Utrke 2016 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: VN Njemačke, Hockenheimring, 29-31. Srpanj 2016.

Post Postao/la Kranči »

Scuderia je napisao/la:Vidjelo se iz aviona ( kad je magla ) da ga je namjerno potjerao van staze. :roll:
Vidjelo se i iz aviona da je mali opet (!) promijenio smjer u zoni kočenja.


Zanimljivo kako je ovo danas bilo za kaznu od 5 sekundi, dok se prošle godine na ovo (https://youtu.be/YYcWzAIybFg?t=1m12s) pljeskalo. S obzirom da mu je to 2. najbolje pretjecanje niti ne moram tražiti da li je dobio kaznu ili ne. A potpuno ista situacija je, jedino što Ericsson nije izašao van staze, nego je skoro stao.

Mali će biti slijedeći svjetski prvak, to je sigurno, ali je smiješno da ga se već sad ovako gura.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN Njemačke, Hockenheimring, 29-31. Srpanj 2016.

Post Postao/la pospani gad »

Hvala Bogu da Nico Rosberg nije bio na postolju. Tko bi slušao opet njegova opravdanja? Tko uopće navija za njega, mislim da izgubi volju za navijanjem.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Njemačke, Hockenheimring, 29-31. Srpanj 2016.

Post Postao/la F1NAC »

znaci danas su oba prvenstva rijesena. Nico pušiona si
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: VN Njemačke, Hockenheimring, 29-31. Srpanj 2016.

Post Postao/la McLewis »

Rosberg to odradi bas traljavo.... Bas se vidi da ne skrece u zavoj...
McLaren u <3
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Njemačke, Hockenheimring, 29-31. Srpanj 2016.

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Utrka bijase solidna. Hamilton jos jednom sparao motor, jos jedna ovaka prilika i kazna ce proc bezbolno odnosno bez gubljenja vodstva.
Rosberg, sta reci. Nije skretao namjerno jer bi mu blokirao unutarnji kotac i mogucnost postoji da se spali guma, znao on sta radi nije blesav samo se pravi grbav. Drugi put mu je da je izbacio vozaca iz staze prije apexa i ovo je zasluzena kazna. Greske se ne smiju ponavljat i kazne moraju imati odgojni karakter.
Dobro da to nije vettelu napravio jer bi dobio 10sec kazne, osim sto je f1 sindikat postao je vozac i sudac u jednom.

Redbull se polako vraca u igru jos malo updatat motor, sasiju i evo ih u samom vrhu. Vozace imaju ravne mercedesovim, samo jos da nadju nekoliko desetinki i bice okrsaja zestokog.

Ferr i will su se izgubili. Ili im razvoj stao ili nadogradnje ne pomazu ili su nadogradnje drugih toliko jebene da se odvajaju za sekundu. Vise srece sljedece sezone.
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Njemačke, Hockenheimring, 29-31. Srpanj 2016.

Post Postao/la vidc »

ne znam da li su red bullovi vozači u rangu s mercedesovim, ali danas su oba odvozili jako dobro dok je Rosberg u dominantnom bolidu uzeo samo jadno 4. mjesto.
Lewis je opet pokazao kako se vozi dominantna mašina. štediš motor, štediš gume i kontroliraš razmak. nemojmo se zavaravat da itko do kraja ima godine ugroziti mercedes, dobro oni već 3 godine kontroliraju tko im se koliko može približiti
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Njemačke, Hockenheimring, 29-31. Srpanj 2016.

Post Postao/la Cuky »

evo gledam baš utrku sad i ne mogu vjerovat koliko idiotizma sa ovim kaznama. Verstappen ponovno kao i u Mađarskoj mijenja putanju u zoni kočenja dok se brani i prolazi bez kazne iako je to izričito zabranjeno, a Rosberg za čisto odrađeno pretjecanje dobiva kaznu.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Njemačke, Hockenheimring, 29-31. Srpanj 2016.

Post Postao/la dmarijon »

Rosberg jee napravio grešku, saad da li je to i za kakvu kaznu, nisaam toliko izučavao pravila. Ali time nikoga nije doveo u lopasnost. Najveća štteta bila bi slomljeno krilcce probušena guma
S druge strane, Max je grubim greškama tj. zabranjenim radnjama pri punim brzinama dovodi u opasnost i sebe u druge. Ništa
Vidi se da postoje jednaki i jednakiji
Samo neka se trkaju.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Njemačke, Hockenheimring, 29-31. Srpanj 2016.

Post Postao/la Cuky »

Rosberg je doduše dobio identičnu kaznu za identičnu grešku kao i Vettel u Silverstoneu protiv Masse. Ali u oba slučaja ne vidim problem niti namjeru za izguravanje. Vettelu su blokirali stražnji kotači i spašavao je bolid da ne izgubi kontroli i izbaci iz utrke sebe i Massu. Rosberg je kočio kasnije i išao duboko kako nebi blokirao kotače i izletio sa staze. U Rosbergovom slučaju je čak i Verstappenovo mijenjanje putanje u zoni kočenja utjecalo na to koliko je Rosberg duboko išao jer bi u protivnom mogao uzeti širu liniju u zavoj
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Njemačke, Hockenheimring, 29-31. Srpanj 2016.

Post Postao/la vidc »

mislim da je kazna bila opravdana. nije ostavio dovoljno prostora i to se vidi. možda nije bilo namjerno,možda jest. u svakom slučaju kazna je minimalna i po meni odgovara učinjenom. Rosbergov problem je što u dominantnom bolidu nije u stanju doć do 2. mjesta
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Njemačke, Hockenheimring, 29-31. Srpanj 2016.

Post Postao/la dmarijon »

Da, ali ovo što cuky govori stoji. Ni u jednom slučaju nije bilo namjere da se ode preširoko. S druge strane, max pri punoj brzini na nedozvoljen način opasno mjenja putanje i cima se na bolid iza sebe. Ništa.
p.s. čekam idući moto gp. Ove ljetne f1 limunade su mi prerijetke
Samo neka se trkaju.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Njemačke, Hockenheimring, 29-31. Srpanj 2016.

Post Postao/la marcus »

Ne znam što bih rekao. Možda da napokon Maxu daju neku kaznu pa da razmisli o svojem načinu vožnje. Nico je ovdje ponovio Austriju - jednostavno nikako da počne skretati udesno. Neka priča što hoće, ali jednostavno to meni izgleda kao da namjerno radi. Je li to za kaznu? Treba li vozače pustiti da se žešće ganjaju? Ne znam, ali trebalo bi svakako standardizirati pravila (za sve i svašta, i svakoga) jer ovo sve skupa ne izgleda kao "pinnacle of moto sport".
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Njemačke, Hockenheimring, 29-31. Srpanj 2016.

Post Postao/la dmarijon »

Mislim, ovo što je Nico napravio po meni ne smije biti dozvoljeno iz jednostavnog razloga. I kad nisi brži od bolida ispred sebe, tako bi ga mogao prestići. Samo ga izguraš paralelno s tobom.
A možda bi baš to trebalo dozvoliti, pa da vidiš malo zabave :)
p.s. (razlika između vettela je što je vettel manje na silu uletio i još su mu blokirale gume).
Samo neka se trkaju.
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Njemačke, Hockenheimring, 29-31. Srpanj 2016.

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

vidc je napisao/la:ne znam da li su red bullovi vozači u rangu s mercedesovim, ali danas su oba odvozili jako dobro dok je Rosberg u dominantnom bolidu uzeo samo jadno 4. mjesto.
Lewis je opet pokazao kako se vozi dominantna mašina. štediš motor, štediš gume i kontroliraš razmak. nemojmo se zavaravat da itko do kraja ima godine ugroziti mercedes, dobro oni već 3 godine kontroliraju tko im se koliko može približiti
Mislim da je mercedes svoj maksimum izvukao i da nece vise vecih nadogradnji napraviz do 2017.
Zasto i bi kad su vec uzeli prakticki oba naslova. Zasto kazem rb, ferr je ciljao na borbu s mercom i nije im uspjelo. Rb svo vrijeme lovi ferr i sad su ih presisali i cisto je moguce da u svom momentumu nakratko ulove i mercedes. Koliko je bolja ili losija mercedesova sasija od rb ili obrnuto tesko je reci. Ne postoji ili barem meni nije znana mjerna jedinica za aero paket i sasiju. Jedina prednost koju mislim.da mercedes ima je ta da opasno kontroliraju svoju pu. Drugim rijecima postali su vjerojatno doktori za overboost, u crvenom a jos uvjek dovoljno pouzdano. Vidi se kad se pojavi rb, ferr, williams ispred da to ne ide tako glatko direktno na stazi, osim ako nije velika razlika u gumama. Mislim da imaju poseban mod za kvale i start gdje treba pobjec, kasnije vrate motor u normalan rad kako rade ostali motori svo vrijeme. Tri godine dominacije je tesko pripisat samo motoru, pa nisu ostali od jucer da se nebi do danas izjednacili. Mozda su i sami svjesni da su izvukli max i da preostaje onda kad se neko priblizi samo opalit po boostu i riskirat pouzdanost.

Rb ce jos imat svoju priliku, nazalost nije jos bila utrka gdje je kisilo od pocetka do kraja, tu dajem prednost rb-u, sve sto smo gledali je bilo susenje staze. Takva utrka bi bila jedina gdje se anulira prednost mercovoga boosta.
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Njemačke, Hockenheimring, 29-31. Srpanj 2016.

Post Postao/la zonelsk »

dmarijon je napisao/la:Mislim, ovo što je Nico napravio po meni ne smije biti dozvoljeno iz jednostavnog razloga. I kad nisi brži od bolida ispred sebe, tako bi ga mogao prestići. Samo ga izguraš paralelno s tobom.
A možda bi baš to trebalo dozvoliti, pa da vidiš malo zabave :)
p.s. (razlika između vettela je što je vettel manje na silu uletio i još su mu blokirale gume).
Ah to sa Vettelom, mozda je blokiranje guma bilo bas tu da se "pokaze" da nemoze stati i da ne zatvara namjerno. Da se razumijemo ne kazem da jest, nego se osvrcem na Brundleov komentar kojeg je cuki postal u drugoj temi...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Njemačke, Hockenheimring, 29-31. Srpanj 2016.

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la:Ne znam što bih rekao. Možda da napokon Maxu daju neku kaznu pa da razmisli o svojem načinu vožnje. Nico je ovdje ponovio Austriju - jednostavno nikako da počne skretati udesno. Neka priča što hoće, ali jednostavno to meni izgleda kao da namjerno radi. Je li to za kaznu? Treba li vozače pustiti da se žešće ganjaju? Ne znam, ali trebalo bi svakako standardizirati pravila (za sve i svašta, i svakoga) jer ovo sve skupa ne izgleda kao "pinnacle of moto sport".
Ako ce se gledat mjerili tipo Austrija i Vettel u VB onda je zasluzio kaznu. A to sto je cijelu situaciju zapravo uzrokovao Verstappen koji u drugoj utrci zaredom na kocenju odluci skrenut u putanju napadaca (glej cuda opet bez ikakvog upozorenja) nikom nista.

S tim da je ves mogao bit pametniji i pustit ga da zaroni duboko i onda samo na unutarnjoj vratit. Ali fali jos iskustva

S ovim situacijama stavlja prakticki ruke lewisu na trofej. Ona njegova kazna koju ce popit zbog elemenata nece napravit tako veliku stetu najvjerovatnije
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Njemačke, Hockenheimring, 29-31. Srpanj 2016.

Post Postao/la F1NAC »

Vettel zabrijao da je trka krug kraća


slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: VN Njemačke, Hockenheimring, 29-31. Srpanj 2016.

Post Postao/la gjoko-mkd »

:oo:
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VN Njemačke, Hockenheimring, 29-31. Srpanj 2016.

Post Postao/la speedy56 »

Bilo mu dosadno pa je htio da cim prije zavrsi :biggrin:
slika
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 22.-24. srpnja 2016.

Post Postao/la Dani »

dmarijon je napisao/la:Marcus, slažem se s prvim djelom sto posto. I meni više vrijeddi ta 21 u mclarenu. To je još bilo vrijeme donekle normalne F1 (po mom mišljenju).
Ovdje uopće ne ulazim u vozače i njihove kvalitete, samo u timove i politiku F1.
A to da je lewis imao nos- nije. Neko drugi je to odlučio i izabrao njega da bude u "reklami".
Nekad su najbolji inžinjeri slagali najbolje bolide i najbolji vozači su u njima pobjeđivali (kao npr. lewis u mclarenu)
Ja danas to drugačije vidim, Mercedes pljune milijardu eura i rezervira si (kako god, ne znam) tri godine dobre reklame u F1. Dovljno osigurano da uvijek u svemu budu stepenicu ispred ostalih. Vozač je tu da odradi posao. I da pobijedi jedino momčadskog kolegu. Ne znam, ssamo moje viđenje, ali te Lewisove pobijede (i robergove) izgledaju mi tako isprazno, rutinsko odrađivanje posla. Tragikomično mi je kad gledam navijače u deliriju kako slave.
I vettel je čak imao genijalnog dizajnera čija je zasluga dominantni bolid.
Ne znam, prvi put u 20 godina da mi je to isprazno (čak i dok su dominirali timovi koje nisam volio bio sam nabrijan). Vidjet ćemo šta će donijeti nova era.
Slažem se. Šumijevih 10 pobjeda je kao jedna Sennina.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 22.-24. srpnja 2016.

Post Postao/la F1NAC »

Senninih 10 je kao Fangiova 1, mozemo tako u nadogled. Cinjenica je da je Mercedes ove 3 godine uvjerljivo dominantna mašina (u turbo eri su ispustili 7 puta pobjedu samo ako se ne varam) i s tim da mu kolega puca ko kokica pod pritiskom nije mu bas neki tezi posao pobjedit. Moze ga jedino kvar zaustavit
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 22.-24. srpnja 2016.

Post Postao/la dmarijon »

Ma nije stvar ni u tome (barem kako je ja vidim). Prije godinu, godinu i pol, kad su se veće potvrdila nova pravila za 2017., menađeri u mercedesu (koji nemaju veze s ničim u F1) sjeli su i iskalkulirali da li će uložiti milijardu eura za iduće tri godine i biti u vrhu ili ne. Ili su odlučili da su im ova tribnaslova dovoljna reklama. Ako odluče biti prvi, biti će. Sve teže je danas biti genije bez dovoljno novaca, možda i nemoguće-. Nekad su kolo vodili najgenijalniji inžinjeri.
Al dobro...
Samo neka se trkaju.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 22.-24. srpnja 2016.

Post Postao/la Cuky »

nije ni sve u novcu...treba znati skupiti kvalitetne ljude i iste organizirati da funkcioniraju zajedno kao jedan. Toyota je svojevremeno imala najveći budžet u F1, veći čak i od Ferrarijevog ili Red Bullovog pa rezultata nije bilo
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 22.-24. srpnja 2016.

Post Postao/la dmarijon »

Da, znam. Pao mi je na pamet i taj primjer. Ali mislim da je sve više i više - sve u novcu.
Samo neka se trkaju.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 22.-24. srpnja 2016.

Post Postao/la Cuky »

bez novca ne možeš imati stručnjake i opremu kojom oni mogu postići rezultat... ali bez pravih ljudi na vrhu koji će to orgabizirati novac ne znači puno... pogledaj Real i prve galaktikose npr.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Zaključano