Utrke 2016 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Monaka, Circuit de Monaco, 26.-29. svibnja 2016.

Post Postao/la vidc »

Cuky je napisao/la:razlika između Hamiltona i Ricciarda prilikom Ricovog izlaska iz boksa

Horner kaže da je do problema došlo jer je planirano bilo da se montiraju Soft gume koje su donesene da bi u zadnji čas bilo odlučeno da se ipak ide na Super Soft koje su bile skroz iza garaže i mehaničari ih nisu stigli na vrijeme donijeti.
da...ali Hamilton na ugrijanim gumama na suhoj stazu protiv ricciarda na hladnim gumama na mokroj stazi. da je Lewis bio i malo iza vjerujem da bi opet završio ispred.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Monaka, Circuit de Monaco, 26.-29. svibnja 2016.

Post Postao/la vidc »

Toon je napisao/la: @vidc - ne pretjeruj :D, vjerojatno svi mi imamo osjećaj da "naše favorite" previše kažnjavaju a ostalima se gleda kroz prste...ruku na srce Maldonado je jedina prava žrtva, koliko je taj puta bio razapet i kažnjavan - i od sudaca i od ljubitelja ovog cirkusa i od novinara svih zemalja, a on se samo želio utrkivati :) ...
a jadničak mali :D
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: VN Monaka, Circuit de Monaco, 26.-29. svibnja 2016.

Post Postao/la Dani »

Kakvih sve stručnjaka ovdje majko mila. Kod prvog "siječenja" šikane vidljivo je da gubi kontrolu zbog mokre staze i zbog toga prolazi kroz šikanu, usput si je zamalo i oštetio bolid prelazeći preko ležećeg policajca. Koliko je zaradio time najbolje pokazuju vremena . Naime Hamilton je bio ispred riccija u ulaznome krugu, uzima us gume i trebao bi biti brži od riccija na interima. Ricci stoji u boksu dobrih 10 sekundi dulje od planiranog, a izlazi tik iza Hamiltona. Dakle dobitak "siječenjem" ne postoji. Osim možda u nekim glavama. Uostalom u zadnjem krugu je i Alonso sijekao šikanu. Da se i njega kazni?

Kakvo blokiranje? Nije imao gdje proći Ricci, i još po mokrome dijelu, zato se i je skoro razbio. Tko ne vidi gubitak kontrole kod riccija neka ode okulisti.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Monaka, Circuit de Monaco, 26.-29. svibnja 2016.

Post Postao/la Cuky »

Koji gubitak kontrole kod Riccija? Možda bi ti trebao poslušati svoj savjet i otići k okulisti? :P

Što se gubljenja/dobivanja tiče prilikom siječenja šikane...Hamilton je bio sporiji u tom krugu jer mu gume za suho nisu zbog vlažne staze bile na optimalnoj temperaturi kako bi mogao odvrtiti brzo vrijeme i ne izgubiti, dok je Ricciardo na ugrijanim Intermedijama odradio fenomenalan krug. Druga je stvar što je Hamilton pritiskao jače nego su gume mogle u tom trenutku, otišao preko šikane i to mu je na kraju omogućilo da bude ispred, a ne iza Ricciarda.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Monaka, Circuit de Monaco, 26.-29. svibnja 2016.

Post Postao/la Vuksa_KC »

Na 0:04/5 se nema kud proći još plus kraćenje šikanje radi vlastite pogreške? Hamiltonovi kotači i nisu u tom trenutku nešto baš na desno.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Monaka, Circuit de Monaco, 26.-29. svibnja 2016.

Post Postao/la Cuky »

kažem o kraćenju šikane sad za vrijeme kada je Ricciardo bio u boksu, a Hamilton u svom prvom krugu nakon boksa
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Monaka, Circuit de Monaco, 26.-29. svibnja 2016.

Post Postao/la Vuksa_KC »

A za to u teoriji nije profit na vremenu, ali je uvelike pomoglo da se popravi vozačka greška. A nema sad tu mjesta za neki čunj ili slično kao na prvom zavoju Rusije.
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: VN Monaka, Circuit de Monaco, 26.-29. svibnja 2016.

Post Postao/la Kenny »

Po meni dobra utrka, šteta da je Red Bull sjebo utrku sa Ricciardom, ali eto i oni nekad moraju pogrješit, zanima me kako je samo Hamilton uspio proć bez ikakve kazne u utrci nakon gluposti koje je napravio. Koji je smisao da je onaj pederko bio kod podija što se sa Hamiltonom grlio?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Monaka, Circuit de Monaco, 26.-29. svibnja 2016.

Post Postao/la Cuky »

evo i snimka Ricciardovog boksa koja nije bila u prijenosu. Uz to i poprilično ljuta izjava za medije nakon utrke
http://www.formula1.com/content/fom-web ... tmare.html
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: VN Monaka, Circuit de Monaco, 26.-29. svibnja 2016.

Post Postao/la Dani »

Da cuky gubitak kontrole pogledaj kak spada. Jos jednom , odi okulisti.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: VN Monaka, Circuit de Monaco, 26.-29. svibnja 2016.

Post Postao/la Kenny »

Cuky je napisao/la:evo i snimka Ricciardovog boksa koja nije bila u prijenosu. Uz to i poprilično ljuta izjava za medije nakon utrke
http://www.formula1.com/content/fom-web ... tmare.html
Neće reć da je sretan valjda, samo je reko da želi zaboravit ovaj vikend
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Monaka, Circuit de Monaco, 26.-29. svibnja 2016.

Post Postao/la Cuky »

I da ga je momčad zvala u boks, da nisu bili spremni i da ne mogu reći ništa što će ublažiti situaciju


Ali ono važnije je da je ovo prvi put da vidimo Ricciarda da stvarnu kuha u njemu...već je bio diskvalificiran sa svog prvog podija, i to na domaćoj stazi, pa se samo smješkao i bio ok, par puta kad je kazne dobio ista stvar...al ovaj put mu je stvarno moralo prekipiti
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 10.-12. lipnja 2016

Post Postao/la F1NAC »

slika

Gume:
slika

2015:

slika

slika
Pole Position 2015:



SATNICA:

Kod: Označi sve

Practice 1 Fri 16 – 17:30 
Practice 2 Fri 20:00 – 21:30 
Practice 3 Sat 16:00 – 17:00 
Qualifying Sat 19:00 – 20:00 
Race Sun  20:00
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Monaka, Circuit de Monaco, 26.-29. svibnja 2016.

Post Postao/la Cuky »

Williams je i dalje 100% kad su u pitanju najbrži boksevi...a u Monaku su u najbržih 6 njihova 4 stopa
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: VN Monaka, Circuit de Monaco, 26.-29. svibnja 2016.

Post Postao/la Kenny »

Cuky je napisao/la:Williams je i dalje 100% kad su u pitanju najbrži boksevi...a u Monaku su u najbržih 6 njihova 4 stopa
Džabe im to kad je bolid sranje
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Monaka, Circuit de Monaco, 26.-29. svibnja 2016.

Post Postao/la vidc »

Cuky je napisao/la:I da ga je momčad zvala u boks, da nisu bili spremni i da ne mogu reći ništa što će ublažiti situaciju


Ali ono važnije je da je ovo prvi put da vidimo Ricciarda da stvarnu kuha u njemu...već je bio diskvalificiran sa svog prvog podija, i to na domaćoj stazi, pa se samo smješkao i bio ok, par puta kad je kazne dobio ista stvar...al ovaj put mu je stvarno moralo prekipiti
prije je bilo malo drugačije. prvu sezonu u RB-u imao je Vettela kao timskog kolegu i na njemu nije bilo nikakvog pritiska, on je bio tu samo da proba bit bolji od Vettela, ako uspije super, ako ne nije crnjak. drugu sezonu bolid je bio prosjek i nije imao nikakve realne šanse za pobjede.
a sad je on taj na kojem je pritisak, a mlada zvijezda mu je već odnijela jednu pobjedu ove sezone. zasad super podnosi pritiak kad je u pitanju sama vožnja, ali vidi se da mu nije svejedno, mada bih rekao da malo pretjeruje
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: VN Monaka, Circuit de Monaco, 26.-29. svibnja 2016.

Post Postao/la Kenny »

vidc je napisao/la:
Cuky je napisao/la:I da ga je momčad zvala u boks, da nisu bili spremni i da ne mogu reći ništa što će ublažiti situaciju


Ali ono važnije je da je ovo prvi put da vidimo Ricciarda da stvarnu kuha u njemu...već je bio diskvalificiran sa svog prvog podija, i to na domaćoj stazi, pa se samo smješkao i bio ok, par puta kad je kazne dobio ista stvar...al ovaj put mu je stvarno moralo prekipiti
prije je bilo malo drugačije. prvu sezonu u RB-u imao je Vettela kao timskog kolegu i na njemu nije bilo nikakvog pritiska, on je bio tu samo da proba bit bolji od Vettela, ako uspije super, ako ne nije crnjak. drugu sezonu bolid je bio prosjek i nije imao nikakve realne šanse za pobjede.
a sad je on taj na kojem je pritisak, a mlada zvijezda mu je već odnijela jednu pobjedu ove sezone. zasad super podnosi pritiak kad je u pitanju sama vožnja, ali vidi se da mu nije svejedno, mada bih rekao da malo pretjeruje
Nebi se baš složio vidiš da je uvjek pritisak ako si u Reb Bullu kod njih se može letit iz tima jako brzo
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Monaka, Circuit de Monaco, 26.-29. svibnja 2016.

Post Postao/la zonelsk »

vidc je napisao/la: prije je bilo malo drugačije. prvu sezonu u RB-u imao je Vettela kao timskog kolegu i na njemu nije bilo nikakvog pritiska, on je bio tu samo da proba bit bolji od Vettela, ako uspije super, ako ne nije crnjak. drugu sezonu bolid je bio prosjek i nije imao nikakve realne šanse za pobjede.
a sad je on taj na kojem je pritisak, a mlada zvijezda mu je već odnijela jednu pobjedu ove sezone. zasad super podnosi pritiak kad je u pitanju sama vožnja, ali vidi se da mu nije svejedno, mada bih rekao da malo pretjeruje
Uh..nemrem se sloziti ni malo za ovo da pretjeruje...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Monaka, Circuit de Monaco, 26.-29. svibnja 2016.

Post Postao/la vidc »

pa pretjeruje... ono ja bih sad najradije da odem, ne želim slušat nikakva objašnjenja. jesu zeznuli su, al događa se svakom i nije da se stalno događa.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Monaka, Circuit de Monaco, 26.-29. svibnja 2016.

Post Postao/la Cuky »

Pa nije stalno, ali su ga dvije utrke za redom koštali pobjede. Prvo su ga u Španjolskoj dok je vodio prebacili sa 2 na 3 stopa što se na kraju pokazalo potpuno nepotrebno te je ostao ne samo bez pobjede nego i bez podija. Sad su ga zvali u boks i kad je on došao u boks oni nisu bili spremni, izgubilo se vremena i opet je ostao bez pobjede dok je do tada bio potpuno u kontroli.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 10.-12. lipnja 2016

Post Postao/la Cuky »

Vodič stazom i onboard krug sa Kimijem Raikkonenom uz komentiranje Davida Coultharda
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 10.-12. lipnja 2016

Post Postao/la dmarijon »

Poljubi ljubi zid prvaka. Primam oklade :P
Možda ipak 2016. prođe dobro. 2017. i zid prvaka bi mogli biti veseli.
Samo neka se trkaju.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 10.-12. lipnja 2016

Post Postao/la F1NAC »

Verstappen ide u zid sigurno. To je zicer, ne zbog stvari vezanih za prvaka nego jednostavno na iskustvu iz Monaca. :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 10.-12. lipnja 2016

Post Postao/la Kenny »

F1NAC je napisao/la:Verstappen ide u zid sigurno. To je zicer, ne zbog stvari vezanih za prvaka nego jednostavno na iskustvu iz Monaca. :D
Po komentarima kako su krenili svi su naglo zaboravili Bottasa i više nije kamikaza, a Verstappen postaje Vettel iz dana u RBRu
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 10.-12. lipnja 2016

Post Postao/la Cuky »

Bottas nije bio u borbi sa skoro nikime već nekoliko utrka pa zato i nema koga kamikazirati
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Zaključano