Utrke 2016 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 26.-28. kolovoza 2016.

Post Postao/la Scuderia »

Frenki, nadam se da si dobro pogledao sramotni nastup tvoje ekipe
slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 26.-28. kolovoza 2016.

Post Postao/la Scuderia »

Webber - Fetischista
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 26.-28. kolovoza 2016.

Post Postao/la speedy56 »

Utrka puna vatrometa u prvom dijelu, kasnije ok.
Suci su očito ostali na GO
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 26.-28. kolovoza 2016.

Post Postao/la F1NAC »

Uzasno razocaran prijenosom. Toliko fighta pred kraj oni prikazuju totalno nebitne stvari. Perez na Alonsa nismo vidili, onda ovo komesanje ALO, BOT, MAS, RAI također. Bitnije je pokazat kako se vozikaju ovi kroz pitlane.

Dokad ce suci tolerirat ovakvo bahacenje po stazi? Dok se ne desi neko sranje pa ce onda bit i HALO i ovi i oni. Kretenluk samo takav. Šteta za udes u prvom zavoju. Bilo bi sigurno puno bolje i napetije. OVako je cak i Hamilton prošao gratis za 50 ili koliko mjesta kazne.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 26.-28. kolovoza 2016.

Post Postao/la Scuderia »

Pokazali Maxu snimke, pogotovu onu sa Kimijem.... Max veli da mu je svjedno, da nista nije bilo opasno.

minutu kasnije...

Lauda: On mora na psihijatrijski odjel

:D :D
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 26.-28. kolovoza 2016.

Post Postao/la F1NAC »

ma kretencina. Branjenje mu je 0. Nemoze ni unutranju branit kako spada i jos izgubi zavoj. Po meni Kimi mu nije ni trebao vracat poziciju jer je i on sam izgubio zavoj. Vettel je za to dobio kaznu u Silverstoneu ali vidi čuda. NO INVESTIGATION kad je VES u pitanju. Fuck off
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 26.-28. kolovoza 2016.

Post Postao/la Vuksa_KC »

Herbert budala, njemu je ok mijenjati putanje kak je klinjo radil.
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 26.-28. kolovoza 2016.

Post Postao/la King iCool »

Stalno se tako brani i stalno suci vele da je OK a svi ostali samo cmizdre okolo ko p*zde. Pa ako prolazi takav način vožnje nek se svi tako počnu braniti! Ako može Max mogu svi. Jedino kad se nešto desi onda će bit panika opet.
Isto ko i situacija sa Alonsom i unsafe release, pa ko normalan bi to išao kažnjavat?! Suci su dobro postupili ovaj put. Nije otišao Hulkenbergu u putanju nego pokraj njega, nije doveo u opasnost nikog od mehaničara, a hulk na izlazu nije htio ostaviti dovoljno prostora sa unutarnje strane jer bi izgubio poziciju i došlo je do kontakta...
Jedino wehrlain je dns ispao seljačina, zabije se u jensona i onda se još čudi i gestikulira kao: "ej, koji k. ti radiš?" Kak ga nije sramota
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 26.-28. kolovoza 2016.

Post Postao/la Vuksa_KC »

King iCool je napisao/la:Stalno se tako brani i stalno suci vele da je OK a svi ostali samo cmizdre okolo ko p*zde. Pa ako prolazi takav način vožnje nek se svi tako počnu braniti! Ako može Max mogu svi.
Da, a suci su inače baš poznati po konzistentnosti.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 26.-28. kolovoza 2016.

Post Postao/la F1NAC »

King iCool je napisao/la:Stalno se tako brani i stalno suci vele da je OK a svi ostali samo cmizdre okolo ko p*zde. Pa ako prolazi takav način vožnje nek se svi tako počnu braniti! Ako može Max mogu svi. Jedino kad se nešto desi onda će bit panika opet.
Isto ko i situacija sa Alonsom i unsafe release, pa ko normalan bi to išao kažnjavat?! Suci su dobro postupili ovaj put. Nije otišao Hulkenbergu u putanju nego pokraj njega, nije doveo u opasnost nikog od mehaničara, a hulk na izlazu nije htio ostaviti dovoljno prostora sa unutarnje strane jer bi izgubio poziciju i došlo je do kontakta...
Jedino wehrlain je dns ispao seljačina, zabije se u jensona i onda se još čudi i gestikulira kao: "ej, koji k. ti radiš?" Kak ga nije sramota
Verstappen je izgurao Kimija van staze jednom i on je sam u tom trenutku izgubio zavoj, cak citam na internetu da je u nekoj izjavi rekao da je ovako vozio prema njima iz osvete za prvi krug (koji si je sam usrao, sto se isao gurat tamo di nema prostora u prvom krugu trke). Vettel je u Silverstonu isto izugrao (izgubio kontrolu nad bolidom na mokrom dijelu) Massu i dobio je 5 sekundi. Protiv Verstappena nije ni istraga pokrenuta. Glavno da je cmizdrio kad ga je Rosberg izgurao van.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 26.-28. kolovoza 2016.

Post Postao/la Toon »

I mali prgavac i Mcl (Alonso) su morali biti kažnjeni...ovo danas je samo ponovno pokazivanje/dokazivanje da se kazne dijele kako se kome od sudaca digne...svako pravilo ima nekoliko mogućih tumačenja pa se tako i suci ponašaju - kako su se ujutro probudili tako i sude...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 26.-28. kolovoza 2016.

Post Postao/la F1NAC »

unsafe release je dosta sirok pojam. dobit ces kaznu (ako na to mislis) jedino ako bas uletis ovom u putanju i ovaj mora zakočit ili te pokupi eventualno, ovako recimo ni Hamilton nije dobio kaznu u Kini 2010(sto se sjecam ovako), a ima dosta puno primjera sigurno.

Ali da s ovime kako se kome dize tu si u pravu.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 26.-28. kolovoza 2016.

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Jedna stvar mi je danas bila cudna, ricci nije mogao pratiti rosberga na meksoj komponenti a ni Hamilton nije mogao vozit brze krugove kao rosberg unatoc tome da je bio na meksoj komponenti. Imam osjecaj da je hamilton bio pokusni kunic, nesto su testirali s njim. Kad je na kraju uzeo tvrdju komponentu je bio najbrzi. Bez veze je dva puta bio na softu, sa jednim usparanim boksom bi mozda i na drugoj poziciji bio danas. Mozda se varam, mozda samo setupa fanas nije imao. Puno srece je imao u svakom slucaju.

Na ferr se sve srusilo, da bi opravdali trud i najavu sljedece sezone morali bi uzeti bar jednu pobjedu da bude obecavajuca prognoza protiv mercedesa sljedece godine. U svoj toj zelji i sili sami sebe uniste i kad postoje sanse da bi mozda pobjedili.

Max je danas bio ostar, do sudara nije doslo i sudci nisu reagirali. Vjerojatno ga imaju u bazi, prije ili kasnije ce mu naljepit i stare grijehe kad nekog izbije sa staze, bez brige budite.

Prije apexa nije bilo kontakta, kroz apexe je bilo naguravanja ali bez vece stete tako da je to utrkivanje. Da se kimi zavrtio ili bio polomljen onda bi bilo za kaznit.

Start se ionako nikad skoro ne kaznjava i do prvog zavoja na startu imas pravo sto puta mjenjat putanju tako da start necu previse komentirat, po mojem su sva trojca krivi. Vettel ne moze progutat da je kimi bio bolji i progurao se napred, max isto tvrdoglav i nepopustljiv. Sve troje su vidili priliku za pobjedom vjerojatno i u tome izgorili.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 26.-28. kolovoza 2016.

Post Postao/la F1NAC »

Ćale od Lewisa je napisao/la:Jedna stvar mi je danas bila cudna, ricci nije mogao pratiti rosberga na meksoj komponenti a ni Hamilton nije mogao vozit brze krugove kao rosberg unatoc tome da je bio na meksoj komponenti. Imam osjecaj da je hamilton bio pokusni kunic, nesto su testirali s njim. Kad je na kraju uzeo tvrdju komponentu je bio najbrzi. Bez veze je dva puta bio na softu, sa jednim usparanim boksom bi mozda i na drugoj poziciji bio danas. Mozda se varam, mozda samo setupa fanas nije imao. Puno srece je imao u svakom slucaju.
Zbog izuzetno toplijih temperatura najbolja guma cak je bila mediumka. SS je danas bio totalno beskoristan. Jako lako je ove mekse gume bacit malo van onog optimalnog intervala temperatura a mediumke je u toplijim uvjetima puno lakse kontrolirat.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 26.-28. kolovoza 2016.

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

F1NAC je napisao/la:
Ćale od Lewisa je napisao/la:Jedna stvar mi je danas bila cudna, ricci nije mogao pratiti rosberga na meksoj komponenti a ni Hamilton nije mogao vozit brze krugove kao rosberg unatoc tome da je bio na meksoj komponenti. Imam osjecaj da je hamilton bio pokusni kunic, nesto su testirali s njim. Kad je na kraju uzeo tvrdju komponentu je bio najbrzi. Bez veze je dva puta bio na softu, sa jednim usparanim boksom bi mozda i na drugoj poziciji bio danas. Mozda se varam, mozda samo setupa fanas nije imao. Puno srece je imao u svakom slucaju.
Zbog izuzetno toplijih temperatura najbolja guma cak je bila mediumka. SS je danas bio totalno beskoristan. Jako lako je ove mekse gume bacit malo van onog optimalnog intervala temperatura a mediumke je u toplijim uvjetima puno lakse kontrolirat.
Hvala na odg, gledam na orf1 pa ne razumjem sve sto pricaju. Oko guma su dosta govorili ali mi nije bilo jasno sto se dogadja. Koliko razumjem povisili su tlak u gumama, znaci li to da cemo do kraja sezone gledati bolide vecinom na bjelim gumama?
slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 26.-28. kolovoza 2016.

Post Postao/la Toon »

Ćale od Lewisa je napisao/la: Koliko razumjem povisili su tlak u gumama, znaci li to da cemo do kraja sezone gledati bolide vecinom na bjelim gumama?
...u Monzi sigurno ne jer su već ranije odabrali gume...koliko se sjećam (imaš negdje na forumu odabir) samo je FI uzela 3 seta tih guma...a za dalje bumo vidli...valjda im Vakula i Sijerković pomažu...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 26.-28. kolovoza 2016.

Post Postao/la F1NAC »

G sile u tijekom sudara

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

VN Italije - Autodromo Nazionale Monza, 02.-04. rujna 2016.

Post Postao/la F1NAC »

slika


slika

Q
slika

R
slika

Gume
slika

Pole 2015


Satnica:

Kod: Označi sve

Practice 1 Fri 10:00 – 11:30 
Practice 2 Fri 14:00 – 15:30 
Practice 3 Sat 11:00 – 12:00
Qualifying Sat 14:00 – 15:00 
Race        Sun 14:00 – 16:00
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 26.-28. kolovoza 2016.

Post Postao/la speedy56 »

Zna možda netko koliko se puta toleriralo rezanje na vrhu Raidillona? (kad je Nasr dobio kaznu). Sad sam jendim okom gledao snimku utrke poslije crvene zastave i samo sam Vettela vidio da je 2x u prijenosu to rezao i to prije nego je prelazi kasnije na Kemmelu s DRS-om, a rezali su i ostali. Tko zna koliko je toga još bilo, a da nije bilo u prijenosu
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 26.-28. kolovoza 2016.

Post Postao/la Cuky »

mislim da valjda jedino Rosberga nisam vidio da reže, a i to zato jer je najmanje bio u kadru... ne sjećam se ako je pisalo gdje koliko od ruba staze je postavljen onaj senzor koji detektira kad netko izađe van... možda ako je bio udaljen više od širine bolida su dopuštali dok god ne registrira senzor prelazak van
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 26.-28. kolovoza 2016.

Post Postao/la speedy56 »

Cuky je napisao/la:mislim da valjda jedino Rosberga nisam vidio da reže, a i to zato jer je najmanje bio u kadru... ne sjećam se ako je pisalo gdje koliko od ruba staze je postavljen onaj senzor koji detektira kad netko izađe van... možda ako je bio udaljen više od širine bolida su dopuštali dok god ne registrira senzor prelazak van
Ali bitno da je Nasr dobio 5s kazne i umjesto 16. završio 17.... On je fakat bil najveći problem sucima tokom utrke :lol: :lol: #-o :roll:
The driver having overtaken car 31 on the outside under braking, could not complete the move without running wide between turns 5 and 6.
Mali hint sucima... "The driver of car 33, having been attacked on the outside under braking could not complete the defensive move without running wide between turns 5 and 6 => so car 7 is required to give the position back to the car 33" =P~
slika
Avatar
Nitrous Oxide Systems
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1138
Pridružen/a: 28 ruj 2007, 15:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Mostar

Re: VN Italije - Autodromo Nazionale Monza, 02.-04. rujna 2016.

Post Postao/la Nitrous Oxide Systems »

Circuit guide 2016.
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN Italije - Autodromo Nazionale Monza, 02.-04. rujna 2016.

Post Postao/la pospani gad »

Al' će ovaj vikend Max razvaliti Tifose - a bogme i vozače Ferrarija, ako ne i Mercedesa.

:driver:

:mrgreen:

:-({|= :-({|=
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Italije - Autodromo Nazionale Monza, 02.-04. rujna 2016.

Post Postao/la Vuksa_KC »

Razvalit će osiguravajuća društva :read:
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN Italije - Autodromo Nazionale Monza, 02.-04. rujna 2016.

Post Postao/la pospani gad »

Znao je Helmut Marko što radi. Ferrari bi prodao sve ratne zalihe zlatnih poluga da može doći do vozača Maxa Verstappena ( u paketu bi trebao biti Adrian Newey ili bar netko sličan ).
Ovako će se ponoviti sušne godine, kao što su bile od 1979. do 2000. kada je Michael Schumacher uspio osvojiti vozački naslov za Ferrari. Ako uzmemo, onako u grubo, procjenu za slijedeći Ferrarijev vozački naslov ravnajući se prema ovoj povijesnoj napomeni, to znači da Ferrari osvaja vozački naslov 2028. godine. Ako ga osvoje još kasnije, recimo 2035. znači da će oboriti svoj vlastiti rekord u NEosvajanju vozačke F1 titule.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Zaključano