WEC (World Endurance Championship)

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la speedy56 »

Već će se priča o usporavanju LMP1, neka granica bi trebala biti vrijeme kruga od 3:13. Smanjio bi se downforce i ograničila snaga hibrida...

Bio je sad zanimljiv onboard iz Nissana, bez problema je pratio Toyotu na pravcu, ali kroz šikanu i na izlazu Toyota samo odleti
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la F1NAC »

a također Nissan ima u svojem timu prvake iz online GT academy, Također sto se tice aerodinamike su dosta drukciji od ostalih, svi vise manje rade prednje difuzore na nacin da je izlaz odmah iza kotaca dok kod nissana je su ta dva difuzora duz cijelog bolida, a i omjer downforcea napred i iza kao i tezine je 65 - 45 % . Posto su limitirani odiza, odispred imaju puno vise slobode za se igrat i za postic downforce
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la pospani gad »

@Cuky

Malo OT;
Da. To je - to, ovo za IndyCar natječaj. Nisam se mogao sjetiti, da je i delta bio kandidat za IndyCar seriju,..... [-X
Meni je to presmiješno. Znam, da je taj auto vozio na LeMansu, ali prednji dio mi nikako ne izgleda stabilno; skretanje pri velikim brzinama, :roll: .

I onaj prvi projekt/prijedlog, Acura - prestrašno.

Hvala.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la F1NAC »

pospani gad je napisao/la:@Cuky

Malo OT;
Da. To je - to, ovo za IndyCar natječaj. Nisam se mogao sjetiti, da je i delta bio kandidat za IndyCar seriju,..... [-X
Meni je to presmiješno. Znam, da je taj auto vozio na LeMansu, ali prednji dio mi nikako ne izgleda stabilno; skretanje pri velikim brzinama, :roll: .

I onaj prvi projekt/prijedlog, Acura - prestrašno.

Hvala.
sa ovim profilom i jos ako je cist mozes proizvest puno downforcea zbog deltawing profila, takvi profili krila ti koriste avioni koji mogu subsonicnim brzinama makar su oni dosta vece povrsine, ispod bodya se generira puno dowfrocea pa nema potrebe za krilom, ali mislim da im se nije isplatilo posto su oni bili u zasebnoj klasi zar ne? i da dosta manje draga su imali
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la Kenny »

Na čemu su bili dizajneri ovih bolida kad su crtali? :x: Deltawing nije Nissanova? ovo prvi put čujem
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la Cuky »

F1NAC je napisao/la:sa ovim profilom i jos ako je cist mozes proizvest puno downforcea zbog deltawing profila, takvi profili krila ti koriste avioni koji mogu subsonicnim brzinama makar su oni dosta vece povrsine, ispod bodya se generira puno dowfrocea pa nema potrebe za krilom, ali mislim da im se nije isplatilo posto su oni bili u zasebnoj klasi zar ne? i da dosta manje draga su imali

Sa ovime smo otišli stvarno u OT....ali samo da te ispravim da delta krila koriste avioni koji lete supersoničnim (Mach 1-4,9) i hipersoničnim (Mach 5+) brzinama.


Ima veze sa omjerom između draga i uzgona kod ravnih, nakošenih i delta krila, ali sad ovako iz glave ne mogu se sjetiti točno kakve su prednosti i nedostatci kojih. Ono što znam sa sigurnošću je da sve letjelice koje većinu svojeg manevriranja odrađuju brže od zvuka (borbeni zrakoplovi, Concorde, Space Shuttle) koriste delta krila.


@Kenny
Postoji firma DeltaWingRacing koja je osmislila i proizvela taj auto. Nissan je tu bio kao tehnička podrška, pružao je financijsku pomoć, pogon i ljude. Zato sam usporedio sa McLarenom i Hondom...druga usporedba može biti nekadašnji odnos McLarena i Mercedesa ili Williamsa i BMW-a

Citat sa dolje linkane stranice:
Originally designed by Ganassi Racing Technical Director Ben Bowlby as a successor to the outdated IndyCar chassis, the DeltaWing is not just about looking different – it is about transforming the motorsports and automotive industries with radical innovation. Racer magazine calls it a game changer

Evo i stranicu DeltaWingRacing
http://www.deltawingracing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la F1NAC »

Japanci su se ove godine posteno osramotili u motorsportu. 20 sec od polea...
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la F1NAC »

Ford GT se vraca u LeMans!. U Gte klasu. Debitirat ce momcad na 24 sata Daytone
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la Cuky »

izgleda da Porsche i Audi malo varaju sa stražnjim krilima
http://www.racecar-engineering.com/news ... ing-trick/" onclick="window.open(this.href);return false;
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la F1NAC »

Japanci pusiona.

Nadam se da nece uvodit nako LeMansa restrikcije za aero i usporit ih kao sto najavljuju neki portali
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la F1NAC »

Konacno da i Audiju ne ide sve glatko. Sad neka porsche napravi burnout ispred audijeve firme :D

Nissan se nece klasificirat kao da su zavrsili utrku :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la F1NAC »

Hrvatska zastava ispred podija :D


263 500 gledatelja je bilo
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la speedy56 »

Ovi bi trebao biti onaj 3:17:4 krug, nigdje ne piše da je, ali tu je onaj prst :) , a i praktički nije imao nikakvog prometa koji mu je smetao osim ovo pred ulazom u Porsche zavoje

Ima na tom kanalu još nekoliko onboarda

Edit:
Mogli su cijeli krug uploadati, ali bolje išta nego ništa
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LzahJR2 ... e=youtu.be[/youtube]
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la speedy56 »

6 godina nakon prve (dugo čekane) pobjede u F1, Webber, u društvu Hartleya i Bernharda na istoj stazi kao 2009. osvojio i prvu pobjedu u WEC-u (također malo dulje čekanu nego je to očekivano).
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la speedy56 »

Nije WEC, ali je TUSCC... Whiting bi im mogao reći koju :D
slika

Trebate vidjeti kako tek prolaze onaj T19 (predzadnji zavoj)
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la Cuky »

CW bi im jedino mogao reć kako da budu nekonstantni u odlukama. Čak su i vozači ovaj vikend u F1 pričali da bi trebalo biti jasnije određeno sa time što smiju a što ne
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la speedy56 »

Kao što je i najavljeno, jučer je u Austinu predstavljen kalendar za 2016.
Nema više stogodišnje pauze nakon 24hLM (Nurburgring je pomaknut nekih mjesec dana ranije), a dodana je i utrka na novoj-staroj stazi u Meksiku

Kod: Označi sve

2016 FIA World Endurance Championship Schedule

March 25-26 — Prologue (Paul Ricard)
April 15-17 — Silverstone
May 5-7 — Spa-Francorchamps
June 5 — Le Mans Test Day
June 18-19 — 24 Hours of Le Mans
July 22-24  — Nürburgring
Sept. 2-4 — Mexico City (TBC)
September 15-17 — Circuit of The Americas
October 14-16  — Fuji Speedway
November 4-6 — Shanghai
November 17-19 — Bahrain
Meni osobno ovdje još nedostaje Interlagos iz 2014., ali nade polažem u onu rekonstrukciju staze, možda ga onda vrate u kalendar.
slika
Avatar
wolfman
HNL kladionica super velemajstor
HNL kladionica super velemajstor
Postovi: 933
Pridružen/a: 26 ožu 2010, 21:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Vettel
Lokacija: Croatian Zagorje, Desinić City

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la wolfman »

nije baš WEC, ali naš Martin Kodrić je odlučio krenit iz formule u endurance iduće sezone
šteta jel nije loš u formulama,nadam se da ćemo ga jednom gledat i na 24 sata
http://www.motorsport.hr/ekskluzivno-ma ... endurance/

inače kad LMP3 dolazi u WEC,zasad je u ELMS-u ako se nevaram?
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la speedy56 »

wolfman je napisao/la:nije baš WEC, ali naš Martin Kodrić je odlučio krenit iz formule u endurance iduće sezone
šteta jel nije loš u formulama,nadam se da ćemo ga jednom gledat i na 24 sata
http://www.motorsport.hr/ekskluzivno-ma ... endurance/

inače kad LMP3 dolazi u WEC,zasad je u ELMS-u ako se nevaram?
Čitao sam u jednom magazinu da ne tako skoro, ali tocmu godinu nisam zapamtio. Na mobu sam sad, ali cu ti screenshotati clanak kad budem na laptopu pa stavim ovdje

Edit:
Evo ga, godinu nisam zapamtio jer nije ni pisala :) :
slika

To ti je iz Race Tech magazine, october 2015, imaš na netu za skinuti cijeli u pdfu

E2:
Naletio sam na Bludellov onboard Le Mansa iz 1990 u Nissanu RC90 ("a highly developed 3.5 litre twin-turbo V8, which in qualifying trim pushed out a mind-altering 1100bhp")
[youtube]https://www.youtube.com/watch?t=348&v=i1ECE3oT-Z8[/youtube]
Setting a pole position lap of 3m27.020s Blundell chose not to listen to his engineers begging him to abort the lap, for fear of an engine ‘meltdown’. Blundell persevered and set an incredible lap, which was a full SIX SECONDS clear of the next challenger.

A familiar misconception is that this was the last year of the original Mulsanne Straight, yet it was actually the first year that the two chicanes were used. So quick was Blundell’s ‘banzai’ lap, that many wrongly assumed he had actually cut one of the chicanes.
Koji gušt mora biti voziti ovakve pile s manualcem :driver:
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la speedy56 »

Ovaj vikend se u Japanu uz MotoGP u Motegiju, vozi i WEC u Fujiju (i naravno... vremena utrka se preklapaju #-o )
Anyway... ovo su bitna vremena (nisam stavljao vremena FP-a jer ne postoji prijenos)

Kod: Označi sve

Qualification - LMGTE	Sat 10th Oct - 06h40
Qualification - LMP	Sat 10th Oct - 07h10
Race	Sun 11th Oct - 04h00
Nakon što je Porsche u Nurburgingu imao friški zadnji kraj, Audi se u Fujiju pojavio s novim prednjim (podsjeća na A-spec ovogodišnje R18)
slika

Porsche će se na FP takošer trebati odlučiti između dvije verzije prednjeg kraja
slika
slika
VAG i F1? Ovdje rade svoju privatnu u kojoj mogu testirati dvije potpuno različite PU! Pitam se hoće li se Toyota nakon ulaza u WRC zadržati dugo ovdje (već je bilo izjava da imaju znatno manje love od Nijemaca), a Nissanov projekt bi mogao umrijeti i prije nego je pošteno zaživio...

Na dalje, na entry listi nema Heidfelda (prva utrka FE je za dva tjedna, možda zato)
http://fiawec-fuji.com/entry/index_entry15.htm

Nadam se da će se WEC vratiti na razinu iz Silverstonea i Spa, zadnje dvije utrke bile su nešto anemičnije, najviše zahvaljujući većoj prednosti Porsche nad Audijem. I za kraj podij sa zadnje utrke u Austinu
slika



Edit:
lijepo
***The WEC will be selecting three drivers that will get a chance to test for Audi, Porsche and Toyota in next month’s LMP1 Rookie Test in Bahrain. “The criteria is to create a real ladder and show that for drivers there’s a real opportunity to race in endurance,” ACO Sporting Director Vincent Beaumesnil told Sportscar365.

***An announcement on the driver selection is expected for tomorrow. Beaumesnil told Sportscar365 that all cars taking part in the Six Hours of Bahrain will be eligible to test, with teams from the other classes not having any restrictions on drivers.
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la speedy56 »

Još jedna utrka, još jedna Porscheova pobjeda.

Prvih cca pola sata su se vozili iza SC-a zbog kiše, kad je utrka napokon krenula #7 (Fassler) je vodio i izgradio nekih 15ak sekundi prednosti. Porschei su na kratko pali i iza Toyota, a Webbera je bilo uzduž i poprijeko po stazi. Nakajima je odlično vozio i branio poziciju dok je mogao s Toyotom

slika

Kako je utrka dalje išla to je bilo gore za Audi #7. Porsche 18 je imao sreće s FCY (taman kad su ušli u boks je bila FCY) i dobili vodstvo s lijepom prednošću, #7 je imao fight s drugim Porscheom, pa su fulali s strategijom (+1 ulaz u bokseima), pa su imali spin na stazi zbog prometa (jedan od GTE-a...). Uglavnom, na podiju su zato jer su zamijenili pozicijie #8 i #7, a i #17 je pobijedio jer su također mijenjali poziciju s #18



slika

Šteta da je #7 bio samo u prvoj polovici utrke u igri. Krajem utrke Treluyer je vozio odlična vremena i sigurno Porsche ne bi tako lako pobijedio i bilo bi više ovakvih klipova

slika

Vozačko prvenstvo je daleko od gotovog, vodeći Porsche (#17) i Audi (#7) dijeli jedan bod:
Hartley/Webber/Bernhard - 129
Fassler/Lotterer/Treluyer - 128

U konstruktorskom prvenstvu Porš ima veću prednost:
Porsche - 264
Audi - 211

Kaj se ostalih klasa tiće... Treba spomenuti ovaj incident u LMP2


Što su suci malo kasnije rekli...
The race stewards at the 6 Hours of Fuji have decided, after reviewing video evidence and telemetry data following the contact between the #47 KCMG Oreca and #28 G-Drive Ligier that:

The driver of the #47 who was defending his position against #28 which was very close to him, braked 37 metres sooner than usual as he considered the damped braking side of the track. This way of defending his position explained the contact between the 2 cars.

The Stewards considered that the driver of car #28 was not responsible for the incident.

Regarding the driver of car #47 the Stewards consider that the fact to brake so early even in defending his position was potentially dangerous for other drivers as for himself.

Therefore the Steward decide to impose a reprimand to Richard Bradley, the driver of car #47.

There is a right to appeal and DSC believes that on the basis of data recovered from the #47 the team are set to do so.
...što su suci malo-više kasnije rekli
Update – 22:30 local

The following update was issued by the Stewards – Their decision is suspended after the data provided by KCMG apparently showed the #47 was under full throttle at the point of first impact from the #28!
=P~

Tandy nije bio oduševljen...
Well that sucks. The FCY that was caused by debris from the 26 hitting us has enabled the 26 to pit under yellow. Race over
And now contact with their team mates creates a puncture for us and another stop
Great move by @PatrickPilet for P2!! Same cannot be said for some other drivers
Sljedeća utrka je za 3 tjedna u Šangaju, a još 3 tjedna nakon toga imamo dream vikend - GP3, GP2 i WEC (u Bahreinu), ujedno i zadnja WEC utrka godine
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la Cuky »

Montoya je dobio ponudu Porschea da preuzme Hulkenbergovo mjesto u Le Mansu za 2016. pošto Hulk neće moći jer taj vikend ima F1 utrku...time bi Montoya bio u prilici da ima pobjede u F1 utrci u Monaku, Indy 500 i Le Mans

http://www.jamesallenonf1.com/2015/10/j ... ple-crown/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la F1NAC »

Uuuu koji ce to bit nered na gridu. Nekako bi volio da Webber i Montoya voze isti bolid. Pa jos 2017 neka Alonso se premjesti. Ubitacno bi bilo :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la Cuky »

kad bi njih troje bili u istom bolidu mislim da bi najveći problem bio dogovorit se u čijim će se rukama razbit ili nešto pokvarit :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la F1NAC »

Bas me zanima sto cebit kad alonso ode. U kojoj postavi bi bio u porscheu
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Odgovori