Utrke 2017 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Bahreina - Sakhir Circuit, 14.-16. travnja 2017.

Post Postao/la marcus »

Pa zato Ferrari i šuti sada jer su radili što su radili.......a red bi bio da se nakon 10 godina netko sklanja i Lewisu. Da su mu se sklanjali kao Schumacheru, Alonsu ili Vettelu sada bi bio na 4, ako ne i na 5 osvojenih prvenstava.
No, vidjet ćemo što nam budućnost nosi. Nismo mi hrvatski Sabor pa da se bavimo samo ustašama, partizanima i komunistima.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Bahreina - Sakhir Circuit, 14.-16. travnja 2017.

Post Postao/la dmarijon »

Ove godine situacija je skoro pa suprotna. Za razliku od Bottasa koji staje na autobusnoj dok vozač number one prolazi, Kimi je prošlu trku vettelu praktički uništio šansu za pobjedu
Samo neka se trkaju.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Bahreina - Sakhir Circuit, 14.-16. travnja 2017.

Post Postao/la marcus »

Pa ono propuštanje u zavoju 11 ili 12 je bilo sve osim stajanja na autobusnoj.
Nažalost, tako se osvajaju prvenstva.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Bahreina - Sakhir Circuit, 14.-16. travnja 2017.

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Ljudi al ga pretjerujete u tri krasne.
Mercedes nema politiku 1,2 sto se vidjelo mnogo puta do sad, ali se vidjelo vise puta nesto drugo. To je konstruktorska borba i interes za presaltat oba bolida na stepenicu vise.
Mozda sam ja sljep ali ja to ovako vidim i to je cisto zdrava normalna logika sta oni rade: kad su oba vozaca na cistoj stazi prvi i drugi, nema odredbi, bore se medjusobno.
Kad je sredina poredka ili pred njima stoji neko, brzi dobiva sansu u tom trenutku za napad.
Na taj nacin jedan vozac ima mogucnost skocit za dva mjesta (najmanje) po cjenu propustenog jednog mjesta. To je kalkulacija jasna ko dan za momcad, problem je samo ko se nadje sporiji u tom trenutku i dobije tu naredbu, vjerojatno mu nije lako.
Ili se oglusis kao Hamilton tri puta do sada na takvu naredbu i muski sneses posljedice.
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Bahreina - Sakhir Circuit, 14.-16. travnja 2017.

Post Postao/la vidc »

hmm da. brži dobiva priliku za napad,ali kad ne uspije, ne vrati poziciju ;)
ne kontam zašto je problem da postoji 1,2 politika, to je sasvim normalno kad se boriš za naslove. zadnje 3 godine nismo vidjeli borbu za naslove pa im je bilo svejedno. sad je normalno da će bottas bit hamiltonov vodonoša
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Bahreina - Sakhir Circuit, 14.-16. travnja 2017.

Post Postao/la dmarijon »

Slažem se, više smisla mi ima ovo što su sad u mercu napravili nego to kako je kimi nepotrebno zagušio vettela. I sam bi tako napravioda vodim momčad. (samo se nadam da će hamilton isto propustiti bottasa ako budu u obratnoj poziciji).
Samo neka se trkaju.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN Bahreina - Sakhir Circuit, 14.-16. travnja 2017.

Post Postao/la pospani gad »

dmarijon je napisao/la:Ove godine situacija je skoro pa suprotna. Za razliku od Bottasa koji staje na autobusnoj dok vozač number one prolazi, Kimi je prošlu trku vettelu praktički uništio šansu za pobjedu
Slažem se. Poludio sam, kada sam vidio da tipično ispolitizirani Ferrari ne daje momčadsku odredbu ( nismo mi to morali čuti ) SPORIJEM Kimiju da pusti bržeg i motiviranog Sebastiana!!
Moje mišljenje je da je Sebastian mogao i pobjediti na VN Kine, bez obzira na virtual / safety car kombinaciju - pa to se vidjelo poslije, kada je Seb junački i vozački obišao i Daniela nakon Kimija....... nema se što tu pričati, diskutirati, babariti.

Valtteri je na utrci Bahrainu stao Lewisu i propustio ga, ali po meni Valtteri ima snage i volje da se suprostavi i momčadskim odredbama i vozaču br.1 kada za to dođe vrijeme.
U suprotnom za mene Valtteri je prekrižen i spada u kategoriju Finaca Heikki Kovalainen / Mika Salo. Ako Valtteri ne pokaže zube - a na jednogodišnjem ugovoru je u Mercu - trebao bi. Zamislite sada zašto Pascal Wehrein nije stigao ove godine u Merc, kao timski kolega Lewisu?

A kada sam već kod Pascala, za mene je on čovjek utrke - zbog toga di je uspio dovući Sauber. A i ona borba sa Kvyatom - jedan potez mi se osobito svidio - naravno da neću sada googlati, vraćam se na svoje moćno radno mjesto.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Bahreina - Sakhir Circuit, 14.-16. travnja 2017.

Post Postao/la F1NAC »

slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

VN Rusije - Sochi Autodrom, 28.-30. travnja 2017.

Post Postao/la F1NAC »

Podij 2016.

slika

Informacije o stazi

slika

Satnica

Kod: Označi sve

1st Free practice	Fri 28 Apr 10:00 - 11:30
2nd Free practice	Fri 28 Apr 14:00 - 15:30
3rd Free practice	Sat 29 Apr 11:00 - 12:00
1st Qualifying		Sat 29 Apr 14:00 - 14:18
2nd Qualifying		Sat 29 Apr 14:25 - 14:40
3rd Qualifying		Sat 29 Apr 14:48 - 15:00
Race				    Sun 30 Apr 14:00  
Gume
P Zero ultrasoft
P Zero supersoft
P Zero soft

These are the tyres that must be available (one of them to be used) at some point in the race:
P Zero supersoft
P Zero soft


slika

slika

Q 2016

slika

R 2016

slika

Circuit guide



Pole position 2016
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Rusije - Sochi Autodrom, 28.-30. travnja 2017.

Post Postao/la Cuky »

Ako Mercedes izgubi ovdje, od bilo koga a ne nužno samo od Ferrarija, onda bi mogli početi govoriti o tome da bi mogli imati borbu za naslov. Do sada je Mercedes nepobijeđen na ovoj stazi, imaju 3/3 od čega 2 puta 1-2, a treći put su bili na putu prema tome kada je kvar zaustavio Rosberga.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Rusije - Sochi Autodrom, 28.-30. travnja 2017.

Post Postao/la dmarijon »

Vjerujem da je moguće da izgube, ali ne vjerujem da bi mogli izgubiti zato što će netko po čistoj brzini biti jači od njih.
Samo neka se trkaju.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Rusije - Sochi Autodrom, 28.-30. travnja 2017.

Post Postao/la F1NAC »

ova ravnica ne da će ubit Ferrari nego.... Ovaj vikend će bit damage limitation za Ferrari odnosno Vettela. Probat pomogućnosti završit ispred BOTtasa i iza Hamija.

PS. Zanimljivost, na ovoj stazi sve krugove su vodili Mercovi. Bar bi ovaj vikend taj niz mogao bit nakratko prekinut.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Rusije - Sochi Autodrom, 28.-30. travnja 2017.

Post Postao/la dmarijon »

Pa ne znam baš da će "ubit" Ferrari. Ipak ove godine taj motor solidno održava i velike brzine, šta ne. Ne znam je li ima novosti oko onih predsezonskih špekulacija oko saćastih čeličnih klipova.
Samo neka se trkaju.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Rusije - Sochi Autodrom, 28.-30. travnja 2017.

Post Postao/la F1NAC »

dmarijon je napisao/la: špekulacija oko saćastih čeličnih klipova.
To nećeš nikad doznat :D

pogledaj na 1:34, situacija nakon ulaska SC. Bottas bez beda prozvače Vettela na ravnici sa DRSom ali i na sljedećoj ravnici di su poravnati praktički

slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Rusije - Sochi Autodrom, 28.-30. travnja 2017.

Post Postao/la dmarijon »

A vjerujem i ja da merc ima više snage koja mu pomogne na dužim ravnicama, ali opet...
prvo, ovaj "sljedeća ravnica" nije reprezentativna jer je bottas očito imao bolji izlaz (makar, kako se vettel tu spasio, to mi je definitivno trenutak trke).
Drugo, ne znamo tko ima kakav potisak, vjerojatno ferrari veći (što je bio jedan od razloga za bolji drugi sektor)
Samo neka se trkaju.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Rusije - Sochi Autodrom, 28.-30. travnja 2017.

Post Postao/la vidc »

Spominje se i da je u bahreinu ferrari morao malo zauzdat konjice zbog mogucih problema s turbo punjacem.nadajmo se da je to bilo zbog visokih temperatura i da nece bit slucaj u rusiji.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Rusije - Sochi Autodrom, 28.-30. travnja 2017.

Post Postao/la F1NAC »

dmarijon je napisao/la:A vjerujem i ja da merc ima više snage koja mu pomogne na dužim ravnicama, ali opet...
prvo, ovaj "sljedeća ravnica" nije reprezentativna jer je bottas očito imao bolji izlaz (makar, kako se vettel tu spasio, to mi je definitivno trenutak trke).
Drugo, ne znamo tko ima kakav potisak, vjerojatno ferrari veći (što je bio jedan od razloga za bolji drugi sektor)
Pa dobro opet imas startno ciljnu ravninu nakon ulaska SCa u boks. Bottas je doslovno pojeo gap do kraja ravnice

BUMP:

Dodane su kobasice na vanjskoj strani drugog zavoja koja se proteže sve do kraja izlazne zone. Koliko sam skužio nema više onog znaka iza kojeg vozači koji promaše kočenje moraju ić da ne steknu prednost nego se mogu priključit na stazu tek na kraju te druge duge kobasice. Tako je rečeno na briefingu.

Početak na izlazu iz 2. zavoja

slika

i nastavak nakon.

slika

REZ FP1
slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Rusije - Sochi Autodrom, 28.-30. travnja 2017.

Post Postao/la marcus »

Gledam FP3 i totalna rasturačina......katastrofa za Mercedes. Toto i Lauda se samo kiselo smješkaju i u sebi razmišljaju "gdje smo toliko zajebali da nas Digići ovako šamaraju".
Nemoguće da je Ferrari napravio 5 koraka naprijed, možda 2, ali je Mercedes napravio 10 koraka nazad. Amaterizam. Pa Mercedes u najboljima danima je rijetko kada ovako snažno sa gumama i mirno izgledao na stazi kao Ferrari danas.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Rusije - Sochi Autodrom, 28.-30. travnja 2017.

Post Postao/la vidc »

tek nakon Q3 vrijedi nešto komentirat
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Rusije - Sochi Autodrom, 28.-30. travnja 2017.

Post Postao/la Cuky »

FP3
slika


Ja i dalje nekako očekujem Merc na pole


Ono što je zanimljivo zbog utrke, kroz ova tri treninga situacija je:
Najbrži na Ultra-Soft: Vettel
Najbrži na Super-Soft: Hamilton
Najbrži na Soft: Vettel
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Rusije - Sochi Autodrom, 28.-30. travnja 2017.

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la:Gledam FP3 i totalna rasturačina......katastrofa za Mercedes. Toto i Lauda se samo kiselo smješkaju i u sebi razmišljaju "gdje smo toliko zajebali da nas Digići ovako šamaraju".
Nemoguće da je Ferrari napravio 5 koraka naprijed, možda 2, ali je Mercedes napravio 10 koraka nazad. Amaterizam. Pa Mercedes u najboljima danima je rijetko kada ovako snažno sa gumama i mirno izgledao na stazi kao Ferrari danas.
Samo pomalo. Plus ako startaju iza polea ovo je staza di dosad najmanje pole vrijedi. Jer iako dobro startas onda si sitting duck do drugog zavoja mečkama
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Rusije - Sochi Autodrom, 28.-30. travnja 2017.

Post Postao/la marcus »

Vi Ferrarijevci stvarno ste pod PTSPom od zadnjih godina i teško vam se prešaltati na realnost (i likovanje). Imam osjećaj kako ćete imati cijelu sezonu za to....
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Rusije - Sochi Autodrom, 28.-30. travnja 2017.

Post Postao/la dmarijon »

Možda malo ferrarijevci i pušu na hladno (što je razumljivo, jer - osim što bolid često razočara - bore se s red bullovima i mercedesima koji kad to najviuše treba vade nekakve poluprljave karte iz rukava).
p.s. godine siksutva su pokazale da se samo najsamouvjereniji timovi usude izaći na ne-najmekšim gumama. forca

palmer: koči i čeka udarac. prava vozačina bi se gasom vjerojatno usopjela izvući iz takve situacije
Samo neka se trkaju.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Rusije - Sochi Autodrom, 28.-30. travnja 2017.

Post Postao/la marcus »

Palmer je loš, loš, loš, neopisivo loš.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Rusije - Sochi Autodrom, 28.-30. travnja 2017.

Post Postao/la marcus »

Zato i kažem da trebate početi slaviti i uživati u nametanju apsolutne premoći nad posramoćenom konkurencijom.
Rade ono što je Mercedes 3 godine svima radio. Šamaranje iz svih oružja.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Zaključano