Utrke 2017 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Australije - Albert Park Circuit, 24.-26. ožujka 2017.

Post Postao/la vidc »

draže mi je gledat 2 jednaka bolida kako se bore za pobjedu, makar vozili na sekundu razmaka cijelu utrku i bez ikakvog preticanja nego neka drs preticanja u sredini.
nadam se da će u razvoju ferrari uspjet držat korak s mercedesom.
počelo je dobro
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Australije - Albert Park Circuit, 24.-26. ožujka 2017.

Post Postao/la Cuky »

Alonso-champ je napisao/la:Jel ko koga presao direktno na stazi?
Ocon i Hulk Alonsa, Perez jednog Saubera sa vanjske strane u T3 i iskreno sad se više ne mogu sjetiti jer me pas gnjavio dobar dio utrke da se igram sa njime...al moguće da nisam propustio ništa

EDIT: Nije Saubera nego Sainza u Toro Rossu
Zadnja izmjena: Cuky, dana/u 26 ožu 2017, 09:06, ukupno mijenjano 1 put.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Australije - Albert Park Circuit, 24.-26. ožujka 2017.

Post Postao/la marcus »

Buuuuuu Lewisu me uopće nije iznenadio. Talijana "dolje" ima kao u priči. "Pravi" Australijanci su ipak kulturniji......poput Webbera koji to nije primjetio i komentirao.
Lewis je dobro uvježbao smješak od lani, ali u sebi sigurno kuha.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Australije - Albert Park Circuit, 24.-26. ožujka 2017.

Post Postao/la vidc »

ma vazda je tako. prije par godina su i vettelu boo-ali. ma zavist je to i ljudi jedva čekaju da netko uspješan doživi "pad" pa da likuju. kreteni
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Australije - Albert Park Circuit, 24.-26. ožujka 2017.

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Mercedes poklonio Ferrariu pobjedu, kriva procjena jednostavno....dešava se.
Da je Hamilton uspio ispred Verstapena izać nabildao bi prednost nad Vettelom ovako je u stiskanju onih 8 krugova iza njega uništio "svježinu" svojih guma nakon čega više ni na čistoj stazi nije mogao pratit tempo Vettela.
Prerano su ga povukli i mislili rutinski to obavit ali da je na ovakvoj stazi ostao duže, Vettel mu nebi mogao ništa jer nije bio više od sec brži kad su ultra softice kod Hamiltona počele padati.

Bojim se da će ove sezone biti puno ovakvih utrka gdje će samo taktika kroz boks ili promet na stazi promjenit raspored.

Tempo Ferraria u utrci je odličan, očito stoji i dalje ono da je Mercedes za kvalifikacije sposoban iskemijat setup i performanse za jedan krug.
Mercedes je popravio startove što je dobro, da je prvi zavoj bio ljevi Bottas bi izašao ispred Vettela iz prvog zavoja a isto tako Verstapen ispred Kimia.

Za Kimia i dalje mislim da se nakon 2007. morao umiroviti, ako Ferrari kiksne konstruktorsko mjesto u poredku zna se ko će tome pridonijet.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Australije - Albert Park Circuit, 24.-26. ožujka 2017.

Post Postao/la Cuky »

bez kazne za Magnussena zbog sudara sa Ericssonom u prvom krugu
http://www.f1fanatic.co.uk/2017/03/26/m ... collision/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Australije - Albert Park Circuit, 24.-26. ožujka 2017.

Post Postao/la F1NAC »

Ćale od Lewisa je napisao/la:Mercedes poklonio Ferrariu pobjedu, kriva procjena jednostavno....dešava se.
Da je Hamilton uspio ispred Verstapena izać nabildao bi prednost nad Vettelom ovako je u stiskanju onih 8 krugova iza njega uništio "svježinu" svojih guma nakon čega više ni na čistoj stazi nije mogao pratit tempo Vettela.
Prerano su ga povukli i mislili rutinski to obavit ali da je na ovakvoj stazi ostao duže, Vettel mu nebi mogao ništa jer nije bio više od sec brži kad su ultra softice kod Hamiltona počele padati.

Bojim se da će ove sezone biti puno ovakvih utrka gdje će samo taktika kroz boks ili promet na stazi promjenit raspored.

Tempo Ferraria u utrci je odličan, očito stoji i dalje ono da je Mercedes za kvalifikacije sposoban iskemijat setup i performanse za jedan krug.
Mercedes je popravio startove što je dobro, da je prvi zavoj bio ljevi Bottas bi izašao ispred Vettela iz prvog zavoja a isto tako Verstapen ispred Kimia.

Za Kimia i dalje mislim da se nakon 2007. morao umiroviti, ako Ferrari kiksne konstruktorsko mjesto u poredku zna se ko će tome pridonijet.
Nije Mercedes povukao Hamiltona nego se ovaj sam prozvao da ode u boks pošto je počeo gubit pace na US. Hamiltona je Vettel pratio bez problema na US. Kad bi Hamilton ubrzao uzvratio bi mu i Vettel. Sve u svemu da Verstappen je danas igrao veliku ulogu ali sad da bi Hamilton odletio u daljinu nebi sigurno a još manje nebi rutinski to obavili. Vjerovatno bi imao Vettela zaljepljenog uz nemogucnost pretjecanja zbog oblika staze.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Australije - Albert Park Circuit, 24.-26. ožujka 2017.

Post Postao/la Cuky »

imate pravo jednom pogađati tko je imao najbrži stop...da, to je opet Williams
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: VN Australije - Albert Park Circuit, 24.-26. ožujka 2017.

Post Postao/la Alonso-champ »

McLarena nema ni tu medju prvih deset..
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Australije - Albert Park Circuit, 24.-26. ožujka 2017.

Post Postao/la Cuky »

zanimljiva fotkica objavljena od Pirellija na koju sam naletio....a to je o strategijama u utrci...ispada da je Kvyat u sredini poretka uspio prvi stint na Ultra Soft gumama odraditi točno duplo dulje nego Hamilton na čelu i sa čistom stazom ispred
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Australije - Albert Park Circuit, 24.-26. ožujka 2017.

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

F1NAC je napisao/la:
Ćale od Lewisa je napisao/la:Mercedes poklonio Ferrariu pobjedu, kriva procjena jednostavno....dešava se.
Da je Hamilton uspio ispred Verstapena izać nabildao bi prednost nad Vettelom ovako je u stiskanju onih 8 krugova iza njega uništio "svježinu" svojih guma nakon čega više ni na čistoj stazi nije mogao pratit tempo Vettela.
Prerano su ga povukli i mislili rutinski to obavit ali da je na ovakvoj stazi ostao duže, Vettel mu nebi mogao ništa jer nije bio više od sec brži kad su ultra softice kod Hamiltona počele padati.

Bojim se da će ove sezone biti puno ovakvih utrka gdje će samo taktika kroz boks ili promet na stazi promjenit raspored.

Tempo Ferraria u utrci je odličan, očito stoji i dalje ono da je Mercedes za kvalifikacije sposoban iskemijat setup i performanse za jedan krug.
Mercedes je popravio startove što je dobro, da je prvi zavoj bio ljevi Bottas bi izašao ispred Vettela iz prvog zavoja a isto tako Verstapen ispred Kimia.

Za Kimia i dalje mislim da se nakon 2007. morao umiroviti, ako Ferrari kiksne konstruktorsko mjesto u poredku zna se ko će tome pridonijet.
Nije Mercedes povukao Hamiltona nego se ovaj sam prozvao da ode u boks pošto je počeo gubit pace na US. Hamiltona je Vettel pratio bez problema na US. Kad bi Hamilton ubrzao uzvratio bi mu i Vettel. Sve u svemu da Verstappen je danas igrao veliku ulogu ali sad da bi Hamilton odletio u daljinu nebi sigurno a još manje nebi rutinski to obavili. Vjerovatno bi imao Vettela zaljepljenog uz nemogucnost pretjecanja zbog oblika staze.
Ok, hamilton se sam pozvao ali toliko ljudi na pitwalu, inzenjera i pizdi maternini da nisu mogli izracunat da ce izac iza verstapena ili su mislili da ce jednostavno hamilton proc pored njega kao da je pod plavim zastavama i jos izgradit 10 sec.
Nije to China pa da uzmes dobar zalet i prodjes s lakocom napred.
Mislim da se mercedes danas razbistrio iz bajki i da se vec ubrzano radi na razvoju do sljedece utrke. Sad kad su izjednaceni nema vise sansi niti za najmanje pogreske poput da bottas nije uspio se pozicionirat u prvi startni red ili povlacenje u boks krug ili dva prije ili krug ili dva prekasno. Masinerija od sada dalje mora raditi perfektno.
slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Australije - Albert Park Circuit, 24.-26. ožujka 2017.

Post Postao/la dmarijon »

Iskreno, ni meni nije jasno zašto Ham sam određuje taktiku. On od svih njih najmanje je mogao znati da će zaglaviti iza maxa. Ok, da je nastavio i ubio gume mogao ga je vettel možda proći na stazi. E to bi bio spektakl.
minus za mercedes: ovo trošenje guma daje šansu ferrariju. to se ne rješava tako brzo.
minus za ferrari: mercedesova vreća bez dna. uložit će open kesa koliko treba da dobiju prvenstvo
Samo neka se trkaju.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: VN Australije - Albert Park Circuit, 24.-26. ožujka 2017.

Post Postao/la gjoko-mkd »

Primjetno je da Ferari lakše prati neki bolid ispred sebe u t.z.‚‚prljavi zrak‚‚ kod se Mercedes slabije snalazi u takvim okolnostima.

To će biti mnogo bitno za nastavak sezone
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Australije - Albert Park Circuit, 24.-26. ožujka 2017.

Post Postao/la marcus »

To se znalo i prošle sezone. Čudno kako nisu poradili na tome.
Ova greška mi je u rangu Monte Carla 2015. Skoro.....
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Australije - Albert Park Circuit, 24.-26. ožujka 2017.

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la:To se znalo i prošle sezone. Čudno kako nisu poradili na tome.
Ova greška mi je u rangu Monte Carla 2015. Skoro.....
Nemozes samo tako proradit na tome. Pogledaj kompleksnost u polju bargeboarda cak i prednjeg krila. Sve to je za razinu osjetljivije nego kod drugih
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Australije - Albert Park Circuit, 24.-26. ožujka 2017.

Post Postao/la marcus »

Pa redizajnirali su cijeli bolid.....nije to samo "nastavak" prošlogodišnjeg. No, tek je početak sezone......ima još dosta vremena da vidimo tko gdje i kako stoji. Ne vjerujem da je Ferrari samo tako dobio sekundu po krugu u odnosu na Mercedes u par mjeseci.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Australije - Albert Park Circuit, 24.-26. ožujka 2017.

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la:Pa redizajnirali su cijeli bolid.....nije to samo "nastavak" prošlogodišnjeg. No, tek je početak sezone......ima još dosta vremena da vidimo tko gdje i kako stoji. Ne vjerujem da je Ferrari samo tako dobio sekundu po krugu u odnosu na Mercedes u par mjeseci.
ako pogledas recimo dno bargeboarda tj onaj dio na pocetku podnice ono je evolucija od prošlogodišnjeg (ribež). Treba nekako doć do određenih brojki DF levela. I to dolazi sa određenim penalima
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Australije - Albert Park Circuit, 24.-26. ožujka 2017.

Post Postao/la zonelsk »

Alonso-champ je napisao/la:
zonelsk je napisao/la:Uzas.. 6 vozaca u istom krugu. Skoro 5...
Ko da gledamo razlicite serije

Edit: alonso van bodova, odma odustaje
Pa jesil vidio zasto je odustao?
Odmah nakon što su ga ova dvojca prošla na sky-ju je bila info zašto je odustao.

U tom trenutku nisam ni trenutak povjerovao u tu info i post sam napisao najući info da mu auto vuce u lijevo. Ne vjerujem ni sada no doduše jucer nisam imao vremena gledati ili traziti jel to točno.

No, bitnije, nisam rekao to kao kritiku njemu, niti opcenito u tom kontekstu, dopače ako je istina podržavam ga.....
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Australije - Albert Park Circuit, 24.-26. ožujka 2017.

Post Postao/la F1NAC »

zonelsk je napisao/la:
Alonso-champ je napisao/la:
zonelsk je napisao/la:Uzas.. 6 vozaca u istom krugu. Skoro 5...
Ko da gledamo razlicite serije

Edit: alonso van bodova, odma odustaje
Pa jesil vidio zasto je odustao?
Odmah nakon što su ga ova dvojca prošla na sky-ju je bila info zašto je odustao.

U tom trenutku nisam ni trenutak povjerovao u tu info i post sam napisao najući info da mu auto vuce u lijevo. Ne vjerujem ni sada no doduše jucer nisam imao vremena gledati ili traziti jel to točno.

No, bitnije, nisam rekao to kao kritiku njemu, niti opcenito u tom kontekstu, dopače ako je istina podržavam ga.....
moglo se vidjeti na kočenju za zavoj 10 kako mora davat kontru na kočenju kako mu trza bolid. A sve u svemu koja mu je poanta vrtit krugove za niš kad je tek početak sezone a znamo koliko je Honda kvarljiva (potencijalno) pa je bolje sačuvat motor nego srljat bezveze. Ovako bi ga možda i Gio ulovio pa pretekao s prošlogodišnjom PU. Zamisli onda sramote
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: VN Australije - Albert Park Circuit, 24.-26. ožujka 2017.

Post Postao/la McLewis »

Sad se nesto razmisljam, toliko pljuvali po hondi i onda im se smrda ovijes hahahhaha koji likovi svi skupa..
McLaren u <3
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Australije - Albert Park Circuit, 24.-26. ožujka 2017.

Post Postao/la Cuky »

ovjes se smrdao zbog kontakta sa Oconom
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

VN Kine - Shangai International Circuit, 07.-09. travnja 2017.

Post Postao/la F1NAC »

Podij 2016.

slika

Informacije o stazi

slika

Gume
P Zero White medium
P Zero Yellow soft
P Zero Red supersoft

These are the tyres that must be available (one of them to be used) at some point in the race:
P Zero White medium
P Zero Yellow soft


slika

Q 2016

slika

R 2016

slika


slika

Satnica

Kod: Označi sve

1st Free practice	Fri 7 Apr 04:00 - 05:30
2nd Free practice	Fri 7 Apr 08:00 - 09:30
3rd Free practice	Sat 8 Apr 06:00 - 07:00
1st Qualifying		Sat 8 Apr 09:00 - 09:18
2nd Qualifying		Sat 8 Apr 09:25 - 09:40
3rd Qualifying		Sat 8 Apr 09:48 - 10:00
Race					 Sun 9 Apr 08:00 
Zadnja izmjena: F1NAC, dana/u 06 tra 2017, 19:02, ukupno mijenjano 3 puta.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Nitrous Oxide Systems
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1138
Pridružen/a: 28 ruj 2007, 15:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Mostar

Re: VN Kine - Shangai International Circuit, 07.-09. travnja 2017.

Post Postao/la Nitrous Oxide Systems »

dobra staza, uvijek je nudila zanimljive utrke, meni osobno jedna od najdrazih.
btw. @finac mislim da si pobrkao malo satnicu, uranio si 1h sa svim sesijama :)
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Kine - Shangai International Circuit, 07.-09. travnja 2017.

Post Postao/la F1NAC »

da, ravnao sam se prema autosportu, al očito mi je konvertiralo vrijeme po Britancima. Nisam ni gledao poslije na f1.com. My bad :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN Kine - Shangai International Circuit, 07.-09. travnja 2017.

Post Postao/la pospani gad »

Ovaj podij me podsjetio, kako je Daniil Kvyat dobar i podcjenjen vozač.
Dobro je, da ga je g. Helmut Marko zadržao u svome okrilju.
Ja bih osobno bio sretniji da je mladi Rus ostao u F1, ali recimo kao vozač Williamsa, FI-e, ili Haas-a.

Sretno Daniil u 2017.oj...... :driver:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Zaključano