Utrke 2015 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 19/20/21 Lipanj 2015

Post Postao/la F1NAC »

Dani je napisao/la:Evo o cemu sam govorio. Hamilton jako puno srece ovaj vikend.
Mali ispravak
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 19/20/21 Lipanj 2015

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ma Ham danas zgledal totalno bezvoljno.

OMG, kak je iritantna ova Claire
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 19/20/21 Lipanj 2015

Post Postao/la Dani »

F1NAC je napisao/la:
Dani je napisao/la:Evo o cemu sam govorio. Hamilton jako puno srece ovaj vikend.
Mali ispravak
Krivi ispravak. Losim startom poklonio pobjedu. Sa problemom sa gumama kod Rosberga bila bi ovo laka pobjeda. A boks ponovo dosta sporiji nego kod Rosberga.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 19/20/21 Lipanj 2015

Post Postao/la F1NAC »

Dani je napisao/la:
F1NAC je napisao/la:
Dani je napisao/la:Evo o cemu sam govorio. Hamilton jako puno srece ovaj vikend.
Mali ispravak
Krivi ispravak. Losim startom poklonio pobjedu. Sa problemom sa gumama kod Rosberga bila bi ovo laka pobjeda. A boks ponovo dosta sporiji nego kod Rosberga.
Ma daj molimte, cijelu trku je bio relativno sporiji od Rosberga, nijednom mu nije zaprijetio. Skini te naocale #LH44 i pogledaj malo realnije na situaciju. Kraj trke je cisto menađiranje PU i guma. Kad Hamilton to radi onda je UUUUUUUUUUUUUUUU kako je odlicno odvezao trku, wooooooooooooooooooowwww koji kralj bla bla. Rosberg je bio brzi danas i tocka. Get over it

+ LH ima srece da je nico napravio gresku u kvalama jer bi pole onda bio Rosbergov
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 19/20/21 Lipanj 2015

Post Postao/la speedy56 »

Utrka tako... ništa posebno, bilo je i boljih, bilo je i gorih.
Nekoliko solidnih poteza, par bolida na različitim strategijama, koja kazna tu i tamo... Mislim da bi utrka bila bolja da ih toliko nije ispalo, pogotovo Raikkonen, on bi sigurno imao neke pretjecanja
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 19/20/21 Lipanj 2015

Post Postao/la F1NAC »

izvucen gif sudara. Kimi je shebo totalno. Bas mu ne ide zadnje 2 trke. Ocito gume nisu bile na radnoj temp i pun gas i ode

http://gfycat.com/GregariousLivelyBluebird

Alonso bas nema sreće s tim kutevima udara. Sad je udario ful bocno tako da su sve prakticki ovjesi apsorbirali ali i ograda je napravila dobar posao
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 19/20/21 Lipanj 2015

Post Postao/la pospani gad »

F1NAC je napisao/la:izvucen gif sudara. Kimi je shebo totalno. Bas mu ne ide zadnje 2 trke. Ocito gume nisu bile na radnoj temp i pun gas i ode

http://gfycat.com/GregariousLivelyBluebird

Alonso bas nema sreće s tim kutevima udara. Sad je udario ful bocno tako da su sve prakticki ovjesi apsorbirali ali i ograda je napravila dobar posao
Kakav čudan sudar!? :pogled:
Čovječe! Moglo je puno gore završiti. I po Kimija, i po Fernanda. Onako, sve izgleda bezazleno, ali dok nisam vidio ovaj gif,..... hm,.... da su prošli kroz onaj otvor na ogradi,.... ili da je Kimija pokupila ona podnica od McLarena,.... nekako me prošla jeza, kada sam vidio, kako Ferrarijev bolid gnječi Mclarenov,..... ne može se usporediti, ali ovakav feeling sam imao, kada sam gledao/vidio gif sa Bianchijevom nesrećom,....

Neka je sve OK. Mislim da je bio nekakav kvar na Kimijevom bolidu,.... :-k :-k
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 19/20/21 Lipanj 2015

Post Postao/la F1NAC »

ma nista nije bilo, imao je tvrđe gume slabo ugrijane i slabo trenje između gume i podloge al Alonso je rekao da je to bilo cca u 5 brzini. ogroman moment imaju ovi bolidi. Kao da je imao lag pa da je odjednom turbina potegnula :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 19/20/21 Lipanj 2015

Post Postao/la F1NAC »

Amaterska snimka

slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 19/20/21 Lipanj 2015

Post Postao/la dmarijon »

F1NAC je napisao/la:ma nista nije bilo, imao je tvrđe gume slabo ugrijane i slabo trenje između gume i podloge al Alonso je rekao da je to bilo cca u 5 brzini. ogroman moment imaju ovi bolidi. Kao da je imao lag pa da je odjednom turbina potegnula :D
Da. Jer su u ferrariju jako pametni pa su mu stavili tvrđe gume. Da nisu, bilo bi stabilnosti i sve bi bilo ok.
Trka... pr. Jedino da je Ali G dobio 5 sekundi u boksu i vratio se iza masse i vettla, to bi moglo dati zanimljivosti...
Samo neka se trkaju.
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 19/20/21 Lipanj 2015

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

slika
:biggrin:
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 19/20/21 Lipanj 2015

Post Postao/la gjoko-mkd »

:oo: Krivi su ovi tupani pored nje što je nisu pridržali ya guzicu pa da lepo siđe kao dama
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 19/20/21 Lipanj 2015

Post Postao/la F1NAC »

Prosle godine je bilo 90 000 gledatelja, ove "samo" 55000. Bravo FIA
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 19/20/21 Lipanj 2015

Post Postao/la Toon »

F1NAC je napisao/la:Prosle godine je bilo 90 000 gledatelja, ove "samo" 55000. Bravo FIA
...ah dobro ali prošle godine je bio povratak nakon 11 godina (tu negdje) i bila je gomila ljudi koji su iskoristili priliku vidjeti to uživo...znam nekolicinu "turista" (poznanika, prijatelja) koji su prošle godine bili čisto da mogu u svojoj biografiji napisati da su gledali F1 uživo...mislim ono - povratnička sezona sigurno dovuče gomilu nezainteresiranih hipstera koji su se pojavili na "događanju" samo da bi bili viđeni - nije maFIA baš tome kriva...ona je kriva općenito za pad interesa ali ne za ovo...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 19/20/21 Lipanj 2015

Post Postao/la Cuky »

za pad interesa bi trebao biti po meni kriv promotor natjecanja, a to su Bernie i njegov FOM. Njima je FIA i prodala marketinška prava kako se ona nebi morala baviti sa organizatorima utrka, reklamama, prodajom karata, prodajom TV prava...to je sve u rukama FOM-a
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 19/20/21 Lipanj 2015

Post Postao/la F1NAC »

Nije stvar samo o ovoj stazi. Kazem ovih godina je prakticki dosadno svaku trku sjedit i gledat procesiju. Sve se prakticki unapred zna otkad je ova hibridna era. Nazalost ove sezone je manje kvarova na mecki tako da nema bas previse prostora za ostale. Gledam po forumima i nikad manje postova u topicu za utrku. Ljudi se masovno zale da je dosadno. Trka ovih godina prakticki pocne i zavrsi u prvom zavoju (govorim za prva tri cetiri mjesta).

Za ovo da je i Bernie skupa a FOMom kriv da slazem se. Sjecam se kad live timing nije bio luksuz i kad je bila stara stranica sa svim rezultatima. Na ovoj novoj je kaos. Totalno nepristupacna fanovima(jest onima koji daju novce)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 19/20/21 Lipanj 2015

Post Postao/la Cuky »

ljudi se masovno žale za sve da je dosadno...svi očekujemo da sve bude fantastično savršeno i zanimljivo jer ako nije imamo veliki izbor drugih stvari koje nas mogu zabaviti.

Od kad sam počeo pratiti F1 tamo 1999. pa do sad F1 je u većem dijelu godina bila dosadna na vrhu. Bila bi jedna momčad koja je bolja od svih i ako se kvari onda druga donekle konkurira dok ako nema kvarova onda se ta jedna prošeta prvenstvom. Jedine iznimke po meni su bile 2003. kada su Ferrari, McLaren i Williams cijelu sezonu mijenjali na vrhu (i to McLaren sa godinu starim bolidom) te 2006. kad su se Renault i Ferrari mijenjali na vrhu i 2010. kad su se Ferrari i RB mijenjali kroz sezonu


Ne kažem da ne treba ništa mijenjati, trebalo bi F1 napraviti pristupačnijom umjesto kao što sad još više ograničavaju pristup informacijama. Samo kažem da ovo sada nije ništa novo, problem je što su vremena drukčija i ovo što imamo više ne prolazi tako lako
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 19/20/21 Lipanj 2015

Post Postao/la Dani »

A 2007. i 2008. si zaboravio kao i 2009.? Nije baš da je uvijek 1 ekipa dominirala.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 19/20/21 Lipanj 2015

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la:ljudi se masovno žale za sve da je dosadno...svi očekujemo da sve bude fantastično savršeno i zanimljivo jer ako nije imamo veliki izbor drugih stvari koje nas mogu zabaviti.

Od kad sam počeo pratiti F1 tamo 1999. pa do sad F1 je u većem dijelu godina bila dosadna na vrhu. Bila bi jedna momčad koja je bolja od svih i ako se kvari onda druga donekle konkurira dok ako nema kvarova onda se ta jedna prošeta prvenstvom. Jedine iznimke po meni su bile 2003. kada su Ferrari, McLaren i Williams cijelu sezonu mijenjali na vrhu (i to McLaren sa godinu starim bolidom) te 2006. kad su se Renault i Ferrari mijenjali na vrhu i 2010. kad su se Ferrari i RB mijenjali kroz sezonu


Ne kažem da ne treba ništa mijenjati, trebalo bi F1 napraviti pristupačnijom umjesto kao što sad još više ograničavaju pristup informacijama. Samo kažem da ovo sada nije ništa novo, problem je što su vremena drukčija i ovo što imamo više ne prolazi tako lako
od 2005 do 2010 je bilo vise timova u igri. Od onda je redbull preuzeo inicijativu osim 2012 kao i 2013 dok nije doslo do promjene guma al znalo se koja je bestija rb9. S onoliko malo krila u pocetku da ne spale gume su proizvodili vise DF nego bolidi koji su bili podeseni s vise DF. Bilo bi fora kad bi bar Ferrari zapaprio mercu da se doda mali neizvjesnosti kroz vikend al mislim da cemk to morat cekat bar do Monze nadam se a ako ne onda 2016. Ili da su bar 2 Lewisa u mercedesu, makar se nico malo probudio al sad dolaze staze di ocekujem jakog Hamiltona pocevsi u njegovoj domovini
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 19/20/21 Lipanj 2015

Post Postao/la dmarijon »

Nevjerojatno da F1 na sve više staza ima 50 -60 tisuća, a moto gp 90 -100 tisuća gledatelja. To najbolje govori o tome da će gledatelji tamo gdje je zanimljivo. Ništa nije zdravo za gotovo.
I ja sam se nadao da će ferrari zadržat i uhvatit momentum i to bi sezoni dalo pravu draž. Ali ona vettelova pobjeda se sada čini kao daleka povijest..
Samo neka se trkaju.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 19/20/21 Lipanj 2015

Post Postao/la vidc »

ma ja sam sad već poprilično uvjeren da mercedes namjerno ne vozi na maksimumu da bi se stvorio privid da je Ferrari blizu. U maleziji su se vjerojatno malo preračunali (možda čak i namjerno pustili) ali mislim da su oni znali da nijednog trenutka njihovi naslovi i ove godine nisu bili upitni. Sve je to kofol blizu, ali kad zagusti Mečke malo stisnu i komotno dobiju. Ovi jadni pokušaji da se stvori prividna neizvjesnost mi je gora nego da mercedes svaku utrku ima 40 sekundi prednosti
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 19/20/21 Lipanj 2015

Post Postao/la F1NAC »

vidc je napisao/la:ma ja sam sad već poprilično uvjeren da mercedes namjerno ne vozi na maksimumu da bi se stvorio privid da je Ferrari blizu. U maleziji su se vjerojatno malo preračunali (možda čak i namjerno pustili) ali mislim da su oni znali da nijednog trenutka njihovi naslovi i ove godine nisu bili upitni. Sve je to kofol blizu, ali kad zagusti Mečke malo stisnu i komotno dobiju. Ovi jadni pokušaji da se stvori prividna neizvjesnost mi je gora nego da mercedes svaku utrku ima 40 sekundi prednosti
U kanadi bas i ne. Ostalo im je jos mrvicu goriva. Ma ne vjerujem da bi bili puno brzi da su ful na maksimumu u trci
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 19/20/21 Lipanj 2015

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ja mislim da nikad nismo ni vidjeli 100% Red Bulla 2013. i ranije.
Tak bi moglo biti i sad sa Mercom.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 19/20/21 Lipanj 2015

Post Postao/la vidc »

Vuksa_KC je napisao/la:Ja mislim da nikad nismo ni vidjeli 100% Red Bulla 2013. i ranije.
Tak bi moglo biti i sad sa Mercom.
pa ne znam baš, mislim da je s Red Bullom bilo realno. kad su imali najbolji bolid, onda su redovno uništavali konkurenciju, osim kad bi se pokvario :D
a mercedes je sad toliko dominantan da oni komotno mogu odvozit cijelu sezonu s dva motora, jer jednostavno za pobjede ne moraju stresirat motor pa ga mogu štedit. time štede i pare a samim time utrke su prividno zanimljivije jer je Ferrari koji je na maksimumu tu negdje "blizu".
blah
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 19/20/21 Lipanj 2015

Post Postao/la Vuksa_KC »

A meni je dojam lakoće pobjeđivanja isti kak onda Vettela tak i sad Hamiltona/Rosberga. Tj. Hamiltona još i više lakše.
Zaključano