karting u cro

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori: F1NAC, Zweki, 47, gringo73, Scuderia, Cuky

Korisnički avatar
delmusa
Ja sam: Vozač
Navijam za: del racing bih

karting u cro

Postod delmusa » 12 Lis 2011, 14:36

razmisljam zasto tema karting u CRO nije vise zastupljena na ovom forumu...
moze li neko izbaciti rezultate i koje ste prvenstvo, eventualno CUP vozili u sezoni 2011 u Hrvatskoj?

ne razumijem kako neki mogu pisati o extremnim vozilima, sofisticiranim, toliko umarati tastaturu s svojim
komentarima, a zapravo ne vidjeti realnost, vidjeti svoje juniore u karting sportu u Hrvatskoj...?

juniore koje treba podrzati da jednog dana budu dio jos kvalitetnijeg sporta, kao sto je krug, reli,moto GP...?
mnoge zvijezde i aktuelni vozaci o kojima pisemo,komentarisemo na forumu F1HR.com, bas su ponikli u karting sportu?
mi iz bosne bi rado vozili na Vasim internationale utrkama...
a protekle 3 sezone smo ugostitli Hrvatske karting vozace u BiH cupovima, koji su zaista kvalitetni ...
kao i vozace iz Srbije,Crne Gore,SLO... te imamo nadalje namjeru
ispred karting saveza BiH u buducem vremenu takoder pozvati i rado vidjeti vozace iz Hrvatske...
uopce... prate li clanovi ovog foruma karting prvenstvo Hrvatske??

Korisnički avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: Ferrari

Re: karting u cro

Postod Armanini » 12 Lis 2011, 15:10

prate li clanovi ovog foruma karting prvenstvo Hrvatske??

ne

kratko i jasno :)

a cuj.. posto je kod nas to toliko aktualno i popraceno onda nije ni cudo..
u mojem se kraju prati brdo i rally, posto se tu i vozi, a ostalo..
imali smo jednog decka koji je bio dobar, poslije je vozio neke cupove (skoda i sl) na grobniku dok grobnik nije isao k vragu..
rFactor F1 HR server Info
Slika

Korisnički avatar
Friga
Početnik
Početnik
Navijam za: Kimi Raikkonen

Postod Friga » 13 Stu 2011, 17:21

ne prati se .. al je otvoren novi Karting centar na Valasajmu pav.35, ulaz Istok .. Karting Arena Zagreb .. 360 karting .. nema veze sa ŠPA .. odlična ekipa .. odlični kartinzi .. ne limitirani iako i ne nešt pretjerano brzi .. no s obzirom na konfiguraciju staze .. zabave i adrenalina ne nedostaje .. a po završetku utrke razultati su u paddock baru .. u kojem se moža pratit cijela utrka na malim ekranima sa live timingom .. možda se tu negdje pojavi i interes za domačim kartingom .. što kod medija što kod ljudi kojima se taj sport svidi kad sjednu u jedan kart i onako bez limita odvoze koju grupu od 10min .. preporučam svakome .. a forumu preporučam da jedan miting održi baš u Karting Areni Zagreb, s obzirom da je centar zatvorenog tipa .. može se voziti cijelu godinu .. a sa ekipom tamo sve se da dogovoriti .. stoga eto meni interes za kartingom kod nas raste .. nadam se čak i uključit nekako u njega .. vozz ..
TF110 - Toyota F1 '10
Slika"

Korisnički avatar
delmusa
Navijam za: del racing bih

Postod delmusa » 08 Velj 2012, 17:27

krajem veljače 2012 na oficijelnoj stranici del racing karting kluba možete naći aplikaciju, za prijavu-učešće u
karting DEL Racing CUP 2012...
svi s urednom prijavom, licencom vozača takmičara ranga klupskog-nacionalnog ili internacionalnog iz CRO mogu učestvovati na svim od 12 karting utrka, koje će biti vožene širom Bosne i Hercegovine...
organizator CUP-a je AMKK Del Racing Gradačac BiH...
na oficijelnoj stranici imate i kalendar utrka, kao opći i tehnički pravilnik...sve u domenima tekućeg CIK-FIA pravilnika
klase su malo pojednostavljenije
kadett-
junior-
senior-
free
voze se unutar ovih klasa motori 50-60-100 ica junior i senior,KF klasa 3-2-1, a u free se voze s ili bez mjenjaca 2 i 4 T
npr u kadet klasi se moze voziti comer 50,60, parilla,svi motori do 60 ccm min tezina 90 kg
junior 100 ICA svi motori kao i KF 3 KF 2...125 ccm TAG start iz mjesta........ min tezina 120 kg
senior 100 ICA svi motori kao i KF 1...leteci start,bez obzira na TAG, min tezina 130 kg
free svi motori s ili bez mjenjaca 2 T ili 4 T max do 210 ccm...start iz mjesta...min tezina 140 kg
no ovdije je pravilnikom CUP-a ,strogo odredeno carb,struja...kao i dimenzije sasije-kocnice-gume
propozicije su jasne, motori i šasije većim dijelom ispunjavaju homologaciju i zadati CUP pravilnik, tako sto jedino preostaje nesto novo, gdje će budući vozaći pri prijavi brzo prepoznati prednosti ovog karting nivoa u našem regionu...
bezbjedne,kratke, ali veoma zahtjevne staze u domenima vozacke vjestine,
vrijedne nagrade,
učešće bez skupih kotizacija,
transparentne odredbe-kvalitetna i sekundarna suđenja...
na kraju CUP natjecanja, proglašenje osvajača CUP-a i novčana nagrada...
pobjednik CUP-a moze biti svaki natjecatelj bez obzira na klasu koju vozi...bitno je izvesti sto vise utrka i skupiti najvise bodova... bez obzira na klasu... znaci biti aktivan,izvesti max...
vrlo zahvalno... takmicar s najvise bodova je osvajač-nosioc CUP-a za narednu godinu...
sportski pozdrav svim potencijalnim vozačima u DEL Racing karting CUP-u 2012

Korisnički avatar
Vuksa_KC
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: Ferrari
Kontakt:

Postod Vuksa_KC » 13 Stu 2017, 20:52

Evo nam malo nade...

Maleni lokalac Leon drugi na svjetskom prvenstvu u Portugalu. Možda kakav Red Bullov scout naiđe :klanjanje:

http://drava.info/2017/11/leon-zelenko-ispisao-povijest-mladi-koprivnicanac-srebrni-na-svjetskom-prvenstvu-u-kartingu/
Slika