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: sir frank williams
Lokacija: na stazi

Re: VN Malezije - Sepang, Kuala Lumpur 27/28/29 ožujka 2015

Post Postao/la bernd_maylander »

Bravo za Vettela i ferrari! NIsam ovo ocekivao, i mada nisam dosad bas volio vettela, izgleda da je tifosije podigao na noge i vise mi nije zao sto je zamjenio alonsa koji je nevjerojatno talentiran ali eto, nekako cjelo vrijeme fiksiran na sebe.

Kimi brz, ali jbg. kak se on uvjek nadje na krivom mjestu, i uvjek njemu neko **anje se dogodi..kao da doma nemjerno razbija ogledala :D

verstappen bravo , najmladji u povjesti zavrsio u bodovima, bolji od tate vec sad :D

hamilton bio nekad ok tip, ali postao je prava bahata tetkica, dere se na inzinjere jer je vettel ispred, samarcinu je zavrijedilo deriste.

rosberg , kosa ce mu ispast, vrlo je jasno da ce morat prihvatit da ne igra u istoj ligi sa lewisom, ali izgleda kao da pada u depresiju vec, nadam se da se nece ubit zabivsi se u tribine da pobije jos 149 ljudi, kao onaj ljubic.

willaims se izgubio, steta
Tko kasnije koči, duže je brz.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Malezije - Sepang, Kuala Lumpur 27/28/29 ožujka 2015

Post Postao/la dmarijon »

Dobro, zašto ja ne mogu glasati? :D Jel to samo meni ili
Samo neka se trkaju.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Malezije - Sepang, Kuala Lumpur 27/28/29 ožujka 2015

Post Postao/la Cuky »

Darren Heath ‏@F1Photographer 14m14 minutes ago
Hearing rumours of high #Ferrari fuel flow rate... #MalaysiaGP #F1
No od toga ništa, FIA je objavila nakon toga službene rezultate potpisane od sudaca, a onda je i tweet magično nestao
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Malezije - Sepang, Kuala Lumpur 27/28/29 ožujka 2015

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

dobra utrka, čestitke Vettelu, danas je Merc napravio dobar kiks lagano, zajebo i Hamu i Rozbu :)

Vidjelo se da su izgubljeni kad su dali u istom zaustavljanju različite gume, to se inače ne dešava uvjek idu ko po špagi jedan za drugim istom strategijom i iste gume.

Ferrari konačno još od Schumahera jedna dobra strateška odluka koja im je donjela puno bodova. Ova lica na Ferarrievom pitwallu su sve od reda neki mafija špageti :)
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Malezije - Sepang, Kuala Lumpur 27/28/29 ožujka 2015

Post Postao/la F1NAC »

40. pole Hamiltonu, 40. pobjeda Vettelu :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VN Malezije - Sepang, Kuala Lumpur 27/28/29 ožujka 2015

Post Postao/la speedy56 »

Usporedba vremena Hamiltona i Vettela
http://macofan.com/en/index.php?page=ch ... n%20Vettel" onclick="window.open(this.href);return false;
Jednsotavno, Mercedes je bio brži, ali su imali problema s degradacijom, najbolje se vidi u zadnjem stintu, iako su i ostali stintovi dosta jasni.
U slučaju da je Hamilton ostao na stazi mislim da bi ipak dobio Mercedes, ali bilo bi gusto i teško braniti Vettelove undercute. Kad-tad bi Hamiltonu trebao doći u prljavi zrak i mislim da bi to napravilo tu malu razliku
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Malezije - Sepang, Kuala Lumpur 27/28/29 ožujka 2015

Post Postao/la F1NAC »

Bit ce zanimljivo u kini nakon fijine promjene vezane za reguliranje protoka
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Malezije - Sepang, Kuala Lumpur 27/28/29 ožujka 2015

Post Postao/la dmarijon »

navodno bi tu mogli baš ferrari i merc najviše izgubiti. Možda čak ferrari. Ako su točne glasine...
Samo neka se trkaju.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VN Malezije - Sepang, Kuala Lumpur 27/28/29 ožujka 2015

Post Postao/la speedy56 »

dmarijon je napisao/la:navodno bi tu mogli baš ferrari i merc najviše izgubiti. Možda čak ferrari. Ako su točne glasine...
Na onboard snimkama iz Australije se u Ferrariji (Kimi na izlazu iz T4 mi je ostao u sjećanju) se moglo čuti da ga na momente vrte na više (cca 13-13.5t) rpm, a pošto su 2 zavoja prije tog dijela spora mislim da je uzrok toga djelovanje tog sistema.
btw - na tim višim okretajima motori zvuče puno bolje
Kod Mercedesa nisam prijmjetio to ili bar nije bilo toliko očito
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Malezije - Sepang, Kuala Lumpur 27/28/29 ožujka 2015

Post Postao/la Cuky »

u Australiji su praktično svi (osim možda Mercedesa, ali i oni su ponekad) imali problema sa trakcijom na izlazu iz T4 (lijevi zavoj na parkingu) tako da je na tom mjestu po meni puno vjerojatnije da jednostavno kotači lagano počnu proklizavat i zato okretaji poskoče
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Malezije - Sepang, Kuala Lumpur 27/28/29 ožujka 2015

Post Postao/la F1NAC »

Novitet na f1.com. Objavljuju neke transkripte iz vikenda
FP1, and Jenson Button and Felipe Massa sum up the mood of the field as drivers struggle for early grip despite the heat...
“How are the tyre temperatures, because it feels very low grip…” (Button)
“Okay so track is not really great. Grip, especially on the rear, and traction is not good.” (Massa)

Into FP2, and shortly after his first run on the medium tyre is scuppered by Marussia’s Roberto Merhi spinning at Turn 11, Vettel suffers a similar fate...
“Okay box, I spun in Turn 11. [The tyres] are pretty flat-spotted... I would change the order: I would prefer to do the long run on primes.”

Later in the same session Toro Rosso rookie Max Verstappen makes a breakthrough after experimenting with various lines and braking points throughout what is his first day of running at the Sepang circuit...
“On my last lap I found a good braking shape for Turn 9. Left rear locking.”

FP3, and a move by Lotus’s Romain Grosjean punctures Kimi Raikkonen’s usual laconic Finnish drawl...
“This guy has just tried to go inside of me when I tried to pass him - he just turned in.”

Qualifying, and in Q1 both Carlos Sainz and Nico Hulkenberg do their best impressions of weather forecasters...
“I can see rain coming…” (Sainz)
“Oh I can see the thunder is very close to us. It’s going to chuck down soon…” (Hulkenberg)

Q2, and with rain imminent, Mercedes leave Nico Rosberg in no doubt about the need to nail his first lap...
“Very urgent, very urgent. First lap will be it - first lap will be it.”

Lewis Hamilton is slightly exasperated after being hindered by traffic and only just scraping through Q2 in eighth...
“You guys got me out too far behind everyone, man.” (Hamilton)
“Yeah Lewis, engine didn’t fire up for some reason. We’ll investigate afterwards.” (Hamilton’s race engineer Peter Bonnington)

I see thunder...it's going to chuck down soon
Force India's Nico Hulkenberg in Q1

Heading into the final minutes, and Rosberg asks if Mercedes can tell him anything about what the fastest person on track - which happens to be his team mate - is doing...
“The guy who is on first, is he doing dry lines nearly everywhere? Even braking?”
Mercedes reply that they can’t convey that sort of information.

On the starting grid ahead of the race, Hamilton has a rather unusual request as he sits in the cockpit amid sweltering heat...
“For future reference, it would be good to try and have something to keep my steering wheel cool, because it is roasting.”

Despite being in the thick of the action, Nico Hulkenberg is able to reflect on a phenomenal opening lap after coming through from 13th on the grid to seventh...
“Mega first lap so far.”

The safety car is called out for Marcus Ericsson’s spin, but Ferrari’s Kimi Raikkonen doesn’t think Sauber’s Felipe Nasr is doing enough as the restart approaches...
“Can I pass these people, because they are not even trying to catch the safety car?”

Nico Hulkenberg meanwhile is aghast after struggling to fend off a string of cars despite having the benefit of running in clean air, unlike those behind...
“I’m in the cleanest air you can possibly have…these guys are all over us!”

Red Bull’s Daniel Ricciardo also had rubber-related difficulties in the race...
“Struggling still with understeer in high speed. Struggle to stay with them, then I’m just killing the rears everywhere else.”

With Vettel closing on him rapidly, Rosberg asks Mercedes to clarify the dynamic of the chase - and whether he is effectively racing against his compatriot on the road. Mercedes suggest they are still planning a two-stop strategy, although this later becomes three for both Rosberg and Hamilton...
“Talk to me about the race against Vettel.” (Rosberg)
“Both of you have one more stop to make, Nico. He is on newer tyres, he will push to try and close the gap.” (Rosberg’s engineer Tony Ross)
“Say it to me simpler. So if he goes by me, he’s won? He’s beat me then?” (Rosberg)
“A-ffirm, a-ffirm.” (Ross)

McLaren might not have made the strongest of starts to the season, but Jenson Button hasn’t lost his sense of humour as he remarks on their improving race pace in Malaysia...
“I’m a little bit surprised, we seem to be catching cars - quite a few cars...”

Romain Grosjean and Sergio Perez clash at Turn 12, with the Frenchman tapped into a high-speed spin as he looks for a way around the outside. Understandably, he’s not amused, but manages to refrain from any bad language...
“What a… just check there is no damage. Can’t believe it!”

Hamilton senses the race slipping away from him after pitting and being handed a set of hard compounds, not mediums, for what needs to be a late charge to overhaul the lead Ferrari...
“This is the wrong tyre man...”

With Mercedes’ still hopeful of catching Vettel in the final stages of the race, Hamilton complains of confusing messages from the pit wall:
“I can hear you. I don't know what I'm supposed to be doing. Paddy says I might be doing another stop.”
The reigning world champion's ire is raised further by subsequent correspondence from his engineer...
“Hey man don’t talk to through the corners! I nearly just went off!”

Vettel is able to control the gap, however, and takes the chequered flag to seal Ferrari’s first triumph in 34 races - much to the delight of the staff on the Italian team's pit wall...
"Yes, yes, yes! Great drive, well done. Numero Uno is back - top class. Fantastico. Ferrari is back! Fantastico, fantastico
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

VN Kine - Shanghai Intl. Circuit, 10/11/12 travnja 2015

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

slika

Fri 10 April 2014
Practice 1 04:00 - 05:30
Practice 2 08:00 - 09:30

Sat 11 April 2014
Practice 3 06:00 - 07:00
Qualifying 09:00

Sun 12 April 2014
Race 08:00

Tyres - Medium (prime, white) and Soft (option, yellow)

F1 2014 CHINA LEWIS HAMILTON POLE LAP
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Kine - Shanghai Intl. Circuit, 10/11/12 travnja 2015

Post Postao/la F1NAC »

Vec vidim objasnjavanje graininga i kako je Raikkonen pao s litice 2012
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Kine - Shanghai Intl. Circuit, 10/11/12 travnja 2015

Post Postao/la dmarijon »

Ove godine nema padanja s litice kao nekad :). Pirelli sa strepnjom čeka naređenje - koliko će mu gume morati biti loše.
Uvijek imam blesave snove u vezi f1. Sinoć sam sanjao da je Kina otkazana :D
Samo neka se trkaju.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Kine - Shanghai Intl. Circuit, 10/11/12 travnja 2015

Post Postao/la F1NAC »

Stanje nakon malezije

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Kine - Shanghai Intl. Circuit, 10/11/12 travnja 2015

Post Postao/la Cuky »

evo se pobrinuli u Kini da Hamilton i Maldonado više ne zaglave u pijesku kod ulaska u boks
slika


Već mogu vidjet kako će se nakon FP1 ili FP2 postavljati ležeće policajce jer će vozači širiti ulaz u boks koliko god je to moguće
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Kine - Shanghai Intl. Circuit, 10/11/12 travnja 2015

Post Postao/la Slash »

Vidiš vidiš, jedna ovako naoko irelevantna stvar koja da se desila prije 8 godina bi značila da je HAM sada trostruki svjetski prvak, i da Kimi nema naslov... :D
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Kine - Shanghai Intl. Circuit, 10/11/12 travnja 2015

Post Postao/la Cuky »

i naravno, da Ron ima koju dlaku više na glavi :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Kine - Shanghai Intl. Circuit, 10/11/12 travnja 2015

Post Postao/la F1NAC »

Steta. Jedan od napetijih dijelova kad je kisa :D. Bio je i Massa putnik 2010 al se provukao :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1381
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 23:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: VN Kine - Shanghai Intl. Circuit, 10/11/12 travnja 2015

Post Postao/la Domi »

I ovakve male i naizgled nebitne stvari (iako svi znamo koliko je baš ova bila bitna ne tako davno) ubijaju draž F1, osobno mi je neshvatljivo da asfaltiraju i tih pišljivih 5 kvadrata :cry:
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Kine - Shanghai Intl. Circuit, 10/11/12 travnja 2015

Post Postao/la F1NAC »

U top 5 na speed trapu 4 bolida s Ferrarijem pod haubom
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VN Kine - Shanghai Intl. Circuit, 10/11/12 travnja 2015

Post Postao/la speedy56 »

Kak se ovo može desiti? Kako čovjek može jednostavno doć na stau i pretrčavati dok ovi rade 300kph? :roll:
slika

Btw, Mclaren 1,7s zaostatka :shock: , treba vidjeti kako će biti situacija na softu, ali ovo izgleda ok, a radili su i više od 320 na ravnici.
Treba vidjeti long runove, ali prvi dojam je da je Mercedes bliže formi iz Melbournea, nego Malezije.
slika
canzve
Početnik
Početnik
Postovi: 151
Pridružen/a: 02 ruj 2012, 15:25
Navijam za: Alonsa

Re: VN Kine - Shanghai Intl. Circuit, 10/11/12 travnja 2015

Post Postao/la canzve »

Ima li neko vremena na lon runove McLHonde? Ova vremena na FP2 ne iygledaju toliko lose.
Zaključano