Utrke 2016 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Kine - Shangai International Circuit 15/16/17 Travanj 2016.

Post Postao/la F1NAC »

Kenny je napisao/la: Svi ovdje pišu kako Bottas nije dobar i to, ali ja se nemogu s tim složit, čovjek je pokazo u prošlosti da ima brzinu, da zna prestizat, neznam šta još treba vozaču da se pokaže da je dobar.
bottas je "pokazao" brzinu kad je imao 2. najbolji bolid. 2014. nakon sto su zavrsili pehovi s Massom i ostali se priblizili odeeeeee
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: VN Kine - Shangai International Circuit 15/16/17 Travanj 2016.

Post Postao/la Kenny »

F1NAC je napisao/la:
Kenny je napisao/la: Svi ovdje pišu kako Bottas nije dobar i to, ali ja se nemogu s tim složit, čovjek je pokazo u prošlosti da ima brzinu, da zna prestizat, neznam šta još treba vozaču da se pokaže da je dobar.
bottas je "pokazao" brzinu kad je imao 2. najbolji bolid. 2014. nakon sto su zavrsili pehovi s Massom i ostali se priblizili odeeeeee
Ko se približio kad do sad ni jednom nije bio iza momčadskog kolege?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Kine - Shangai International Circuit 15/16/17 Travanj 2016.

Post Postao/la F1NAC »

bit ce na kraju ove sezone iza Masse. Za nekog ko se zeli dokazat ako misli nesto jos ostvarit u F1 radi prilicno los posao. Pitanje je dokad ce bit u Williamsu s ovakvom formom. Mozda jos druge godine al onda?
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: VN Kine - Shangai International Circuit 15/16/17 Travanj 2016.

Post Postao/la Kenny »

F1NAC je napisao/la:bit ce na kraju ove sezone iza Masse. Za nekog ko se zeli dokazat ako misli nesto jos ostvarit u F1 radi prilicno los posao. Pitanje je dokad ce bit u Williamsu s ovakvom formom. Mozda jos druge godine al onda?
Neznam na njemu je da nastavi da vozi dobro, da u zadnje vrjeme vozi malo slabije, ali to se svakom može desit, jel isto Vettel 2014e bio slabiji od Ricciarda i svi ste pisali da nezaslužujue bit u F1, a sad to isto pišete i za Bottasa
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Kine - Shangai International Circuit 15/16/17 Travanj 2016.

Post Postao/la F1NAC »

pa bottas se bas i nije pokazao kao neka klasa vozača za razliku od vettela. recimo vettel kao četverostruki svjetski prvak si moze priustit 1 losu sezonu, al Bottas koji ako zeli u neki top tim (a i vrijeme mu je jer godine lete) treba pokazat ko je gazda u timu i bit brzi od jednog Masse koji je na zalasku karijere. mogu se kladit s obzirom da kao tim klize prema dolje da ce vise bodova na kraju imat Massa (ukoliko ne bude bilo nekakvih problema s bolidom).

Za 2014. sam cak i ocekivao da ce Ricciardo u nekim djelovima sezone bit bolji od njega (makar ne da ce cak pobjedit 3 puta) posto je naviknut vozit bolide koji su malo zivlji (HRT, STR) dok je Vettel proteklih godina bio na bolidu koji je isao ko po tracnicama
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: VN Kine - Shangai International Circuit 15/16/17 Travanj 2016.

Post Postao/la Kenny »

F1NAC je napisao/la:pa bottas se bas i nije pokazao kao neka klasa vozača za razliku od vettela. recimo vettel kao četverostruki svjetski prvak si moze priustit 1 losu sezonu, al Bottas koji ako zeli u neki top tim (a i vrijeme mu je jer godine lete) treba pokazat ko je gazda u timu i bit brzi od jednog Masse koji je na zalasku karijere. mogu se kladit s obzirom da kao tim klize prema dolje da ce vise bodova na kraju imat Massa (ukoliko ne bude bilo nekakvih problema s bolidom).

Za 2014. sam cak i ocekivao da ce Ricciardo u nekim djelovima sezone bit bolji od njega (makar ne da ce cak pobjedit 3 puta) posto je naviknut vozit bolide koji su malo zivlji (HRT, STR) dok je Vettel proteklih godina bio na bolidu koji je isao ko po tracnicama
Pa koliko ja znam Vettel je sve naslove osvojio jer je imo nelegalni bolid, ni jednu pobjedu nije osvojio zbog svoje kvalitete nego zbog bolida
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Kine - Shangai International Circuit 15/16/17 Travanj 2016.

Post Postao/la vidc »

ja ne mogu vjerovat da netko stavlja Bottasa i Vettela u isti koš. jedino što im je zajedničko je da imaju dva slova "t" u prezimenu, inače radi se o dvije različite klase vozača
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Kine - Shangai International Circuit 15/16/17 Travanj 2016.

Post Postao/la F1NAC »

ma koje nelegalne bolide?
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: VN Kine - Shangai International Circuit 15/16/17 Travanj 2016.

Post Postao/la Kenny »

F1NAC je napisao/la:ma koje nelegalne bolide?
hahahahaha, pa de se prisjeti svih vas fanova Ferrarija i Mclarena šta ste pričali o njemu dok je vozio za RBR ;)
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Kine - Shangai International Circuit 15/16/17 Travanj 2016.

Post Postao/la F1NAC »

pa pricali smo o njemu kako ima superioran bolid, kako nemoze pobjedit dalje od prvog reda, kako place kad nemoze prestic nekog, kako dugo nije imao bolid u kojem se treba mucit do pobjede... Ali nigdje se ne spominje nelegalnost bolida. Osim jedne situacije u Monacu kad su morali za sljedecu trku sredit cini mi se one izreze na podnici ispred gume.

Al opet se to ponavlja ove godine recimo s Hamiltonom koji je znao vise puta ove sezone isto govorit da nemoze nikog pretec itd. Svaka dominacija ima neke svoje - strane
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: VN Kine - Shangai International Circuit 15/16/17 Travanj 2016.

Post Postao/la Kenny »

Canada jedne sezone kad ste pričali da ima TC na temelju jednog GIFa, prednje krilo koje je bilo "nelegalno" blown dofuzori sad ovako kad se na brzinu sjetim, da i naravno da Webberu nisu dopuštali da pobjedi tog Vettela koji je danas Bog i batina, a do prije koju sezonu je bio najveći *upak na stazi. Nakon svake utrke su svi zviždali kad čovjek pobjedi, svi su ze zapitivali o raznim nelegalnim stvarima na bolidu, ali kad je u Ferrariju sigurno sad nešto i taj vozač valja
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Kine - Shangai International Circuit 15/16/17 Travanj 2016.

Post Postao/la F1NAC »

Kenny je napisao/la:Canada jedne sezone kad ste pričali da ima TC na temelju jednog GIFa, prednje krilo koje je bilo "nelegalno" blown dofuzori sad ovako kad se na brzinu sjetim, da i naravno da Webberu nisu dopuštali da pobjedi tog Vettela koji je danas Bog i batina, a do prije koju sezonu je bio najveći *upak na stazi. Nakon svake utrke su svi zviždali kad čovjek pobjedi, svi su ze zapitivali o raznim nelegalnim stvarima na bolidu, ali kad je u Ferrariju sigurno sad nešto i taj vozač valja
Pa budimo realni dok nije dosao u Ferrari nije imao neki lošiji bolid pa da se mogao dokazat (to sad radi :D ). Rasprava na temelju gifa koji je pokazao interesantne tragove koji navodi na spekulacije ne znaci da je to automatski to i da je to ilegalno. Pa jbt koliko vas je sralo tamo od 2000 do 2004. Naravno team orders su se vidile samo kod Ferrarija, nikako kod McLarena. Onda je FIA bila Ferrari International Association i neke glupe stvari. Neki koji su navijali za Hamiltona su srali u doba Vettelove dominacije po Vettelu za neke stvari koje se sad identicno događaju ali je to Hamilton sad. Niko ne govori da je Vettel Bog i batina.

PS. Svatko ko dođe do Ferrarija onda nesto i valja ;)


Blown difuzor nikako nije bio ilegalan vec genijalna ideja unutar pravilnika kao i DDD i ostale stvari.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: VN Kine - Shangai International Circuit 15/16/17 Travanj 2016.

Post Postao/la Kenny »

Od 2000-2004 nisam razmišljo o nikakim pravilima, jer je tad bilo čisto utrkivanje, tad sam bio klinac i shvaćo sam samo da najbrži vozač i bolid pobjeđuju i to mi je jedino bilo bitno, a i pobjeđivo mi je najbolji vozač za kojeg sam tad navijo.

Za ovaj GIF što smo pisali dosta ljudi tu na forumu je osuđivalo na temelju toga da je taj bolid nelegalan, kad su iz Vettelovog nosa vitile neke žice kad se u bus stop šikani slupo u Buttona jedne sezone isto je dosta ljudi pričala da je to nešto nelegalno.

Ok niko negovori da je Vettel Bog i batina, ali da ste totalno promjenili mišljenje o njemu to je istina htjeo ti to priznat, ili ne

Ovo da je svako ko je vozio za Ferrari neznam kaki vozač nebi se složio s tobom
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Kine - Shangai International Circuit 15/16/17 Travanj 2016.

Post Postao/la Cuky »

2000-2004 je bila čisto utrkivanje? Jedina razlika tada i danas je što danas imamo pristup internetu, forumima i društvenim mrežama pa se sve praktički odmah dozna. Ove godine u tjednima između utrka kad uhvatim u komadu par sati slobodno pogledam sažetke sezona od kad sam počeo pratiti F1 pa do danas...i ono što sam prvo primjetio da skoro niti jedna sezona nije onakva kakvom je se sjećam kad sam gledao...komplikacije sa pravilima (posebno kad su elektronička pomagala u pitanju), dozvole, zabrane pa opet dozvole momčadskih odredbi, momčadi jedna drugu prijavljuju jer se navodno krše pravila, muljanja sa težinom bolida, čak je (mislim da 2001.) usred sezone bilo zabranjeno korištenje limitera brzine u boksu jer su neke momčadi navodno taj limiter koristile da bi zaobišle zabranu korištenja traction controla...

Žice iz Vettelovog nosa nisu bile ništa drugo nego kablovi za infra-crvene senzore koji mjere temperature prednjih guma, a koji su kod RB-a bili ukomponirani u vijak za podešavanje prednjeg krila. Također, na nekim utrkama je RB znao kamere imati montirane skroz na dnu nosača krila umjesto na vrhu nosa, tako da je bilo i kablova za potrebe tih kamera.

No da je RB muljao sa previše fleksibilnim prednjim krilom, pa čak u jedno vrijeme i fleksibilnim cijelim nosom to je istina...vjerojatno bi to i duže potrajalo da nije Ferrari u Indiju 2011. donio onu svoju komediju od prednjeg krila koja je valjda bila toliko sramežljiva da je htjela odletjet što dalje sa staze.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: VN Kine - Shangai International Circuit 15/16/17 Travanj 2016.

Post Postao/la Kenny »

Da ma bilo je i tad svega, ali smo valjda to sve drugačije shvaćali jer smo bili klinci, ali da je bilo utrkivanje mislim da je bilo utrkivanje jer nisu štedili gume, gorivo, motor i sve živo na bolidu nego su imali tih 1:30h da pokažu ko je najbrži
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Kine - Shangai International Circuit 15/16/17 Travanj 2016.

Post Postao/la dmarijon »

Cuky je napisao/la:2000-2004 je bila čisto utrkivanje? Jedina razlika tada i danas je što danas imamo pristup internetu, forumima i društvenim mrežama pa se sve praktički odmah dozna. Ove godine u tjednima između utrka kad uhvatim u komadu par sati slobodno pogledam sažetke sezona od kad sam počeo pratiti F1 pa do danas...i ono što sam prvo primjetio da skoro niti jedna sezona nije onakva kakvom je se sjećam kad sam gledao...komplikacije sa pravilima (posebno kad su elektronička pomagala u pitanju), dozvole, zabrane pa opet dozvole momčadskih odredbi, momčadi jedna drugu prijavljuju jer se navodno krše pravila, muljanja sa težinom bolida, čak je (mislim da 2001.) usred sezone bilo zabranjeno korištenje limitera brzine u boksu jer su neke momčadi navodno taj limiter koristile da bi zaobišle zabranu korištenja traction controla...
Odlično rečeno :D
Samo neka se trkaju.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Kine - Shangai International Circuit 15/16/17 Travanj 2016.

Post Postao/la F1NAC »

2003 je bila komedijA kad su uveli ono da timovi za vikend mogu odabrat samo jednu vrstu kisnih guma :D makar su onda intermedije bile kao danas intermedije i slickovi skupa. a milina je bilo gledat startanje sezone sa starim bolidom i rokanje novih :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: VN Kine - Shangai International Circuit 15/16/17 Travanj 2016.

Post Postao/la Kenny »

hahahaha ovako dobro nisu dugo napravili
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Kine - Shangai International Circuit 15/16/17 Travanj 2016.

Post Postao/la zonelsk »

Da jedno je kad se desi nekome nakon x naslova u f1 - i tog vozaca nitko nece otpisati jer eto gle prvak je. Plus niko nije za Vettela rekel da ne zasluzuje biti u F1 nego da netko ko ima tolko naslova si ne moze dozvoliti takve kikseve tokom sezone i sl, to je velika razlika.

Ovaj nije ni maltene ušel u F1 i vec vozi "lošije" a ko ce mu dati ugovor? sorry ali Sainz, Verstappen, Vandoorne, Magnussen, Wehrlein mi ostavljaju punooo bolji dojam i bilo kojeg od njh bi uzel prije (ovakvog) Bottasa.

Ima Massu za momcadskog kolegu.....kolegu kojeg je trebao staviti u đep i rec hvala ali ja zelim biti prvak....Bottas to nije
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

VN Rusije - Sochi, 29/30 Travanj - 1. Svibanj 2016.

Post Postao/la Cuky »

slika

Rezultati 2015:
slika
slika



Izbor guma za ovu godinu
slika


Pole 2015:
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Rusije - Sochi, 29/30 Travanj - 1. Svibanj 2016.

Post Postao/la F1NAC »

E moj Cuky :D

Kod: Označi sve

Practice 1 Fri 09:00 – 10:30
Practice 2 Fri 13:00 – 14:30
Practice 3 Sat 11:00 – 12:00
Qualifying Sat 14:00 – 15:00
Race Sun 14:00
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Rusije - Sochi, 29/30 Travanj - 1. Svibanj 2016.

Post Postao/la Cuky »

znao sam da ću nešto zaboravit ovako rano ujutro :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: VN Rusije - Sochi, 29/30 Travanj - 1. Svibanj 2016.

Post Postao/la Kenny »

F1NAC je napisao/la:E moj Cuky :D

Kod: Označi sve

Practice 1 Fri 09:00 – 10:30
Practice 2 Fri 13:00 – 14:30
Practice 3 Sat 11:00 – 12:00
Qualifying Sat 14:00 – 15:00
Race Sun 14:00
;)
F1NAC je napisao/la:ma pravi fanovi znaju sve to :D ima gore na slici kad je trka. mi smo GMT+2 :P
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Rusije - Sochi, 29/30 Travanj - 1. Svibanj 2016.

Post Postao/la F1NAC »

Ma to za ove starije ;)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: VN Rusije - Sochi, 29/30 Travanj - 1. Svibanj 2016.

Post Postao/la Alonso-champ »

Hvala vam djeco :-)
Alonsista hasta la muerte..
Zaključano