24 Hours of Le Mans

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: 24 Hours of Le Mans

Post Postao/la speedy56 »

Ne u monokoku nego u pokrovu motora kolko tu piše
https://www.motorsport.com/lemans/news/ ... um-920544/

Šteta...znam da su pravila pravila, ali i to je duh endurance utrka
A ono, nije da su s tom rupom dobili na brzini
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: 24 Hours of Le Mans

Post Postao/la pospani gad »

Vuksa_KC je napisao/la:Koji k...? :O
Video: https://streamable.com/kvdca
slika
Nije to ljudska glupost - taj lik je bio totalno bezobrazan, da ne kažem podmukao - kako je mogao dati znak da krene, čak nisu u istoj LMP grupi?
Ne kužim ovaj dio, da Toyotina spojka / kvačilo loše reagira ako se više puta koristi kod pokretanja??!!
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: 24 Hours of Le Mans

Post Postao/la F1NAC »

pospani gad je napisao/la:
Vuksa_KC je napisao/la:Koji k...? :O
Video: https://streamable.com/kvdca
slika
Nije to ljudska glupost - taj lik je bio totalno bezobrazan, da ne kažem podmukao - kako je mogao dati znak da krene, čak nisu u istoj LMP grupi?
Ne kužim ovaj dio, da Toyotina spojka / kvačilo loše reagira ako se više puta koristi kod pokretanja??!!
Spojka je dizajnirana da "uleti" nakon 80km/h. TOyotini startevi su u početku na struju do 80 km/h i onda uleti kvačilo i potegne ICE. ovako se kvačilo jednostavno pregrijalo zbog toga što je par puta morao stat i krenut. Svi znamo koja muka je pokrenut takve mašine. Muka se može opisat slično kao da ti staviš u 3. i probaš krenuti s mjesta. Ovaj lik je sam izjavio da je došao kao dat podršku u obliku thumbs up al valjda je toliko glup da nije razmišljao o posljedicama.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: 24 Hours of Le Mans

Post Postao/la Cuky »

Na današnji dan prije 95. godina krenula je prva utrka 24h Le Mansa u koju su startala 33 automobila
slika


U toj utrci pobjednički automobil odradio je 128 krugova, a vozili su ga André Lagache i René Léonard. Drugoplasirani je zaostao za 4 kruga, dok je zadnji klasificirani automobil bio sa zaostatkom od čak 71 krug. 3 automobila nisu stigla do cilja
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: 24 Hours of Le Mans

Post Postao/la speedy56 »

Inače, ovo je krenulo...za koju min kreću zadnje kvale.
Privatnjaci su ove godine na razini na kojoj su trebali biti prošle, iako nije ni potrebno govoriti da je Toyota i dalje naprijed.
GTE Pro je jako zanimljiv i nadam se da će se režiser držati njega jer bi utrka trebala biti top. I Porsche, i Aston i Corvette i Ford su blizu. BMW malo više iza, a Ferrari za sad nekako izgubljen. Risi je ponovno u GTE Pro, zasad se još traže i držim im fige da slože neki setup još ovo malo vremena kaj imaju, bili bi ih lijepo vidjeti blizu top 5.
P2 po običaju zgusnut jako.

I da...911 flat six + Le Mans po noći, dalje ne ide. :rock:
slika
Odgovori