F2/F3/F4

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la speedy56 »

A Marciello koji je isto bio F3 prvak je došao s 19 ( s tim da je rođen u 12. mjesecu, pa je to malo nategnuto).
Ajde, razlika je da Ocon vrlo vjerojatno neće imati zagarantirano mjesto u F1 pa ako i čeka malo više nije problem, dok bi Marciello mogao dobiti mjesto u Sauberu, Manoru ili Haasu ako bude dobar ove sezone
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la F1NAC »

Da to sam i mislio. Marciello ima talenta a povrh toga ima Ferrari iza sebe. Normalno da ga zele stesat u gp2. A ovo za Ocona slazem se
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la speedy56 »

Šteta :(
slika
Nije im to trebalo...

Edit:
Evo ga, Dams, kao što smo govorili ovdje

Gasly
slika

Lynn
slika
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la pospani gad »

Ne znam di bi točno postao ovo, ali moglo bi ovo biti pravo mjesto. Riječ je o Robertu Frijns, prvaku WSR iz 2012.. koji je bahato odbio Red Bull, tj. odbacio njihove uvjete i pošao svojim putem.
Potucao se po F1 testiranjama.
I sa ovom viješću, je totalno propao. Kraj jedne, potencijalno dobre karijere u vrhu auto sporta, koja počinje potucanje po ovakvim nižim nenavikanim, neprosperitetnim, jalovim serijama:

http://www.autosport.com/news/report.php/id/117990" onclick="window.open(this.href);return false;
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la speedy56 »

Merhi je nakon odvožene cijele utrke (-3 kruga) u Maleiji odletio u Španjolsku i na Aragonu testirao FR 3.5, prošle sezone je bio 3. o toj seriji, iza Red Bullovca Sainza i Gaslya
slika
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la F1NAC »

Pjescana oluja na gp2 testiranju

Check out @BAH_Int_Circuit's Tweet: https://twitter.com/BAH_Int_Circuit/sta ... 96064?s=09" onclick="window.open(this.href);return false;
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la speedy56 »

Wow, koja predstava Vandoornea... =D>
3 desetinke do Matsushite. Zanima me koliko je Matsushita pročitao iz Stoffelove telemetrije, jer su u istom timu (de facto McLaren u gp2, Stoffel iz Wokinga, kosooki Hondin čovjek, čak su im i majice istih boja kao Mclaren Honde :) ).
Marciello opet imao problema... :<< Nije promet, nego mjenjač... Još je dobro izvukao peto mjesto...
Od Gaslya sam malo više očekivao, a i Evans nije bio na nekoj razini.
Treba vidjeti sutra kako će to s DRS-om funkcionirati, meni se ne sviđa, a do sada nisam nigdje pročitao pozitivan komentar. Možda u sprint utrci dobro dođe.

Btw - Buxton od ove sezone više nije glavni komentator :(
Alex Jacques je za ovaj vikend na tom mjestu (na twitteru nisu potvrdili da će biti tu do kraja sezone), ok posao radi, ali teško da (mi) Buxtona neko može dostojno zamijeniti
slika
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la K1M1 »

Ma Buxton je legenda, uz njega i najdosadnija utrka postaje zanimljiva. :) Iako zapravo i ne pamtim kad je u gp2 bila dosadna utrka. :) Da, šteta što više neće komentirat gp2 i gp3.
Dobre kvale jučer, Vandoorne nastavlja gdje je stao prošle sezone, uništavanje protivnika u kvalama, 5. pole position u nizu.
Matsushita totalno iznenađenje, drugi na kvalama u svom debiju u gp2. =D>

Utrka danas u 12:10
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la speedy56 »

Ponovno vrhunski :rock:
Već sam mislio da će ponovno izgubiti kao u Rusiji prošle hodine, ali tempo je bio odličan.
Od 3 ostala kandidata za naslov 2 ispala, a jedan završio zadnji - Marciellu se nikak vikend ne može pokolpit, napokon na startu nije izgubio pozicije i onda ga Nato ide zatvarati. Gasly ni kriv ni dužan nije imao kamo
slika
Pa je bio SC koji je izmiješao strategije.
Evans je dobro danas vozio, imam neki dojam da je najlakše prelazio. King odličan rookie
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la Cuky »

što je bilo sa ovim sudarom? Taman mi je stream crko pa nisam vidio što se dogodilo.

Utrka inače solidna, a čini se da DRS nije toliko promjenio fajtanje jer su opet svi poprilično blizu pa se dogodi da cijela kolona ima DRS i opet su na istome.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la speedy56 »

Marciello je išao napast Natoa na unut. stranu za onaj spori desni zavoj i de facto ga je već bio prešao (unut. strana, skoro paralelan), ali onda ga je on (pre)kasno išao zatvarati, taknuo Pica (koji je bio naprijed i nije to očekivao), okrenuo ih do ovog zida i nakon toga se još Gasly zabio u njih jer doslovno nije imao kamo drugdje.
slika
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la K1M1 »

Super utrka. Bojao sam se za drs ali ipak dobro funkcionira i ne utječe toliko, nije ono kao ponekad u f1 da je samo zaobilaženje, nego ipak drugi vozač ima šansu da se obrani.
Kakva fantastična vožnja Vandoornea, upravo ovo što speedy kaže, već je mirisalo na ponavljanje rusije prošle sezone, ali ipak je uspio. =D> Šteta za Marciella, Gaslyja i Pica, stvarno glup potez Natoa im uništio utrku.
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la speedy56 »

Ne znam kak vama, ali ovakve sprit utrke mi nemaju nekog smisla... Tu još više paze na gume nego u feature utrci i pretjecanja su sad samo obilaženja jer ovaj naprijed s lošijim gumama i drsom nema nikakvu šansu braniti. Ovo bi funkcioniralo da za sprint utrku imaju neke ultra tvrde gume (recimo hard ovdje u Bahreinu) pa da mogu stiskati cijelo vrijeme... ovako na podiju završe oni koji su najbolje pazili gume

Haryanto dobio, Vandoorne drugi, na startu (kao i većina na prljavoj strani, vjerojatno će tako biti i u F1) je izgubio malo, možda i to malo kolko je falilo do pobjede, onda je 10-15 krugova držao standardnih 2sec razmaka do Matsushite, dok i njega nije prošao jer su gume otišle. Šteta za Evansa, da me prije utrke netko pitao, uzeo bih njega kao favorita, startao 3. Ostala garda - Lynn, Gasly, Marciello opet pušing, nula bodova. Sezona nije ni krenula pošteno, a već imaju veliki razmak do vodečeg

Edit:
I da, zaboravio sam spomenuti, Canamasas i dalje na nivou :lol:
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la Cuky »

Mick, Michaelov sin, ostvario je svoju prvu pobjedu u tek trećem nastupu u formulama, ili točnije u ADAC Formula 4 seriji
slika



Vozile su se ovaj vikend 3 utrke u Oscherslebenu, na prvoj je završio 9. (najbolji od Rookie vozača), na drugoj je završio 12. (3. među Rookie vozačima) dok je u 3. pobjedio
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la F1NAC »

a Neweyev sin u istoj trci di je Schumi pobjedio dosao 28, trenutno je Mick u poretku 5. a NeweyJR 12(on nije rookie btw)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la Kenny »

Samo nečiji sinovi. Koliko je samo lakše njima nego nekom tko nema neko poznato prezime iz autosporta
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la F1NAC »

Kenny je napisao/la:Samo nečiji sinovi. Koliko je samo lakše njima nego nekom tko nema neko poznato prezime iz autosporta
Bis se zeznu. Ki zna koliki pritisak mora bit na njima. Pogotovo na shumiju jr. I kamo vidimo dobro mu ide. Za par godina u Ferrari po 8 naslova :biggrin:
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la Cuky »

pa nije baš ni njima lakše...Bruno Senna nije bio baš nešto specijalno, mali Prost radi gluposti po Formula E utrkama...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la Kenny »

Da im nije lakše vjerovatno nitko od nas nebi čuo za tog Prosta da mu stari nije bio taj tko je. Njima se je puno lakše probijat po nižim serijama, a čak i sjest za F1 bolid, jer ih svi prate, sponzori onda ulažu u njih dok recimo da si ti sa Schumacherom u prvenstvu vjerovatno te nitko nebi ni pogledo. E sada je druga stvar da imaju pritisak kada dođu u F1
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la:pa nije baš ni njima lakše...Bruno Senna nije bio baš nešto specijalno, mali Prost radi gluposti po Formula E utrkama...
s tim da je Ayrton ako se ne varam za Bruna rekao "Čekajte tek da vidite njega kako vozi"
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la Kenny »

F1NAC je napisao/la:
Cuky je napisao/la:pa nije baš ni njima lakše...Bruno Senna nije bio baš nešto specijalno, mali Prost radi gluposti po Formula E utrkama...
s tim da je Ayrton ako se ne varam za Bruna rekao "Čekajte tek da vidite njega kako vozi"
Ali isto tako Bruno nije vozio dosta dugo nakon Ayrtonove smrti
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la K1M1 »

Da, Bruno je počeo tek s 21 god vozit što je jako kasno. Dakle nije uopce imao karting karijeru, što svi ostali prođu, nego odmah na formule. I vec nakon par godina uz svo to neiskustvo bio vice-prvak u gp2 seriji. Moraš bit prilično talentiran da tako nešto napraviš, bez obzira kako se prezivao. Da je normalno počeo kao i svi ostali prvo s kartingom od malena, pa onda sa formulama oko 16.god mislim da je prilično izgledno bi se ostvarilo ovo što je Ayrton govorio.

Što se tiče mladog schumachera, svugdje se piše o toj njegovoj prvoj pobjedi, iskače iz paštete od autosport.com do index.hr-a al nigdje zapravo ne piše da je ostvarena u reverse-grid utrci, dakle okreće se top 10 iz prve utrke u vikendu, koju je završio 9. Solidan debitantski nastup u formulama al ništa pre specijalno.
S druge strane nigdje se ništa ne piše o sinu Jean Alesija, koji je u svom isto tako prvom nastupu u formulama prošli vikend izdominirao konkurenciju u francuskoj Formuli 4 sa 2 polea i 2 pobjede. Ja slučajno naletio jer pratim ovu stranicu koja se bavi nižim serijama. http://www.paddockscout.com/alesi-domin ... ener/26617" onclick="window.open(this.href);return false; Inače nigdje ništa o tome, dok se mladom Micku prati svaki korak koji napravi.
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la speedy56 »

I kolko sam uspio vidjeti te utrke pred kraj, ovaj iza ga je taman ulovio (i bio je brži) pa je izašao SC
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la F1NAC »

Jbg Kimi to je schumijev sin. mislim da je sad vise popularniji zbog nazalost nesrece MSC i time sto ga jos nitko nije vidio vec godinu i po
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la speedy56 »

Još jedna potvrda statusa ART-a kao Mclarenove junior momčadi...
slika

slika

slika

slika

Vjerojatno će isti tretman proći i de Vriesov DAMS, šteta, stara livreja je baš pasala na FR3.5 bolid
slika
Odgovori